Forum dyskusyjne

O czym tutaj jest mowa

kategoria uwagi do forum i serwisu

northkris dołączył
14.06.2007

northkris 11:00 | 23.11.2008

Witam. Zacząłem się zastanawiać o czym Wy wszyscy piszecie. Po co się tak ekscytować klonami, wypowiedziami, ocenami. Czy naprawdę komuś zależy żeby ktoś ocenił moje wrażenia z jakiejś podróży lepiej niż inne? To tylko moje wspomnienia. Chcę się nimi dzielić, a nie wygrywać rankingi popularności. Jak ktoś chce niech wkłada po 1000 zdjęć, może mają one dla niego wartość, może przeżył chwile, których nigdy nie zapomni i chce je Wam pokazać, a może chce zobaczyć swoje nazwisko w internecie. To, wydaje mi się, jego indywidualna sprawa. Każdy z nas widzi świat inaczej i ma do tego prawo. Po co rywalizować który punkt widzenia jest lepszy? Ja będę się nadal z Wami dzilił tym co przeżywam. Możecie mi dawać najniższe oceny, nie o to mi chodzi. Pozdrawiam wszystkich.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 14:40 | 23.11.2008

WItam

Northkris poruszyl bardzo wazny temat, ktory w rozmowie o klonach nie byl podejmowany.

Bardzo wiele duzych serwisow wykorzystuje mechanizmy oceny - nawet najwieksi - youtube. Jednak ich skala jest na tyle duza ze tam nie ma znaczenia, jedna, czy dwie zanizone oceny. Globtroter.pl jest znacznie mniejszy stad ma to wplyw.

Tym chce nawiazac do sytuacji sprzed kilku miesiecy, kiedy serwisowi z kolei grupa uzytkownikow zarzucila zbytnia elitarnosc i cytuje "towarzystwo wzajemnej adoracji" . Taka sytuacja tez jest niezdrowa i nie sluzy rozwojowi serwisu.

Problem obecnej sytuacji nie dotyczy tylko klonow, ale tego czym serwis ma byc. A moze byc np:
- elitarnym serwisem z najlepszymi zdjeciami, gdzie uzytkownik umieszcza 3 zdjecia na miesiac, taki "quasi" national geographic uzytkownikowy.
- przechowalnia zdjec, gdzie mozna je wrzucic i pozniej pochawlic sie zdjeciami znajomym, cos na wzor picassy

Mam wrazenie ze czesc uzytkownikow uwaza ze Globtroter jest jedym lub drugim. Stad wynika czesc rozbieznosci w jego ocenie.

Globtroter nie jest jednak ani jednym ani drugim. Chcemy inspirowac i pokazywac wiele miejsc podrozy. Aby to zrobic potrzebne w przypadku zdjec jest bogata galeria, bo miejsc na swiecie jest wiele. Zalezy nam jednak na jakosci tychze zdjec. Nie chcemy zeby w serwisie bylo 1000 marnych zdjec Tadz Mahal, ale 100 najlepszych. Bo tylko wtedy mozna pobudzac wyobraznie i polecac dane miejsca podrozy.

pozdrawiam

GlobAdmin

northkris dołączył
14.06.2007

northkris 15:00 | 23.11.2008

Chciałbym jeszcze cos dodać. Bardzo często oglądam Wasze zdjęcia, czytam artykuły, które zamieszczacie. Jedne mi się podobają inne mniej, a reszta wogole. Nie oceniam Was, bo kieruje się własnymi kryteriami i gustami. Jeśli mi się zdarzy dodać ocenę lub komentarz to dlatego, że coś mnie szczególnie poruszyło ale nie roszczę sobie prawa by mówić, że coś jest dobre czy złe. We własnej subiektywnej ocenie jestem absolutnie nieobiektywny, nie kreuje się też na eksperta od zdjęć czy sposobu pisania. Moje zdjęcia, które zamieszczam, również się jedny podobają a innym nie. Tylko co z tego? Jeśli kogoś to interesuje to dobrze, może znajdzie inspiracje by pojechać w miejsce które ja odwiedzałem, może znajdzie jakieś ciekawe informacje, które mu się przydadzą, a jeśli nie- to niech obejrzy, przeczyta i zapomni. Znajdzie to samo u innego autora w innej formie, która do niego dotrze. Mi się idea Globtrotera podoba i wiele miłych chwil spędziłem oglądając Wasze wspomnienia, tu też szukam informacji i nowych miejsc do odwiedzenia. Na szczęście Wy tam byliście przede mną i też się tym dzielicie. Za to dziękuję.
Pozdrawiam

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 17:43 | 23.11.2008

Cieszę się, że GlobAdmin zabrał głos. Dziękuję. Dalej wydaje mi się, że kształt portalu jest dobry - przecież dlatego tu jestem. Dalej uważam, że należy wprowadzić zmiany w sposobie oceniania zdjęć np. takie jak zaproponowałem, bo przy małej ilości oceniających niestety jest to kluczowy punkt. Na pewno nie powinno się to odbywać na dotychczasowych zasadach. Dalej uważam, że należy ograniczyć ilość wprowadzanych dziennie zdjęć, zwłaszcza dla osób z niską średnią. Nie zgadzam się z teorią, że można tu umieścić i 1000 zdjęć i traktować to jako przechowalni, aby można było pokazywać znajomym. Spowoduje to, że nie będziemy w stanie "przekopać się", przez takie zestawy).
Przy wprowadzaniu zdjęć powinno być również wg mnie ostrzeżenie następującej treści:..

Zastanów się czy Twoje zdjęcie zainteresuje innych........Pamiętaj, że to TY prosisz innych o poświęcenie swojego czasu na obejrzenie Twoich zdjęć........Staraj się nie wprowadzać zdjęć własnych (tzn. tzw. rodzinnych)................. Sprawdź, czy zdjęcie nie zawiera niepotrzebnego datownika i spełnia podstawowe kryteria techniczne tj. Jest ostre i odpowiednio wykadrowane (bez np."obciętych" nóg)...............Pamiętaj, że jest to portal Globtroterów i zdjęcie, które umieszczasz powinno być wyraźnie powiązane z podróżami................Nie zapomnij o umieszczeniu odpowiedniego opisu, aby oglądający również mógł się czegoś i dowiedzieć.................Reaguj z kurtuazją na uwagi innych nawet, jeżeli są trochę ironiczne czy złośliwe...............Pamiętaj, że za niewłaściwe zachowanie możesz być z tego portalu usunięty...

Tego typu uwagi WYBIŁBYM TŁUSTYM DRUKIEM przed wprowadzeniem zdjęcia. Jeszcze jedna poprawka - to zwiększenie ilości reklamowanych "najwyżej ocenianych" zdjęć z 10 do 20............ Zmiany, które proponuję nie są wielkie i wydaje mi się, że są rozsądne.... Dziękuję...

megi5555 dołączył
04.10.2007

megi5555 18:59 | 23.11.2008

Jezeli nie jest to serwis elitarny ani przechowalnia zdjec, to należaloby scislej okreslic co to jest. To pierwszy powód do nieporozumień. Admin czesto podresla, ż e chodzi o jakosc zdjec, a tymczasem cały system oceniania premiuje ilosc. A to są wykluczajace sie rzeczy. Nawet zawodowu fotograf nie bylby w stanie zrobic kilkuset dobrych zdjęc miesięcznie, a co dopiero amator. Kazdy tez inaczej podchodzi do zdjęcia. Dla jednego to tylko pstryk z komórki przez szybe autobusu, a ktos inny dźwiga kilka kilometrow ciezki sprzet, zeby zrobic jedno zdjecie. Trudno takie zdjecia porownywac. Serwis ten glownie opiera sie na osobach ktore zamieszczaja zdjecia. I te osoby sa dyskryminowane w stosunku do oceniających. Zamieszczają swoje zdjęcia i nie maja wpływu na to co sie z nimi dzieje. A sa one oceniane zarowno ze względu na jakosc, ale takze seryjnie dla zdobycia punktow i przez rozne klony ktore maja swoje własne interesy. Brak tej równowagi to jeden głownych problemów. Nawet jesli admin stwierdzi, ze ktos oceniał niuezgodnie z regulaminem i go zbanuje, to oceny i tak zostaja, choc wiadomo, ze sa niesprawiedliwe. I jeszcze jedna sprawa poruszana juz przez kilka osob, ale admin sie do tego jeszcze nie odniósł. Jesli jakies zdjecie otrzyme zanizone oceny niezgodnie z regulaminem i oceniający zostanie zbanowany, to dlaczego nawet po usunuięciu zdjęcia oceny zostają i zaniżają średnia? To chyba najbardziej niezrozumiałe. Prowadzi to do takich anomalii, jaką jest teraz lista 100 najlepszych autorów. Pięciu najlepszych autorów ma po 1 przeciętnym zdjęciu. Gdzies tutaj czytałem nawet wypowiedz tego "najlepszego" z 1 miejsca, ze to absurd. Dlaczego coś co działalo dobrze zostalo zmienione na gorsze? I jak tu można sie dziwic frustracji autorow zdjec, kiedy oni nie mają wpływu na to co sie dzieje z ich zdjeciami, natomiast ci, ktorzy sie na nich wyżywają, dostaja za to nagrody! Bo przeciez nagrody są za klikanie/ocenianie, a nie za jakosc zdjęć. Dopuki te dwie grupy czyli fotografowie i oceniający nie będą tu mieli równych praw sytuacja sie nie zmieni.

northkris dołączył
14.06.2007

northkris 19:09 | 23.11.2008

Czy te oceny zmieniają komuś poczucie własnej wartości?? Ludzie dajcie spokój!

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 19:16 | 23.11.2008

Nie northkris, nie o to chodzi! Oceny są, dla mnie po to abyś mógł sam ocenić czy Twoje zdjęcia spotykają się z zainteresowaniem, czy też nie. Prawie wszystkie tego typu portale posługują się skalą punktową - patrz na Youtube! Również po to aby ktoś nie wrzucał bez sensu 1000 "fotek" przez szybę autobusu!. Różnimy się zasadniczo co do kształtu tego portalu... :-(.

northkris dołączył
14.06.2007

northkris 19:28 | 23.11.2008

Drogi(a) AMKB. Właśnie o to chodzi. Różnimy się tym czego chcemy od tego portalu. Nie muszę oceniać czy mi się podobają moje zdjęcia czy nie przez pryzmat czyjejś oceny tego zdjęcia. Ważne jest czy mi się podobają. A i nie o to chodzi w tym portalu w mojej opinii czy moje zdjęcia są dobre czy nie, ale o to by móc znaleść kogoś kto dzieli moje pasje. Każdy z nas kiedyś pierwszy raz jechał w podróż, pierwszy raz robił zdjęcie. Czy pamiętacie jak to wtedy wyglądało? Czy to zdjęcie było pięknie wykadrowane i doświetlone? Czy podróż nie prganizowało jakieś biuro podróży a nie my? Jeśli macie już za sobą pierwsze kroki, to dajcie innym przykład. Może gdy Wy sami będziecie zamieszczać dobre zdjęcia, ktoś zapragnie robić to tak jak Wy. A maluczcy, którzy chcą załatwiać swoje sprawy, niech to robią. Można być ponad to.A z tego co się zorientowałem to nie ma możliwości wrzucenia 1000 zdjęć.

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 19:43 | 23.11.2008

Dziękuję za rzeczowe podejści do różnicy zdań, ale ja nie widzę aż takich różnic (no może poza tym 1000). Dalej możesz umieszczać swoje zdjęcia ze Świerklańca i nie widzę w mojej propozycji niczego co by Ci to uniemożliwiało! PODSTAWOWA sprawa to punkt zasadniczy: Miej szacunek do tych co te zdjęcia oglądają!!!! Pozdrawiam :-)))

northkris dołączył
14.06.2007

northkris 19:53 | 23.11.2008

Oj szkoda gadać po tym tekscie:-) Miłych kłótni życzę:-) Chętnie bym pojechał do Świerklańca ale daj jakieś namiary. Sam te zdjęcia oglądam, ale się tak tym nie ekscytuje:-)

northkris dołączył
14.06.2007

northkris 19:56 | 23.11.2008

Poza tym jakbyś chciała coś odpisać to nie zadawaj sobie trudu w wywalaniu jadu, bo i tak tego już nie przeczytam. Zajmę się tym co mi sprawia przyjemność.

megi5555 dołączył
04.10.2007

megi5555 20:25 | 23.11.2008

Witaj northkris. Oto zdanie, ktore wyzej napisałeś: "Każdy z nas widzi świat inaczej i ma do tego prawo". Ja się pod tym podpisuje. Tylko dlaczego w takim razie usilujesz innym narzucic swój punkt widzenia? Jesli dla ciebie ocena twojego zdjecia przez innych niema znaczenia, to twoja sprawa. Dla innych moze miec znaczenie. Jeszcze raz powtorze twoje zdanie: "Każdy z nas widzi świat inaczej i ma do tego prawo" :)

northkris dołączył
14.06.2007

northkris 20:38 | 23.11.2008

Ależ ja nie narzucam swojego zdania. Dziele się poglądem. Może ktoś go podzieli. Jeśli nie to cóż zrobić:-) Po prostu wyrażam inny pogląd niż większość, a dyskusji z poprzedniczką żałuję.
Pozdrawiam

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 20:59 | 23.11.2008

Northkris, jeżeli jesteś na forum publicznym i nie zgadzasz się lub nie rozumiesz co chce do Ciebie powiedzieć Twój adwersarz (gdzie ten jad????) albo brakuje Ci argumentów to nie możesz trzaskać drzwiami i wychodzić. Niekoniecznie z szacunku dla adwersarza (który może Cię obraził??) ale z szacunku dla innych, którzy to czytają. Równiesz, jak już z kimś rozmawiam to sprawdzam jego płeć... Cieszyłem się, że zabrałeś głos, bo wydawało mi się, że mniej lub bardziej umiejętnie reprezentowałeś poglądy, nazwijmy to "początkujących" i myślałem, że też je warto wziąć pod uwagę. Widzę pomyliłem się. :-(. Co do Świerklańca to były to (są???) "płuca Górnego Śląska. Wychowałem się w Bytomiu i do Świerklańca jeździłem tramwajem lub rowerem z aparatem Zenit aby robić zdjęcia. W tamtych czasach były tam dla mnie wielkie knieje i bory, gdzie grasowały wilki i niedźwiedzie (raczej w wyobraźni!). Zachowałem bardzo ciepłe wspomnienia z "tamtych lat" i w żaden sposób nie chciałem określić w sposób pejoratywny zdjęcia z tamtych lub podobnych stron.... :-)

northkris dołączył
14.06.2007

northkris 21:12 | 23.11.2008

Drogi AMKB. Wybacz jeśli pomyliłem płeć. Mała prośba. Ja naprawdę nie chciałbym byś mówił mi co mogę lub powinienem. Ja się nie obraziłem, po prostu do niczego ta dyskusja pomiędzy nami nie prowadzi i absolutnie nie dotyczy tematu. Nie mam zamiaru forsować własnego zdania.Pozwól, ze każdy z nas pozostanie przy własnych poglądach. A z Twojego opisu Świerlańca winika, że warto się tak wybrać, więc się postaram by tam zajrzeć. Może masz jakieś zdjęcia?

megi5555 dołączył
04.10.2007

megi5555 21:40 | 23.11.2008

Widzisz northkris, ty masz tutaj 11 artykułów. Ludzie tutaj malo piszą i twoje artykuly łatwo mozna znalezc. Ale jest tutaj kilkadziesiąt tysiecy zdjec i znalezienie tego jednego jest mozliwe tylko wtedy, jesli jest odpowiednio wysoko w rankingu, a to jest róznica.
Napisales: Dziele sie poglądem, moze ktos go podzieli".
Wczesniej juz pisalem, ze dla jednego czlowieka zdjęcie to tylko pstryk bez wartosci a dla innego częsc jego życia. Nie wiem, czy masz jakies zainteresowania, hobby, ale załóżmy, ze jestes filatelistą albo kazdą wolną chwile przeznaczas na podróze. Czy ktos bylby w stanie przekonac cie, ze to co robisz nie ma sensu? Po co wydawac dziesiatki tysiecy na znaczki, skoro mozna za to kupic nowy samochod, futro, telewizor? Albo po co marnowac czas i pieniadze na podroze, skoro mozna wygodnie usiąść przed telewizorem z puszka piwa i wszystko a nawet więcej zobaczyc w telewizji? Jestem przekonany, ze nikt by cie nie przekonał do takiego poglądu.

northkris dołączył
14.06.2007

northkris 21:57 | 23.11.2008

Ten argument rozumiem:-) Tylko po co mam szukać tego jednego zdjęcia? A nawet jeśli bym szukał ( co kiedyś miało miejsce), to mogę znaleść selekcjonując krajami. Dla mnie problemem było, ze nie mogę zapisywać autorów jakich lubię i których zdjęcia lubię oglądać i , że nie mogę szukać w wyszukiwarce kierując się tym kryterium. Zdjęcia mają dla mnie bardzo dużą wartość, nie tylko sentymentalną i uczę się jak robić lepsze. Pamiętam paru autorów których zdjęcia mi się podobały bardzo. Z paroma osobami korespondowałem i dostałem cenne wskazówki. Po prostu czyjaś ocena nie jest dla mnie wykładnikiem tego czy coś mi się podoba czy nie. I w tym rozumieniu dyskusja o klonach i ocenach w mojej opinii jest jałowa. Jeśli chodzi o odzielenie ziarna od plew (choć nie wyobrażam sobie kryterium), to zgadzam się z Tobą.

maskot dołączył
20.05.2007

maskot 22:30 | 23.11.2008

northkris - nie wdawaj się w dyskusję z kimś, kto jest tu tylko dla dyskusji... (z łatwością zgadniesz, kogo mam na myśli). Pozdrawiam

northkris dołączył
14.06.2007

northkris 22:53 | 23.11.2008

Pozdrawiam Maskot:-) Przy okazji potrzebuje paru informacji na temat Zanzibaru. Pomożesz?

maskot dołączył
20.05.2007

maskot 22:56 | 23.11.2008

jasne, po to głównie są takie portale

northkris dołączył
14.06.2007

northkris 23:01 | 23.11.2008

Chodzi mi o promy na Zanzibar z Tanzanii. Może się orientujesz jakie są w miarę aktualne ceny? Druga sprawa to o jakieś tanie hotele w których da się spać. Jakbyś miał jakieś namiary to byłbym wdzięczny.

Akinom dołączył
14.06.2006

Akinom 00:28 | 24.11.2008

Tak przygladam sie dyskusji i az czlowieka mierzi. Ile wy ludzie macie lat? Zalezy wam za rankingu zdjec, zalezy wam na opini znawcow, profesjonalisow to wlkejajcie je na portalu czysto fotograficznym. Tam leczcie swoje kompleksy, pouczajcie inncyh, kpijcie z nich,.
To jest forum turystyczne gdzie ludzie jesli chca sie podzielic tym co widzieli, badz co ciekawego uchwycili to powinni wklejic nie bojac sie ze ktos ich zbluzni bo ma lepszy sprzet lub wiedze. A tak wlasnie nie jest.
Wiele zdjec wklejanych to albo dosc dobre obrobki, albo sfalszowane, slajdy, pocztowki i bog jeden wie co jeszcze.
Co nie ktorych pycha nie zna granic.

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 05:51 | 24.11.2008

Do Akinom, Maskot i innych, którym przeszkadza, że ktoś usiłuje coś zmienić JEGO ZDANIEM na lepsze. Niestety zamiast polemizować, czy przedstawiać swoje racje wyłącznie usiłujecie zdusić i wciągnąć do kotła (jak w smutnym dowcipie o polskim kotle w piekle nie pilnowanym przez nikogo...). Siądziecie na chwilę, machniecie jakieś bzdety bez zastanowienia jak to będzie działało i podnosicie krzyk, że ktoś się wychyla, zamiast przynajmniej umieć powiedzieć DZIĘKUJĘ za to, że poświęciłem swój czas i przedstawiłem JEDYNĄ kompleksową i sensowną propozycję lub PRZEPRASZAM za to, że się niepotrzebnie uniosłem.
Przyjrzyjcie się ile fajnych osób odeszło z tego portalu i co pozyskaliśmy w zamian???? A wy co zrobiliście? Zlewacie wszystko i nie chce wam się niczego. Nie umiecie dyskutować tylko wrzucacie jakieś teksty typu "nie wdawaj się w dyskusję z kimś, kto jest tu tylko dla dyskusji... (z łatwością zgadniesz, kogo mam na myśli)". O ile sobie przypominam, to w czasach, kiedy uczciwie usiłowałem oceniać zdjęcia Ty maskot zacząłeś wyliczać jakieś średnie i próbować udowadniać, że Twoje zdjęcia oceniłem niżej??? I to dlatego ten tekst???
Nie kreuję się na "gwiazdę", nie jestem zawodowym fotografem, ale nie mam kompleksów, widziałem i podróżowałem po świecie wystarczająco dużo aby pisać z pewną pewnością siebie. Wiem, kiedy należy działać i kiedy można usiąść przy piwie. Moim zdaniem teraz należy działać. Oczywiście, można na wszystko machnąć ręką i rąbnąć jakiś tekst bez zastanowienia...
Błagam spróbujcie argumentować i polemizować a nie obrażać adwersarza bez potrzeby. Ja was traktuję poważnie, więc i spodziewam się tego samego od Was.
Pozdrawiam :-))

northkris dołączył
14.06.2007

northkris 10:38 | 24.11.2008

Wiesz AMKB, masz absolutne prawo walczyć o to w co wierzysz, że jest słuszne, tylko to nie ja i inni, którzy mają odmienne opinie niż Ty, powinni być partnerami w dyskusji. Od zmian jest właściciel tego portalu i on ustala regóły gry. Ja wyraziłem tylko swoją opinię na temat tego o czym piszecie. Pewnie jest jakiś bezpośredni kontakt do administratora. Można Go zasypać mailami, że ktoś, Twoim zdaniem łamie regulamin. Na forum toczy się żałosna dyskusja, która nic nie wnosi oprócz coraz to nowych żalów. I jeszcze jedno. Nigdy moim zamiarem nie było nikogo z Was obrażać za jego poglądy.
Pozdrawiam

northkris dołączył
14.06.2007

northkris 11:05 | 24.11.2008

Coś sobie przypomniałem. Póltora roku temu Globtroter jednorazowo zmodyfikował troche zasady. Otórz zamiast przyznawać nagrody w rankingu dla najaktywniejszych, dodał taką samą pulę nagród za głoszone treści. Nieskromnie dodam, że pamiętam, bo byłem jednym z wyróżnionych. To znaczy, że są tutaj, mówię o twórcach portalu, ludzie dla których, to co wkładamy ma jakieś znaczenie. Jeśli miałbym szukać wykładnika to na pewno byłaby nim taka ocena, a nie ilość kliknięć w klawiaturę. Rozumiem argument o przesiewie zdjęć. Artykuły pojawiają się na portalu po weryfikacji i akceptacji administratora. Ale jak przejrzeć ileś tam tysięcy zdjęć dziennie??? To niemożliwe. To jest portal publiczny i każdy, bez względu na cel, którym się kieruje, może tu zrobić co zechce. Taki jest internet. Więc o co walczyć? Portal jest dla ludzi z pasją i Ci dla których jest to pasja, moim zdaniem i tak będą się tym zajmować bez względu na ilość wkładanych przez kogoś zdjęć, zakładanych kont i rankingów. A tutaj możemy tą pasją zarażać i pomagać sobie nawzajem. Ja będę się starał nadal to robić, bez względu na to czy znajdziecie moje zdjęcia czy wspomnienia czy nie. A reszta to sztuka dla sztuki. Możesz zmienić wygląd portalu, jego zasady, ale nie zmienisz ludzi. jak ktoś będzie chciał i tak znajdzie sposób by zrobić coś po swojemu i swoje ambicje zaspokoić.
Pozdrawiam.

hejh2o dołączył
23.10.2008

hejh2o 15:02 | 24.11.2008

gdyby z tych którzy głoszą różne skrajne poglądy stworzyć przymusową Radę Najwyższą która musiała by uzyskać jednomyślność to ta dyskusja trwałaby dłużej niż Orkiestra Jurka Owsiaka. Mnie wystarcza to, że znalazłem kilka kiepskich zdjęć które wybiły mi z głowy dwa głupawe pomysły wyjazdowe na przyszły rok. Owocnej dysjusji !

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl