Forum dyskusyjne

Chinska wiza dla Polki zamieszkalej w Londynie

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

feria9 dołączył
11.11.2008

feria9 23:51 | 11.11.2008

Witam!
Planuje podroz pociagiem z Moskwy przez Mongolie do Chin i potrzebuje troche informacji co do wizy chinskiej. Jakie dokumenty bede potrzebowac? Czy bede musiala posiadac bilety lotnicze w obie strony (niektore strony to wlasnie sugeruja).
Bede wdzieczna za pomoc!
Dziekuje bardzo!

anag dołączył
14.04.2006

anag 08:24 | 12.11.2008

Czesc - wjechalam do Chin autobusem z Laosu a wyjechalam pociagiem do Moskwy. Zalatwiajac wize nie mialam zadnych biletow (tym bardziej lotniczych) i nikt mnie o nie nie pytal.

Proponuje zadzwonic lub przejsc sie do chinskiej ambasady, zeby to potwierdzic - ale skoro mieszkasz w Londynie, nie powinno byc z tym problemu. Bardzo duzo Brytyjczykow podrozuje bez planow i biletow i po calym swiecie, wiec ambasady w UK sa byc moze troche bardziej zrelaksowane jesli chodzi o wydawanie wiz.

Chinska wiza byla dla mnie formalnoscia (wypelniona aplikacja + zdjecie). Mongolska tez - widze ze jedziesz przez Mongolie. Za to z rosyjska bylo troche wiecej kombinowania...

Pozdrawiam:)

feria9 dołączył
11.11.2008

feria9 10:39 | 12.11.2008

Czesc Anaq!
Bardzo dziekuje za odpowiedz!
Wiesz, ja naczytalam sie okropnych opowiesci o ludziach ktorzy mieli straszne problemy z chinskimi wizami, dlatego staram sie dowiedziec od kogos kto mial z tym doswiadczenie.
A jesli masz chwilke... opowiedz mi prosze o tych przebojach z rosyjska wiza... Troche mnie przeraza fakt, ze to nie jest takie proste z tymi wizami...
Dziekuje jeszcze raz za szybka odpowiedz!
Czekam na wiecej :-))
Pozdrawiam goraco!

stelmach33 dołączył
20.05.2007

stelmach33 10:06 | 12.11.2008

Witam.
Z tego co wiem to wiza chinska kosztuje w Polsce około 100 plnów(2007r.)
W Ułan-Baator załatwisz ją za free!Czeka sie tydzien.W tym czasie mozesz podrózowac po Mongolii.Wiele ludzi tak robi.

anag dołączył
14.04.2006

anag 14:58 | 12.11.2008

Juz gdzies kiedys byly na tym forum takie watki, ale ciezko sie ich szuka, wiec moze sie powtorze, sorry...

Moje informacje sa z 2006, wiec moze juz czesciowo lub zupelnie nieaktualne (jak np. fakt ze wprowadzili oplaty dla Polakow za wizy do Chin - 2 lata temu na pewno byly za darmo).

Wizy do Rosji i wiekszosci bylych republik radzieckich to prawdziwy bol glowy - jesli chcesz zalatwic wszystko samodzielnie, informacje podane przez ambasade sa czesto niejasne, proces wyglada bardzo skomplikowanie + trzeba miec absurdalne zaproszenia. Dlatego swietnym pomyslem na biznes moim zdaniem jest organizowanie wycieczek do Rosji - wiele osob chetnie zaplaci wiecej (czesto nie wiedzac jak bardzo "wiecej") za to, ze ktos im zalatwi wizy, pozwolenia, bilety na transsyberyjska itd i oszczedzi tym samym problemow.
Organizujac to na wlasna reke koszty sa nieporownywalnie niskie, no i jest niezla frajda:)

Zaproszenie to zazwyczaj papier od rosyjskiej agencji turystycznej potwierdzajacy, ze wykupilas wycieczke, bedziesz w Rosji x dni i w miastach A,B,C. Mnostwo ludzi podrozuje i tak niezaleznie po Rosji, bez planow i agencji. Zaproszenie jest potrzebne tylko do wizy, potem nikogo nie interesuje czy trzymasz sie wypisanego na nim planu.

Zeby zdobyc "zaproszenie", skorzystalam ze strony visatorussia.com, ktora polecili mi ludzie poznani gdzies na trasie w Azji, ktorzy wczesniej przejechali przez Rosje. Za jakies $30 (o ile dobrze pamietam) w ciagu 1 dnia przeslali mi zeskanowane zaproszenie, ktore nastepnie w ciagu 3 dni dotarlo do mnie w oryginale, kurierem - akurat bylam w Laosie. Nastepnie w ambasadzie rosyjskiej w Vientiane dostalam wize w ciagu 1 dnia.

Wtedy "obowiazywal" tez durny przepis, ze musisz miec dwie strony wolne w paszporcie na wize rosyjska - ja nie mialam, ale udalo mi sie ublagac na szczescie bardzo sympatycznego konsula, ze jedna strona w zupelnosci wystarczy:)

Tyle formalnosci. Chinska wiza w porownaniu z rosyjska to byla czysta przyjemnosc;)

Pozdrawiam serdecznie:))

feria9 dołączył
11.11.2008

feria9 10:42 | 12.11.2008

Czesc Stelmach33!
Dzieki za odpowiedz! :-)
Czyli mowisz, ze nie ma problemow z zalatwieniem wizy w Ulan-Batoor? A wiesz moze jakie dokumenty beda potrzebne?
Dzieki bardzo!!

feria9 dołączył
11.11.2008

feria9 21:18 | 12.11.2008

Czesc Anaq!
Dzikeuje Ci bardzo za to!! Boze kochany, brzmi to strasznie!! Wiesz, ja caly czas szukam informacji i mam taka cicha nadzieje, ze wpadne na jakis genialny pomysl jak obejsc te wszystkie przepisy zeby to rosyjska wize zalatwic bezbolesnie (hehe). Ale... jak sie nie ma co sie lubi... ;-)
Tez patrzalam na ta strone visatorussia.com, chyba tak bedzie najlatwiej. Nie chce za bardzo uzywac agencji bo to koszty sie dodaja ale chyba z ta rosyjska wiza to bedzie warto! Chce (chcemy- moje kochanie i ja) pojechac na rok wiec wiesz, trzeba bedzie uwazac zeby nie wydawac za duzo pieniazkow... Oh...
A jak dluga byla Twoja podroz?
P.S. Fajnie sie gada :-)
Pozdrawiam cieplutko!!!

stelmach33 dołączył
20.05.2007

stelmach33 14:15 | 12.11.2008

Czesc.
Potrzebny bedzie paszport,chyba 2 lub 3 zdjęcia paszportowe(lepiej miec wiecej niz mniej) formularz do wypełnienia dostaniesz na miejscu....i to wszystko.Czekasz tydzien i masz wize.W tym czasie mozesz kupic sobie bilet do Chin.Bo pociagi kursują tylko,chyba 3 razy w tyg.

feria9 dołączył
11.11.2008

feria9 21:21 | 12.11.2008

Witam Stelmach33! Dzieki za odpowiedz! Wiesz, tak sie teraz zastanawiam czemu ja tyle sie naczytalam okropnych opowiesci co do zalatwiania chinskiej wizy... Wydaje sie bardzo latwe i przyjemne! Zeby wszystkie wizy byly takie bezbolesne...
Pozdrawiam!!!

teddy320 (konto zablokowwane) dołączył
09.11.2008

teddy320 (konto zablokowwane) 21:40 | 12.11.2008

Bylem W CHINACH w czerwcu (mieszkam w londynie ).Stalem po vize do konsulatu chinskiego okolo 3 godziny ,i stwierdzilem ,ze to nie ma sensu ,bo po odbiur visy strace kolejny dzien bez pracy .Wkolejce rozdawali ulotki agencji zalatwiajacych visy ,zaplacilem 10 funtow wiecej ,ale pracowalem caly dzien ,vise odebbralem po 18 ,chyba bylo warto.

09.11.2008

teddy320 (konto zablokowwane) 21:43 | 12.11.2008

Agencja miesci sie na Regent Street ,przy Oxford circus ,niedaleko od chinskiego konsulatu ,a w ogole to chinski konsulat jest zaraz przy polskim.

feria9 dołączył
11.11.2008

feria9 21:48 | 12.11.2008

Czesc Teddy320! Dzieki za odpowiedz! To Ty sie nastales w tej kolejce! ;-) Nie smieje sie bo pewnie tez mnie to bedzie czekac... hehe! Ja bede sie starac zalatwiac wiekszosc wiz sama bo na dluzsza mete placenie agencji bedzie bardzo drogie... Tak planujemy wyjazd na rok wiec pewnie bedzie o chlebie i wodzie hehe ;-)
A jak dlugo byles w Chinach?
Pozdrawiam!!

09.11.2008

teddy320 (konto zablokowwane) 21:12 | 15.11.2008

Niestety 9 dni , prywatnie bylem u Chinki ,i dlatego duzo zwiedzile i szybko ,nie tracilem czasu na poszukiwanie,Tak stalem wtej kolejce moze 4 godziny ,wolalem jednak zaplacicte 10 funtow ,tak to bym stal 3 razy ,okazalo sie ze nie mialem wszystkich dokumentow .Zobacz 3 dni bylyby bez pracy ,coz zatem dycha

anag dołączył
14.04.2006

anag 12:25 | 16.11.2008

Teddy, o jakich "wszystkich dokumentach" mowisz?

09.11.2008

teddy320 (konto zablokowwane) 01:44 | 23.11.2008

Ja ,jechalem prywatnie ,wiec agencja chciala ode mnie numer zabukowanego lotu ,(wiem ze to bylo troche ryzykowne ,w przypadku nieotrzymania vizy ,ale stwierdzilem ,ze lece pierwszy raz ,i z UK ,WIEC NIE MA POWODOW ABYM NIE DOSTAL VIZY ,(SORRY ZA DUZE LITER)Y).chcieli tez dane zapraszajacego ,adres ,telefon etc.,i to wszystko .Mialem sie tam zarejestrowac w ciagu 24 h na policji ,jak to kiedys bylo w Polsce ,ale chinki powiedzialy mi ,ze to nie dobrze dla nich ,i nic sie nie stalo .

anag dołączył
14.04.2006

anag 19:09 | 23.11.2008

TOTALNA BZDURA - SORRY ZA DUZE LITERY.

Feria, bedziesz musiala zarejestrowac wize w Rosji (zrobi to za Ciebie Twoj hotel). W Chinach nie trzeba rejestrowac wiz turystycznych, nie trzeba tez zaproszenia ani biletow lotniczych, zeby taka wize otrzymac.

Pozdrawiam:)

feria9 dołączył
11.11.2008

feria9 09:40 | 24.11.2008

Czesc Anaq!
Dzieki :-) Juz postanowilam, ze uzyje agencje do papierkowej roboty na wize rosyjska ;-) Z chinska to raczej z tego co widze to nie ma problemu. Teraz sie glowie czy z otrzymaniem tajskiej wizy wielokrotnego dostepu bedzie duzy problem...
P.S. Kupilam cztery przewodniki Lonely Planet i juz przeczytalam Mongolie i polowe Rosji hehe!
Pozdrawiam goraco!!!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl