Forum dyskusyjne

gdzie najlepiej pojechać

kategoria podróże po świecie

kraj Usa

Outlawz dołączył
26.10.2008

Outlawz 19:02 | 26.10.2008

Mam do was pytanie gdzie najlepiej wybrać się w stanach chodzi mi o miejsca a jak narazie jedynym miejscem ciekawym w sesie przyszlo mi do głowy tylko Wielki Kanion Kolorado.
Moze wy cos zaproponujecie??

Outlawz dołączył
26.10.2008

Outlawz 19:05 | 26.10.2008

Zapomniałem dodać że mam zamiar wybrać się na przełomie sierpnia następnego roku na jakieś 2 tygodnie

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 18:53 | 27.10.2008

Jeżeli mówisz o przełomie sierpnia i września to to dobry czas, bo tu młodzież wraca do szkoły około połowy sierpnia i wtedy Parki Narodowe trochę pustoszeją. Napisz jaką formę transportu wybierasz (publczna - samolot/autobus/pociąg) czy wynajętym autem i gdzie chcesz się generalnie zatrzymywać hotele/motele czy namiot, bo od tego zależą ewewntualne sugestie dotyczące zwiedzania. USA to przepękny kraj i na prawdę jest co zwiedzać! Pozdr.

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 19:01 | 27.10.2008

Podaj też gdzie masz punkt startowy i powrotny. Generalnie, krajobrazowo zachodnia część Stanów jest najciekawsza.

Outlawz dołączył
26.10.2008

Outlawz 16:58 | 28.10.2008

Mój punkt startowy będzie zaczynał się w Nowym Jorku a powrotny chyba również w Nowym Jorku. Bo ostatnim punktem mojej wycieczki będzie Wielki Kanion Kolorado. I w tedy wróciłbym z powrotem do Nowego Jorku autobusem i z tamtąd samolotem do Warszawy z kąd bym wylatywał. Może nie wyraźnie się wyraziłem ale po stanach będę się przemieszczał autobusem.

Outlawz dołączył
26.10.2008

Outlawz 16:54 | 28.10.2008

Tak się właśnie zastanawiam czym się poruszać ale chyba wezmę autobus wiem że może być trochę tłoczno ale cóż najtańszy transport moim zdaniem.

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 20:22 | 27.10.2008

po pierwsze musisz wziac pod uwage, ze o tej porze roku w Wielkim Kanionie moze byc ok 30 stopni.

Chcesz tylko popatrzec i zdjecia porobic czy rowniez pochodzic?

Outlawz dołączył
26.10.2008

Outlawz 16:53 | 28.10.2008

Nie no oczywiste że również pochodzić

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 23:40 | 28.10.2008

jesli pochodzic to nie polecam GC w tym okresie, my bylismy w koncu kwietnia i juz wtedy slonce nie dawalo zyc.
Rowniez pomysl z autobusem z NYC nie wydaje sie szczesliwy, to jest prawie 3900 km, jechalem kiedys z Toronto do Vancouver (ca 4300) i podroz bez noclegow trwala prawie trzy dni. Poswiecic tydzien na podroz z i do NYC to tydzien stracony a przy tym po dwoch/trzech nocach w autobusie slaba przyjemnosc mozna miec z chodzenia, ja spalem kolejny dzien :-)

Outlawz dołączył
26.10.2008

Outlawz 17:00 | 28.10.2008

Oficjalnie poszukuję jakichś miłych osób które tak samo jak ja chciałyby na przełomie tym co podałem wyżej pojechać ze mną do stanów.

email: skatemarian@gmail.com
gg: 7718114

Outlawz dołączył
26.10.2008

Outlawz 17:19 | 29.10.2008

W sumie masz racje tylko szukam narazie osób które by mogły ze mną pojechać. Narazie jedziemy w dwóch z kumplem a do wypożyczenia samochodu się szczerze nie opłaca na tak mała ilość osób

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 18:22 | 28.10.2008

Jeżeli chcesz podróżować autobusem, to wg mnie powinieneś polecieć najpierw gdzieś samolotem na zachód. Pamiętaj, że Stany to wielki kraj i autobusem będziesz podróżował całymi dniami. 2 tygodnie to strasznie mało więc lepiej przelecieć z Nowego Jorku do któregoś z wielkich miast na zachodzie; LA, Las Vegas, San Francisco czy Salt Lake City i stamtąd pojeździć np Greyhoundem (sieć autobusowa) po okolicach. Oni sprzedają nielimitowane bilety np na 7 czy 15 dni o nazwie Discovery Pass. Możesz też pojechać pociągiem - sieć Amtrak, który jest bardziej ograniczony, ale czasami prowadzi przez przepiękne tereny. Oni też sprzedają 7 lub 15 dniowe bilety. Wszystko to znajdziesz na ich stronach Internetowych. W sierpniu wydaje mi się, że najciekawszym byłyby okolice Yellowstone, Glacier National Park (przepiękny, zwłaszcza do powłóczenia się, Mt Rainier NP, Yosemite California. Grand Canyon jest oczywiście też do odwiedzenia, ale będzie bardzo gorąco. Musisz to zaprogramować z mapą i rozkładem jazdy w ręku. Powodzenia!

marek.kos dołączył
29.01.2007

marek.kos 19:24 | 28.10.2008

Podróż autobusem po USA to dobra rzecz dla bogatych leniuchów. Taka podróż może być 3-4 razy droższa niż podróż samochodem. Już sam bilet np. 7-dniowy jest droższy niż wynajem średniej klasy samochodu z pełnym ubezpieczeniem. Do żadnego z wyżej wymienionych parków nie można dojechać greyhoundem. Za każdym razem trzeba dokupować dojazd lokalnym autobusem, taksówką lub wykupić wycieczkę. Są też miejsca, gdzie nie ma żadnej komunikacji ani taksówek.To, co podróżując samochodem można zobaczyć w ciągu tygodnia, na autobus trzeba 2 tygodni. Autobus jedzie od dworca do dworca i zatrzymuje się tylko w większych miastach. Trzeba więc nocować w hotelach w centrach miast. Jeśli ktoś będzie chciał poszukać tańszego hotelu, musi do niego dojechać taksówką i już nie będzie tani. Dysponując samochodem, można sobie wybierać motele z książeczek z kuponami rabatowymi. Tak więc nie polecam tej formy podróży, chyba, że komuś wystarczy widok przez szybę i podróż autostradami od dworca do dworca.

Outlawz dołączył
26.10.2008

Outlawz 20:34 | 28.10.2008

nie no taka forma podróży mi nie odpowiada

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 05:05 | 29.10.2008

Oczywiście, że Marek ma rację, że wygodniej jest wyrentować samochód, ale nie jest to takie proste jak Marek pisze. Aby wynająć samochód z Polskim Prawem Jazdy musisz mieć kartę kredytową, z możliwością zabezpieczenia na kilkaset dolarów i ubezpieczającą samochód (jeżeli nie masz to płacisz extra za ubezpieczenie). Jeżeli masz mniej niż 24 lata to musisz wykupić dodatkowe ubezpieczenie i zwykle wyrentowanie samochodu robi się znacznie kosztowniejsze. Samochód musisz zwrócić do tego samego miejsca lub zapłacić kolejne "drop-off" charges. Musisz zapłacić za benzynę, której koszt na dłuższej trasie jest znaczący. Musisz również adaptować się do lokalnych przepisów drogowych, które są trochę inne niż w Europie. Greyhoundem dojedziesz do większych miejscowości i stamtąd możesz zorganizować sobie zwiedzanie najbliższego Parku. W ten sposób dojedziesz do Yellowstone i Grand Teton (Jackson i West Yellowstone) Glacier NP (Whitefish) czy Grand Canyon NP (Flagstaff). Zupełnie śmiesznym jest określenie, że autobusy Greyhound są dla "bogatych leniuchów". Wręcz odwrotnie, autobusy te używane są głównie przez biedotę i niestety wybierając się Greyhoundem będziesz się musiał sporo napracować, aby wszystko zorganizować a przy okazji lepiej poznasz kraj niż podróżując wyłacznie wygodnym samochodem.... Szczerze napracujesz się dużo, dużo więcej niż samochodem ale, jeżeli jesteś bardzo ograniczony finansowo to taniej, choć mniej zobaczysz. Rozumiem Marka dobrze, bo od wielu lat zawsze zwiedzam dany kraj samochodem i ciągle jest to dla mnie najwygodniejszy sposób zwiedzania, bo zobaczysz zdecydowanie więcej i jeżeli rozłóżysz koszty na kilka osób to zdecydowanie taniej. Rozumiem też, że nie jest to forma dla wszystkich. Możesz też skorzystać z oferty jednego z polonijnych biur podrózy, które często organizują tzw. "objazdowe" wycieczki po Stanach, które wcale nie są takie drogie.

Outlawz dołączył
26.10.2008

Outlawz 19:05 | 28.10.2008

Wiem wiem że muszę rozplanować wszystko. Wydaje się że do następnego roku jest dużo czasu a w rzeczywistości jest go strasznie mało.

Outlawz dołączył
26.10.2008

Outlawz 17:15 | 29.10.2008

Masz rację bo w sumie to jestem ograniczony finansowo ale nie aż tak a temat biur to jakoś mnie nie interesuje ponieważ sam wolę zwiedzić sobie stany no rozumiem że 2 tygodnie to może być mało ale zawsze można zostać dłużej ;]

marek.kos dołączył
29.01.2007

marek.kos 19:45 | 28.10.2008

Nie przesadzaj, że kilka miesięcy, to mało czasu. We wrześniu postanowiłem sobie pozwiedzać Kalifornię. Zarezerwowałem samochód klasy intermediate za 199 USD/tydzień. Na lotnisku w San Francisco akurat nie mieli takiego i za tą samą cenę dostałem kilka klas droższy
Subaru Outback z napędem na 4 koła, wysokim zawieszeniem, automatyczną skrzynią biegów z możliwością przełączenia na ręczną i bezużytecznymi dodatkami jak podgrzewane fotele itp. W ciągu kilku minut zmieniłem plany i postanowiłem wykorzystać ten samochód, żeby się powłóczyć po bezdrożach Grand Staircase Escalante w Utah. Kalifornię zostawiłem sobie na nastepny raz.

Outlawz dołączył
26.10.2008

Outlawz 19:06 | 28.10.2008

A ty planujesz jakąś wycieczkę ? Jeżeli tak to daj znać tutaj na forum.Zależy też gdzie ale zawsze można się dogadać

marek.kos dołączył
29.01.2007

marek.kos 18:41 | 29.10.2008

Może określenie"dla bogatych leniuchów" jest na wyrost, bo tymi autobusami rzeczywiście podróżują głównie biedni amerykanie, ale oni nie podróżuja w celach turystycznych, bo do zwiedzania kraju bardziej by im się opłacało kupić stary samochód za cenę np miesięcznego biletu. Jeżeli ktoś chce wykorzystać autobus do aktywnego zwiedzania parków, to jednak musi być bogaty. Np Greyhound dojeżdża tylko do Flagstaff. Żeby się dostać z Flagstaff do Grand Canyon trzeba wykupić dodatkowy bilet za 48 USD return. Czyli więcej niż wynajem samochodu na całą dobę. podobnie jest w innych parkach. Koszty noclegów też są wyższe, bo mniejsze są możliwości wyboru. Ja dosyć dużo jeździłem Greyhoundem, i nawet mi się podobało, ale oprócz dużych miast, byłem wtedy tylko w Grand Canyon. Ale wtedy nie miałem jeszcze prawa jazdy i w Polsce nie było jeszcze kart kredytowych, więc nie miałem wyboru. Jeżeli jednak ktoś się zdecyduje na taki bilet, to musi go kupić w Polsce, bo na terenie USA, Kanady i Meksyku jest 20-30% droższy.

Wałek dołączył
15.11.2008

Wałek 14:26 | 16.11.2008

Marku, napisz w jakiej sieci dostales auto za 199$ na tydzien, bo poszukuje samochodu na 3 tygodnie 26,12-17,01,09 i najtanszy economic oferuja w "budget" za ok 1000$. Pozyczam w Houston, oddaje w Houston.

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 16:47 | 16.11.2008

Outlawz, zwiedzanie USA autobusem nie ma zadnego sensu, chyba ze komus chodzi tylko o wielkie miasta. O trasach po USA poczytaj sobie w linkach ponizej - bylo juz tutaj kilka podobnych dyskusji. Oczywiscie trase musisz dobrac do ilosci posiadanego czasu i kasy, ale mysle, ze dyskusje w tych linkach Ci pomoga :)

www.globtroter.pl/zdjecia/29719,usa,utah,arches,landscape,arch.  html

www.globtroter.pl/forum/watek,8444,jaka,trase,wybrac,na,zachodz  ie,usa,usa.html

Jest jeszcza jedna, w miare sensowna, opcja zwiedzania USA. W dzien sie zwiedza, w nocy autokar sie przemieszcza a grupa w nim spi, wieczorami gotuja itd :) Dowodca jest kierowca. Nie jechalem tym nigdy, tylko slyszalem ze jest w miare ok. Na stronie jest forum - mozesz porozmiawiac z ludzmi ktorzy byli i z tymi ktorzy sie wybieraja.

www.greentortoise.com/adventure.travel.html 

Walko, nie zebym mial udzialy czy cos, i dlatego tak ich reklamuje, ale sprawdz w tej firmie :) Czasami korzystam z ich uslug, choc nie zawsze, i nie narzekam.

www.dollar.com/default.aspx?AspxAutoDetectCookieSupport=1 

pozdrawiam

Outlawz dołączył
26.10.2008

Outlawz 18:47 | 17.11.2008

dzięki za info ;) napewno zobaczę na te stronki ;] pozdro

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl