Forum dyskusyjne

co z zimowymi ubraniami

kategoria podróże po świecie

kraj Meksyk

darek210 dołączył
03.11.2008

darek210 17:14 | 03.11.2008

Witam!
W grudniu lecimy z rodzinką do Meksyku. Pierwszy raz lecę w ciepły klimat zimą. Powiedzcie co mam zrobić z ubraniem zimowym. U nas będzie na minusie. Kurtka zimowa, zimowe buty. Czy tak mam wejść do samolotu? A na miejscu co mam z tym zrobić? Ekstra torba czy co? Czy na krutko wylecieć z Polski ? :)))

emski dołączył
13.12.2003

emski 02:53 | 04.11.2008

kiedys w Miami w styczniu widzialem na lotnisku panie ktore staly na przystaku a przyleicaly z Canady w dlugich po kostki i sporo grubych futrach na zewnatrz bylo +35 C to byl widok na cale zycie. A tak powaznie to jak wylatuje moja zima a nie jest tega to po prostu ta godzine czy dwie na miwjscowym lotnisku marzne i do samolotu wsiadam w ciuchach docelowych zadnych przechowalni taszczenia zmiany ciuchow po prostu praktycznie a samolocie jak wygodnie :-))

emski dołączył
13.12.2003

emski 03:59 | 04.11.2008

przypomniala mi sie historia z czerwca tego roku jak zwykle do samolotu wsiadlem w T shirt i krotkich spodniach przesiadka w Miami i na lotnisku w Limie okazalo sie ze Lan Peru zostawil moj bagaz w Miami dolecialem do Huaraz i tak dwa dni paradowalem po miescie w T shirt i krotkich spodniach przy -5 C co raczej budzilo sensacje wsrod miejscowych jak juz bylem bliski kupna kurtki w koncu dowiezli moj bagaz do hotelu ale w dalszym ciagu lubie na lekko w samolocie :-))

anag dołączył
14.04.2006

anag 08:05 | 04.11.2008

Ja zartowalam z ta przechowalnia, bo myslalam ze pytanie to byl zart - sorry! :)))
Nawet jesli jedziesz do cieplych krajow z plecakiem i waga ma znaczenie, bo masz zamiar sie przemieszczac, to i tak chyba bierzesz cos cieplego do ubrania (przynajmniej 1 polar) - nigdy nie wiadomo czy wszedzie i o kazdej porze dnia bedzie upal...
A jesli jedziesz na urlop do luksusowego hotelu (jak osoba zadajaca pytanie - zakladam, ze wiekszego przemieszczania nie bedzie) to jakie to ma znaczenie ile masz bagazu (o ile nie jest nadbagazem za ktory trzeba doplacic)...?
Czasem sie wyglada glupio na lotnisku w za lekkim lub za ciezkim ubraniu - ale co z tego, inni przeciez wygladaja tak samo:))

darek210 dołączył
03.11.2008

darek210 21:31 | 04.11.2008

Dziekuje za odpowiedzi. Jade na 7 odpoczynek + 7 zwiedzanie. Wsiąde do samolotu w dlugich lekkich spodniach i t-szercie. Jakiś polar do plecaka i git. A powiedzcie mi czy wieczorami bedzie mi coś długiego potrzebne, np. ten polar ?

emski dołączył
13.12.2003

emski 22:45 | 04.11.2008

wieczorami na Yucatanie potrzebne ci sa dlugie noce coby zmeczyc tatequile wieczorna i najczesciej skonczysz nago na plazy no...ale jedziesz z zona a wiec ci to nie grozi :-)) przyjemnego pobytu

darek210 dołączył
03.11.2008

darek210 12:50 | 05.11.2008

A powiedzcie mi jeszcze jaki strój na święta i na zabawę nowo roczną ? Garnitur ??? a bardzo mi sie nie uśmiecha taszczyć cały gajer + 2 koszule + buty ekstra.

anag dołączył
14.04.2006

anag 14:45 | 05.11.2008

emski - pewnie Ci brakuje kacika sutenerskiego, wiec moze czekajac az temat odzyje, rozkrecisz kacik wykwintna moda meska w podrozy? :)))

Ja niestety nie pomoge w temacie gajerow z braku doswiadczenia, ale zaloze sie ze Ty zawsze smigasz po Ameryce Pld z przynajmniej jednym eleganckim zestawem w plecaku - pomozesz koledze...?

emski dołączył
13.12.2003

emski 16:34 | 05.11.2008

kacik sutenerski poszedl do kata a wlasciwie w zlym kierunku :-)) koledze nie pomoge bo kolega ciagnie do lasu cala rodzine :-(( i to gdzie jak gdzie ale do Mexico :-))
troche mnie ubawil ten post o gajerach w Mexico no ale widocznie czlowiek ma taka potrzebe , a z moich wypadow do South America jedyne co eleganckie zabieram to elegancki usmiech i tym sposobem z moja uroda biora mnie za ichniego natychmiast co czasami przysparza klopotow i nawet czasami milych klopotow :-))

darek210 dołączył
03.11.2008

darek210 18:19 | 05.11.2008

a to mexico to zły kierunek?? Może powinienem coś innego wybrać? Nigdy nie byłem w meksyku więc pytam się.

anag dołączył
14.04.2006

anag 23:04 | 05.11.2008

Alez skad - widzisz emski, nie dosc, ze nie pomagasz to odstraszasz;)

Meksyk to nie jest zly kierunek, pod warunkiem, ze udajesz sie tam w dobrym kierunku... No wiec gdzie sie wybierasz?

usunięty/nieznany 08:05 | 06.11.2008

Swoja droga jakie pytanie taka odpowiedz - mysle ze na tego typu pytania powinienes zadawac w swoim biurze podrozy a nie tu. Wieczory wgłebi kraju mogą być chłodne, na wybrzeżu jest ok. Na impreze sylwestrową polecam skrzyżonwanie metody Emskiego - nago z tequilą ale dla dodania sznytu - na szyi krawat - może być w piramidy. Mysle, że ubarwi to wieczor.

darek210 dołączył
03.11.2008

darek210 16:52 | 06.11.2008

Juz miałem z emskim priva. Podesłał mi kilka fotek ze świąt, jak amerykańcy śa odziani. Jak chodzi sie do restauracji.
Dzięki za odpowiedzi.

emski dołączył
13.12.2003

emski 01:41 | 07.11.2008

www.pbase.com/jemski/image/78736361 
no moze nie zupelnie tak nago bo mozna sobie przeziebic to i owo ale maly paseczek nie zaszkodzi ja na zalaczonym obrazku :-))

usunięty/nieznany 08:47 | 07.11.2008

kolego emski - fajne fotki tam masz.... i nie mam tylko na mysli omawianego paseczka:)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl