Forum dyskusyjne

Dodałbym tytuł Hinduizm - najbrudniejsza religia Świata

kategoria podróże po świecie

emski dołączył
13.12.2003

emski 14:41 | 13.10.2008

www.globtroter.pl/zdjecia/44103,indie,-,waranasi,codziennosc,na  d,gangesem.html
moze by ktos przypomnial temu "koledze" ze globtrotter to jest forum turystyczno podroznicze a nie forum polityczno religijnym i coby trzymal swoje poglady na temat religii w swoim wlasnym swiatku

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 15:14 | 13.10.2008

a ja bym dodal opcje otwierania linkow poprzez klikniecie na nie zamiast wklejania w okno przegladarki ;-)

a co do tematu to nie wiem jak religia moze byc brudna - jak ktos jest brudasem to nim zostanie bez wzgledu na religie

muchacha1 dołączył
28.08.2007

muchacha1 15:26 | 13.10.2008

emski!Koledze mozesz tylkko wspolczuc,ze wszystko dookola budzi w nim tylko zlosc,coz w Imperium zla kryzys finansowy,a to jak wiadomo rodzi frustracje:)

emski dołączył
13.12.2003

emski 15:35 | 13.10.2008

ale ja zyje w samym srodku tego imperium i kryzys tez mnie wali rowno ale nie zapominam sie usmiechac bo to najlepsze lekarstwo :-)) i nie zapominam o szacunku do wszyskiego co nas otacza a juz szczegolnie do innych religii ktore sa piekne na tym swiecie i na tym polega urok podrozowania i poznawania swiata

muchacha1 dołączył
28.08.2007

muchacha1 15:56 | 13.10.2008

Niestety to jest jedyna "rzecz"do ktorej mam stosunek na nie.A tak poza tym to tez uwazam,ze wszystkie problemy biora sie stad,iz ludzie nie szanuja siebie nawzajem.Caly czas ucze sie szacunku do wszystkiego i wszystkich dookola,moze i kiedys dojde do pkt.w ktorym imperium zla nie bedzie juz wzbudzac we mnie negatywnych emocji:)

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 16:07 | 13.10.2008

Człowieku, opanuj się w tych wybuchach złości. Był to komentarz do ZDJĘCIA a nie do religii. Zdjęcie przedstawia BRUD i mój komentarz był kpiną a nie wyrazem poglądów. Uwierz mi, że jak dyskutuję na takie tematy to strannie dobieram partnerów...

emski dołączył
13.12.2003

emski 16:54 | 13.10.2008

oczywiscie ze masz prawo byc na "nie" ale jak powloczysz sie troche po Peru Bolivi czy Mexico to zobaczysz ze wielu ludziom taz religia jest potrzebna i oni na dlugo przed Europa w imie religi zbudowali piekny swiat bo po prostu zawsze trzeba w cos wierzyc jak juz Dostojewski w Biesach powiedzial to dawno temu :-))

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 18:05 | 13.10.2008

Do żadnej ZORGANIZOWANEJ religii akurat mnie nie przekonasz. Wiara indywidualnych ludzi to zupełnie co innego, natomiast ilość zła, która została wyrządzona innym ludziom przez wyznawców zorganizowanej religii niestety mnie do niej zniechęciła, ale nie zamierzam o to walczyć. Brudu, a zwłaszcza biedy również widziałem wystarczająco dużo wszędzie nie tylko w Indiach, czy Ameryce i Afryce. Prawda, może nie włóczyłem się dosłownie tak jak wielu z Was (Moje "włóczęgi" to były nie dalej niż w przepiękne Tatry - ale wtedy były czasy innej "religii") i tego trochę wam zazdroszczę, ale jeżdżąc samochodem po świecie (tak wyglądają moje "włóczęgi") wystarczająco dużo widzę też i jeżeli akurat piszesz o tym "pięknym świecie" zbudowanym np. przez Mayów to mam trochę wątpliwości (Obejrzyj np. Apocalypto).
Do muchacha1:
Nie obrażaj mojego przepięknego kraju w którym żyję i pełnego wspaniałych ludzi. Przez lata był i mam nadzieję jeszcze będzie nadzieją "naszej cywilizacji". To w dużym stopniu dzięki niemu żyjesz względnie dobrze w wolnym kraju. Możesz krytykować działalność jego rządu czy niektórych osób ale sformułowanie "Imperium zła" ukradłaś z ust wspaniałego człowieka, który dużo lepiej wiedział kiedy takie sformułowanie należy użyć i do kogo.
Raz jeszcze o zdjęciu:
Przedstawia ono kąpiącą się w Gangesie świętą krowę i odwróconego tyłkiem faceta w brudnych gaciach tuż obok. To jest po prostu komiczne (dla mnie).

anag dołączył
14.04.2006

anag 17:46 | 13.10.2008

Ludzie, o co znowu te krzyki.

Dochodze do wniosku, ze wszyscy rodacy potrafia pieknie i teoretycznie mowic o tolerancji, tylko przejsc od slow do czynow nielatwo. Czy nazywanie Varanasi (lub hinduizmu w przenosni) "brudnym" oznacza niechec do religii i brak szacunku do niej?

Moim zdaniem nie. Varanasi JEST brudne w tym sensie, ze chyba nikt z nas nie wykapalby sie w Gangesie i pewnie kazdy z nas mialby mniejszy lub wiekszy problem z zoladkiem bedac tam przez kilka dni...

Ale chyba dlatego tam i w podobne miejsca podrozujemy i doceniamy ich piekno pod warstwa brudu - co zlego w stwierdzaniu faktow?

A religia jest rzeczywiscie bardzo potrzebna i im biedniejszy kraj tym wyrazniej to widac... Ale niestety zadne skrajnosci nie sa dobre i jak wiemy (chociazby na przykladzie naszego pieknego kraju) kazdy fanatyzm religijny to diabel wcielony...

emski dołączył
13.12.2003

emski 17:56 | 13.10.2008

anag , tzn jak ktos teraz zamiesci zdjecie cmentarne ze Dnia Zmarlych np to moze je zatytulowac "smierdzace swieto" bo na cmentarzu strasznie w oczy od dymu szczypalo ? i to tylko bedzie taka przenosnia :-))

anag dołączył
14.04.2006

anag 18:34 | 13.10.2008

A to zalezy :))

Ja akurat lubie swieczki, znicze i takie tam i nie kojarza mi sie ze smrodem.

Ale jesli Tobie tak i zatytulujesz swoje zdjecie cmentarne (if any) "smierdzace swieto", to ja osobiscie nie bede Cie za to linczowac;)

Bylby to wrecz bardzo ciekawy punkt widzenia :-)

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 18:27 | 13.10.2008

Emski, to oczywiście przypadek, że akurat w tym momencie, razem ze swoim przytakiwaczkiem poczułeś nieodpartą potrzebę oceny mojego jedynego zdjęcia - prawda?

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 19:35 | 13.10.2008

ehhh........i znów to samo, aż się niedobrze robi. Najwyższy chyba czas się zabrać z tego miejsca.

Akinom dołączył
14.06.2006

Akinom 22:28 | 13.10.2008

Tak przygladm sie dyskusji i zygac sie chce. Kolega emski cierpi na nadmiar wolnego czasu, bo jak widac nie wyczuwa ironi i sarkazmu tylko czepia sie aby sie czepiac.
Kolezaka plujaca na Ameryka widocznie albo nigdy w niej nie byla, albo ma zle z nia wpomnienia.
Osobiscie ani do zjecia nic nie mam ani do jego podpisu, a to ze Hindusi smierdza i sa brudasami to fakt niezbity.
Ludzie to nie jest przedszkole wiec jesli macie cos jeden do drugiego to piszcie na pm,, bo to co soba reprezentujecie jest zalosne.
Ponoc podroznicy maja szerokie horyzonty. jakos co u niektorych tego nie widac.
Dobranoc.

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 22:50 | 13.10.2008

akurat pisząc taką bzdurę ze hindusi są brudasami trzeba albo nie będąc w Indiach nigdy,ale jadąc tam z tradą..:)
kolego wierz mi,że higieny i schludnego wyglądu ludzie jadący do pracy metrem w wawie mogą pozazdrościc swoim odpowiednikom w metrze w kalkucie.

Akinom dołączył
14.06.2006

Akinom 22:55 | 13.10.2008

Kolego uwierz mi ze wiem co mowie, bowiem pracuje z nimi na co dzien od nastu lat, czesto tez jestem gosciem w ich domach . Na palch jednych rak moge policzyc pachnocych i czystych Hindusow..
Nie jest moja intercja rozwijac watek burdu czy tez smrodu. wiec temat uwazam za zakonczony.

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 23:00 | 13.10.2008

rozgranicz hindusów emigrantów od hindusów w Indiach.To dwie całkowicie różne grupy społeczne.

marek.kos dołączył
29.01.2007

marek.kos 00:10 | 14.10.2008

Oceniacie hindusów, każdy na podstawie na podstawie własnych doświadczeń. Zastanówcie się jak oceniają np Polaków obcokrajowcy? Zupełnie inne zdanie o Polakach mają studenci amerykańscy, gdzie wykładowcą jest profesor z Polski, a zupełnie inne mieszkańcy Londynu, którzy codziennie jadąc do pracy widzą śpiących na ulicach brudnych bezrobotnych Polaków. Brudnych i śmierdzących ludzi można spotkać w Polsce, USA i Indiach. Czystych i pachnących też można spotkać w Polsce, USA i Indiach. Nie można uogólniać.

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 03:11 | 14.10.2008

Nie uwzględniacie najważniejszego elementu - kast. Wygląd hindusa z reguły jest uzależniony od kasty do której należy.
Gratuluję Ci emski. Udało Ci się swoim wspaniałym postem wywołać następną pyskówkę. PO CO????
Tak, tak , wiem - to moja wina - przecież odważyłem się zażartować ze zdjęcia, które moim zdaniem przedstawiało brud. - Sorry!

usunięty/nieznany 09:08 | 15.10.2008

No wlasnie..... tym bardziej ze (niech sie ewar nie obrazi) zdjecie jak zdjecie ... a i komentarz...
szkoda na to czasu

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl