Forum dyskusyjne

Ręcznie malowana Ceramika z Meksyku - czyli Meksyk w twoim domu

kategoria inne

kraj Meksyk

alan2 dołączył
25.11.2008

alan2 20:08 | 25.11.2008

Zauroczony od dawna kulturą Meksyku postanowiłem zacząć sprowadzać ręcznie malowane umywalki i kafle z Meksyku. W Meksyku jest wiele ciekawych rzeczy, ale takich jak przepiękne, kolorowe umywalki w Polsce wogole się nie widuje. Postanowiłem wzbogacić nasz lokalny rynek i wprowadzić nieco meksykańskiego temperamentu do naszych łazienek.

Umywalki typu Talavera (specjalna technika wyrobu umywalek), które sprowadzam pochodzą z regionu Dolores Hidalgo. Dolores Hidalgo to mała, ale bardzo malownicza miejscowość na północ od miasta Meksyk. Miejscowość ta jest znana z trzech rzeczy: tam narodziła się niepodległość Meksyku, z ceramiki (ponad 3 tysiące "fabryk", czytaj manufaktur) oraz .... z oryginalnych i smacznych lodów (np. o smaku krewetek bądź tequili). W Dolores Hidalgo istnieje długa tradycja wyrobu ceramiki i często jest przekazywana z Ojca na syna. Polecam dwa krótkie filmiki, które prezentują jak powstają umywalki i kafle www.kolorymeksyku.pl/blog/umywalki-kafle/ 

Jeżeli kogoś interesuje jak powstał styl Talavera to odsyłam na stronę gdzie jest opisana cała ceramiki Talavera: www.kolorymeksyku.pl/blog/historia-meksykanskiej-ceramiki-typu-  talavera/. Jest to o tyle ciekawe, że na rzemiosło ceramiczne i wzornictwo miało wpływ wiele kultur, a przede wszystkim kultura lokalnych Indian, Hiszpan, Włochów, Arabów, a nawet Chińczyków.

Sprowadzamy także ręcznie kute zlewy miedziane, które z kolei pochodzą z małego miasteczka Santa Clara del Cobre, które znajduje się około 40 km na południowy wschód od Moreli. W Santa Clara del Cobre niemal wszyscy są zaangażowani w produkcję tych zlewów. Te zlewy na prawdę są kute z kawałka miedzi i włożone w to jest masa pracy ręcznej. Zlewozmywaki, a szczególnie te pokryte wzorem wykonanym ze szczerego srebra bądź nawet złota (nie żartuję), wyglądają olśniewająco. Z resztą oceńcie sami: www.kolorymeksyku.pl/blog/zlewy-zlewozmywaki/.  Jakby kogoś interesowała historia tych zlewów to można ja znaleźć tutaj www.kolorymeksyku.pl/blog/kute-zlewy-miedziane/. 

Jeżeli ktoś myśli o wprowadzeniu trochę meksykańskiego klimatu do swojego mieszkania to polecam galerie produktów www.kolorymeksyku.pl/blog/galeria-zdjec/,  które będą dostępne na stronie (umywalki, umywalki nablatowe, kafle, zlewy miedziane, dekory, dodatki łazienkowe i kilka innych rzeczy). Tutaj natomiast znajdziecie aranżacje wnętrz w stylu meksykańskim: www.kolorymeksyku.pl/blog/inspiracje/. 

Lada dzień transport całej ceramiki wypływa z Meksyku i niedługo można się spodziewać, ze będą one dostępne w naszym sklepie.

Napiszcie koniecznie, które rzeczy Wam się najbardziej podobają. Zachęcam także do zapisania się na powiadomienie o otwarciu sklepu ( po prawej).

Napiszcie koniecznie jak Wam się podobają produkty i które Waszym zdaniem są warte uwagi. Czy widzieliście takie umywalki w Meksyku?

emski dołączył
13.12.2003

emski 21:00 | 25.11.2008

Czy widzieliście takie umywalki w Meksyku?

widzielismy i podobuja sie.. ale nawet u mnie w zapstrzalym Texas gdzie Mexico przez miedze ... te sprawy sa b. drogie :-)) to so piekne aranzacje i zycze ci powodzenia z tym pomyslem bo jak ktos ma dinero to naprawde mozna pieknie urzadzic miszkanko . Juz sobiewyobrazam ceny jak dodasz koszttransportuale mimo wszysko napalencow nie brakuje , good luck

alan2 dołączył
25.11.2008

alan2 21:08 | 25.11.2008

I tutaj najprawdopodbniej milo sie zaskoczysz. Zgadnij ile beda kosztowac takie umywalki?
Dzieki wielkie za wsparcie. Ja mam nadzieje, ze znajdzie sie wielu fanow stylistyki meksykanskiej i zainteresuja się tymi produktami.

Akinom dołączył
14.06.2006

Akinom 01:25 | 26.11.2008

Turaj mam pytanie;. Czy to co przedstawia Twoja strona to TYLKO umywalki z Mexyku.
Mam wrazenie ze umywalki szklane zdjecia na Twojej stronie sa z Krzemienia.
Sama zamowilam podwoja umywalke szklana z Krzemienia z wysylka za granice. Wiec tak jak ktos napisal wyzej jak ma sie fundusze to i sie ma niepowtarzalny towar i styl rowniez.
Nie mniej jednak gratuluje pomyslu, mysle ze beda mial;y wziecie

alan2 dołączył
25.11.2008

alan2 10:35 | 27.11.2008

Akinom, gratuluje spostrzegawczosci. Umywalek szklanych nie sprowadzam, ale informacje o nich znalazly sie nieco w celach "edukacyjnych" (jest troche na temat umywalek).

alan2 dołączył
25.11.2008

alan2 10:39 | 27.11.2008

Czy znacie moze kogos, kto potrafilby wykonac projekt meksykańskiej lazienki, badz zaaranzowac przedstawione powyzejmeksykanskie motywy?
Szukam kogos z meksykanska dusza :)

emski dołączył
13.12.2003

emski 14:45 | 27.11.2008

wybierz sie na wycieczke od Cancun do Playa del Carmen to tylko 40 km i wstap do kazdego hotelu glowa boli jakie wykonczenia lazienek zawsze mozna zrobic zdjecie i podpatrzec cooos :-))

Akinom dołączył
14.06.2006

Akinom 16:32 | 27.11.2008

Alan, jak ma sie taka umywalke , czyli perelke w lazience to moim zdaniem zrobicnie calej lazienki w styly mexykanskim to zabojstwo. TOO MUCH>
W Mexyku , w ich klimacie stylu tak, ale w Europie, Polsce nie ma bardzo.
Do takich umywalek, pasuja gladkie jednokolowe plyki, ceramiczne, a lepiej porcelanowe, bowiem sa ciezsze u generalnie maja teksture.
Artysta nie jestesm. ale mam dosc dobry smak i wizje. Chetnie Ci podpowiem, tym bardzije ze wyremnowalam caly swoj dom o powierzchni 600m2. Niemusisz miec nikogo z mexyku. Liczy sie pomyslowpsc, innosc
Jak cos to pisz na private email.

emski dołączył
13.12.2003

emski 19:18 | 27.11.2008

no to albo urzadzasz w stylu mexykanskim albo szwajcarsko/mexykanskim :-)))

Akinom dołączył
14.06.2006

Akinom 23:04 | 27.11.2008

Emski czy ty rowniez dolaczyles do grona "amerykanskich" chamow.Bo z tego co zauwazylam wy wszyscy macie wile wspolnego.

emski dołączył
13.12.2003

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 18:52 | 28.11.2008

Akinom: Przyznam, że nie bardzo rozumiem Twój komentarz.... Czy to przejęzyczenie, czy świadoma próba obrażenia kogoś?? Byłbym wdzęczny za wytłumaczenie :-).

Akinom dołączył
14.06.2006

Akinom 18:58 | 28.11.2008

Komentrz nie byl do Ciebie tylko do Kolego Emaskiego wiec z calym szacunkeim do Twej osoby dyskusje z Toba uwazam za zbedna.

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 19:32 | 28.11.2008

Zainteresowało mnie określenie "grona amerrykańskich chamów". Uźyłaś liczby mnogiej i forum jest publiczne więc stąd się wtrąciłem, zwłaszcza, źe nie zuwaźyłem niczego niewłaściwego w zachowaniu emskiego (i jaki tam z niego amerykanin skoro on nie mieszka w Ameryce tylko w Texasie :-)).

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 20:05 | 29.11.2008

Refleksja: Jak długo jeszcze będą tutaj różni "globtroterzy" bezkarnie umieszczać tego typu jadowite, pełne personalnej nienawiści określenia? Cóż - raz jeszcze - przydałby się tutaj moderator, który takie teksty by natychmiast usuwał i upominał autorów...:-((

alan2 dołączył
25.11.2008

alan2 12:41 | 01.12.2008

Akinom, dziekuje bardzo za opinie i chec pomocy. Zdaje sobie sprawe, ze zrobienie calej łazienki w stylu meksykanskim moze byc dla wielu zbyt intensywna aranzacja, ale czesc osob moze chciec zrobic cala lazienke w stylu meksykanskim. Chodzi o to zeby pomoc takim ludziom w aranzacji calej lazienki. Wszelkie opinie mile widziane.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl