Forum dyskusyjne

Prosba o usuniecie klonow

kategoria uwagi do forum i serwisu

anag dołączył
14.04.2006

anag 08:27 | 21.11.2008

Drogi Adminie, sugestie dotyczace usuwania klonow, ktore pojawily sie na innych watkach zostaly zignorowane, pewnie ze wzgledu na fakt, ze watki sie zrobily dosc dlugie i trudno przez nie przejsc.

Jak rozumiem z Twojej wczesniejszej wypowiedzi, jestes sklonny usuwac klony, jesli tylko zwrocimy Ci na nie uwage. Wiec jeszcze raz:

- wandawid - bezkarny od miesiaca, a "materialy uzytkownika ogolem" mowia same za siebie. Ktos juz gdzies wspomnial przyklad Agi Zabrzuch, ktorej swietne zdjecia z Tanzanii zostaly zdolowane wlasnie przez wandawid.

- teddy320 - moze nie klasyczny klon, ale wielki szkodnik. Przy 100 zdjeciach cala akcja byla nawet smieszna, przy 204 to sie robi nudne i denerwujace. Jak rozumiem ban czasowy zostal usuniety i teraz przybywa 10 regulaminowych zdjec dziennie. Za miesiac wszystkie zdjecia Teddy'ego beda na globtroterze, oczywiscie "nie dla ocen, ale informacyjnie" - jesli jest ktos dla kogo maja one jakakolwiek wartosc informacyjna, niech sie ujawni. Dodam jeszcze, ze NIE jestem chora z zazdrosci o podroze Teddy'ego, ktory kazda krytyke pod swoim adresem przypisuje wlasnie "typowej polskiej zawisci".

Naprawde nie chcialabym sie "wypisywac" jeszcze z tego portalu, bo wciaz sa tu bardzo fajni ludzie, ciekawe reportaze i piekne zdjecia, ale jesli takie sprawy jak powyzsza pozostana niezalatwione, to chyba trzeba bedzie sie zwijac...

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 08:44 | 21.11.2008

WItam

1) User wandawid zablokowany - prosze podsylac informacje o klonach na nasz mail, kilkukrotnie zwracalismy na to uwage

2) teddy320 umieszczal przede wszystkim za duzo zdjec. Ustalona norma przez uzytkownikow portalu to 8 - kiedys byla dowolna ale na wasza prsbe to zmienilismy. Jesli wiec nada uzytkownik bedzie umieszczal wiecej niz regulaminowe 8 bedzie zablokowany na stale. STad wprowadzony ban_czasowy - bo jest roznica miedzy uzytkownikiem calkowicie anonimowy a takim ktory ujwania duzao informacji o sobie

Ostatnio zablokowalismy przynajmniej 10 klonow, wiec informacja ze zignorowalismy sprawe nie jest prawda.

pozdrawiam

GlobAdmin

garimo dołączył
06.02.2007

garimo 09:32 | 21.11.2008

Najważniejsze jest, aby blokowanie klonow bylo powiazane z usuwaniem niskich ocen jakie wystawili...inaczej akcja blokowania jest bezsensowana - bo wiedza, ze tworzac kolejny klon moga nadal bezkarnie zanizac oceny innych uzytkownikow.
tak niestety na razie sie nie dzieje.
pozdrawiam,
s.

alexmlody (ban) dołączył
02.11.2008

alexmlody (ban) 09:46 | 21.11.2008

[Post usuniety - zlamanie regulaminu serwisu]
GlobAdmin

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 10:12 | 21.11.2008

zdaje się, ze usunięcie niskich ocen jest nie możliwe z punktu technicznego, wydaje mi się , ze admin coś takiego sugerował kiedyś. może więc admin mógłby tak jak w wypadku, gdy usunął klony, które dały dużo nieuzasadnionych 5 (np. za grzybki barbburzawskiej) - dodać oceny przeciwważne - wtedy za piątki dodał po jedynce. Może teraz za każdą trójkę, powinien dodac po jednej piątce? dlaczego zasada działała tylko w jedną stronę?

anag dołączył
14.04.2006

anag 10:40 | 21.11.2008

Dzieki Admin,

Powinnam byla powiedziec "niektore" sugestie, nie mialam na mysli wszystkich - sorry...

Na liscie odwiedzonych krajow, ktore pojawiaja sie w profilu i przy zdjeciach, znalazla sie pozycja "CHINY - the best kraj, hehe". To zmiana Admina, czy Teddy ma juz do wszystkiego dostep nieograniczony...? ;)

Rozumiem Twoj argument za nie blokowaniem Teddy'ego, jednak moim zdaniem jest to szczegolny przypadek i powinien dostac szczegolne ostrzezenie. Nie rozumie grzecznych aluzji i nie rozumie niegrzecznych komentarzy wprost jak ludzie mu mowia, ze nie chca ogladac setek jego zdjec i nie chca, zeby utrudnialy dostep do innych - nie mam pojecia, czy to jego zlosliwosc czy ignorancja, ale to przestalo byc zabawne. Tym bardziej, ze stracilismy niedawno zdjecia Marka Kosa - wymiana ich na zdjecia Teddy'ego to bardzo niedobra wymiana.

Ja, podobnie jak wiekszosc uzytkownikow tutaj, mam tysiace zdjec z podrozy, ale nie zamierzam zalaczac WSZYSTKICH, przede wszystkim ze wzgledu na szacunek dla innych. Moze nie jest to punkt regulaminowy, ale podstawowy savoir vivre - trzeba sie chwile zastanowic przed dodaniem zdjecia, czy warto marnowac nim czas innych - a nastepnie zastanowic sie nad usunieciem tego zdjecia, jesli dostanie niskie oceny, zwlaszcza od nie-klonow, bo o czyms te oceny przeciez swiadcza...

Pozdrawiam
A

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 11:02 | 21.11.2008

Do Admina.
Czy na pewno takie zjdęica jak autorstwa Petrus, mają być tępione?
Prosze o przeczytanie komentarzy i zobaczenei ocen przy tych pozycjach:
www.globtroter.pl/globbaza/photo.phtml?id=47111 
www.globtroter.pl/globbaza/photo.phtml?id=47112 
www.globtroter.pl/globbaza/photo.phtml?id=47113 
na jakim miejscu w rankingu najlepszych zdjęć, znajda się te zdjęcia?
cali cali i grzegorz77 od zawsze zaniżali oceny przy lepszych zdjęicach, ale pierwszy raz przeczytałam uzasadnienie i chyba nie jest ono zgodne z założenaimi systemu oceniania??

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 11:14 | 21.11.2008

Uzytkownicy zablokowani
rzeczywiscie to juz za dlugo trwalo w przypadku tych 2 userow
Dziekuje i pozdrawiam

D>

emski dołączył
13.12.2003

emski 15:53 | 21.11.2008

a ja uparcie i poraz kolejny apeluje nie ma oceny zdjec dla ,mutasow kutanych klonow jak sami sie nie wykarza jakims dorobkiem a wiec otwiera gostek konto nie ma prawa oceny i do tego musi zamiescic swoje zdjecia i dochrapac sie sredniej oceny minium 4 zeby moc oceniac i przynajmniej tempo klonow reprodukcji by spadlo czy to naprawde takie trudne ? a nie ze jakdo tej pory spada klon " z gornej polki" zaklada konto i wali po oczach frustrat jeden od dnia pierwszego, naprawde szkoda mi tych portretow z Tanazani

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 16:45 | 21.11.2008

jestem za i od poczatku byłam. oceniać moga tylko użytkownicy z dorobkiem minimum 10-20 zdjęć, a czy średnia 4? rzeczywiście może by było lepiej, teddy by nie klasyfikował naszych zdjęć na informacyjne i nie. jednak wartości estteyczne i jakościowe tych zdjęć tez są wazne.

emski dołączył
13.12.2003

emski 16:50 | 21.11.2008

zostaw misia to rodzina a rodziny sie nie rusza :-)))

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 19:46 | 21.11.2008

to miś nalezy już do rodziny? :):)
ale doszłam do wniosku ze numer z minimalną średnią 4 by nie przeszedł, bo byc może - zaniżaliby-"śmy sobie" nawzajem oceny, aby wywalic kogoś z grupy uprzywilejowanych oceniajacych, czyli była by to kolejna okazja do robienia wojen.
ale przynajmniej to - że jakis dorobek trzeba mieć, by oceniać (im większy tym bardziej wiarygodny użytkownik, więc może minimum 20) , można by wprowadzić. wyeliminowałoby to klony odradzające się na pieńku po kazdej "egzekucji" :)

teddy320 (konto zablokowwane) dołączył
09.11.2008

teddy320 (konto zablokowwane) 21:01 | 21.11.2008

Na temat opiisu w kraju ,,Chiny ,, -nic nie wiem ,moze ktos chcial mi zrobic niedzwiedzia przysluge ,ktorej skutkiem byloby zablokowanie mnie .Co do zdjec .Niektore moje zdjecia maja po ponad 200 wejsc ,to nie wiem ,czy liczy sie opinia tych 7 % komentatorow wsrod ktorych jestes .Mysle ,ze Admin wyszedl z dobrego zalozenia ,ktore takze jest moim osobistym zdaniem .Nie chcesz ,nie ogladaj ,nie komentuj ,nie oceniaj ,a nie wypisujesz takie rzeczy .Ja nie mam pretensji ,ze niektore z moich zdjec sa dobre ,nie mowie ze wysmienite ,ale strasznie pozanizaliscie im oceny ,BO za duzo Chin .Jestescie zalosni .

09.11.2008

teddy320 (konto zablokowwane) 21:07 | 21.11.2008

To nie klasyfikuj moich ,jest rownouprawnienie .I tak pozanizaliscie mi oceny bo ,,za dozo Chin ,, ,CZy to nie jest zalosne ,zobac ,niektore moje zdjecia maja po ponad 200 wejs ,czyli jestes komentujacym ulamkiem i Twoje zdanie nie powinno sie liczyc dla Admina .

McUch dołączył
07.03.2008

McUch 23:20 | 21.11.2008

Człowieku,a tak serio o co Ci chodzi z tymi zdjęciami.Co chcesz udowodnić albo pokazać. Naprawdę jestem bardzo ciekawy.

McUch dołączył
07.03.2008

McUch 23:34 | 21.11.2008

a co do portalu to robi sie faktycznie niefajnie skoro tacy ludzie jak Marek Kos się wynoszą. Straszna szkoda:(

anag dołączył
14.04.2006

anag 01:13 | 22.11.2008

Teddy, juz chyba bardziej prosciej i wiecej po polskiemu nie moge, ale sprobuje raz jeszcze:

Byles w Chinach 9 dni i jak rozumiem byla to podroz Twojego zycia - naprawde szczerze zycze Ci wiecej takich podrozy w przyszlosci i wspanialych wrazen skoro "zlapales bakcyla".

Tym niemniej zaryzykowalabym stwierdzenie, ze swoimi dotychczasowymi osiagnieciami globtroterskimi jak i ich foto-dokumentacja NIKOMU na tym forum nie zaimponujesz. Stad goraca prosba (lub zyczliwa rada): TROCHE POKORY, TEDDY...

09.11.2008

teddy320 (konto zablokowwane) 22:59 | 22.11.2008

Czlowieku ,jesli byles w Chinach ,to wiesz ,jesli nie - to bedziesz wiedzial duzo wiecej .Nie wiem , czy wiesz dlaczego w Przewodnikach podrozy umieszczane sa zdjecia no ,no po co ,abys mogl zobaczyc COmozesz zobaczyc.

09.11.2008

teddy320 (konto zablokowwane) 23:06 | 22.11.2008

Anag -- Ilu Was jest oceniajacych ,niektore moje zdjecia maja p[o ponad 200 wejsc .Ludzie sa ciekawi innego ,chca wiedziec wiecej ,skoro sie tam wybieraja .Czy Warszawa jest piekna ,jest -tylko z profesjonalnych fotek .Z normalnych ,jest taka jaka jest .Powinnas zrozumiec .To nie przewodnik z pieknymi zdjeciami ,to portal podroznikow ,nie kaZDY MUSI BYC ZAWODOWYM FOTOGRAFEM I TASZCZYC STATYW ZE SOBA .

ski dołączył
14.05.2007

ski 10:26 | 23.11.2008

Oczywiscie nie każdy musi byc zawodowym fotografem, dobre zdjęcie mozna zrobic i bez statywu. Nikt ci nie zabrania zamieszczania tu swoich zdjec, ale chodzi o ilosc. Ten portal to nie kosz na smieci.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl