Forum dyskusyjne

Maroko w styczniu

kategoria podróże po świecie

kraj Maroko

gunner14 dołączył
14.07.2008

gunner14 18:59 | 25.10.2008

Mam parenascie dni wolnego w styczniu i zastanawialem sie co moglbym zrobic w tym czasie. Loty do Marrakech sa po 35 funciakow w obie strony z Londynu. Cena jest naprawde kuszaca, ale czy pierwsza w zyciu wizyta w tym kraju w styczniu to dobry pomysl?

ania_flower dołączył
07.03.2008

ania_flower 14:38 | 26.10.2008

jakie linie lataja za 35 funtow? bo ja tez wybieram sie do Maroko na przelomie stycznia i lutego.

gunner14 dołączył
14.07.2008

gunner14 22:48 | 26.10.2008

hehe :) dzieki za tresciwa odpowiedz :P bylas juz kiedys o tej porze roku w maroku?
co do lotow to skyscanner.net zawsze wybierze najtansza linie (w tym przypadku niezawodny ryanair :) ). pozdro

muchacha1 dołączył
28.08.2007

muchacha1 23:11 | 26.10.2008

Byłam w tym roku przez 3 tygodnie w styczniu w maroko(Warzazat).W dzien było na tyle ciepło,ze mozna było chodzić na krótkim rekawku.Jak masz jakies konkretne pytania to pytaj.Prawdopodobnie pod koniec lutego bede znowu w Maroko

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 09:54 | 27.10.2008

To nie jest chyba ostateczna cena,bo skyscanner niestety nie pokazuje oplat za odprawe i bagaz.Widac to dopiero przy zakupie biletu..

hussan dołączył
07.11.2008

hussan 11:20 | 07.11.2008

Czy orientujesz się jaki jest przejazd przez Tizn Tiszka z Marakeszu do Warzazat w styczniu i czy można przejechać samochodem?? Jeśli byłaś w Warzazat to czy orientujesz się może jak jest z wypadami na pustynię (ew. Zagora??) i czy jest daleko do Ait ben Haddou bo chcielibyśmy zobaczyć ale to podobno problem (jakaś rzeka do przejścia czy cuś)
pozdrawiam

dota dołączył
18.11.2008

dota 11:43 | 21.11.2008

Ja kilka dni temu przejeżdzałam przez Tizn Tiszka, zero śniego, nie jest potrzebny samochód z napędem na cztery koła:) W styczniu też nie powinno być problemu z przejazdem bo tam pogoda od listopada do lutego jest podobna. Z Warzazat do pustyni jest kawałek, najlepiej dojechać do Merzugi a tam już rzut beretem na wydmy i sahare:) Z Warzat do Ait Ben Haddou blisko, a ta rzeka do przejścia to rzeczka:) i są na niej wroki z piaskiem i nie ma żadnego problemu żeby ją przekroczyć:) Polecam jeszcze Skoure, która jest blisko Warzat. Mnóstwo kasbah, oaz, palm, i wogóle cudownie...robi wrażenie:)
pozdrawiam

hussan dołączył
07.11.2008

hussan 11:20 | 07.11.2008

Czy orientujesz się jaki jest przejazd przez Tizn Tiszka z Marakeszu do Warzazat w styczniu i czy można przejechać samochodem?? Jeśli byłaś w Warzazat to czy orientujesz się może jak jest z wypadami na pustynię (ew. Zagora??) i czy jest daleko do Ait ben Haddou bo chcielibyśmy zobaczyć ale to podobno problem (jakaś rzeka do przejścia czy cuś)
pozdrawiam

juliuszgas dołączył
13.01.2009

juliuszgas 21:02 | 13.01.2009

Czesc, podobno lecisz do maroko przelom stycznia i lutego, my lecimy 24-31.01 jesli bedziesz w tym terminie odezwij sie mozemy polaczy sily.

pozdr

kajak2708 dołączył
14.10.2007

kajak2708 21:34 | 20.11.2008

W tym roku byłem w styczniu w Maroko. Było ciepło, może nie upały 35', ale przyjemnie, w nocy chłodniej szczególnie w miejscach oddalonych od oceanu. W Fezie noce bardzo chłodne, to samo w Atlasie. Tam nawet leżał lód w zacienionych miejscach, ale to na wysokości około 2000 m n.p.m. W Esauerze nad oceanem tak ciepło że kąpaliśmy się, woda jak w Bałtyku latem. Jeslichodzi o linie lotnicze polecam Easy Jet tylko, że z Berlina przez Madryt, nie drogo. Mozna też Ryanairem przez Dueseldorf lub Frankfurt (nocleg) z Bydgoszczy , Wrocławia.
Pozdrawiam
kajak2708

hussan dołączył
07.11.2008

hussan 09:22 | 28.11.2008

dzięki za info :-) zdecydowaliśmy się jechać do M'Hamid i tam wyskoczyć na wydmy, zastanawiałam się tylko jak jest z parkowaniem samochodu pod Ait Ben Haddou :-) - czy jest tam jakiś parking czy na dziko... będę wdzięczna za info.

akirija dołączył
05.01.2007

Sciana dołączył
14.01.2009

Sciana 10:38 | 14.01.2009

My lecimy do Agadiru 28.01 a wracamy 31.01 z Fezu. Po drodze Marakesz, Casablanka i Rabat, może się gdzieś spotkamy. Daj znać. arek@netbrigade.co.uk

yolca dołączył
03.11.2003

yolca 20:55 | 14.01.2009

jestem wlasnie w Maroku ok 30 km na poludnie od Marakeszu. Wczesniej bylam na wybrzezu . pogoda dzien piekna i cieplo natomiast przygotujcie sie na lodowate wieczory i noce (przedwczoraj temperatura w nocy w Essaouira spadla do zera). W hotelach (tanszych) nie ma ogrzewania. Wiekszosc Marokanczykow mowi ze jest wyjatkowo chlodno w tym roku. Z tanich biletow polecam ryanair z podatkami i wszystkimi oplatami 30E tam i spowrotem (z Bremy do Marakeszu) - warunek check in internecie i jedynie podreczny bagaz (za nadanie bagazu sie doplaca).
pozdrawiam i zycze udanego pobytu - ja po 3 tygodniach tutaj wracam w sobote do Europy

mhasior dołączył
28.05.2008

mhasior 23:58 | 14.01.2009

Czolem
i ja jade do Maroka w krotce, (31.I rano z Frankfurtu - 9.II rano z Agadiru do Londynu)
Interesuje mnie jakie warunki panuja w Atlasie. Byl ktos? Zamierzam wejsc na Toubkal.

Czy ktos byl tam ostatnio (w tym roku)?
Czy jest duzo sniegu?
Czy w gorach jest bardzo zimowo? (ile stopni)
Czy da sie jezdzic na nartach (w Afryce:P )?
Jakie warunki na szlaku na szczyt?

pozdro i do zobaczenia:D

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl