Forum dyskusyjne

GLOBADMIN zmiany w galerii zdjec

kategoria uwagi do forum i serwisu

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 21:52 | 25.11.2008

Witam

W dniu dzisiejszym wprowadzone zostaly nastepujace modyfikacje w galerii zdjec:

1) Zdjecia moga byc oceniane Tylko przez uzytkownikow, ktorzy dodali przynajmniej 5 zdjec. Pozostali uzytkownicy maja te opcje zablokowana.

2) Lista najlepszych autorow zostala ograniczona do osob majacych przynajmniej 10 zdjec.

pozdrawiam

GlobAdmin

emski dołączył
13.12.2003

emski 22:09 | 25.11.2008

WOW !!! jak powiedzial Alldrin na ksiezycu ..."jeden maly krok jest wielkim postepem dla calej ludzkosci" globtrottera oczywiscie keep doing good work :-)) ale nasz misio chinski jest wciaz krolem w tej konfiguracji, a gdyby tak ze trzeba osiagnac minimum 4reczke zeby moc wyglaszac opinie how but that O. Admin ? :-))

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 22:15 | 25.11.2008

Testujemy w chwili obecnej to rozwiazanie. Jak nie zadziala bedziemy modyfikowali.

Co do odpowiedzi na twoje pytanie to naszym celem nie jest tworzenie narzedzi, aby wyeliminowac 1 uzytkownika ("nasz misio", a nie "naszych misiow") ale zeby caly system lepiej funkcjonowal.

Zdajemy sobie jednak sprawe ze bybli tacy, co prawie w pojedynke slamali system...

GA

blueberry nights dołączył
07.08.2007

blueberry nights 22:30 | 25.11.2008

W koncu cos sie ruszylo w od dawna poruszanej kwestii systemu oceniania. Szkoda mi tylko swietnych zdjec marka kosa i kasy1 - ich galerie inspirowaly do poznawania swiata i roznych kultur. Mam nadzieje, ze globtroter bedzie szedl w dobrym kierunku i wartosciowe zdjecia beda tu mialy szanse byc docenione.

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 23:02 | 25.11.2008

miło słyszec o takich zmianach:)

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 01:55 | 26.11.2008

Dziękuję bardzo GlobAdmin za wprowadzenie chociaż tych mikroskopijnych zmian. Dalej uważam, że zmiany powinny być większe!
Wg mnie mamy kilka problemów jeśli chodzi o galerię zdjęć:

1. Problem zbyt dużej ilości zdjęć od jednego użytkownika:
Rozwiązania:
a) Ograniczyć ilość zdjęć dziennie do 5
b) Zostawić 10 zdjęć dziennie ale ograniczyć do np. 50 w miesiącu

2. Problem zalewania galerii kiczem.
Rozwiązania:
a) Przypominać użytkownikom jakich zdjęć oczekujemy w tej galerii ( o tym niżej)
b) Uzależnić możliwość oceniania zdjęć tylko przez osoby, które same umieściły zdjęcia i zostały wystarczająco wysoko ocenione (np. powyżej 3.5)
c) OgraniczyC ilość zdjęć dla użytkowników, których średnia ocena spadnie poniżej określonego poziomu (2.5).

3. Problem walki z tzw. "klonami"
Rozwiązania:
a) Ograniczyć ilość kont spod tego samego IP do jednego.
B) Rozwiązania z punktu 2a) i 2b).

4. Problem "rewanżowania się".
a) ostrzeżenie, że w razi stwierdzenia takiej sytuacji Admin będzie miało prawo zawieszenia użytkownika

Treść ostrzeżenia przed wprowadzeniem zdjęcia:

Zastanów się czy Twoje zdjęcie zainteresuje innych
Pamiętaj, że to TY prosisz innych o poświęcenie swojego czasu na obejrzenie Twoich zdjęć
Staraj się nie wprowadzać zdjęć własnych (tzn. tzw. rodzinnych)
Sprawdź, czy zdjęcie nie zawiera niepotrzebnego datownika i spełnia podstawowe kryteria techniczne tj. Jest ostre i odpowiednio wykadrowane (bez np."obciętych" nóg)
Pamiętaj, że jest to portal Globtroterów i zdjęcie, które umieszczasz powinno być wyraźnie powiązane z podróżami.
Nie zapomnij o umieszczeniu odpowiedniego opisu, aby oglądający również mógł się czegoś i dowiedzieć.
Reaguj z kurtuazją na uwagi innych nawet, jeżeli są trochę ironiczne czy złośliwe.
Pamiętaj, że za niewłaściwe zachowanie możesz być z tego portalu usunięty...

Mam nadzieję, że GlobAdmin weźmie moje sugestie pod uwagę.

Pozdr.

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 03:55 | 26.11.2008

Adfmin, z calym szacunkiem...
za malo...
pozdrawiam

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 04:33 | 26.11.2008

AMKB, z calym szacunkiem, mam nadzieje, ze admin nie wezmie Twoich wnioskow pod uwage. Pie**lisz glupoty. Nie kazdy jest mistrzem swiata w fotografii, np. ja nawet lustrzanki nie mam. Pstrykam hybryda.. Nie wstaje o 4 rano zeby zrobic superhiperbiper dobre zdjecie, ktore dostanie tutaj piec.Fotki robie glownie dla siebie. Pokazuje/pokazalem ciekawe miejsca i tyle - killka opisalem. Opisze wiecej - ale chyba nie dla Ciebie, poniewaz Ty wszystko wiesz lepiej. Napisz jakis artykul, akurat wybieram sie do RPA.
Jeszcze jedno - nie rob sie przeciwienstwem misiow, to tez nie jest dobre dla tego portalu :)
pozdrawiam

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 05:42 | 26.11.2008

Tommy Widocznie nie przeczytales mojej wypowiedzi do końca. Pisałem tam również o kurtuazji... Twój przejaw kurtuazji jest raczej kuriozalny. Popisujesz się chamstwen w stosunku do mnie bez żadnego powodu i sensu. Przecież wystarczyło spróbować polemizować. GDZIE ja napisałem o mistrzach świata w fotografii, wstawaniu o 4 rano itd, itp? Pogląd, że mamy tutaj zalew kiczu jest raczej dość powszechny i ja go tylko ubrałem w słowa (spójrz np wyżej na wypowiedź emskiego). Spójrz na odejście wielu innych - dlaczego? Być może Tobie to nie przeszkadza a mnie tak. Rozumiem, że nie umiesz swoich poglądów wyrażać słowami stąd Twoja ordynarność. Na forum publicznym wstrzymałbym się z pisaniem. Wiem, że Cię drażnię (i paru innych...) tym, że piszę w sposób przemyślany i nie potrafisz ze mną polemizować, więc trzeba mnie na wszelki wypadek wciągnąć do kociołka, żebym nie wystawał...
P.S. Sprawdź w słowniku co oznacza słowo SZACUNEK i spróbuj zrozumieć...

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 06:32 | 26.11.2008

AMKB, nie bedziemy tutaj "rozkminiac" naszych watpliwosci i roznicy zdan. Jesli masz ochote, sluze moim GG 7554452 , lub mail tomasz35(at)interia.pl. Daj sobie spokj swoimi wywodami, slownymi manipulacjami na publicznym forum. Juz kilka osob Cie o to prosilo.
pzdr

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 16:28 | 26.11.2008

AMKB przestan pajacowac w galerii, takie prowokacje sa zenujace. Zbyt duzo lat mam, zeby taka gowniarzerka w jakikolwiek sposob mnie ruszyla. Moj numer GG i mail jest dla Ciebie juz nieaktualny. Zbyt pusty jestes aby tracic czas na dyskusje z Toba - musisz miec publicznosc. Zaloze sie, ze podrozujesz sam - nikt z Toba nie wytrzyma. Mike 30 mial racje, trzeba przeczekac az niektorzy sie wyszumia.
Tym razem nie pozdrawiam
EOT

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 18:08 | 26.11.2008

Na przyszłość zawsze się zastanów zanim NIE SPROWOKOWANY użyjesz wulgarnych słów publicznie. Wystarczyło użyć magicznego słowa "PRZEPRASZAM".... Nigdy nie traktuję jakichkolwiek wymian zdań lub poglądów na tym forum personalnie (Tak jak zdecydowana większość osób podejrzewam tutaj). W związku z tym Twoje informacje emailowe etc były zupełnie niepotrzebne i po prostu śmieszne...

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 18:01 | 26.11.2008

Nie sledze wszystkich watkow na biezaco,ale co jakis czas natrafiam na Twoja wypowiedz,tommy i musze stwierdzic,ze zawsze jest ona agresywna,czesto uzywasz obrazliwych slow i nawet przeprosic nie potrafisz uprzejmie..no i zawsze atakujesz AMKB....
Jezeli masz tak duzo lat,to powinienes tez posiadac nieco tolerancji i uprzejmosci.mam wrazenie,ze wprowadzasz za duzo nerwowej atmosfery tutaj...Pozdrawiam!K

andin63 dołączył
25.01.2008

andin63 18:38 | 26.11.2008

No, cos ruszyło, ale to tylko kosmetyka. Jaki sens ma wymóg 5 zdjęć, kiedy wystarczy wyjść do przydomowego ogródka i zrobić zdjęcia 5 kwiatkom i już można szaleć w galerii. Takich zdjęć są tu już setki i nawet na życzenie jednej autorki otrzymały nową kategorie makro. A że kwiatki pod śniegiem? To nic, można zrobić 5 zdjęć swojemu pieskowi lub kotkowi, takich zdjęć też tu jest kilkaset. A że to nie podróż? Jak to nie, ja w pokoju, pies w kuchni, muszę podróżować. I co z tego, że tylko 10 metrów, przecież tutaj nie ma definicji podr óży. Żeby wykasować moje kwiatki lub pieski admin musiałby tez wykasować kilkaset tego typu zdjęć, które już tu są. Jedyny efekt tych zmian to tylko większe zaśmiecenie galerii zdjęciami przydomowymi. Klony zrezygnują tylko wtedy kiedy ich praca nie przyniesie efektów. A to niesłychanie proste. Jeśli admin skasuje jakiegoś klona powinny zniknąć wraz z nim jego oceny. I jeśli ktoś skasuje swoje zdjęcie z zaniżonymi ocenami nie może być tak, że zdjęcie znika a oceny zostają. Globtroter to chyba jedyne miejsce na świecie dgzie obowiązuja takie zasady. Ktoś ktoś sie zna na programowaniu wie, że to tylko kilka może kilkanaście linijek kodu. Nie prościej wprowadzić tu trochę logiki i mieć święty spokój? Przecież to paranoja, kiedy na forum globtroterów 3/4 komentarzy dotychy klonów i oceniania zdjęć a nie spraw związanych z podróżami.

Akinom dołączył
14.06.2006

Akinom 18:18 | 26.11.2008

Jak widze turyste Polaka na szlaku, wluczykija, podroznika, wedrowca to chetnie sciskam mu reke. Ciebie Tommy spotkac bym nie chciala. Bo nie zaliczasz sie do wyzej wymienionych. Zwykly cham jestes. Ot tyle mam do powiedzenia. Podroznicy maja charyzme, tolerancje zrozumunie, i szerokie horyzonty.

andin63 dołączył
25.01.2008

andin63 18:48 | 26.11.2008

Kochany adminie! Na przykładzie AMKB i tommy#1 jasno widać jaki zły wpływ na ludzkie umysły ma obowiącujący tutaj system oceniania. Przecież gdyby ci dwaj nie wiedzieli o istnieniu globtrotera i spotkali się gdzieś na szlaku, to daję sobie głowę uciąć, że nigdy by im nie przyszło do głowy używać takich słów jakich tutaj używają. Byliby zupełnie innymi ludźmi!

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 20:22 | 26.11.2008

dobrze ze chociaz cos sie ruszylo

ja bym jeszcze prosil o zmiane ksztaltu tego forum bo jak juz kiedys wspominalem ciezko jest tu cos znalezc, przydaloby sie jeszcze troche wieksze okienko do wpisywania komentarzy ;-)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl