Forum dyskusyjne

Wynajem samochodu

kategoria podróże po świecie

kraj Etiopia

12250 dołączył
21.06.2005

12250 12:58 | 15.10.2008

Witam wszystkich.
Dawno tu nie zaglądałem, bo ciągle jakieś wojny o zdjęcia, o punkty, o "lewe konta". Mniejsza z tym.
Ja w innej sprawie. Może jednak "Globtrorer" będzie pomocny.
Wybieram się do Etiopii. Może jest ktoś zorientowany jaka jest tam stawka dzienna na wynajem samochodu? Wiem, że jadąc poza miasta (obligatoryjnie) trzeba wziąć też miejscowego kierowcę.
Pozdrawiam

turkus dołączył
02.07.2006

turkus 17:33 | 15.10.2008

Musisz liczyc sie z wydatkiem 100 usd dziennie

dawidfischer dołączył
12.12.2006

dawidfischer 18:34 | 15.10.2008

Stary wyjadacz sie pojawił hehe Pozdrawiam

12250 dołączył
21.06.2005

12250 18:55 | 15.10.2008

Dzięki "turkus" :)) Tak przypuszczałem. Chciałem się jednak upewnić.
Miło mi "Rybaku", że mnie pamiętasz. :)) Toż to już prawie rok mija mojej tu niebytności.

Łukasz dołączył
08.09.2009

Łukasz 19:42 | 04.10.2009

planuje wyjazd do etiopii w styczniu, 2-3 tyg, kiedy planujesz leciec?

agniecha_k dołączył
26.09.2010

agniecha_k 09:40 | 26.09.2010

Przedwczoraj wróciliśmy z Etiopii! Było fantastycznie, przepiękne widoki, zabytki, pyszne jedzenie, świetni ludzie! Mieliśmy super przewodnika, który załatwiał nam tanie i czyste hotele, zabierał do fajnych restauracji i dbał o wszystko. Cena za samochód z benzyną, przewodnika i kierowcę to 150$ dziennie. My jechaliśmy w 3 osoby, ale jeśli jedzie więcej, to może być trochę taniej. Mogę podać namiary na naszego przewodnika. Naprawdę był świetny!

agniecha_k dołączył
26.09.2010

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 12:33 | 26.09.2010

Dobre rady dajecie ,warto zabrać dobry namiar i sprawdzony ,spotykałem ekipy z płaczem ,zaoszczedzili kilka baksów i stracili wakacje , ja śmigałem transportem publicznym co prawda bardzo wolnym ale miałem za to co najmniej 100 USA w kieszeni HAJER

prastarzec dołączył
24.04.2007

prastarzec 22:48 | 13.07.2011

tez mam namiar na odpowiedzialnego kierowce na pld i pln

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 23:42 | 13.07.2011

Moim zdaniem po całej północy wynajęcie kierowcy z samochodem jest zbędne, są tanie busy publiczne, może nie zawsze chodzą, ale są; co najwyżej przydaje się w tych miejscach gdzie transport gorzej chodzi (Tigray, dojazd do Debre Damo), co innego południe

mirekKRK dołączył
22.07.2006

mirekKRK 20:30 | 31.07.2011

Jak komuś nie zależy na czasie i lubi sterczeć w autobusie od 5 rano to transport publiczny - dzis wróciliśmy z Etiopii - jakby co to qwertymr@poczta.fm

fotoel dołączył
11.05.2009

fotoel 15:39 | 08.02.2012

Proszę o namiary na kierowcę - przewodnika do Etiopii południowej
fotoel@fotoel.eu
Pozdrawiam Marian

geomeo dołączył
23.11.2011

geomeo 16:37 | 09.02.2012

Hej,
Wróciłam w niedzielę z Etiopii dysponuję bazą informacji.
kabata7@yahoo.com

Mgd79 dołączył
01.11.2014

Mgd79 17:37 | 01.11.2014

Witam wszystkich!
Niedawno wróciłam z rodziną z Etiopii. Całą południową Etiopię objechaliśmy samochodem terenowym, natomiast północną część publicznymi autobusami lub minivanami.
Polecam bardzo dobrego,spokojnego, czujnego, uważnego i bystrego kierowcę. Dobrze zna j. angielski. Nazywa się Tefera Gebresilassie, nr.tel. do niego : +251913336331. Pracuje dla firmy MEDIR TOUR OPERATOR, a wynajęła go dla nas firma BLUE SKY. Samochód jest wygodny, dla czterech turystów, koszt 140$/1 dzień. Kierowca świetnie zna trasę, miejscowych przewodników, wie, który hostel jest dobry (oczywiście na afrykańskie warunki ) i w przystępnej cenie (dla bardziej wymagających zna też droższe hotele) . Wynajmując auto przez firmę BLUE SKY można poprosić właśnie o tego kierowcę. Zainteresowanych proszę o kontakt na mail : magda.orl@interia.pl (mam z nim kontakt przez facebook) .
Samochodem terenowym możemy oczywiście objechać całą Etiopię. Koszt duży ale na pewno wygodniej. Dobre są też SELAM BUSY ale,żeby zdobyć bilet trzeba go wykupić chyba tydzień przed podróżą. Nam udało się tylko raz z Hararu do Addis. Pozostają więc publiczne autobusy . Nie polecam, chociaż niestety czasami to jedyna możliwość. Są w złym stanie technicznym, psują się i z tych właśnie powodów nasza podróż zamiast 10 h trwała 2 dni z noclegiem w przydrożnym hostelu. Niestety coś takiego może pokrzyżować plany. Poza tym na dworcu trzeba być już o 5 rano, a busy odjeżdżają dopiero wtedy, gdy się zapełnią, często o 8 czy 9. Problem ogromny jest w drodze do Lalibelli. Niestety trzeba się przesiąść w Gashenie, a tam na turystów czeka już zorganizowana "mafia". Ciężko jest się wydostać z tej miejscowości, na autobus nie ma co liczyć, turystom nie sprzedają biletów ,żeby inni przewoźnicy (np. minivanów) mogli zarobić . Żądają oni dziesięciokrotną stawkę. Trzeba się więc liczyć z wydaniem tam dużej gotówki.
Poza niektórymi trudnościami Etiopia jest piękna ,zwłaszcza całe południe !! Jest to obszar najbardziej ciekawy,egzotyczny , a ludzie najbardziej przychylni, dzieciaki niesamowite (nie zapominajmy o cukierkach, balonikach, dzieci bardzo proszą o długopisy ) :)
Pozdrawiam, Magda.

Dzejkop dołączył
15.12.2012

Dzejkop 14:32 | 22.11.2014

Hej,
cena którą podałaś trochę zbiła mnie z tropu (za wynajem auta),
2 lata temu wynajmowałem auto terenowe za 40USD doba z kierowcą bez paliwa(Stara Toyota Land Cruiser). Większość ofert jakie mieliśmy odnośnie wynajmu była w granicach 50USD. Próbuję właśnie odzyskać kontakt z kierowcą, który z nami jeździł i dopytać się o aktualną cenę.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 18:22 | 22.11.2014

Cena 140 USD/doba jest ceną normalną za auto z kierowcą i paliwem. W zależności od tego czy jest to high season czy nie, można ją negocjować, ale raczej nie taniej niż 110 USD/doba. Byłem akurat w styczniu w czasie święta Timket i płaciliśmy 140 USD za dobę.
Zbyszek

semenPL dołączył
04.02.2013

semenPL 18:48 | 12.02.2015

ma ktoś jakieś świeże i sprawdzone informacje dotyczące cen za wynajęcie samochodu?

Dzejkop dołączył
15.12.2012

Dzejkop 19:32 | 07.04.2015

Hej to nie jest normalna cena!!!
Dobra cena zaczyna się od 60USD (1200 birr/ doba) + paliwo (>1usd / litr)
Taką cenę miałem w lutym 2015 (wynajem na 5 dni, wyjazd na południe w okolice Arba Minch).
Mój znajomy za podobny wyjazd płacił 1400birr/dzień
obecnie 1usd to ok 21birr.
Pozdrawiam serdecznie.
Jeśli ktoś jest zainteresowany kontaktem zapraszam na priv.

Mgd79 dołączył
01.11.2014

Mgd79 10:55 | 23.08.2015

Podejrzewam,że jeśli doliczysz te wszystkie przejechane kilometry, a więc cenę za litry benzyny, wyjdzie na to samo albo i więcej. A jeśli umówisz się na konkretną cenę 140 $ to masz pewność,że więcej nie zapłacisz. A jeśli ktoś by chciał auto nowoczesne płaci więcej. To aktualne ceny w zależności od auta : 1. old model landcruser _140$,
2. new model landcruser or nessen patrol 210$
Można też od razu zarezerwować sobie noclegi w hostelach.
Pozdrawiam serdecznie.

Dzejkop dołączył
15.12.2012

Dzejkop 10:57 | 30.08.2015

hej,
w Etiopii da się przejechać do 500km dziennie i jest to wykonalne tylko na paru trasach. Większość tras to jakieś max 300km / dzień, więc 80USD/dzień na paliwo jest naprawdę ciężko osiągalne, nie mniej masz też rację że płaci się określoną kwotę i się człowiek niczym nie przejmuje :).
Korzystałem już wielokrotnie w opisanym przez siebie modelu z wynajmu auta i mi to odpowiada.
Drogi w Etiopii też się szybko zmieniają, więc możliwości pokonywania większych odległości w ciągu dnia też się zwiększają.

Pozdrawiam
Jakub

>Podejrzewam,że jeśli doliczysz te wszystkie przejechane kilometry, a więc cenę za
>litry benzyny, wyjdzie na to samo albo i więcej. A jeśli umówisz się na konkretną
>cenę 140 $ to masz pewność,że więcej nie zapłacisz. A jeśli ktoś by chciał auto
>nowoczesne płaci więcej. To aktualne ceny w zależności od auta : 1. old model
>landcruser _140$,
> 2. new model landcruser or nessen patrol 210$
>Można też od razu zarezerwować sobie noclegi w hostelach.
>Pozdrawiam serdecznie.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl