Forum dyskusyjne

kryteria ocen

kategoria inne

bannan dołączył
10.11.2008

bannan 00:37 | 11.11.2008

Dzis dolaczylem do szlachetnego grona globtroterow i zastanawiam sie jaka formula oceniania sie grono posluguje kurcze lanszafty maja najwieksze wziecie oco chodzi prosze mi wyjasniec. Oczekiwalem czegos wiecej.

cortina dołączył
09.11.2008

cortina 11:43 | 11.11.2008

Ja też jestem nową użytkowniczką globtrotera. Mam podobne przemyślenia co bannan. W pierwszej chwili myślałam, że w fotoforum chodzi o ukazywanie różnych miejsc w niekonwencjonalny sposób... A tutaj rozczorowanie!!! Jakość zdjęć po przymusowej kompresji znacznie się pogorsza i do tego ocenianie..... ja rozumiem, że to jest kwestia gustu, nie zawsze dobrego (tak jest bannan, landszafciki górą, zdjęcia reportażowe, niekiedy doskonałe są nisko oceniane). Dla mnie cenniejsze są komentarze do zdjęć. W końcu chodzi tutaj o dzielenie się wiedzą o świecie, co nie? Ja rozumiem, że komuś się nie podoba moje zdjęcie, ale niech napisze dlaczego! Najłatwiej postawić niską ocenę.... trudniej ją uzasadnić! W związku z tym mam propozycję do admina: a nawet dwie: może by tak uzależnić ocenianie zdjęć od wpisania komentarza oraz zrezygnować z nagradzania.... bo to zawsze rozpętuje wyścig szczurów.

bannan dołączył
10.11.2008

Radekx1 dołączył
12.04.2004

Radekx1 12:28 | 11.11.2008

Hej
Ja mam wrażenie, że komentarze nie są wpisywane, bo wymagałoby to chwili zastanowienia i klepnięcia kilku zdań na klawiaturze. Ocenić zdjęcie łatwo, trwa to kilka sekund i po sprawie, moim zdaniem każdy ocenia zdjęcia wg siebie, jednemu zdjęcie się podoba a innemu nie...
Pozdrawiam

bannan dołączył
10.11.2008

bannan 12:45 | 11.11.2008

Pytanie dlaczego? oceniamy i na jakiej podstawie. Wymiana doswiadczenia sugestji i estetycznych wrazen to wzbogaca jak podroze. No chyba jak juz pisalem chodzi tylko o klikniecie. Co robic?:)

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 12:57 | 11.11.2008

Dokladnie, chodzi TYLKO o klikniecie bo przeciez mozna wygrac ksiazke za kilkanascie pln ;-) Mi akurat na tym nie zalezy i jak mam zdjecia oceniac bardzo nisko to wole nie oceniac ich wcale, nie bede tez stawial samych 5 jak co niektorzy tu robia jesli zdjecie wedlug mnie nie jest poprawnie zrobione. Niestety nie jestescie pierwszymi co chca tu cos zmienic wiec nie liczylbym na wiele na waszym miejscu ;-)

bannan dołączył
10.11.2008

bannan 13:00 | 11.11.2008

Jasne wiadomka chcialem sie dowiedziec oco chodzi w tym portalu i chba juz powoli kumam no to milych klikniec i podrozy hehehe :)

cortina dołączył
09.11.2008

cortina 13:17 | 11.11.2008

Ja tak sobie pomyślałam, że nie dam się wpędzić w ten wyścig szczurów. Bardzo lubię oglądać cudze zdjęcia z podróży, będę je komentować, ale nie będę już ich oceniać i tyle :) W dalszym cięgu uważam, że wprowadzenie rankingu (jakiegokolwiek) niszczy atmosferę portalu. A szkoda!

cortina dołączył
09.11.2008

cortina 13:16 | 11.11.2008

Ja tak sobie pomyślałam, że nie dam się wpędzić w ten wyścig szczurów. Bardzo lubię oglądać cudze zdjęcia z podróży, będę je komentować, ale nie będę już ich oceniać i tyle :) W dalszym cięgu uważam, że wprowadzenie rankingu (jakiegokolwiek) niszczy atmosferę portalu. A szkoda!

muchacha1 dołączył
28.08.2007

muchacha1 19:31 | 11.11.2008

Jak tk dłużesj tu pobędziesz to zauważysz,że część ocen ma zabarwienie emocjonalne:(((jak się kogoś nie lubi lub bardzo się lubi to ludzie zakładają fikcyjne nicki tylko po to,by stawiać 2 lub 5...Olać wyścig szczurów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hejh2o dołączył
23.10.2008

hejh2o 20:27 | 11.11.2008

tego rodzaju dyskusja prowadzi do nikąd. przecierz nie chodzi o niewiadomo jaki przewodnik. Tylko skok w dal można wymierzyć z matematyczną dokładnością. każda inna ocena zawsze będzi na zasadzie ładne nie ładne. Więcej luzu

usunięty/nieznany 20:21 | 11.11.2008

Szanownych Nowych Globtroterów , jeśli tylko macie czas i chęć, to odsyłam do podobnych topików których wcześniej było dziesiątki,z apelami do admina, etc...... ja już troche obseruje ten portal i nie dziwią mnie Wasze emocje, bo na początek też się tym mocno przejmowałem... cierpliwości, pozdr.

bannan dołączył
10.11.2008

bannan 20:25 | 11.11.2008

witam emocje przezywam w innych sutuacja ale dzieki za wyjasnienie

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl