Temat dyskusji: Kraj: Data dodania:
Sortuj po: najczęściej czytane najczęściej komentowane najnowsze

wszystkie wątki | wątki bez odpowiedzi | dodaj nowy wątek | posty od najnowszych

Wątek: UWAŻAJCIE NA ITAKĘ | Temat: podróże po świecie | Kraj: Grecja

data dodania: 12:59 | 30.08.2005 komentuj | cytuj i komentuj
Lolita
Lolita

Chcieliśmy opowiedzieć Wam, jak po powrocie z Thassos składaliśmy reklamację do biura Nowa ITAKA w związku z nienależytym wykonaniem warunków umowy przez BP Nowa Itaka sp. z o.o.
Wedle Warunków uczestnictwa, rozdział pt. Obowiązki i odpowiedzialność „Biuro podróży zobowiązane było zrealizować imprezę turystyczną zgodnie z postanowieniami zawartej umowy oraz informacjami zawartymi w katalogu. Zobowiązanie to obejmuje wszystkie świadczenia wchodzące w zakres umowy - również realizowane przez inne podmioty. Informacje w katalogach i broszurach są wiążące dla biura podróży.”
ITAKA NIE WYWIĄZAŁA SIĘ Z TEGO, CO NAPISAŁA W KATALOGU ORAZ NA WWW. NASZĄ REKLAMACJĘ OLAŁA UWAŻAJCIE NA TO BIURO.
Realizacji imprezy ze strony biura zarzucamy:
1. Wprowadzenie w błąd co do kategorii hotelu Pachis Beach w katalogu drukowanym oraz na stronach www.itaka.pl.  Biura zapewnia, iż hotel jest greckiej kategorii C, podczas gdy faktycznie jest gorszej kategorii, bo D. Dowiecie się o tym dopiero w hotelu, gdzie znajduje się stosowna wywieszka wydana przez Hellenic Chamber of Hotels. Oznacza to, że zapłaciliśmy za gorszy hotel, niż gwarantowano to w katalogu.
2. Wprowadzenie w błąd co do faktycznego usytuowania hotelu. Określono w katalogu oraz w internecie, iż hotel znajduje się w „miejscowości” Akti Pachi. Według słownika języka polskiego miejscowość to „teren zabudowany i zamieszkany przez większą liczbę ludzi, niewielkie miasto, wieś, osada”. Tym samym mianem w katalogu Itaka określa się np. Skala Prinos. Otóż Akti Pachi, którym to mianem na mapie Thassos okreslony jest przylądek, a nie jakaś miejscowość to hotel Pachis Beach, tawerna, coctail bar oraz kilka apartamentowców. Z kolei Skala Prinos pełni funkcje osady mając sklepy i lokale usługowe, których w Akti Pachi brak. Jednym słowem, opisy w katalogu wprowadzają w błąd odnośnie miejsca pobytu sugerując, iż jedzie się do jakiegoś zamieszkałego miejsca, a nie nad zatoczkę z jednym hotelem położonym 2 kilometry od najbliższego sklepu.
3. Wprowadzenie w błąd co do wyposażenia i wielkości pokoju hotelowego. Na zdjęciach w katalogu i w internecie pokój hotelowy jest m.in. wyposażony w lodówkę, biureczko i stołek. Zapewnienie, iż pokój, który otrzymamy, będzie wyposażony w lodówkę, otrzymałem od Pani Edyty Chanas. Pokój, który dostaliśmy, nie miał lodówki, biureczka, ani też żadnego krzesła. Był zdecydowanie mniejszy od zaprezentowanego na zdjęciu, jego powierzchnia była niewiele większa od łóżka. Dodatkowo balkon hotelu wychodził wprost na tawernę, co powodowało hałas do późna w nocy. W katalogu nie zapisano, iż w pokojach jest głośno. Informowaliśmy rezydenta, Panią A. Labę o fakcie, iż chcemy zmienić pokój, jednak Pani rezydent nie zrobiła nic w naszej sprawie.
4. Zapewnienie, iż w hotelu podawane jest „wyśmienite” jedzenie. Według słownika języka polskiego wyśmienity to „bardzo dobry, doskonały, wyborny, lepszy niż inne”. Faktycznie jednak, na kolacje podawane w tawernie składały się zupy w proszku oraz drugie dania, której jakość była bardzo średnia, taka sama jak w zwykłych tawernach w stolicy wyspy. Zatem określanie zwyczajnego jedzenia mianem „wyśmienite” wprowadza klienta w błąd odnośnie jakości serwowanych posiłków sugerując, iż będzie ono lepsze, niż gdzie indziej. Zresztą w katalogu w opisach wyżywienia słowo wyśmienite pojawia się wyłącznie przy hotelu Pachis Beach.
Uprzejmie informujemy wszystkich zainteresowanych, iż czujemy się wprowadzeni w błąd informacjami zamieszczonymi w katalogu biura Itaka i w internecie. Traktujemy to jako czyn nieuczciwej konkurencji.
jeśli tez jesteście poszkodowani przez Itakę i chcielibyście przeciwko niej wystąpić skontaktujcie się z nami. jestesmy prawnikami i wkurzyliśmy się na Itakę.
jeśli natomiast chodzi o samą wyspę: to jest boska, a najwazniejsze jest to, ze bez problemu mozna na nią dojechac samochodem i znalezc sobie ustronne miejsce na pobyt.
Pozdrawiamy.
data dodania: 15:33 | 30.08.2005 komentuj | cytuj i komentuj
Monitorka
Monitorka

Ja jestem przeciwna temu,co jest tu wypisane.Przynajmniej na mnie to się nie sprawdziło...Byłam z Itaki na Krecie i było naprawdę fajnie.Nie byliśmy raczej oszukani i nie ma co narzekać.Naprawdę było wszystko zgodnie z planem.Może tylko był jeden naprawdę mały błądzik,ale co się czepiać.W dziale "Kto był z Itaki na Krecie?" piszcie o wszystkich wycieczkach z biurem podróży.
Dzięki.
Monitorka
P.S. Może tamto "biuro z internetu" to była podróba?Słyszałam,że ktoś się wrobił z Neckermannem...
data dodania: 19:48 | 19.09.2007 komentuj | cytuj i komentuj
paulek
paulek

byłem w tym roku z Itaką na Majorce. Była wpadka, bo przewoźnik
nawalił, ale nam to wyszło na dobre bo jeden dzień więcej.To był trzeci
wyjazd z Itaką, byłem przedtem na Krecie i w Turcji. Wiadomo, że tam
musisz wziąć hotel min.3*+ żeby było dobrze. Wcześniej jeździłem
z Orbisem, było dobrze, ale drożej.
data dodania: 09:38 | 04.08.2007 komentuj | cytuj i komentuj
KONAN
KONAN

Informuje, że zostałem oszukany przez biuro podróży ITAKA. Wykupiłem wczasy dla rodziców i syna w wersji ALL INCLUSIVE na Wyspach Kanaryjskich w terminie od 28.07.2007 do 04.08.2007 roku. Moje niezadowolenie wynika z tego że program został zmieniony, a warunki hotelowe nie odpowiadają ogólnym standardom ofert ALL INCLUSIVE :
- wylot został opóźniony o 24 godziny i wczasy skrócono o jeden dzień - w wyniku czego domagam się rekompensaty i zwrotu kosztów.
- w dniu powrotu do Polski rodzice zostaną wykwaterowani z hotelu o godzinie 11 natomiast wylot do Polski ma być o godzinie 23.00 a nie jak było w ofercie o13.40. Moje pytanie odnośnie tego punktu to: co mają robić rodzice przez te 10 godzin, za które firma ITAKA wzięła pieniądze i nie zapewniła im dostatecznej opieki? Przebywanie w holu hotelowym na całym świecie jest i tak bezpłatne!!!!
- żenujący jest stosunek rezydenta do osób, które są pod jego opieką. Brak jakiegokolwiek zainteresowania, lekceważące traktowanie i brak kompetencji sprawiły, że ten wypoczynek stał się dla nich koszmarem.
- wielokrotnie kontaktowałem się z pracownikami waszego biura w Polsce, żeby zabezpieczyć moim rodzicom pobyt w hotelu do godziny 19-tej oczywiście za dopłatą ale nikt nie był na tyle kompetentny aby udzielić mi jakiejkolwiek pomocy. Odsyłano mnie od jednego numeru telefonu do drugiego gdzie tylko słyszałem: „Nic w pana sprawie nie możemy zrobić”. Natomiast wpłacając pieniądze na te wczasy każdy pracownik mógł podpisać ze mną umowę.
Najbardziej nieodpowiedzialną osobą okazała się pani Górazdowska ponieważ zgłaszając chęć wykupienia wczasów jasno określiłem moje potrzeby prosząc o ofertę ALL INCLUSIVE. Z pośród trzech przedstawionych mi, jedna zawierała ALL INCLUSIVE i właśnie ją wybrałem sądząc, że jest na wysokim poziomie o czym zresztą zostałem zapewniony przez panią Annę. Gdy okazało się że tak nie jest obiecała pomoc i jak najszybszy kontakt ze mną, bez względu na jej wynik. Do tej pory nie otrzymałem od niej żadnej wiadomości.
Za 2 tygodnie wyjeżdżam z waszym biurem do Chin. Bardzo mocno obawiam się czy ta wycieczka będzie udana z taką organizacją jaką Państwo teraz zaprezentowali. Wybierając wasze biuro podróży myślałem, że jest ono liderem na rynku polskim i wakacje z wami są zawsze udane i dopięte na „ostatni guzik”.
Jednak okazało się że nie różnicie się od innych biur, o których głośno w mediach, i w których dobro klienta nie jest wartością nadrzędną. Czuję się oszukany! Wakacje z waszym biurem są najgorsze jakie do tej pory spędzała moja rodzina.
data dodania: 21:13 | 04.08.2007 komentuj | cytuj i komentuj
grzegorz77 (ban)
grzegorz77 (ban)

Droga Lolitko.
Takie porównywanie każdego punktu umowy ze słownikiem języka polskiego wygląda trochę na pieniactwo. Brakuje to jednej najważniejszej rzeczy: ile kosztowała ta wycieczka? Cena może wszystko wyjaśnić.
data dodania: 14:17 | 25.01.2013 komentuj | cytuj i komentuj
Heyerdal
Heyerdal

Ahoj!
grzegorz77-
- no tak... Według takiej mentalności - płać i sp....!!!!
Pewnie też tak ładnie traktujesz swoją pracę /klientów /petentów
Na takim myśleniu oparte jest właśnie oszukiwanie ludzi. Owszem, coś taniego nie koniecznie może być dobre, ale to nie o to chodzi. Jeśli firma sprzedaje produkt /usługę za cenę x- nieważne czy to 1 zł czy 1000zł, i podaje zakres usługi /listę produktów które to można otrzymać za cenę x, to ma to dostarczyć i już. Należy się jak psy buda! (Choć niektórzy są tej mentalności , ze i psu wody nie dadzą) A przytaczanie opisów ze słownika to bardzo konstruktywne podejście- na czymś trzeba się oprzeć.
A na marginesie- nie korzystać z biur podróży...
pozdrawiam
Lech
data dodania: 14:17 | 25.01.2013 komentuj | cytuj i komentuj
Heyerdal
Heyerdal

Ahoj!
grzegorz77-
- no tak... Według takiej mentalności - płać i sp....!!!!
Pewnie też tak ładnie traktujesz swoją pracę /klientów /petentów
Na takim myśleniu oparte jest właśnie oszukiwanie ludzi. Owszem, coś taniego nie koniecznie może być dobre, ale to nie o to chodzi. Jeśli firma sprzedaje produkt /usługę za cenę x- nieważne czy to 1 zł czy 1000zł, i podaje zakres usługi /listę produktów które to można otrzymać za cenę x, to ma to dostarczyć i już. Należy się jak psy buda! (Choć niektórzy są tej mentalności , ze i psu wody nie dadzą) A przytaczanie opisów ze słownika to bardzo konstruktywne podejście- na czymś trzeba się oprzeć.
A na marginesie- nie korzystać z biur podróży...
pozdrawiam
Lech
data dodania: 21:46 | 04.08.2007 komentuj | cytuj i komentuj
12250
12250

I jakie wnioski wyciągnęłaś? Mnie nasuwa się JEDEN. Należy być bardziej samodzielną i wziąć sprawy w swoje ręce. Trzeba pojechać do wybranego przez siebie rejonu i poszukać sobie miejsca gdzie będziesz spała i jadała. Nawet jeśli stracisz na to pół dnia, to warto. Nie dość, że nikt Ci nie będzie niczego narzucał, to jeszcze będzie taniej, bo biuro podróży nie weźmie haraczu za swoje (wątpliwej jakości - jak twierdzisz) usługi.
data dodania: 16:47 | 09.09.2007 komentuj | cytuj i komentuj
KONAN
KONAN

Tydzień temu wróciliśmy z Chin. było naprawdę super, mimo iż ostatni nasz wyjazd z Itaką na Wyspy Kanaryjskie był felerny i okazał się wielka klapą teraz było zupełnie inaczej. Biuro stanęło na wysokości zadania. Największe wyrazy uznania należą się naszemu przewodnikowi panu Jarkowi który wszystkiego dopilnował i zadbał o to abyśmy widzieli jak najwięcej i jak najlepiej się bawili. Przewodnik bardzo dbał o grupę i dzielił się z nimi swoją wiedzą, a wolnych chwilach czytał nam chińskie bajki PANIE JARKU JEST PAN SUPER kłania się Sandomierz w najbliższym czasie wybieramy się do Meksyku. Chcielibyśmy pojechac z Itaka, mamy nadzieję że tamtą częśc świta biuro ma równie dobrze zorganizowaną.
data dodania: 17:11 | 09.09.2007 komentuj | cytuj i komentuj
turkus
turkus

Hmm, z tymi peanami pomyliłeś adresy , to nie jest portal dla tych którym świat trzeba pokazywać z okien aktokaru , tu w mnniejszym ub wielszym stopniu skupiają się ludzie którzy potrafią samodzielnie podrózować .
data dodania: 13:51 | 20.01.2008 komentuj | cytuj i komentuj
marcowadziewczyna
marcowadziewczyna

a jak nazywała się ta wycieczka do Chin???bo wiem ,ze oni maja kilka ofert ,a też myślę o Chinach i czytając program trudno się zdecydować
data dodania: 20:01 | 04.01.2008 komentuj | cytuj i komentuj
boncol
boncol

i tu zgadzam się w 100%
data dodania: 17:46 | 16.01.2008 komentuj | cytuj i komentuj
morl80
morl80

Wiecie z tym podróżowaniem na własną rekę lub z biurem to jest róznie. Teraz wróciłem z Madery i jestem zadowolony a wycieczke wykypiłem z Neckermanna. I jeśli chciaŁbym zorganizować sobie sam taką wyprawę byłoby drożej. Może dlatego,że wycieczka była w grudniu i w dodatku z lasta + samochód na całe 2 tygodnie .A jeśli chciałbym leciec na własną rekę to prawdopodobnie do Lizbony i dalej na Madere ( czasowo dłuzej ).Ale wracajac do Waszych problemów z tym czy tamtym biurem. Warto się przed wyjazdem upewnić do jakiego hotelu się jedzie. I jest taka stronka na której możecie sprawdzić hotel , może nie zawsze jakis hotel jest. http://www.HOLIDAYCHECK.PL/,  a jesli to nie pomaga to czasem warto poczytac forum. Wiadomo co się liczy dla biura podróży i dla osoby siedzącej w biurze - sprzedaż. Byłem np. z Rainbowtours na Rodos - i też był przypadek,że w katalogu był hotel jako 3+ a w realu było coś innego. Więc dobra rada : Kontrola najwyżą formą zaufania. Pozdrawiam Wszsytkich
data dodania: 18:50 | 16.01.2008 komentuj | cytuj i komentuj
wiatr1
wiatr1

mori80 , czy ty wyjeżdzasz dla hotelu czy dla przeżyc , twoj wpis dotyczy wyboru hotelu, a ja mysle, ze podróznikom obojetne jest gdzie spią , ważne gdzie dotrą i co zobaczą
data dodania: 19:31 | 16.01.2008 komentuj | cytuj i komentuj
morl80
morl80

Mozesz podróżowac spiąc w Hotelu lub u ludzi róznie w zalezności co kto chce osiagnąć. Mimio,ze śpię w hotelu (nie zawsze) to dane miejsce zawsze zwiedzam na własną rekę. I zanim jadę w dany rejon zbieram na ten temat informacje. Wypowiedzi ludzi na forum dotyczyły biura podróży i ich podejscia, wiec sie do tego ustosunkowałem tak jak mogłem.
data dodania: 22:01 | 16.01.2008 komentuj | cytuj i komentuj
belzebub
belzebub

do wiatr1:
już nie popadajmy w paranoję, "obojętne gdzie śpią" czyli rozmumiem, że ci prawdziwi podróżnicy mogą spać na ziemi w brudzie z robakami, daj spokój. Ja nie ukrywam, ze po całym dniu zwiedzania lubię wziąć ciepły prysznic (zaznaczam - ciepły :) pewnie prawdziwi podróżnicy myją sie w ziemnej wodzie, albo wcale, bo to też jest im obojętne :) i wskoczyć do czystej pościeli i miekkiego łóżka. Domyślam sie, że to powoduje, iż nie jestem podróżnikiem i zaraz zostane zlinczowana :)
data dodania: 13:46 | 20.01.2008 komentuj | cytuj i komentuj
marcowadziewczyna
marcowadziewczyna

witam :) jestem troszkę zaskoczona tymi opiniami o Itace prawie wszystkie moje wyjazdy były organizowane przez to biuro Turcja,Tunezja i ZEA a w 2006 Paryż i Prowansja ,i wszystko było w największym porządku nie mam zastrzeżeń i będę dalej korzystała z usług tego biura.
data dodania: 12:10 | 24.09.2008 komentuj | cytuj i komentuj
Dawida
Dawida

Obserwując działania biura - można określić jako tako poprawne. Natomiast zwracam uwagę na podróżowanie z dzieckiem do rodzinnej noclegowni Manolis - jest to pensjonat, który w swoich "studiach" najwyżej jest w stanie pomieścić do 2 osób. Po rozłożeniu dostawki - najlepiej fruwać po pokoju, na ok. 12 mkw jest sypialnia, aneks, łazienka. Sprzedawanie tej oferty dla nawet małej rodzinki 2+1 to duże nieporozumienie i błąd w sztuce, nawet jeśli 80% czasu spędzamy poza pokojem. Przeciętnie atrakcyjne wybrzeże - pensjonat jest położony nad samym morzem ( i tuż przy drodze - biada tym, którzy dostaną pokoje od strony ulicy) ale w najbliższej okolicy trudno znaleźć fajne miejsce do kąpieli. Polecamy za to całkiem nowe Studia Zafira ok. 11 km od miasta Thassos - pokoje/studia ok. 20 mkw, hotel w gaiku oliwnym, spokojnie, w miarę daleko od drogi, 200 m do morza, którego piaszczystym wybrzeżem można dowolnie długo spacerować. Zmiana lokum pozwoliła nam przyjemnie spędzić urlop. A tak na marginesie - szkoda, że nie mogliśmy wykupić samego przelotu:)
data dodania: 23:34 | 01.08.2010 komentuj | cytuj i komentuj
kathleen_007
kathleen_007

Podobne doświadczenia z Itaką. Właśnie wróciłam z 10-dniowej wycieczki. W ofercie hotele ** a w rzeczywistości standard o wiele niższy. Wyżywienie to skromne śniadania śródziemnomorskie, a nie jak obiecywała pani w biurze 'do wyboru są śniadania kontynentalne, więc nie będzie problemu', na miejscu okazuje się, że problem jest. Koszt biletów wstępu i opłat dodatkowych to nie max. ok.120 e, ale 200 e - jak dla mnie to jednak jest różnica. Czas wolny to nie 2 godziny, ale 6 a dzień zwiedzania, który liczy 1,5 godziny a reszta to czas wolny to jak dla mnie dzień wypoczynku (także nie uzwględniony jako taki w programie). Miejsca z oferty Paryż i Prowansja Itaki są piękne, ale organizator jest nierzetelny, więc nie polecam tego biura podróży natomiast miejsca warto zobaczyć.
data dodania: 09:18 | 02.08.2010 komentuj | cytuj i komentuj
Smok-1
Smok-1

Kraje europejskie są dość drogie więc raczej trzeba się było liczyć z wydatkiem 200 Euro na wstępy, a im więcej czasu wolnego, to chyba tym lepiej na takich wyjazdach ?
data dodania: 10:26 | 02.08.2010 komentuj | cytuj i komentuj
Edgarek
Edgarek

"a im więcej czasu wolnego, to chyba tym lepiej na takich wyjazdach ?"

Pod warunkiem, że nie płaci się za wycieczkę z przewodnikiem...
data dodania: 22:45 | 03.08.2010 komentuj | cytuj i komentuj
kudik
kudik

Jak dla mnie post zdecydowanie nie na miejscu !!! Mogę zrozumieć, choć nie do końca Wasze rozczarowanie Itaką ale takie przepychanki - niestety cześciej leksykalne prowadzi się z biurem albo na portalach do tego przeznaczonych np wakacje.pl czy holidaycheck.

I nie bronię tu w żaden sposób Itaki ani żadnego z biur podróży, natomiast w wielu punktach sami jesteście sobie winni, a post momentami przypomina dorabianie ideologii po fakcie:

- gwiazdki - do tej pory kojarzyłem 3 stopniową kategoryzacje hoteli w Grecji, a biura podawały zazwyczaj swoją opinie i wyrażnie zaznaczały to w warunkach (nie wiem czy tak bylo z Itaka) natomiast wystarczyło sobie zadać troche trudu przed wyborem oferty i hotel sprawdzić choćby w sieci.

- ktoś również pisał CENA = standard obiektu na miejscu. Chcieliście lepszy hotel - nalezało więcej zapłacic. Czesto sypiałem w różnych norach i nadal sypiam, ale wiem wówczas, że kryterium tego noclegu to cena, położenie lub brak czasu na szukanie innego. Za małą kasę słaby hotel. Mój wybór.

- punkt 2 to dla mnie żenada totalna - w epoce internetu, map google itp zarzuty są po prostu śmieszne. W Egipcie określenie Hurghada również nie dotyczy już samej miejscowości, a wręcz wybrzeża ciągnącego się już prawie do safagi.

- wyposażenie hoteli - pokaż mi katalog czy nawet folder, w którym jesteś w stanie umieścić zdjęcia wszystkich pokoi danego hotelu, chocby takiego mniejszego z dwusetką pokoi w różnych standardach ?? Zazwyczaj hotel ma też różne pokoje w różnych cenach !!! - znowu sprawa ceny nam sie kłania - nie od dziś też wiadomo, że różne "tanie" biura żeby utrzymać niską cenę kontraktują najsłabsze pokoje w danych hotelach. Ciekawi mnie też porównanie wielkości pokoju na oko z tym na zdjęciu :):):) Weź czasem obiektyw szerokokątny i pobaw się efektami np zdjęciami pod różnym katem itp - będa zdumiewające.

4 punkt to znowu "bawienie" sie słowkami. Określenia te są bardzo subiektywne i skoro sami mówicie, że jedzenie było dobre (jak w pozostałych tawernach) to jest to szukanie dziury, czepianie sie żeby nie określic tego dosadniej zamiast skupieniu sie na odpoczywaniu i konkretach.

Natomiast chwalenie się, że jesteście prawnikami jest ŻENUJACE i przypomina walkę w piaskownicy - "wkurzylismy sie na maćka z parteru, a mój tata jest policjantem i zaraz mu wleje ..."

Macie problem ? - załtwcie go sami, nie wciągając w to innych, którzy w większości potrafią zadbać o swoje interesy. Ale rozumiem. Im wiecej narobimy szumu to może sie Itaka przestraszy i da nam rabat na kolejną wycieczke z ... Itaką ?? :(

Dla mnie koniec tematu, a Glob Admin powinien wątek zamknac jak na innych forach jako nie wnoszący nic do sprawy, a mogący sie łatwo przemienić w jałową pyskówke.

Lolicie zaś proponuję albo zmianę forum albo wykorzystywanie go jako źródło wiedzy PRZED wyjazdem czy miejsce spotkań, a nie miejsce swojej małej, prywatnej wendety ...:(:(

OBY TAKICH POSTÓW BYŁO JAK NAJMNIEJ
data dodania: 08:53 | 04.08.2010 komentuj | cytuj i komentuj
Edgarek
Edgarek

kudik, jeśli dobrze przeczytasz post to zauważysz, że powstał w 2005 roku...
data dodania: 07:46 | 05.08.2010 komentuj | cytuj i komentuj
kudik
kudik

:):) Dzięki Edgarek :):) Temat został odswiezony ostatnimi postami i tak mnie niektore czesci postu znerwowaly, ze nie spojrzalem na date jego dodania :) Siedze i sie wstydze, co nie zmienia faktu, ze post glowny byl do bani - nawet w 2005 :)
Pozdrawiam
data dodania: 12:22 | 25.02.2011 komentuj | cytuj i komentuj
kolasa
kolasa

Dlatego trzeba uważnie czytać opinie o biurach podróży, bo można na tym wiele stracić. Ja mam wielu znajomych, którzy już od dłuższego czasu podróżują tylko z ITAKĄ i zawsze wracają zadowoleni. Wiele korzysta z last minute, choć ja mając dziecko raczej nie mogę sobie na to pozwolić. Ale niektóre oferty są naprawdę niesamowite a cena zaskakująco niska.
data dodania: 13:03 | 25.02.2011 komentuj | cytuj i komentuj
arnie
arnie

Nie neguję wyjazdów z biurem np do hotelu bo jest taniej,bo można przeciez połączyć wypoczynek na plazy ze zwiedzaniem na własną rękę jeśli jest oferta ok-ja mimo wszystko wolę sam ale wracając to chciałem napisac,że dla mnie zadziwiające jest to,że np.Pan Konan który narzekał np.na Itrakę że jest be za chwilę rezerwuje kolejną wycieczkę w tym samym biurze i żeby było lepiej to tym razem jest aż tak niezadowolony,że ładuje pieniądze na dalszą i droższą wycieczkę:)
Czy to nie dziwne?;)
data dodania: 16:39 | 25.02.2011 komentuj | cytuj i komentuj
dominkom
dominkom

Właśnie sąsiadka wróciła z Teneryfy, gdzie była z ITAKĄ i było wspaniale, dosłownie wszystko OK a już sporo jeździła z biurami podróży
data dodania: 18:00 | 25.02.2011 komentuj | cytuj i komentuj
koelka
koelka

Byłam w ubiegłym roku na wycieczce z Itaką i wszystko było w najlepszym porządku. Mało tego, było to w tym czasie, kiedy wybuchł wulkan na Islandii i odwołano loty. Itaka "zafundowała" nam dodatkowy tydzień w Kenii gratis, tzn. pokryła wszystkie koszty, zmieniła nawet hotel z opcji HB na all incl, gdyż nasz poprzedni zamykano z powodu rozpoczynającej się tam pory deszczowej. Także na następne wczasy jadę z Itaką;)
data dodania: 15:27 | 24.03.2011 komentuj | cytuj i komentuj
kolasa
kolasa

To się nazywa profesjonalne podejście biura :D ja bym nie była wcale złą na taki wulkan :D
data dodania: 16:51 | 24.03.2011 komentuj | cytuj i komentuj
muminek
muminek

Współczuję ludziom ,którzy zamiast wypoczywać siedzą przez tydzień czy dwa i wyszukują problemów: a bo pokój za mały ,bo krzesełka nie było,bo może pokój miał nie taki kolor jak na zdjęciu,bo okno nie na tą stronę.!!!! tu nie chodzi o biuro ale sposób podejścia do wypoczynku !dlatego proponował bym raczej wycieczkę do sanatorium i się leczyć a nie zawracać ludziom głowę durnymi problemami!!!! trzeba wyjazdy organizować samemu i wtedy nigdy nie ma reklamacji. dlatego autorowi tego wątku oraz innym ludziom mającym takie problemy proponuję : LECZYĆ SIĘ I TO SZYBKO BO ZARAZ WAKACJE !!!!!
data dodania: 11:13 | 28.03.2011 komentuj | cytuj i komentuj
tkos
tkos

wielokrotnie zdarzyło mi się spotkać ludzi, którzy przyjechali na lasta za 800 zł do egzotycznego kraju, siedzieli całymi dniami w hotelu na darmowych drinkach i z nudy wyszukiwali problemy, na przykład że Arab leje im nie po całym tylko po 2/3 kubka, za mało leżaków na plaży, plaża za wąska lub za szeroka, ktoś ma lodówkę w pokoju a inny nie, jedzenie paskudne bo wolą ziemniaki z kapustą itp. W takich sytuacjach wstyd mi było że jestem Polakiem. Rozumiem prawdziwe problemy, ale te opisane w tym archaicznym poście to dla mnie śmiech na sali ;)
data dodania: 13:14 | 25.01.2013 komentuj | cytuj i komentuj
itaka-wycieczka.pl
itaka-wycieczka.pl

itaka-wycieczka.pl - zobaczcie jak nas potraktowali 2012/2013
data dodania: 23:06 | 03.03.2013 komentuj | cytuj i komentuj
wyprawyturystyczne
wyprawyturystyczne

nie ma to jak nasza piękna Polska, smaczne jedzenie, gościnność, świetne pokoje ja podróżując po Polsce z dziewczyną jeszcze nigdy nie natknąłem się na takie warunki. Świetna strona wiele osób powinno ją zobaczyć zanim zdecydują się na wyjazd z biurem podróży.
data dodania: 16:53 | 04.03.2013 komentuj | cytuj i komentuj
Promyczek
Promyczek

Bylam z Itaka na Krecie, Portugalii i Egipcie i bylam zadowlona zawsze
data dodania: 09:46 | 05.03.2013 komentuj | cytuj i komentuj
Smok-1
Smok-1

Nigdy nie rozumiałem narzekań na biura podróży. Też mi się zdarzało wyjeżdżać (z różnymi biurami), na ogół nie za bardzo miałem czas na siedzenie w hotelu, zawsze jest tyle ciekawych miejsc wokół ...
data dodania: 12:50 | 28.03.2013 komentuj | cytuj i komentuj
kropkanadi
kropkanadi

Ja również byłam w wielu miejscach z nimi i nigdy się nie zawiodłam. Realizacja oferowanego programu odbyła się w 100 %, Pan rezydent był kompetentny. A hotele na prawdę godne uwagi!!!