Forum dyskusyjne

Wiza 30-dniowa dla Polki mieszkajacej w Londynie

kategoria podróże po świecie

feria9 dołączył
11.11.2008

feria9 00:20 | 16.11.2008

Witam!
Mam pytanie- czy moge uzyskac 30-dniowa wize do Tajlandii? Wiem, ze moge dostac wize na 15 dni ale nie jestem pewna czy moge sie ubiegac o dluzsza... Planujemy podroz po Azji i miedzy innymi chcemy spedzic miesiac w Tajlandii. Jezeli ktos wie jak mozna uzyskac wize na 30 dni, bylabym bardzo wdzieczna? A bede potrzebowac potwierdzenie wylotu z Tajlandii?
Dziekuje z gory!
Pozdrawiam!

anag dołączył
14.04.2006

anag 12:32 | 16.11.2008

Hej,

Wize 15-dniowa mozna bylo otrzymac na granicy. O dluzsza, 30-dniowa lub multiple entry trzeba sie starac w ambasadzie i jest to bardzo prosty proces. Mysle, ze na stronach ambasad w Londynie znajdziesz wszystkie informacje o kosztach, opcjach fast track, itd.

Nigdy starajac sie o jakakolwiek wize nie musialam pokazywac zadnych biletow - zawsze mozesz powiedziec, ze nie wiesz dokladnie kiedy i ktoredy bedziesz wyjezdzac, ale plan masz mniej wiecej taki i taki. Generalnie jedziesz turystycznie a nie na zarobek czy po azyl, dlaczego mieliby Cie powstrzymywac przed wjazdem do kraju biedniejszego od Twojego i przed zostawieniem im pieniedzy? Troche pewnosci siebie i bedzie dobrze.

Pozdrawiam:)

feria9 dołączył
11.11.2008

feria9 15:09 | 16.11.2008

Czesc Anaq!
Dzieki za odpowiedz!! :-)
Tak, przegladalam strony ambasad i jedno co mnie martwi to faky, ze musisz podac dokladna date wyjazdu itp. My pojedziemy pociagiem trans mongolskim, zatrzymamy sie w Mongolii na tydzien albo dwa, spedzimy kolo miesiaca w Chinach itd. Nie mam pojecia kiedy bedziemy w Tajlandii... A jak sie ubiegam o wize to jest ona "otwarta" (ze na przyklad moge wjechac do Tajlandii kiedy chce czy sa to dokladne date np 14 czerwca?).
Martwie sie, ze bedzie problemem to, ze nie mamy zaplanowanych dat kiedy bedziemy w jednym czy nastepnym miejscu/kraju...
Mam nadzieje, ze ktos pomoze :-)
Dziekuje z gory!!

anag dołączył
14.04.2006

anag 01:18 | 18.11.2008

Czesc Feria,

Skoro jedziesz na rok, nie polecam zalatwiania wszystkich wiz z wyprzedzeniem. Nie bedzie Ci zalezalo specjalnie na czasie, wiec mozesz "utknac" w jakies stolicy czekajac 1-2 dni na wize do nastepnego kraju - tak bedzie najlatwiej. Na Twoim miejscu zalatwilabym w Europie najwyzej wizy: rosyjska, mongolska i chinska, a reszte po drodze.

Patrzac na moje wizy (sprzed 2 lat):
- chinska (z ambasady w Vientiane) - 2 wjazdy, kazdy max.30 dni, wiza do wykorzystania w ciagu 3 miesiecy od wystawienia (czyli w pewnym stopniu "otwarta")
- tajska (z ambasady w Phnom Pehn) - 1 wjazd, 30 dni, do wykorzystania w ciagu 3 miesiecy od wystawienia (tez otwarta)
- tajska (z granicy) - 15 dni od wjazdu
- kambodzanska (z ambasady w Hanoi) - 30 dni, do wykorzystania w ciagu 3 m-cy od wystawienia
- laotanska (z ambasady w Bangkoku) - 30 dni, do wykorzystania w ciagu 3 m-cy (na granicy dostaje sie bodajze 15 dni on arrival)
- indonezyjska (na granicy) - 30 dni
- wietnamska (z ambasady w Bangkoku) - 30 dni od-do (ta byla "najgorsza", bo nie byla otwarta)
- mongolska (z ambasady w Pekinie) - 30 dni, otwarta na 3 m-ce
- rosyjska (z ambasady w Vientiane) - o tej pisalam Ci szczegolowo w drugim watku, ale jesli masz wiecej pytan, to dawaj - ta wiza jest najtrudniejsza do zdobycia, inne to formalnosc.

Nie wyglada to wszystko zle, jak sadze? :)) Daj znac, czy jakas pominelam (dodam, ze w Indiach nie bylam - jeszcze;)

Najwiekszym problemem dla mnie byl paszport - w Azji zapelnia sie bardzo szybko, bo praktycznie na kazdy kraj potrzebujesz strone (=wiza). To osobny duzy temat tak naprawde... Ja mialam z tym wielki zgryz - musialam m.in. przekupywac niektore ambasady, zeby wkleily mi wizy na stare pieczatki; inaczej musialabym wczesniej wrocic do domu. Do polskiego nowego paszportu wg standardow UE nie mozna dokleic stron, a wyrobienie nowego za granica trwa od 5-7 miesiecy. Bylam chyba w 4 polskich ambasadach w Azji (z czego szczegolnie sympatycznie przyjeli mnie w Phnom Pehn a szczegolnie niesympatycznie w Hanoi;), ale nikt niestety nie mogl mi pomoc, bo takie sa przepisy. Jezeli podrozujac np. zgubisz polski paszport, mozesz w miare szybko dostac zastepczy, ale na tym mozesz jedynie wrocic do Polski (tj. nie mozesz podrozowac). Dla porownania, Brytyjczycy moga dostac nowy, pelnoprawny paszport gdziekolwiek w swiecie w ciagu paru dni - polski jest jak widac, bardziej cenny... Dzwonilam nawet w tej sprawie do MSZ i pogadalam sobie z bardzo milym panem, ktory generalnie powiedzial mi ze, sorry, to nie jest wielki czy czesto zglaszany problem i nie musza sie tym martwic w zwiazku z tym.

Wiec uwazaj, zwlaszcza jak ruszasz w droge z lekko zapelnionym paszportem. Moja rada - zawsze pokazuj/pros, gdzie maja wbic Ci pieczatke do paszportu - nie na chybil trafil i na czystych stronach, ale tam gdzie juz masz cos powbijane.

Pozdrawiam i mam nadzieje, ze na cos Ci sie przydadza powyzsze chaotyczne wywody:))

feria9 dołączył
11.11.2008

feria9 17:08 | 19.11.2008

Czesc Anaq!!
Dzieki bardzo za odpowiedz!! :-) I to wcale nie chaotyczne wywody!! Hehe! Ale bardzo przydatne wskazowki! Jest bardzo wdzieczna :-)
Wiesz, sama tak myslalam zeby wyrobic rosyjska, chinska i mongolska wize przed wyjazdem, a Ty mi teraz to potwierdzilas.
Martwie sie tajlandia troche... Chcemy spedzic tam miesiac czyli bedziemy potrzebowac wize na 30 dni... Czy jezeli tutaj bede sie starac o wize, moglabym na przyklad ubiegac sie o wize wielokrotnego wjazdu czy cos takiego i wazna na kilka dobrych miesiecy? Bardzo mi na tym zalezy. Wiesz, chcemy zwiedzic Indie (6-8 tygodni) a potem chcemy znowu odpoczac w Tajlandii :-) Wiesz moze cos na ten temat?
A zapelniajacy sie paszport to chyba wszystkich bol glowy... Tak liczylam moje strony i chyba bedzie ok. Mam nadzieje... Nie mysle tak nawet bo jeszcze wykracze hehe! ;-)
Matko kochana, juz sie nie moge doczekac!!!!
Pozdrawiam Cie bardzo!! Milego wieczorku!!

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 19:37 | 22.11.2008

Zazdroszczę wyprawy. Ja też odbyłam chaotyczną podróż po Azji więc wizę tajską załatwiałam na granicy(lotnisku) i z góry uprzedzili mnie, gdy pokazałam bilet powrotny(takie było wymaganie w maju 2008) na za 3 tygodnie, że po prostu będę musiała zapłacić za każdy dzień zwłoki karę i że to powszedni proceder. W maju było to 500 bathów dziennie. Radze więc odwiedzić ambasadę po szczegółowe informacje.

jacek_w dołączył
18.07.2008

jacek_w 23:57 | 29.12.2008

Witam
planujemy przylot do BKK, tam spędzić parę dni, potem do Phnom Penh i Saigonu, następnie powrót do Tajlandii. Wychodzi mniej więcej tydzień w Tajlandii na początku i tydzień na końcu wyprawy. Wizę do Tajlandii zamierzamy wyrobić na miejscu, na lotnisku w BKK (pozostałe zresztą też w BKK), więc z tego co się zorientowałem dostaniemy tylko 15-dniową. Mam w związku z tym kilka pytań. Czy będzie to kłopot jeśli przy wjeździe pokażemy bilet powrotny z datą wylotu za 30dni? Czy też po prostu poinformują o tej karze za przedłużenie pobytu? De facto przy ponownym przekraczaniu będziemy musieli wyrobić kolejną 15-dniową (na ten tydzień na końcu) więc teoretycznie wszystko powinno być ok jeśli chodzi o terminy :) I pytanie dla kogoś kto był ostatnio - czy za tę wizę na lotnisku w BKK można płacić w dolarach i ile zdjęć jest wymaganych? I czy mają to być normalne zdjęcia paszportowe (obecnie jak w polskich paszportach - biometryczne)?

daaniello dołączył
08.05.2006

daaniello 14:01 | 30.12.2008

hey
mialem identyczną sytuacje
bilet powrotny na ponad miesiac pozniej a wize mozna dostac tylko na 15dni, uśmiechnąłem się szeroko i powiedzialem ze oczywiscie o tym wiem ale w miedzyczasie odweidzę inne kraje i na pewno wyrobie nową, no i przeszlo, powiedzial mi tylko ze jesli nie wyrobie wizy to jakies tam kary do zaplacenia bede mial przy odlocie , co do zaplacenia za wize zaraz przy stanowisku wizowym jest kantor, gdzie mozna zamienic dolary na bahty, mozna placic w dolarach ale lepiej je tam od razu zamienic bo wychodzi taniej (wiza chyba 40$ lub 1000baht, gdzie w kantorze 40$ to ok 1200baht :D)
z tego co pamietam 2 zdjecia najzwyklejsze, jakbys wyciął z domowego albumu to by sie pewnie nie przyczepili, poza tym zaraz obok stanowiska wizowego jest automat
aaha taka rada nie przegapcie stanowiska wizowego, lotnisko jest duze a za kazdym razem jak tam jestem jakos mi umyka i sie musze wracac a naprawde długi jest ten korytarz do bramek :/
pozdrawaim i powodzenia

podruze dołączył
08.01.2009

podruze 08:56 | 09.01.2009

witam mam na imie mariusz mieszkam 3 lata w tajlandi i sluze wszelkiego rodzaju informacja.mail mariuszsebastian@yahoo.com tel +66845668696.pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl