Forum dyskusyjne

Jak najtaniej do Stambułu

kategoria podróże po świecie

kraj Turcja

valdi dołączył
22.06.2004

valdi 17:29 | 22.06.2004

Czy ktos moze mi podac info jak najlepiej dostać się do STambułu? Autostop odpada, chodzi mi o pociagi i ewentualnei autobusy.

Z góry dziex

pietras dołączył
21.06.2004

pietras 22:26 | 23.06.2004

Siemka. Z Przemyśla Autobusem do Suceawy (ok 80-90zl chodzi 3 razy w tyg) z suceawy do Bukaresztu (w przeliczeniu ok 60-70zl) z Bukaresztu czym tylko chcesz i busy i autobusy (ja przebijałem sie autokarem firmy Toros, siedziba w kamienicy - od kolejowego dworca głównego w strone parku i w prawo:) trzeba sie targować i mozna zejsc do 28-32$ za cały kurs).

valdi dołączył
22.06.2004

valdi 19:48 | 24.06.2004

Hej Pietras
Dzieki za info a czy orientujesz sie w jaki dni kursuje to cudo z Przemyśla?

pietras dołączył
21.06.2004

pietras 21:45 | 24.06.2004

Siemka. To cudo to jakis leciwy jelcz (ale byle by jechal - komfort odbijesz sobie w Turcji - za grosze klima, napoje itp:). Z tego co wiem to podobno pon, śr i piątek. Jednak jak pisze podobno. Najlepiej zadzwon do PKS Przemysl i sie dowiedz, mozna chyba tez zabukowac bilety (zalezy pweno jaki nastrój bedzie miała baba w kasie:). Jak nie zdazysz to proponuje (też kosztem oszczednym, ale ze strata ok 2-3 dni) autobusem do Lwowa, z tad autubusem do Czierniwecy (przy granicy ukr-rum) z tad czesto odchodza autobusy do Suceavy - dalej tak jak pisalem wczesniej. Tracisz kilka dni, ale przezycia niezapomniane:)
Pozdr.

Bubu dołączył
21.06.2004

Bubu 16:13 | 25.06.2004

W przemyślu przy dworcu autobusowym można złapać minibus do Medyki za 1-2 zł. Następnie przechodzi sie przez granicę i po ukraińskiej już stronie łapie się "marszrutkę" do Lwowa. Uwaga! Nie daj sie naciągnąć taksówkarzom, którzy wciskaja kit, że na marszrutkę trzeba bardzo długo czekać, a sami chcą zawieźć za bajońską sumę. Marszrutki zawsze jezdzily i kosztowaly ostatnio 7 hrywien/os. Ze Lwowa jedzie pociąg do Czerniowiec - ale pozno bo ok 20 - 21.00. Jest wiec czas na zwiedzanie. Gdy dotrzesz juz do Czerniowiec, idz na przystanek trolejbusowy po drugiej stronie ulicy niz dworzec i łap numer 3. Tym dojedziesz na dworzec autobusowy. Sa dwa warianty przeprawy do Suczawy. Pierwszy, którego nie polecam, to jechanie autobusem z handlarzami i stanie nieprzyzwitą dlugosc czasu na granicy. Druga wersja, to zlapanie minibusa - osobiscie nie wyprobowalam, ale podobno jest szybciej i taniej. W Suczawie od ok pol roku dziala przywatna firma przewozowa. Warto na dworcu (autobusowym oczywiscie!) kupic bilet do Bukaresztu i przejechac sie luksusowym, nowiutkim Mercedesem. Kosztowało mnie to jakieś 8,5 dolara. W Bukareszcie wylądujesz przy niewielkim dworcu. Tam bedziesz musial wsiasc w trolejbus numer 85 (przystanek pod samiutkim wejsciem na dworzec, po tej samej stronie ulicy) i jechac nim na Gara du Nord, czyli glowny dworzec kolejowy. Wokol niego znajduje sie sporo tureckich firm przewozowych. Na ogol maja ta sama cene, ale pojedyncze nieco spuszczaja. W rezultacie jechalam firmą ORTADOGU za 30 dolarow do samego Stambułu. Jest to długa i męcząca trasa, ale stosunkowo niedroga. Zycze udanych wojaży!

valdi dołączył
22.06.2004

valdi 22:34 | 25.06.2004

Dzieki bubu za super wyjasnienie. Bede musial sie zastawnowic i popytac drugiej polowki :-D na co sie pisze.
A tak na koncu to ile czasu zajmuje przejechanie Twoja wersja z Przemysla do Stambulu? Ile czasu Ci to zajelo? 2 dni?

buźka!

Fenrir dołączył
30.11.2003

Fenrir 16:01 | 11.07.2004

Bilety TRZEBA zarezerwować wcześniej!!!! Ja pojechałem z myślą, że kupię dzień przed wyjazdem. Nic z tego!!! Oczywiście, rano i tak kupiłem, bo ktoś nie wykorzystał rezerwacji, ale warto oszczędzić sobie nerwów.
Pozdrawiam

Bubu dołączył
21.06.2004

Bubu 20:05 | 26.06.2004

Niestety w tamtą stronę miałam pecha - jechałam aż 3 dni. Ciągle musiałam czekać na kolejnych dworcach sporo godzin. Cały dzien spedzilam we Lwowie na czekanie na pociag do Czerniowiec. W Czerniowcach tez dlugo czekalam, ale to juz z wlasnej winy bo zdecydowalismy sie jechac autobusem z handlarzami i kupe czasu stracilismy na granicy. W Rumuni poszlo calkiem gladko. W rezultacie podroz do Stambulu zajela jakies 3 noce, czwartego dnia o swicie bylismy w uspionym jeszcze miescie... Jednak w drodze powrotnej wszystko poszlo duzo szybciej. W ciagu 2 dni bylismy juz w Polsce. Z reszta podobno zawsze tak jest, ze z powrotem ta trasa jest latwiejsza. Jezeli zalezy wam na czasie, to mozecie sprobowac tym autobusem z Przemysla do Suczawy, ale obawiam sie ze grozi wam wtedy dlugie stanie na granicach. Jednak nie jechalam nim, nie wiem jak to wyglada, wiec sie nie wypowiadam. Dzieki za buziaki ;-) i pozdrawiam.

valdi dołączył
22.06.2004

valdi 20:38 | 27.06.2004

No to juz wiem bardzo duzo :-) 2 dni to calkiem przyzwoity czas moze i mi sie uda. Jak widze musze wywazyc jeszcze wszystki za i przeciw, a moze pojde na zywiol :-D

pozdrawiam i jeszcze 2 buziaki! :-+ :-+

zennek dołączył
25.05.2005

zennek 01:48 | 25.05.2005

A czy miales problem z biletem ze Lwowa do Czerniowiec? Ile kosztowal Ciebie ten bilet? A ile bilecik z Czernowiec do Suczawy? Wybieram sie w tym roku i troche sie pekam:P pozdr

gosiaczek dołączył
08.06.2004

gosiaczek 17:37 | 09.07.2004

szczegółowo trasa do stambułu opisana jwst w książce pana mielcarka "szlaki dla obierzyświatów" jadąc wg. tego planu wydałam niecałe 40$, a wróciłam za 5 $ (ale autostopem- z polakami) :)

gosiaczek dołączył
08.06.2004

gosiaczek 17:38 | 09.07.2004

przepraszam za błąd!!! OBIEŻYŚWIATÓW!!!!!

włóczykij dołączył
23.06.2004

bies dołączył
28.06.2005

bies 20:34 | 28.06.2005

siema. Jechałem właśnie tą trasą tyle że do Bługarii, w tym roku 20 sierpnia też odjeżdżam i szukam kogoś kto chciałby zemną przynajmniej dojechać do turcji. Może się przyłączysz? Jestem sam a z kimś wiadomo bezpieczniej i taniej. To naprawde spoko i najtańsza trasa.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl