Forum dyskusyjne

Diwali

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

agniula dołączył
13.10.2008

agniula 14:56 | 14.10.2008

Czy ktoś miał przyjemność przeżyć w Indiach święto Diwali? Mam w związku z nim dwa pytania. Po pierwsze - czy orientujecie się co do różnic w obrzędach w różnych częściach kraju i czy moglibyście polecić miejsce, gdzie najlepiej spędzić ten czas? Po drugie - jak wygląda w tym okresie (5 dni) możliwość przemieszczania się, zwiedzania, itp? Dzięki za info:)

vulpes dołączył
13.08.2007

vulpes 16:19 | 16.10.2008

Cześć ! Byłem w zeszłym roku na Divali w Varanasi- fajne przeżycie,rozbawieni hindusi,ognie sztuczne i hałasy doprowadzajace małpy do szału :)).zaliczyłem super puję nad brzegiem gangesu- przeżycie niemal mistyczne( doswiadczasz obecności czegos,czego do konca sam nie rozumiem,ale tak miałem...).na pewno nie wyspisz się bo cała noc rzucaja petardy i ognie sztuczne.Acha nocne włóczęgi po mieście mogą być troszku niebezpieczne - hindusi są rozbawieni,pod wpływem środków hm zabawowych i robią się za bardzo przyjacielsko-agresywni, no i trzeba uważać na petardy bo rzucają pod nogi,a to chyba taka domowa robota ( mogą nieźle przestraszyć,chyba nóg nie urywaja../).Ale naprawdę Divali to przeżycie....Co do transportu- niestety wszędzie tłok i zapchane- pociąg to trzeba sobie wcześniej załatwić.Pozdro vulpes

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl