Forum dyskusyjne

Pytanie do Admina nr 2

kategoria uwagi do forum i serwisu

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 02:38 | 11.10.2008

Chciałem wrócić do tematu, które poruszył tutaj poprzednio Marek.Kos: Punktowania i myślę, źe równieź sprawy ilości umieszczanych tutaj monotematycznych zdjęć. Wydaje mi się, źe jest to bardzo męczące kiedy niektórzy uczestniczy umieszczają dziesiątkami prawie identyczne zdjęcia (czasami lepsze, znacznie częściej gorsze). Apelowanie i gorące dyskusje jak widzę pod tym względem nic nie zmieniły, więc moźe potrzebne są zmiany organizacyjne. Poniewaź, jak widzę z podpisów pod zdjęciami nie tylko ja uwaźam, źe warto ten temat poruszyć, więc wydaje mi się, źe lepiej jest poruszyć ten temat na tym forum niź w podpisach pod zdjęciami.
Proszę uźytkowników i administrację o ustosunkowanie się do następującej propozycji zmiany:
1. Ograniczyć ilość zdjęć do 5 dziennie i NIE PUNKTOWANIA ich.
2. (Opcja) Zostawić przy kaźdym zdjęciu moźliwość oceny typu: "ciekawe" i "nie ciekawe". Uczestnicy forum ANONIMOWO w ten sposób będą je mogli oceniać. Co tydzień zdjęcia, które mają większą ilość ocen "Nieciekawe" byłyby usuwane.
3. Kaźdy użytkownik będzie miał moźliwość przedstawienia 1 zdjęcia dziennie do konkursu, który odbywałby się na zasadach stosowanych obecnie.
Oczywiście jest to tylko otwarta propozycja, ale jedno jest wg mnie oczywiste:
Jakieś rozwiązanie jest konieczne bo w przeciwnym razie strona ta stanie się prywatnym forum paru osób wymieniających się nawzajem cyklami zdjęć i w praktyce nie do strawienia dla innych.
Gorąco proszę o nie umieszczanie tutaj źadnych "osobistych wycieczek", bo ta dyskusja skończy się teź tylko pyskówką. Ja absolutnie w moich uwagach nie atakuję nikogo personalnie.

ewe1977 dołączył
07.11.2007

ewe1977 12:00 | 11.10.2008

No właśnie nie wymieniajmy nazwisk. Jedna z autorek wczoraj zamiesciła np 4 zdjecia tego samego stawu, za kazdym razem przesuwając aparat o parę centymetrów. Proponuję, zeby w takiej sytuacji ocenic jedno zdjecie na tyle ile zasluguje, a pozostałe na "1". Moze to jakos zmobilizuje tych zaśmiecających. Na Admina nie ma co liczyć, bo tu sie liczy kasa: ilosc zdjeć, ilość kliknięć, bo za to płacą reklamodawcy. Na pewno nie będzie ograniczenia ilości zdjęć, blokady oceniania, czy likwidacji bzdurnych zawodów, kto więcej punktów wyklika. Jest tu kilku zawodowych klikaczy. Jeden np wszystkie zdjecia ocenia na 5, a dla urozmaicenia co dziesiąte na 4, inny odwrotnie. Zawodowi klikacze zwykle unikają niższych ocen, dla świętego spokoju, bo a nuż ktoś sie zapyta dlaczego dałes mi 3 albo 2, a tłumaczenie sie zajmuje cenny czas i traci sie punkty za klikanie.

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 15:38 | 11.10.2008

Próbować zmienić na pewno trzeba, nie można się poddawać. Widzę np., że moja propozycja umieszczania w liście najlepszych w ostatnim miesiącu zdjęcia z ostatnich 30 dni została przyjęta.
Oczywiście masz rację z tym "klikaniem" ocen, które dla niektórych są formą "rewanżu", dla innych formą poparcia "naszych" lub ukarania "odszczepieńców". Na niektóre oceny jak patrzę to wydaje mi się, że udzielane były "taśmowo".
Wydaje mi się, że jednak można wprowadzić zmiany, które dalej pozwolą "klikaczom" się wyżywać i jednocześnie pozwolą innymna podziwianie ładnych i ciekawych zdjęć bez konieczności przebijania się przez sieczkę...

Bintuprik dołączył
01.04.2008

Bintuprik 17:59 | 11.10.2008

wiem ze mowa o mnie, wiec sie wypowiem
pierwszy raz zdarzylo mi sie wrzucic 4 bardzo podobne zdjecia. wczesniej tego nie robilam, bo tez nie lubie jak robia to inni
coz, nie umialam sie zdecydowac, ktore wyglada lepiej, i bylam ciekawa ocen. moj blad, bo was wszystkich tylko wkurzylam.
chcialam tez zauwazyc ze nei robie tego dla punktow, bo zdjecia sa z Polski, a za zdjecia z Polski punktów nie ma.

Bintuprik dołączył
01.04.2008

Bintuprik 18:00 | 11.10.2008

juz usuwam, nie wpieniajcie sie juz na mnie.

Bintuprik dołączył
01.04.2008

Bintuprik 18:09 | 11.10.2008

aha, osoby które nie mają żadnych swoich fot miały nie mieć możliwości oceny zdjęć innych
edi8888, który postanowił dobitna oceną ukarać mnie za 4 podobne zdjęcia, nie ma nawet jednego swojego.

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 18:41 | 11.10.2008

Odezwałaś się trochę na zasadzie "uderz w stół...". Zupełnie niepotrzebnie, bo bardzo mi zależy aby nie była to kolejna "pyskówka" tylko dyskusja na temat ocen i umieszczania zdjęć. Bardzo jeszcze raz proszę o nie wymienianie tutaj NIKOGO personalnie...

Bintuprik dołączył
01.04.2008

Bintuprik 20:36 | 11.10.2008

przykro mi ze tak to odbierasz wydawalo mi sie ze sie wypowiedzialam kulturalnie i na pewno nie nazwe tego pyskowka. skoro jednak ni e mam prawa glosu , to juz nie biore udzialu w dyskusji.

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 20:45 | 11.10.2008

Teraz to ja Ciebie nie rozumiem, drapię się w głowę gdzie ja powiedziałem, że odezwałaś się nie kulturalnie?????
Prosiłem tylko aby właśnie ta dyskusja nie dotyczyła ŻADNEJ KONKRETNEJ OSOBY bo dyskutujemy o zjawisku i problemie a nie o osobach. Na pewno nie chciałem Cię urazić. Słowo "Pyskówka" nie miało ŻADNEGO związku z Tobą ale raczej z ostatnimi wydarzeniami na forum.

ewe1977 dołączył
07.11.2007

ewe1977 15:01 | 12.10.2008

Wracając do głównego tematu, tak, sa zmiany ale tylko kosmetyczne. Problemy z ocenianiem dalej będą sie pojawiać. Sytuacja, kiedy globtroterem miesiąca zostaje ktos, kto więcej razy kliknie myszką obraża prawdziwych globtroterów. Prawdziwy globtroter albo jest w podróży, abo się do niej przygotowuje, albo wrócił i chce sie podzielić z innymi swoimi wrażeniami. Tutaj globtroterem miesiąca może zostać ktos, kto nigdzie nie był, jak mu sie zmęczy ręka od klikania, to zawoła żone, żeby sobie troche poklikała. Apeluję do ewar, biendarki, seraph: spauzujcie troche i dajcie wygrać igebskiemu. Jak ten podglądacz naturystów zostanie obwołany globtroterem miesiąca, może wtedy Admin sie zawstydzi i coś zmieni. Przy okazji chciałam przeprosic tintina za komentarz pod jego zdjęciem. Swoją odpowiedzią pokazał klasę rzadko spotykaną na tym forum.

biendarka dołączył
30.09.2008

biendarka 18:01 | 12.10.2008

Droga Ewe1977,
nie zalezy mi na zadnych nagrodach tutaj, bo na nic by mi sie nie przydaly. Bardzo Cie przepraszam, jesli moje "klikanie" Ci przeszkadza, ale lubie patrzec na zdjecia i je oceniac. Globtroter to baza doskonalych zdjec i dlatego szukam stale natchnienia i inspiracji, a przy tym oceniam takze zdjecia. Nawet chcialabym, aby globtroterem miesiaca zostal Pan Igebski. Jestem dla niego zyczliwa osoba, o czym sam sie niedawno przekonal osobiscie. A moze prawdziwych globtroterow miesiaca powinno sie oceniac wedlug ilosci umieszczonych artykulow o podrozach? W ten sposob nikomu by nie przeszkadzalo czyjes klikanie, a Ci, ktorzy pisza wiele artykulow, bo podrozuja, a nie skupiaja sie na klikaniu, zostaliby wreszcie docenieni. Co o tym sadzisz?

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 18:10 | 12.10.2008

Po co rozdawac te ksiazki??Moze lepiej przekazywac je do bibliotek,czytelni czy klubow,gdzie moglyby byc inspiracja dla ludzi chcacych podrozowac?
Zapewne wiekszosci z nas takie przewodniki sie nie przydadza,bo planujac podroz korzysta sie glownie z netu,czytajac fora,relacje i blogi.A na miejscu Lonely Planet jest najlepszy/albi Rough Guide:)/...

igebski dołączył
08.10.2005

igebski 22:23 | 13.10.2008

Potwierdzam słowa Biendarki co do jej życzliwości i apeluję do innych użytkowników Globtrotera o więcej spokoju, bo wszelkie emocje są tutaj zupełnie niepotrzebne. Jeżeli komuś nie odpowiada formuła tego portalu, to może przecież nie zaglądać tutaj. W sieci jest mnóstwo stron o podobnej tematyce.

seraph dołączył
03.05.2008

seraph 19:42 | 12.10.2008

Ja też póki mam opcję otrzymywania punktów za klikanie - zamierzam z niej korzystać. I nie będę pisał, że nie zależy mi na książkach, bo szczerze nie wierzę, że większość z ludzi będących w top 15 klika dla przyjemności. Szczególnie widać to pod koniec miesiąca, kiedy od kilku kliknięć zależy czy ktoś łapie się do złotej 10, czy też nie i nagle wszystko przyspiesza. Jak już kiedyś pisałem w dyskusji pod jednym zdjęciem - zablokujcie możliwość wygrywania za klikanie w zdjęcia, to ludzie (w tym ja) przestaną to robić. I tak wolę to, niż pisanie komentarzy w stylu: "ciekawe dlaczego akurat tak się to nazywa", które moim zdaniem mają to samo na celu. Początkowo miałem ambicje współtworzenia serwisu przez zamieszczanie zdjęć czy opis relacji z podróży. Mając jednak przez miesiąc styczność z ludźmi tutaj, uznałem, że nie warto - od tego są inne serwisy, któych nazwy nie będę jednak podawać, bo ktoś mógłby to uznać za reklamę. Globtroter pozostaje dla mnie portalem wygrywania książek i ew. poszukiwaniem towarzyszy podróży - tutaj też się na szczęście sprawdza. Kiedy admin zmieni zasady, będę rad, ale dopóki nic się niedzieje, ja sam też nie zamierzam niekorzystać z dostępnych mi opcji.
Mam nadzieję, że nie uraziłem nikogo moją wypowiedzią, jej celem było tylko przekazanie mojego punktu patrzenia na sprawę (a zauważyłem, że trzeba dodać taki komentarz w swojej wypowiedzi, żeby nie zostać źle odebranym i od razu zlinczowanym przez "lepsze" towarzystwo).

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 15:09 | 14.10.2008

2. Redakcja zastrzega sobie mozliwosc blokady konta uzytkownika lub jego calkowitego usuniecia w przypadkach "sztucznego" generowanie liczby punktów do których zaliczamy
A) dodawanie materialów, komentarzy i ogloszen jedynie w celu zwiekszenia liczby punktów
B) powtarzanie dodawanych materialów
C) inne dzialania majace na celu jedynie maksymalizacje zdobytych punktów

igebski dołączył
08.10.2005

igebski 22:08 | 13.10.2008

Nie wiem dlaczego jedno przypadkowe zdjęcie skłoniło Cię do nazwania mnie podglądaczem naturystów.. Poza tym nie zaliczam się do klikaczy myszką i nie oceniam automatycznie nikogo. Po prostu zamieszczam swoje obserwacje, czasem w formie pisemnej, czasem w postaci zdjęć. Można mnie krytykować za jakość materiałów, ale przypisywanie mi cech w rodzaju "podglądacz" nie jest zbyt rozsądne.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 20:39 | 12.10.2008

WItam

Twoja propozycja to zbudowanie czegosc od 0. To koszty a efekt nie do przewidzenia. Czy bedzie lepszy? Moze tak, ale gwarancji nie ma.

Propocuje zatem poruszac sie w obszarach ewolucji, a nie rewolucji.

Zauwazylismy ze najwiekszym problemem wydaja sie byc nie oceny - bo te ma wiiele serwisow, ale "przewodniki". Oczywiscie nasza idea jest zmotywowac uzytkwonikow do zaangazowania w serwisie. Chcemy takze wykorzystac nasze mozliwosci aby dac uzytkownikom wartosci dodane.

Mozemy wiec zaprzestac wreczania przewodnikow, jak leci, ale "wybierac" np aktywnosci najbardziej wartosciowe dla spolecznosc (najlepsze zdjecia, najciekawsze komentarze). Jednak czynnik "jakosciowy" na pewno wszbudzi kolejna "fale" dyskusji.

pozdrawiam

GlobAdmin

ewe1977 dołączył
07.11.2007

ewe1977 20:55 | 12.10.2008

Dziękuję seraph za odpowiedź. Właśnie twoja wypowiedź dokładnie ilustruje problem, który poruszyłam. Napisałeś, że globtroter jest dla ciebie portalem wygrywania książek. Tyle, że robisz to kosztem innych, tych, którzy zamieszczają tu zdjęcia. Druga ważna rzecz, którą powiedziałeś, to że pod koniec miesiąca akcja przyspiesza i wtedy liczy sie każdy punkt. Żeby obiektywnie ocenić zdjęcie, trzeba go spokojnie obejrzeć, przemyśleć, zamknąć, obejrzeć inne, wrócić do niego i ocenić. To zajmuje dużo czasu. Kiedy się zbliża pólnoc, widzisz, że masz 3 minuty, 2, 1 minute i widzisz jak inni szaleńcy klikają i przybywa im punktów, to chyba nie siedzisz spokojnie i nie zastanawiasz się minutę nad każym zdjęciem, tylko klikasz ile wlezie. Tu właśnie jest źródło problemu. Jedni wygrywają książki posługując się zdjęciami innych. Dla autorów zdjęć jest więc sprawą przypadku, jakie będą oceny pod ich zdjęciami. Gdy o wygraniu cennej nagrody za 16 zł decydują sekundy klika się na przypadkowe zdjęcia zaraz jak się pojawią na ekranie. Jeśli ktoś przez miesiąc wyklikał kilka tysięcy punktów, to w decydujących minutach i sekundach nie będzie się zastanawiał nad oglądanymi zdjęciami, bo może w ten sposób stracić kilkadziesiąt albo kilkaset ciężko przepracowanych klikaniem godzin. Tu jest wlasnie źródlo problemu, tych pyskówek, klonów, zaniżania, zawyżania ocen. Może by dla klikaczy stworzyć kilka przycisków do klikania, niech sobie klikają ile wlezie bez straty dla innych, albo stworzyc specjalną kategorię zdjęć w które mogą klikać. Każdy autor zdjęcia powinien możliwość decydowania o tym czy jego zdjęcie będzie brało udział w tym szaleństwie.

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 00:51 | 13.10.2008

W dalszym ciągu nie widzę powodów, żeby nie można było zmienić zasad "konkursu" i umieszczania pozostałych zdjęć wg mojej propozycji podanej wyżej. Łatwiej będzie ocenić zdjęcia "konkursowe" i pozostałe. Można nawet wprowadzić modyfikację, żeby ograniczyć ilość zdjęć umieszczanych miesięcznie do np. 50 i nie przyznawać punktów za pozostałe. Nie sądzę, aby te zmiany wymagały jakiś generalnych zmian w serwisie.
Swoją drogą jestem naiwny bo mi nawet do głowy nie przyszło, że tu są zawody na "klikanie"....

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 01:18 | 13.10.2008

Te zawody na "klikanie" to zupełny absurd. Właśnie sobie ustawiłem na moim Macu "Automatora", który w kilka minut "oceni" mi wszystkie nowe zdjęcia. Podejrzewam, że analogiczny prgogramik można znaleźć i na PC. Teraz już rozumiem te seryjne 4 i 5 niektórych użytkowników....

amaranth dołączył
09.10.2008

amaranth dołączył
09.10.2008

amaranth 13:32 | 13.10.2008

chciałam zapytać???
.....analogicznie seryjne 1 lub 2...
..te same osoby wystawiają takie oceny zdjęciom, zauważyłam...
a co mi tam...są ciekawe artykuły, piękne zdjęcia...i nie o ocenę tu chodzi!

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 15:27 | 13.10.2008

Ja osobiscie widze widze tu bardzo duzo nieciekawych zdjec ale wtedy wstrzymuje sie od oceny. Jesli cos mi nie pasuje w zdjeciu to pisze to w komentarzach (bledy typu krzywy horyzont). Na ksiazkach mi nie zalezy i uwazam ze bardziej sie liczy to co ktos wlozy od siebie (napisane artykuly, zdjecia, porady dla innych) niz to ze oceni setki zdjec bez uzasadnienia swojej oceny. I zeby nie bylo tez nie zawsze pisze komentarze do ocenianych zdjec ale mi nie zalezy na nabijaniu licznika ;-)

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 18:20 | 13.10.2008

Z tym pisaniem komentarzy to trzeba uważać bo niestety zbyt często autorzy skaczą ci do oczu lub oskarżają np o "nietolerancyjność" religijną (sic!).
Z ocenami o ile nie nastąpi zmiana to trzeba wg mnie je lepiej używać. Używałbym (i to robię) 3 jako podstawy do oceny dobrego zdjęcia, 4 jak zdjęcie jest bardzo dobre a 5 zarezerwowalbym dla superowych. Zdaje mi się, że się powtarzam, ale wydaje mi się, że ciągle muszę się z tego tłumaczyć.
Generalnie system powinien być zmieniony.

emski dołączył
13.12.2003

emski 18:26 | 13.10.2008

jezeli chodzi o punktacje to proponowalbym zrobic to co Fototok zrobil a mianowicie wprowadzil opcje "ignoruj" i wtedy wielu "mistrzow" staraciloby egzystencje tutaj :-))

igebski dołączył
08.10.2005

igebski 22:03 | 13.10.2008

Masz absolutną rację, Ewe1977. Klikanie wyłącznie dla punktów jest zajęciem bezsensownym. Ja osobiście wolę zamieszczać artykuły i zdjęcia, choć zdaję sobie sprawę z ich niedoskonałości. Myślę jednak, że większy pożytek jest z opublikowania jakiegokolwiek materiału niż z pochopnie dodanej oceny.

marek.kos dołączył
29.01.2007

marek.kos 16:22 | 14.10.2008

Przed chwilą fruchu zamieścił swoją wypowiedź gdzieś w środku, a ponieważ jest ważna, skopiowałem ją i przeniosłem tutaj dla lepszej widoczności:
""
autor komentarza: fruchu
data dodania: 2008-10-14 15:09:42
treść:
2. Redakcja zastrzega sobie mozliwosc blokady konta uzytkownika lub jego calkowitego usuniecia w przypadkach "sztucznego" generowanie liczby punktów do których zaliczamy
A) dodawanie materialów, komentarzy i ogloszen jedynie w celu zwiekszenia liczby punktów
B) powtarzanie dodawanych materialów
C) inne dzialania majace na celu jedynie maksymalizacje zdobytych punktów
""

Jaka będzie odpowiedź Admina, teraz, kiedy niektórzy uczestnicy sami otwarcie przyznają, że traktują ten portal tylko jako miejsce do wygrywania książek?

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 20:24 | 14.10.2008

WItam

Coraz bardziej dojrzewa w nas pomysl rezygnacji z nagrod lub zmiany ich zasad. Nie chcielibysmy rezygnowac z nagrod bo skoro mamy mozliwosci cos dac naszym uzytkownikom, dlaczego mielibysmy z tego rezygnowac? jedyna mozliwoscia wydaje sie ze bedziemy nagradzac "recznie" naszym zdaniem jednak wtedy tez pojawia sie watpliwosci, ze Admin pewne osoby preferuje a inne nie.

Posluchamy wiec propozycji jak wykorzystac przewodniki ktore Wam chcemy dac?

pozdrawiam

GlobAdmin

seraph dołączył
03.05.2008

seraph 23:55 | 14.10.2008

Mam nadzieję, że nie narażę się nikomu pisząc otwarcie o Odyssei. Proponuję jednak porównać ich system do obecnego tutaj: tam książkę wygrywa się za relacje a nie za punkty, uważam, że jest to bardziej obiektywne, bo wtedy naprawdę możemy ocenić człowieka za jego dokonania. Admin mógłby wprowadzić punkty za artykuły i na tej podstawie wyłaniać zwycięzców, lub też oceniać to samemu. Podniosłaby się napewno treść merytoryczna serwisu.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl