Forum dyskusyjne

szczepienia

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

keskese dołączył
11.11.2008

keskese 17:15 | 14.11.2008

witam.
wybieramy się do Indii na przełomie grudnia/stycznia. obowiązkowych szczepień tam nie ma, za to jest wiele wskazanych. zaszczepiliśmy się już na dur brzuszny. co z żółtaczka A i B? jest zalecana, ale nie konieczna. czy ktos był na tyle odważny i pojechał tam bez tych szczepień? nie nalezą one do tanich i szczerze mówiąc wolimy za te pieniądze jeść w lepszych miejscach w Indiach. jak radzicie?

Agucha dołączył
17.02.2008

Agucha 17:28 | 14.11.2008

chetnie poczytam, bo ja wybieram sie w lutym i szczepic sie tez nie mialam zamiaru...

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 17:59 | 14.11.2008

Nie chce zeby to zabrzmialo jak przechwalki,ale bylem trzykrotnie w Indiach i pare razy w innej czesci Azji/Indonezja,Birma,Sri Lanka,Tajlandia,Laos../ inigdy sie nie szczepilem..nigdy tez nie mialem problemow zdrowotnych:)
Nie mowie zeby mnie nasladowac,bo to decyzja indywidualna,trzeba byc swiadomym ryzyka,ale to nie jest tak,ze wszedzie czychaja na nas choroby i od razu zapadniemy na wszystkie mozliwe..Trzeba zachowac zdrowy rozsadek i tyle.Dodam,ze jem oczywiscie w lokalnych barach i knajpkach oraz na ulicy...
Na pewno bezpieczniej sie zaszczepic,bedziecie sie czuc bezpieczniej,a nic tak nie psuje pobytu jak strach przed wszystkim..Lokalne jedzenie,to rowniez atrakcja.Poza tym jedzenie w lepszych restauracjach/drozszych/o niczym nie przesadza i wcale nie musi byc smaczniej..
Pamietajcie tylko,ze szczepienia nie zalatwia wszystkiego..koniecznie pijcie tylko butelkowana wode,soki bez lodu itp..raczej unikac surowych warzyw i owocow,ktorych nie mozna obrac...
Milego pobytu!K

Agucha dołączył
17.02.2008

Agucha 18:13 | 14.11.2008

a ja Ciebie ponaśladuje Kasy:)

anag dołączył
14.04.2006

anag 18:39 | 14.11.2008

Podobno to co zabija najwiecej podroznikow to lokalny transport a nie choroby. Na azjatyckich drogach panuje wolna amerykanka (najczesciej prawo wiekszego samochodu) wiec im wiecej sie przemieszczasz tym wieksze ryzyko;)

Jesli chodzi o szczepionki - ja akurat mam caly komplet zalatwiony bardzo tanio i latwo za granica i przynajmniej przez nastepne 5 lat nie musze sie w ogole na nic szczepic. Niestety w Polsce dostep do lekarzy specjalizujacych sie w podrozach egzotycznych i informacji na ten temat jest nienajlepszy w porowaniu z krajami zachodnimi - co ma tez swoje odzwierciedlenie w cenach szczepionek/tabletek na malarie, ktore nie sa w Polsce powszechne i przez to o wiele za drogie...

Znam ludzi, ktorzy zlapali w czasie podrozy malarie, tyfus, zoltaczke A i zapalenie opon mozgowych - to naprawde nic przyjemnego. Znajac ich historie na pewno zaszczepilabym sie nawet bez wzgledu na koszty.
Nie jestem typem "strachajly" - nie myje zebow w wodzie mineralnej, nie myje rak co 5 minut, wcinam lokalne jedzonko i biegam po dzikich terenach. Do tej pory, odpukac, na nic nie zachorowalam w podrozach (najdluzsza trwala ponad rok) a zatrucie pokarmowe spotkalo mnie jedynie w Europie. Tym niemniej - generalnie jestem za szczepionkami...

Pozdrawiam:)

keskese dołączył
11.11.2008

keskese 19:48 | 14.11.2008

dzięki za wszelkie info. tak czy siak decyzja już zapadła i na żółtaczki też się zaszczepiamy.

asiurka dołączył
13.11.2008

asiurka 20:10 | 14.11.2008

witaj!my tez jedziemy w tym okresie do Indii.zaszczepilismy sie na wszystko procz malarii.koszt szczepinek okolo 500zl bo trzeba bylo powtorzyc szczepienie, oczywisie ponownie placac.podziel sie swoimi planami, gdzie jedziecie?jaki rejon?gdzie spedzacie Sylwestra?moje gg 8291821, asia

wanda dołączył
04.10.2008

wanda 19:01 | 30.11.2008

Właśnie wróciłam - moja rada - szczepic się. Jak zobaczysz poziom higieny na miejscu to zrozumiesz. A i tak trzeba uważac... Na własnym zdrowiu lepiej nie oszczędzac, bo to sie OPŁACA.
Pozdrowionka i samych wspaniałości!!!!!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl