Forum dyskusyjne

Święto holi 2009 w Kochin

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

sulek3 dołączył
05.10.2008

sulek3 02:44 | 07.11.2008

Z tego co wiem święto Holi w roku 2009 zaczyna się 11 marca. Wiem też że obchodzone jest w północnych Indiach, ale również w stanie Goa. Więc może także w Kochin? Żyję tą nadzieją, bo w tym czasie będę w Kerali, a chciałbym bardzo zobaczyć "kolorowe obchody". Czy przeżył ktoś Holi na południu? A może też na Andamanach, gdzie wybieram się 15 marca?

sulek3 dołączył
05.10.2008

sulek3 09:35 | 05.02.2009

...tak tylko odświeżam temat, może ktoś ma doświadczenia?

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 18:05 | 05.02.2009

przeżyłam ale w drodze do Rajastanu, czyli zdecydowanie północ..właściwe święto celebrowane było tylko jeden dzień, wyglądało to trochę jak odpust dla biednych..znoszone granice, podziały, głośna muzyka, ekstatyczne tańce, używki, chuligańskie(jak u nas na smingus dyngus) napaści na tych co chcą się wywinąć a potem kolorowa brać myła się przez kolejne dwie doby pod hydrantami i studniami, mieszankę kolorów rozpuszczona w wodzie(bardziej popularne od proszku) ciężko zmyć, więc na Holi załóż najgorsze ciuchy. Co do Koczinu, pewnie się echem odbije, są obok katolików hinduiści, turyści, więc..a na Andamanach nie mogę sobie jakoś wyobrazić, tam każdy ruch i hałas jest niewyobrażalny;)

sulek3 dołączył
05.10.2008

sulek3 18:22 | 05.02.2009

Dzięki domi de - jak zwykle niezawodna!

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 22:44 | 05.02.2009

dzięki temu forum podróże moje przeżywać mogę wciąż na nowo, w przeciwnym razie pewnie połowa rzeczy wyparowała by już z pamięci;)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl