Forum dyskusyjne

Sprzet foto w Tajlandii

kategoria podróże po świecie

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 15:17 | 14.10.2008

Mam 2 pytania odnosnie sprzetu foto w Tajlandii
Pierwsze pytanie to jak to jest z bezpieczenstwem, czy moge bez problemu zabrac lustrzanke czy lepiej biegac z kompaktem? W planach mam tydzien na wysepkach w okolicy Krabi, troche Bangkok, i Kanchanaburi/Ayuthaya
Drugie pytanie to czy ktos sie moze orientuje jakie sa tam ceny sprzetu foto. Wiem ze czesc obiektywow Nikona jest produkowana w Tajlandii

Dzieki z gory za odpowiedz

marek.kos dołączył
29.01.2007

marek.kos 15:45 | 14.10.2008

Nie tylko obiektywy, ale np NIKON D300 jest produkowany w Tajlandii. Ale to gdzie jest produkowany i tak nie ma wpływu na cenę. Ceny sprzętu foto są w Tajlandii niższe o 10-30 % niż w Polsce, ale wyższe niż w USA. Możesz poszukać w centrum komputerowym Pantip Plaza niedaleko ambasady indonezyjskiej. Jest tam kilka sklepików foto. Na lotnisku można dostać zwrot VAT od tych zakupów. A z bezpieczeństwem jest tak jak wszędzie na świecie.

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 10:32 | 15.10.2008

Dzieki za odp. o D300 akurat nie wiedzialem ;-) Ja w tej chwili zamawiam wiekszosc z HK, ale z ciekawosci pytalem bo moze bym sie na cos skusil.

wagabundakufel dołączył
25.04.2007

wagabundakufel 18:53 | 15.10.2008

Hej. Nie masz się czego obawiać. W listopadzie zjechałem całą Tajlandię. Wciąż nosiłem ze sobą moją lustrzankę wraz z całym sprzętem. Zagłębiałem się z nimi w niejedno nieturystyczne miejsce i ani razu nie czułem sie jakoś zagrożony. Tajowie to ludzie bardzo pokojowi. Nie masz się czego obawiać, choć wiadomo, mieć się na baczności zawsze musisz. Życzę wielu pozytywnych wrażeń.
Pozdrawiam

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 14:09 | 16.10.2008

Dokladnie na taka odpowiedz czekalem ;-) to dobrze ze jest w miare bezpiecznie, chociaz ze wzgledu na wage i tak nie bede bral calego sprzetu (poczatkowo mialem w planach wziasc jeszcze statyw ;-)).
Dzieki za odp.
Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl