Forum dyskusyjne

Ameryka centralna Od Panamay do Belize

kategoria podróże po świecie

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 00:57 | 16.11.2008

Jesli Ktos ma jakies pytania lub zainteresowany jest podroza w ta czesc swiata ( obecnie przebywan w Hondurasie ) a moglbym w czyms pomoc ' prosze pytac' jesli tylko bede mogl to pomoge.
Blog z podrozy na stronie www.globalpenetrator.pl 

anag dołączył
14.04.2006

anag 20:46 | 16.11.2008

Markoo - Twoj blog to dla mnie odkrycie dnia :))

Na pewno skorzystam kiedys (mam nadzieje niedlugo) z Twoich doswiadczen bo mam na liscie wyprawe Honduras/Nicaragua/Kostaryka/Panama. Bylam w tym roku w "gornej" czesci - od Salwadoru do Jukatanu.

Widze, ze teraz jedziecie do Salwadoru - wspanialy kraj, bardzo malo turystyczny i przez to jak dla mnie najciekawszy (z czterech, w ktorych bylam). Jesli wybieracie do Suchitoto (polecam;), koniecznie odwiedzcie El Gringo restaurant i Roberta (wszyscy go tam znaja). Swietny gosc, pol Amerykanin, pol Salwadorczyk (?), zyje tam od lat i bardzo stara sie pomoc lokalnym spolecznosciom. Byl naszym przewodnikiem na Ruta de las Flores, pokazal miejsca gdzie nie dojedziesz nawet chicken busem i opowiedzial historie, o ktorych nie przeczytasz w przewodnikach.

Ale Wam zazdroszcze - pamietam to lekkie rozczarowanie, kiedy przekroczylismy granice z Gwatemala...

Pozdrawiam i szerokiej drogi:)

Ataxia dołączył
26.03.2008

Ataxia 10:33 | 17.11.2008

nooo obiecałeś mi kartkę z Belize:)))

emski dołączył
13.12.2003

emski 02:19 | 18.11.2008

kartka z Belize ...ludzie to Belize i cala Ameryka Srodkowa no moze z wyjatkiem Costa Rica to miejsce smutne jak pewien narzad ludzki , no chyba ze nurkujesz to wtedy tylko Belize :-))

emski dołączył
13.12.2003

emski 15:14 | 17.11.2008

markoo , kiedy planujesz byc w Belize bo coos mnie niesie zpowrotem odwiedzic stare katy :-)) ?

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 18:25 | 17.11.2008

anag - dziekuje pewnie skorzystamy - obecnie jestesmy w Santa Ana Salwador
Ataxia - jak obiecalem tak zrobie przyslij adres na priv
emski - z checia sie z Toba spotkam i wypijemy dobra butelke whisky - w Belize jestem pod koniec miesiaca , dokladnie nie wiem jeszcze przedemna Gwatemala

emski dołączył
13.12.2003

emski 20:20 | 18.11.2008

no to dokladniej please ? ja nie moge zadzwonic do AA i powiedziec ze chce pod koniec miesiaca do Belize frunac :-))

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 03:30 | 21.11.2008

Hej emski ! Bede w Belize 25 - 26. 11 Czas jaki mamy do spedzenia tam to okolo 7 dni . Co moge w tym czasie zobaczyc i gdzie proponowal bys sie udac - znasz te klimaty. Na pewno musze dac nura na Blue Hole ....gdzie jeszcze ?

emski dołączył
13.12.2003

emski 04:32 | 21.11.2008

u nas akurat Indyk jest w tym czasie zobzcze bo bym chcial sie wyrwac. Jedyne co mozna zobaczyc i jest naprawde fajne to jak bedziecie jechac od Guatemali to zaraz za San Ignacio jest droga jakies 70km na poludnie o Caracol piekne ruiny w switenym stanie po Myach tylko jak popada to bez 4WD zapomnij taka droga przez jungle pewnie w San Ignacio mozna zorganizowac trip do Caracol niewiem bo ja zawsze w Belize biore samochod jak opusczam wyspy. Jest piekna droga Hummingbird Hwy na poludnie przez gory jak sie chcie dostac do Placencia tam jest tez dive shop nurkowalem z nimi na whalesharks zdarli ze mnie fortune a wieloryba nie widzialem ale tam cienko z hotelami i knajpami bo ich nie ma i to zadupie straszne tylko coca i piwo jest wszedzie ale nie widzialem piekniejszych plaz jak wlasnie w okolicach Placencia dzicz zupelna hotele to sa prywatne wille amerykanskie na plazach ale dra skore totalnie chyba za widok $ 120-180 za noc. Ale to jedyne misjsce gdzie sie mozna zatrzymac ja czasto spalem na plazach przy samochodzie zywej duszy tylko kolezanka flaszka :-)) Ja bym za glowny wasz celobral sobie Caye Caulker na blue hole blizej spokojniej bo Ambergise Caye to juz amerykanska pijana stonka opanowuje i robi sie kurort na Caulker swobodnie mozna spedzic 3-4 dni nic nie robiac taki luz tylko nurkowac i boozzz :-)) Zapmnij o zwiedzaniu Belize City to jeden wielki i straszny byrdel ale musiz tam byc zeby wziac water taxi na Caye i uwazajcie na bagaze na water terminal to mekka zlodziji jak bedziecie czekac na lodz i koniecznie trzeba zanabyc pezd Caye wyplynieciem Bitters przy terminalu w sklepie alepsze. Mijscowi napychaja butelke roznymi ziolami korzeniami kora wszelaka i zalewa sie to rumem w smaku niesamowite a oni wierza ze jest to lek z grupy ...strzyze goli p.... krawaty wiaze i przerywa ciaze jedno co mi przerwal to film mi sie urwal ktoregos dnia jak wracalem z Blue Hole i polski dive master ktory tam kiedys pracowal wyciagnal na lodzi dobrze ze sternik nie pil bo bysmy w Cancum wyladowali :-)) Generalnie Belize jest smutne jak ...ten udzki narzadale nurkowanie z Caye sa piekne pomysle moze mi sie uda wyrwac na pare dni Pozdrowienia

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 18:02 | 22.11.2008

Ok ! Dzieki za odpowiedz . Bede na Caye Caulker jak sie zdecydujesz daj znac - pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl