Temat dyskusji: Kraj: Data dodania:
Sortuj po: najczęściej czytane najczęściej komentowane najnowsze

wszystkie wątki | wątki bez odpowiedzi | dodaj nowy wątek | posty od najnowszych

Wątek: Co warto zwiedzić w Grecji Kreta Santorini | Temat: podróże po świecie | Kraj: Grecja

data dodania: 20:10 | 01.10.2005 komentuj | cytuj i komentuj
Monitorka
Monitorka

Co warto zobaczyć na Krecie:
-Knossos w okolicach Iraklionu,ruiny królestwa króla Minosa
-plażę Elafonissi (po drodze z Rethymnonu i okolic warto zobaczyć Grotę Św. Zofii
-Morze cała Grecja ma ich wiele,nie będziesz na prawdziwych wakacjach/urlopie gdy nie zobaczysz MORZA!!!!
-Na Santorini:Ia-najpiękniejsze miasteczko (najlepsze zachody słońca!!) Firę-stolicę oraz Kamarię (wejdźcie do restauracji Lolos-gwarantuję smaczny posiłek).
Zwiedźcie Kertę!Całą Grecję!
data dodania: 08:41 | 03.10.2005 komentuj | cytuj i komentuj
OVAD
OVAD

1. Samaria - fajna wycieczka, dosc forsowna
2. Elafonisi - miodzio Bahamy tylko bez palm
3. Preveli - takie marokanskie klimaty na Krecie
data dodania: 15:52 | 06.10.2005 komentuj | cytuj i komentuj
Monitorka
Monitorka

A na Półwyspie Grambusa (tak się mówi,nie wiem jak się pisze) są delfiny!
data dodania: 09:13 | 07.10.2005 komentuj | cytuj i komentuj
OVAD
OVAD

Na krecie sa Delfiny?
Serio?
Jakies delfinarium?
Nic nie slyszalem o tym a w ktorym miejscu wyspy
data dodania: 22:56 | 11.09.2006 komentuj | cytuj i komentuj
grek
grek

Tak, delfiny można zobaczyć. Ja zobaczyłem je bardzo wcześnie rano, u wyjścia ze starego portu w Rethymno.
data dodania: 22:56 | 11.09.2006 komentuj | cytuj i komentuj
grek
grek

Tak, delfiny można zobaczyć. Ja zobaczyłem je bardzo wcześnie rano, u wyjścia ze starego portu w Rethymno.
data dodania: 22:53 | 03.04.2006 komentuj | cytuj i komentuj
zuza_n
zuza_n

Czy na krecie rzeczywiscie sa delfiny??
data dodania: 08:54 | 04.04.2006 komentuj | cytuj i komentuj
Monitorka
Monitorka

Nie byłam tam, ale gdzieś usłyszałam. A wogóle na pocztówkach są delfiny.
data dodania: 14:10 | 29.04.2006 komentuj | cytuj i komentuj
gregorioch
gregorioch

Witaj
Posiadam nowy przewodnik renomowanej firmy LONELY PLANET (po angielsku) "GREECE). W sklepie ponad 100zl u mnie za jedyne 70 plus wysyłka. Mam też przewodnik po Atenach. gregor1966@tlen.pl
Pozdrawiam
Grzegorz
data dodania: 23:10 | 11.09.2006 komentuj | cytuj i komentuj
grek
grek

Proponuję zwiedzić na Krecie stare miasta: Chanię, Rethymno a także Agyos Nicolaos (w tym ostatnim ,co środę jest wielkie targowisko, max. do 14.00). Mieszkaliśmy w Ammoudarze. Można dojechać autobusami (ceny nie znam, gdyż poruszaliśmy się samochodem - wynajętym na trzy dni). Nie są to aż tak duże odległości: na zachód wyspy do Chanii ok. 75 km, za następne ok. 75 km Rethymno. Wystarczy jeden dzień. Do Agyos Nocolaos (na wschód) jest ok. 80 km. Rozczarowani byliśmy kompleksem w Knossos. Niewiele jest miejsc odrestaurowanych, wszędzie są widoczne ślady Anglika Sir Evansa: wielkie ilości lanego betonu i ślady po szalunkach (ściany, schody itp.). Warto jest jednak zwiedzić pobliskie muzeum. A także muzeum w Heraklionie.
data dodania: 21:20 | 11.04.2007 komentuj | cytuj i komentuj
autoway
autoway

Opis miejsc wartych zobaczenia podczas zwiedzania Krety i Santorini mogę podesłać na priv.
pozdrawiam
info@autoway-polska.com
www.autoway-polska.com 
data dodania: 05:29 | 12.04.2007 komentuj | cytuj i komentuj
kobalto
kobalto

Plaża Elafonisi chyba najładniejsza ze wszystkich jakie widziałem dotychczas . Między innymi dzięki położeniu na terenie rezerwatu.
data dodania: 14:36 | 29.02.2008 komentuj | cytuj i komentuj
autoway
autoway

Opis miejsc wartych zobaczenia na Krecie i Santorini moge podesłać na priv.

neronka@gazeta.pl
data dodania: 12:18 | 13.03.2008 komentuj | cytuj i komentuj
balgan
balgan

Wejdź na stronę www.atenyonline.eu  tam znajdziesz wiele informacji o Grecji.
data dodania: 17:06 | 26.10.2009 komentuj | cytuj i komentuj
dodger
dodger

Najlepsze miejsce na wakacje, Ateny Jestem w Atenach od października do stycznia. Jest to niezwykle miasto. Jezeli jestes zainteresowana przyjazdem do Grecji polecam ponizsza stronke. Szukajac informacji przed przyjazdem tutaj znalazlem bardzo przydatna strone o Atenach Facebook: www.facebook.com/cityofathens  dolaczylem do tej grupy i znalazłem wszystkie ważne i przydatne informacje, a także ciekawe porady dotyczące Aten! Zycze milych podrozy :-)

data dodania: 14:11 | 15.03.2008 komentuj | cytuj i komentuj
grzesiekodm
grzesiekodm

Dla mnie największą atrakcją Grecji są góry! Na zabytkach się nie znam, więc problem mam z głowy a wylegiwanie się na plaży to w/g mnie całkowita strata czasu. Za to góry są niesamowite - dziki i niedostępne! W Karpatach rumuńskich, czy w Górach Skandynawskich nie widziałem tak wiele dzikich, odludnych i niedostępnych miejsc, jak w niektórych pasmach górskich w Grecji! Góry są jedynym celem, dla którego jeżdżę do Grecji.
data dodania: 20:40 | 25.06.2008 komentuj | cytuj i komentuj
autoway
autoway

Opis miejsc wartych zobaczenia na Krecie i Santorini moge podesłać na maila.
data dodania: 17:49 | 24.01.2009 komentuj | cytuj i komentuj
Promyczek
Promyczek

na pewno Santorinii i Wawoz Samaria, Iraklion, Rethymnon. Polecam Lonely Planet
data dodania: 15:43 | 28.12.2009 komentuj | cytuj i komentuj
kasia114
kasia114

Byłam na krecie ale nie widziałam delfinów natomiast labiryt minotaura jest nawet ciekawy.
data dodania: 14:38 | 10.01.2010 komentuj | cytuj i komentuj
Krzysiek25
Krzysiek25

Witam ja wybieram się na Kretę w tym roku w i znalazłem fajną stronę godną uwagi dużo zdjęć i filmów z krety podaje adres, www.kretawakacje.webs.com 
data dodania: 20:39 | 10.01.2010 komentuj | cytuj i komentuj
WeeN
WeeN

przede wszystkim Meteory.
data dodania: 14:18 | 22.01.2010 komentuj | cytuj i komentuj
Krzysiek25
Krzysiek25

Witam znalazłem ciekawą stronę odnośnie co warto zwiedzić będąc na Krecie ja się tam wybieram w maju, dużo zdjęć z ciekawych miejsc, historia wyspy, oraz niezły opis na forum co i gdzie warto zobaczyć pozdrawiam mam nadzieje że to wam trochę pomoże w decyzji link www.wakacjenakrecie.pl 
data dodania: 15:52 | 12.03.2010 komentuj | cytuj i komentuj
wakacjenakrecie
wakacjenakrecie

Witam serdecznie, jeżeli mają państwo ochotę spędzić wakacje na ślicznej i mitycznej wyspie Krecie to serdecznie zapraszam na portal, który stworzyłem z myślą o tanim i przyjemnym wypoczynku, można tam znaleźć wiele ciekawych informacji o wyspie, zdjęcia, oferty hoteli, oraz dużo innych cennych wskazówek odnośnie Krety. Moja rola w tym przedsięwzięciu jest taka aby zorganizować państwu wakacje których nie zapomną państwo jeszcze przez długi czas po powrocie do domu, mam tu na myśli wakacje zaprojektowane indywidualnie, specjalnie dla państwa, od pobytu w niedrogich a zarazem bardzo przyjemnych apartamentach po luksusowe hotele rozmieszczonych po całej wyspie. Na państwa życzenie mogę zająć się organizacją wypoczynku od początku do końca, oferuję pomoc w wyszukaniu biletów lotniczych z Polski i Niemiec na Kretę, transfery z lotniska, wynajem samochodów które mogą być odebrane zaraz po lądowaniu, wycieczki objazdowe, itp.. Po więcej informacji serdecznie zapraszam na portal www.wakacjenakrecie.com 

Dziękuję i Pozdrawiam
Zapraszam na "Wakacje Na Krecie"
www.wakacjenakrecie.com 
www.wakacjenakrecie.pl 
data dodania: 09:02 | 21.05.2013 komentuj | cytuj i komentuj
bagieta
bagieta

Elafonisi podstawa...chociaz dlugo sie jedzie (jako ze w poblizu nie ma zadnych hoteli).. ale rozowo bialy piasek wszystko rekompensuje. Co do zwiedzania Grecji to uzywam mapy zabytkow pl.touristpath.com 
jeden rzut oka i zawsze wiem gdzie co zobaczyc w Grecji
data dodania: 12:01 | 11.12.2013 komentuj | cytuj i komentuj
kudik
kudik

Moje top 5 na Krecie ?
Elafonissi - piękna plaża, szczególnie po sezonie - bez ludzi
Balos - druga magiczna plaża, nieco ciężej dostępna niż Elaffonissi
Chania - chyba najbardziej urokliwe miasteczko lub
Agios Nicolaos

Polecam zdjęcia z miejsc i krótkie informacje jak dojechać :

www.wakacjeipodroze.com/item/101-kreta-najpiekniejsze-miejsca 
data dodania: 16:38 | 02.01.2014 komentuj | cytuj i komentuj
intopassion
intopassion

Miejsca które trzeba koniecznie zoabczyć na Krecie
intopassion.pl/kreta-top-10/ 
data dodania: 14:57 | 25.03.2014 komentuj | cytuj i komentuj
ZwiedzamyKrete.pl
ZwiedzamyKrete.pl

Wszystko zależy od tego w której części krety ma się hotel (co prawda wzdłuż całej wyspy jest autostrada, ale kto by chciał większość dnia spędzić w samochodzie?)
mi się bardzo podobała Paleochora: nie ma w niej natłoku turystów. Ciekawym miejscem do zwiedzenia jest też cmentarz Fourni.
Agios Ioannis: Kościół wykuty w skale i Jaskinia: coś niesamowitego.
Wspaniałe uliczki i weneckie budownictwo w Rethymnon.
Więcej ciekawych miejsc wraz z opisem:
www.zwiedzamykrete.pl/ 
data dodania: 10:18 | 13.04.2014 komentuj | cytuj i komentuj
edinburgh30
edinburgh30

hej - pozwól że odpowiem linkiem do artykułów i fotek osoby, która zjeździła Grecję w każdą stronę:

wirtualnemapy.pl/artykuly/tag/grecja/ 

a fotki tu wirtualnemapy.pl/ela_glab/foto/albums/ 

gorąco polecam przeczytanie - jest tam wszystko co potrzeba żeby wyrobić sobie opinię przed wyjazdem. Oczywiście potem trzeba weryfikować na miejscu :)