Forum dyskusyjne

jak podrozowac samej dziewczynie po Iranu

kategoria podróże po świecie

kraj Iran

myronyuka dołączył
21.11.2008

myronyuka 23:53 | 21.11.2008

Jak myslicie czy jest wyprawa samej dziewczyny do Iranu bezpieczna?
I wogole,dziewczyny, kto tam byl? Co poradzicie?

stelmach33 dołączył
20.05.2007

stelmach33 15:09 | 22.11.2008

hej, w tym roku spotkalam samotna wloszke, 19 latke, ktora sama podrozowala. Oprocz tego, ze podchodzili do niej Iranczycy np. z oferta pokazania miasta nic sie nie stalo. Osobisie bym nie wybrala jazdy na stopa w Iranie, ale wiem, ze Polki i do pakistanu jezdza na stopa

stelmach33 dołączył
20.05.2007

stelmach33 15:16 | 22.11.2008

Tak mi napisała kolezanka z którą podróżowałem w te wakacje po Armenii.Pojechała poźniej do Iranu.Ja tylko skopiowałem i wkleiłem.Sorry.Ona nie mogła dac komentarza bo nie nalezy do społecznosci.Pozdrawiam.

megan8 dołączył
26.11.2007

megan8 15:22 | 22.11.2008

Jedź ŚMIAŁO, kraj jest b.bezpieczny. Co może Ciebie spotkać na ulicy?- To że usłyszysz ze 100 razy pytanie "czy wszystko OK" lub "czy nie potrzebujesz pomocy". Ludze mega goscinni i serdeczni :)
Pozdrawiam

teddy320 (konto zablokowwane) dołączył
09.11.2008

teddy320 (konto zablokowwane) 01:26 | 23.11.2008

Nie mowie ,ze nie jest kraj wspanialy .Majac troche kontaktow z nimi w Londynie ,moge powiedziec ,ze maja dzika osesje na punkcie bialych kobiet ,ale to tylko moje skromne zdanie .Podczas pobytu w Turcji na campingu z kobietami tez ,chronila nas cala noc ochrona z ostra amunicja.

mbili dołączył
23.11.2008

mbili 21:32 | 25.11.2008

Witam,gratuluję pomysłu!Samotna,biała,bez znajomości języka,odpowiedniego stroju,umiejętności właściwego zachowania obyczajowego .......ta lista jest bez konca.Więcej grozi Ci ze strony kobiet irańskich niż mężczyzn,oni ,przynajmniej na poczatku,będą chcieli Cię tylko poderwać.Próbowałaś skakać na bangee?

Akinom dołączył
14.06.2006

Akinom 23:03 | 25.11.2008

Jesli masz doswiadczenie w samotnych podrozach, jesli znasz jezyk i jestes w stanie sobie poradzic w roznych sutacjach mowie i milych i nie milych mowie TAK w przeciwnym razie jest to szalony pomysl.

megan8 dołączył
26.11.2007

megan8 09:49 | 26.11.2008

Witam,
widzę, że oprócz mnie :) pozostali wypowiadający się w wątku mieli mniej miłe wspomnienia z Iranu. Druga sprawa nie trzeba znać perskiego, żeby tam pojechać. Pewna "etykieta" co do kobiecego stroju oczywiście obowiązuje tzn. nakrycie głowy i ubiór zakrywający kobiece kształty i to moze być pewien dyskonfort.
Nie mniej jednak mam jak najbardziej - miłe wspomnienia. Hmm, może miałam więcej szczęścia.
Pozdrawiam

Akinom dołączył
14.06.2006

Akinom 14:20 | 26.11.2008

Kobiet naucz sie czytac ze zrozumieniem. Nikt tu nie mowi o znajomisc perskiego ale o znajomisc jezyka. Najlepiej angielskigeo bowiem na calym swiecie i niemalze w kazdym kraju ludzie tego jezyka sie ucza od szkoly podstaweowej.
Jesli autorka watku nigdzie sama nie byla i nie ma doswiadzczenia w tego typu podrozach to wyjazd do Iranu w tym przypadku jest NIE najlepszym pomyslem.
W wielu wzgledow.

megan8 dołączył
26.11.2007

megan8 15:45 | 26.11.2008

Polecam wyjazd do Iranu również jako pierwszą samotną wyprawę poza Europę. Takie jest moje zdanie, do którego mam chyba prawo na tym forum ?????
Pozdrawiam serdecznie
i więcej tolerancji dla innych poglądów życzę ->Akinom

jurek01 dołączył
30.11.2008

jurek01 13:12 | 30.11.2008

na 100% popieram megan8 .Teddy 320 nie zabieraj głosu jeśli tam nie byłeś i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Z Iranu po 30 dniach wróciłem i październiku 2008 i stwierdzam z całą odpowiedzialnością. Iran to chyba najbezpieczniejszy kraj w świecie, może za wyjątkiem stref przygranicznych.
Kobieta samotna może tam czuć się komfortowo. Filmowanie i fotografowanie bezproblemowe - włącznie z Mauzoleum Chomeiniego. Wyjątek stanowi Skarbiec w Teheranie. Iran to także dziecinnie prosty kraj w podróżowaniu, a w dodatku chyba najtańszy w świecie. Bilet miejski na bus to wydatek od 5 - 10 groszy. Na bus międzymiastowy trzeba przyjąć ok.3/4 dolara na godzinę jazdy. W cenie biletu skromny posiłek. Czystość porównywalna do Singapuru. Uczynność ludzi podobna do Birmańczyków. Nie pozwolą Ci się zagubić. Hotele trochą drogie. Na 30 dni trzeba przyjąć cenę jednej nocy 22-25$ na pokój ze śniadaniem. Są tańsze, ale to raczej dla zdeterminowanych. Podróżując w dwójkę wydatki na m-c licząc na łebka wypadły 480$. W Iranie nie ma potrzeby podróży stopem. Taxi więcen niźli u nas. Po mieście to wydatek 1-2$. Do Persopolis z pobytem 3 h bezzbytniego targowanie - 20$. Do przejechania tam z powrotem ponad 160 km. Jeśli ktoś Ci odradza podróż po tym kraju - jest po prostu tchórzem i niech lepiej siedzi u mamy za piecem.PZDRW

annkapoznan dołączył
25.11.2008

annkapoznan 14:21 | 30.11.2008

zgadzam się w 100% z Jurkiem. Byłam w Iranie 4 lata temu. Tyle, że spałam w zdecydowanie tańszych hotelach. W ciągu 2 tygodni wydałam dokładnie 178$ w tym noclegi, taxi, pociągi jedzenie...i jeszcze prezenty.
Polecam Iran, to najbezpieczniejszy kraj na świecie, przynajmniej z dotychczasowych które zwiedziłam.
Kobieta może się czuć bardzo bezpieczna, Irańczycy nie są nachalni, bardzo pomocni. Ale trzeba dbać o strój. Nawet w hotelu na korytarzu chusta na głowie jest obowiązkiem, luźne rzeczy. Perskiego nie trzeba znać, angielski też znają tam w minimalnej ilości, ale pamiętam, e pismo obrazkowe skutkowało.
Iran polecam jak najbardziej! pozdr

11tombraider dołączył
19.03.2014

11tombraider 11:02 | 02.12.2014

hej, chciałabym ponowić wątek, czy od 2008 któraś z Pań podróżowała samotnie do Iranu? jakieś doświadczenia, problemy z uzyskaniem wizy? proszę o pomoc

Atamanka dołączył
29.12.2007

Atamanka 00:40 | 03.12.2014

hej

Wlasnie jutro wylatuje w samotna podroz po Iranie :)

11tombraider dołączył
19.03.2014

11tombraider 10:05 | 03.12.2014

milej podrozy zycze, prosze odezwij sie na maila grzelak.aneta@yahoo.com jak wrocisz, potrzebuje informacji czy mialas jakies problemy z wiza :) pozdrawiam!

Dasten dołączył
05.02.2015

Dasten 00:11 | 06.02.2015

Ja planuję podróż marzec - kwiecień i jestem bardzo ciekawa jak wrażenia ? mój e-mail paulina__wojcik@wp.pl jesli masz ochotę podzielić się spostrzeżeniami

olga80 dołączył
24.02.2015

olga80 11:34 | 24.02.2015

Witaj, jeśli możesz podaj mi swój adres email bo pod ten podany tutaj wiadomości nie przechodzą a mam kilka pytań.
Pozdr

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 06:31 | 26.02.2015

Bezpiecznie i rewelacyjnie. Iran jest krajem, który najbardziej zapadł mi w pamięci ze wszystkich odwiedzonych do tej pory.

W miarę aktualne informacje o tym co warto zobaczyć, jakie są ceny w Iranie znajdziesz na blogu:
www.wakacjeipodroze.com/podroze/bliski-wschod/iran/ 

Pozdrawiam

kay dołączył
03.11.2011

kay 12:55 | 26.02.2015

Witaj

Z koleżanką byliśmy na przełomie października i listopada 25 dni w Iranie nie będąc parą (choć wszyscy zakładali, że jesteśmy małżeństwem). Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to nic złego Ci nie grozi, ludzie są kochani. Zadbają o Ciebie, napoją i nakarmią a nawet zaproponują gościnę.

Jak będziesz sama licz się z tym, że będzie Cię zaczepiało mnóstwo osób proponując pomoc. Zazwyczaj kobiety chciały się przywitać i co ciekawsze były bardziej otwarte niż faceci, ale jak zostawiłem koleżankę na moment samą idąc po coś do picia czy lody - to w oka mgnieniu miała męskiego towarzysza (pewnie zasługa jej urody).

Irańczycy wiedzą, że mają w świecie złą opinię i walczą z tym, więc tam nie zginiesz. Ale pamiętaj o stroju. W mieście możesz podkreślić talię i ostro sie wymalować żeby od Iranek nie odstawać za ostro. No i nie bierz jakichś tam czarnych wdzianek. Ubrania tam są mega kolorowe w miastach. Na wsi jest bardziej konserwatywnie, zwłaszcza po niżej Kermanu - tam się źle czuliśmy. Zwłaszcza koleżanka, a ja mało nie poszarpałem się z taksiarzem.

Co do zasłaniania włosów to też bez szaleństwa, ale to zobaczysz sama.

Jak masz jakieś pytania to pisz. Postaram sie w miarę szybko odpisać

Pozdrawiam

kay dołączył
03.11.2011

kay 12:55 | 26.02.2015

Witaj

Z koleżanką byliśmy na przełomie października i listopada 25 dni w Iranie nie będąc parą (choć wszyscy zakładali, że jesteśmy małżeństwem). Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to nic złego Ci nie grozi, ludzie są kochani. Zadbają o Ciebie, napoją i nakarmią a nawet zaproponują gościnę.

Jak będziesz sama licz się z tym, że będzie Cię zaczepiało mnóstwo osób proponując pomoc. Zazwyczaj kobiety chciały się przywitać i co ciekawsze były bardziej otwarte niż faceci, ale jak zostawiłem koleżankę na moment samą idąc po coś do picia czy lody - to w oka mgnieniu miała męskiego towarzysza (pewnie zasługa jej urody).

Irańczycy wiedzą, że mają w świecie złą opinię i walczą z tym, więc tam nie zginiesz. Ale pamiętaj o stroju. W mieście możesz podkreślić talię i ostro sie wymalować żeby od Iranek nie odstawać za ostro. No i nie bierz jakichś tam czarnych wdzianek. Ubrania tam są mega kolorowe w miastach. Na wsi jest bardziej konserwatywnie, zwłaszcza po niżej Kermanu - tam się źle czuliśmy. Zwłaszcza koleżanka, a ja mało nie poszarpałem się z taksiarzem.

Co do zasłaniania włosów to też bez szaleństwa, ale to zobaczysz sama.

Jak masz jakieś pytania to pisz. Postaram sie w miarę szybko odpisać

Pozdrawiam

Dasten dołączył
05.02.2015

Dasten 07:29 | 27.02.2015

mój e-mail ma dwa podkreślniki, trochę skomplikowany

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl