Forum dyskusyjne

styczeń w Indiach - 2tyg

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

Lis dołączył
26.11.2008

Lis 10:23 | 26.11.2008

Witam,
planuję wybrać się z żoną w styczniu (po 11.01) do Indii, konkretniej do Goe.
Planujemy pozostać do 25 stycznia. Mam prośbę o podanie miejsc, które "trzeba" zobaczyć. Chciałbym pierwsze dni spędzić na plażach na wylegiwaniu się i kąpielach wodnych, następnie zwiedzanie okolic skuterem (wiem że muszę posiadać międzynarodowe prawo jazdy) a następnie wybrać się gdzieś dalej.
i tu moje pytania:
- pierwsze to podróż: polecimy z Wawy do Delhi i co dalej? jak dostać się do Goa??
- co warto zobaczyć w okolicach Goa?
- gdzie dalej warto się zapuścić?
nie chcemy latać z wywieszonym jęzorem po Indiach a chcielibyśmy się nimi zachłysnąć.
- ostatnie pytanie to: jaki przewodnik polecacie i skąd dobre mapy?
pytanie kieruję przede wszystkim to "bywalców" w Indiach.
Proszę o wszelkie uwagi i propozycje tras.
prawdopodobnie będziemy spali na miejscu w Goa - aktualnie trwa dogrywanie spraw.
pozdrawiam

akirija dołączył
05.01.2007

akirija 16:50 | 26.11.2008

Proponuję, żebyś przejrzał stare wątki, ten temat pojawiał się już wielokrotnie na forum. Ja ze swojej strony też niec nowego nie dodam poza tym, że 2 tyg to chyba odpowiedni czas na samo Goa ale raczej nie dużo poza tym. I jeśli chcecie zaoszczędzić czasu lepszą opcją byłby lot do Bombaju, stamtąd dużo szybciej można się dostac na Goa.

Lis dołączył
26.11.2008

Lis 09:20 | 27.11.2008

Witam,
dzięki za pierwszą odpowiedź...
przegladałem starsze wątki odnośnie Indii, a szczególnie Goa.
Zadałem jednak kilka pytań myśląc iż mogę otrzymać aktualne informację na konkretne pytania, poza tym jest kilka wątków odnośnie dokładnie 2 tyg. w Goa ale nie ma nic konkretnego podanego co można zobaczyć.
Nie wiem czy się mylę ale ponad 7 dni w jednym miejscu to trochę za dużo, warto zobaczyć chyba coś więcej poza plażami i okolicami Goa - a może się myle i transport jest tam do bani lub bardzo duże odległości? nigdy wcześniej nie byłem w Indiach.
Odnośnie rady o locie to fakt, wielkie dzięki - teraz przeszukuję możliwości lotu do Bombaju. Ile może kosztować przelot Bombaj -> Goa?
pozdrawiam

tyku dołączył
25.02.2007

tyku 07:25 | 27.11.2008

Jezeli lecicie do Delhi, to proponuje wziac stamtad lot lokalnymi liniami np: air deccan do Bombaju lub bezposrednio na Goa.
Polecilabym miasto Panjim, jezeli znudzi sie Wam lezenie na plazy. Jezeli chcielibyscie tam przenocowac to polecam Guest House u pana Davida:), ktory jest bardzo sympatyczny i pomocny. ( denzil_nunes@rediffmail.com). Koszt:300 rupii za dwupoziomowe mieszkanie z dwoma lazienkami. Generalnie super warunki jak na Indie :).

Lis dołączył
26.11.2008

Lis 09:22 | 27.11.2008

o konkrety :) dzięki.
Wybacz pytanie ale czemu Panjim?? i jak najlepiej tam dotrzeć? Nie wykluczone że ruszymy poza Goa z noclegami - informacja bardzo przydatna :) tylko co my w dwójkę zrobimy z całym dwupoziomowym mieszkaniem - będziemy się gonić i bawić w berka ;]
dzięki za info i pozdrawiam

Lis dołączył
26.11.2008

Lis 09:25 | 27.11.2008

chciałbym spytać o jeszcze jedną sprawę - jak wygląda sprawa okazywania sobie uczuć w Indiach?? znaczy ja z żoną, czy muszę na coś uważać czy mogę czuć się całkowicie swobodnie?? pytam ponieważ gdzieś zasłyszałem że para okazująca sobie czułość (namiętne całowanie) została aresztowana i ambasada musiała reagować - plotki czy faktycznie należy być nieco powściągliwym?
Dajcie znać, szczególnie Ci co byli i widzieli :)

tyku dołączył
25.02.2007

tyku 19:52 | 27.11.2008

Co do okazywania sobie uczuc...to az tak swobodnie nie radzilabym sie czuc.:D. O wkraczaniu policji nie slyszalam, ale za to reakcja mieszkancow tego pieknego kraju, powoduje, ze juz nie ma sie ochoty na namietne pocalunki w miejscach publicznych:P. Wszyscy sie patrza i pokazuja palcami, chlopcy sa generalnie bardzo podekscytowani, jezeli widza taka pare...no chyba, ze to tylko ja na takich trafaialam ze swoim chlopakiem. Trzymanie za reke, przytulenie od czasu do czasu jest ok, a zreszta ocenicie sami na miejscu:).
Pozdrawiam!

asiurka dołączył
13.11.2008

asiurka 11:54 | 27.11.2008

witam!
bedziemy na Goa w podobnym terminie (9.01 do 14.01) i tez pierwszy raz.
my tez przylatujemy do Delhi.
szukalismy najlepszej opcji drogi na Goa i wybralismy loty z Delhi na Goa (lotnisko Dabolim), potem bierzemy taksowke z lotniska i jedziemy okolo godziny na plaze (Palolem) gdzie zarezerwowalismy hut (taki bungalow).chcemy mieszkac na plazy wiec wybralismy drozsza opcje niz mieszkanie w centrum wyspy lub tez jakies 500 m od plazy.zarezerowalismy hut z widokiem na morze i z toaleta i prysznicem.za 1500 rupii za hut, wiem moze to wydawac sie duzo ja na warunki indyjskie ale jedziemy tam tylko na 5 dni i chcemy miec prawidziwe wakacje a nie szukanie i bieganie o 18.00 po roznych miejscach i pytanie o nocleg.poza tym to jest okres po noworoczny gdzie bedzie oblezenie na Goa.podam Ci kilka przydatnych linkow:
www.cubagoa.com/cuba_beach_bunglow.asp 
to nasze noclegi, oczywscie mam strony gdzie za hut placi sie 400, 600 rupi jak jestes zainteresowany to przesle Ci je ale one maja toalety na zewnatrz.
www.indiamike.com/india-articles/all-about-domestic-flights-in-  india/
to jest strona z wszystkimi przewoznikami na terenie Indii, my wybralismy najtansza opcje i lecimy Spicejetem za 24.000 rupii, za dwie osoby w dwie strony klasa ekonommiczna, ta najtansze co znalezlismy jesli chodzi o polaczenia lotnicze w tym terminie,mysle ze jesli bys rezerwowal wczesniej to byloby taniej.aha jeszcze jedno, nie sugeruj sie cenami na pierwszej stronie tylko sprawdz jak to bedzie razem z podatkami i oplatami, one sa najwyzsze i z sumy 2 tysiecy rupii okazuje sie ze z podatkami i oplatami jest 24 tys rupii:(
zycze udanej podrozy
ps.ja tez lece z mezem:)
co zobaczyc na Goa nie wiem bo jescze tam nie bylam.sluze onformacja tylko o podrozy tam i nocelgach.

tyku dołączył
25.02.2007

tyku 19:46 | 27.11.2008

Dlaczego Panjim..hmm bo to bardzo mile, urokliwe miasto z ciekawa architektura( i zawsze cos innego niz tylko plaza i palmy),
i ludzie sa o wiele milsi niz np w Rajastahnie ( takie przynajmniej odnioslam wrazenie). Do tego latwo sie do niego dostac lokalnymi autobusami za grosze. Nie pytaj prosze tylko jakimi dokladnie, bo tego nie pamietam, ale jak sie kogos zapytacie na miejscu to na pewno Wam powie.
Co do lotu, to dokladnej ceny nie pamietam, ale sprawdze jak odnajde swoj bilet:P, ale nie bylo drogo. Taxowka z lotniska na Anjuny lub Paloem jest calkiem droga...zaplacilismy 750 rupii jadac do Anjuny. Taxowka w Bombaju ( jezeli byscie byli zainteresowani zwiedzeniem tego miasta) z lotniska na Colabe ( tam gdzie np. jest Leopold Cafe, ktore zostalo zaatakowane przez terorystow wczoraj) to koszt 350 rupii. Ta czesc to rejon typowo dla turystow, ale warto wybrac sie tez do pn czesci miasta, np.plaza Yuhu( nie zeby sie tam, bron Boze, kapac...), zeby sobie pospacerowac.I w ogole zobaczyc jak sobie zyja normalni ludzie, niekoniecznie zwiazani z turystami, ta czesc jest bardziej uporzadkowana, w sensie, ze nie jest tak tloczno,ilosc budynkow i ludzi nie przeraza:). A i jak chcielibyscie sobie urozmaicic Wasz pobyt, bedac jeszcze w Bombaju, to mozecie sie odezwac do tego pana: Irman Giles ( Casting Planet) Imran_giles1@yahoo.co.in, to moze przy odrobinie szczescie zalatwi Wam role w jakims indyjskim serialu badz filmie. Nic za to raczej nie placi, ale Wy macie kupe smiechu i zawsze jakies ciekawe doswiadczenie:).
Jeden z tanszych hoteli na Colabie: Bentley'sHotel (jest tam drozsza i tansza czesc:)) - 2 os. pokoj z lazienka, klimatyzacja i sniadaniem 1125 rupii, bez klimatyzacji ok 950 ( ceny z zeszlego roku) E-mail: bentleyshotel@hotmail.com

Lis dołączył
26.11.2008

Lis 23:23 | 27.11.2008

Tyku dzięki za informację, spytałem co est ciekawego w Panjim - przekonałaś mnie. Nie mamy zamiaru wygrzewać dupska na plaży, nie wytrzymamy w jednym miejscu zbyt długo ;] poza tym chcielibyśmy zobaczyć jak tam ludzie żyją, nie tylko z turystów. Informacja iż polecasz lokalne autobusy mnie wystarczy, wiele o nich czytałem i mam pewne obawy. Ale gdzieś przeczytałem że będąc w Indiach trzeba choć raz przeżyć ostrej jazdy rajdowców lokalnych
A Rajastahn polecasz, pchać się?:)
W Bombau (jeśli tam wylądujemy) zwiedzać będziemy (podczas transportowania się) z rikszy. Zawsze o tym marzyłem by spróbować i wykonać kilka zdjęć ;]
Dzięki tyku za tak wiele informacji.
Zastanawiają mnie jeszcze szczepienia akie powinniśmy wziąć oraz leki (wiem że to temat przewijający się niezmiernie na forum) - ciekawe ile to kosztuje no i czy zdarzymy. W końcu połowę Grudnia wypadnie.

a mam jeszcze pytanie, by podróżować na miejscu ichnimi lotami to trzeba rezerwować wcześnie czy na miejscu jak przylecimy uda nam się załatwić od ręki? Chyba nie ryzykować co?? od razu zamówić przez neta, jak uważacie??

Lis dołączył
26.11.2008

Lis 23:05 | 27.11.2008

czyli prawdopodobnie lekko przesadzona informacja to była, wiadomo jak rodzą się legendy. Dzięki za informację. Oczywiście jak będziemy na miejscu to sami się o wielu sprawach sami przekonamy. Wielkie dzięki za informację.
pozdrawiam

Lis dołączył
26.11.2008

Lis 23:13 | 27.11.2008

już wiem że lot do Bombaju (choć po wczorajszym się zastanawiam) lub do Delhi i lokalnym lotem do Goa, tam mamy spanie w Calanguta. Kilka pierwszych noclegów mamy zapewnione, nad następnymi noclegami można się rozejrzeć na miejscu :) no i można pokoje obejrzeć i potargować się :)
Dzięki za linki, można się tak zorientować co est na miejscu i nawet gdzie ulokowane. uż zauważyłem że odnośnie ceny przelotów to trzeba dokładnie sprawdzić: cena biletu 1600zł do Delhi z Wawy, do tego podatki 1600zł i opłata tranzakcyjna 250zł ;] i uż nie jest wesoło, ale co zrobić... nadal szukam konkretnego połączenia.
Plaże Palolem na bank zaliczymy :)
być może do zobaczenia

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 00:56 | 28.11.2008

3450 za lot do Delhi??Chyba zartujesz..w minute mozna znalezc cos za 2300 albo 1900...z taxami oczywiscie.
Pamietajcie o wizach:)

tyku dołączył
25.02.2007

tyku 13:04 | 28.11.2008

Ja sie szczepilam tylko na " chorobe brudnych rak", nigdy nie wiem ktorego to typu zoltaczka jest:P. I zyje, a jadlam w roznych miejscach. Co do lekarstw, to polecilabym jakies na przeziebienie, tez obowiazkowo zabrac trzeba cos na problemy zoladkowe. A poza tym trzeba dbac o zasady higieny.
Co do lokalnych autobusow. Jak jedziesz nimi pokonujac male odleglosci jest ok( jak np na Goa). Ale jezeli chcialbys nimi pokonywac dluzsze dystanse, to bym sie zastanowila...lepiej wtedy skorzystac z pociagu.

Zwiedzanie Bombaju w rikszy..hmm troche ciezko bedzie, bo to miasto jest ciagle zatloczone, szybciej jest na pieszo...Mozesz tez skorzystac z komunikacji miejskiej, poczuc tempo w jakim sie do niej wsiada, biegnie za nia i wysiada:D.

Teraz i tak nie zarezerwujesz zadnego lotu, jezeli chodzi o loty tanimi liniami. Zrob to na miejscu, zawsze jakies 3, 4 dni wczesniej. Z tego co pamietam, to jak robisz rezerwacje na stronie, to oni nie akceptuja naszych kart kredytowych. Musisz wiec kupic albo u posrednika lub na lotnisku. Ale sprawdz zawsze cene na necie, zeby Cie potem posrednik nie oszukal.

Jezeli chodzi o loty do Indii, to sprawdz na stronce finnaira. Maja czasem bardzo fajne ceny, wiec mozesz znajdziesz jakas fajna okazje. www.finnair.com 

Lis dołączył
26.11.2008

Lis 01:18 | 28.11.2008

No ok generalnie przesadziłem, strzelałem ceny z głowy... ale chodziło o zasadę. Bilet można dostać w dwie strony za 2400 - 2600 - już trochę szukałem. Chyba że gdzieś znalazłeś za 2300zł z wszelkimi opłatami to proszę tylko o linka, będę kupował... niby mała różnica ale na dwójkę to już coś (loty miejscowe)
wizy dopiero jak będę miał bilety, wiem pamiętamy :)

asiurka dołączył
13.11.2008

asiurka 12:38 | 28.11.2008

jesli chodzi o loty do Indii to sprawdz www.opodo.de  to wyszukiwarka niemiecka ale mozna znalezc tansze polaczenia niz te ktore Ty wymieniles.
my mamy lot do Delhi z Berlina za 950 euro za dwie osoby w dwie strony.nie wybieramy sie do Bombaju w ogole, zostajemy w pieknym Rajasthanie jakies 2 tygodnie (intensywne zwiedzanie) a potem dopiero lecimy na Goa (intensywne leniuchowanie) z Delhi. co do szczepien to musza one byc powtórzone wiec radze zabrac sie za nie juz w grudniu.zaszczepilismy sie na dur brzuszny, teżec, WZW A i B, koszt na jedna osobe okolo 420zl ale za calosc czyli z powtorzeniem.

swift dołączył
27.02.2007

swift 21:42 | 28.11.2008

Nikt nie zwrócił na to uwagi - wylot z Triadą z Polski z W-wy.
2 tygodnie na Goa w Calangute/Baga - w cenie przelot ,dobry hotel ( Vila Goesa) w oazie zieleni nad oceanem i sniadania.to wszystko za 2 900 zł łącznie z wizą.Sam tak leciałem w styczniu ( wtedy za 2300 zł) i miałem doskonałą bazę wypadową do Old Goa,Panjim ,Keralla i przede wszystkim na cudowne dzikie plaże Anjuna,Vagator.Niesamowite wrażenia za tak małe pieniądze

Lis dołączył
26.11.2008

Lis 15:07 | 29.11.2008

he Swift
tak zgadza się jest taka opcja z Triadą - ceno o jakiej mówisz jest gdy wybierano opcję w lipcu czy sierpniu, teraz cena minimalna wycieczki na 2 tygodnie to 4180zł (cena podana przez Tiadę, jedyne co dobre to bezpośredni przelot czarterem Wawa - Goa)
w głowę już zachodzimy czy rzucić się na wyjazd samodzielny (cena biletów Wawa-Bomba-Wawa 4840zł plus wizy 320zł plus lot ichnimi samolotami Bomjbaj - Goa - Bombaj 500zł - cena na dwie osoby) i spanie i wyżywienie we własnym zakresie (być może kilka pierwszych nocy mielibyśmy za darmo w Goa). Zastanawiamy się bardzo...
z jednej strony całość zorganizowana, a zawsze można gdzieś wyskoczyć na spanie (tanie noclegi można znaleźć na MIEJSCU), ale jest pewność odnośnie podróży, jedzenia i spania.
z drugiej strony samodzielnie to taniej tylko że nerwy i niepewność...
Sami już nie wiemy.Ktoś poradzi???

Lis dołączył
26.11.2008

Lis 14:41 | 29.11.2008

przeszukiwałem już wszelkie przeszukiwarki lotów, naprawdę się zagłębiłem i poświęciłem czas...
znaleźliśmy lot z Wawy do Bombaju i z powrotem za 2420zł z wszystkimi opłatami - natańszy pzelot aki znalazłem (nie cena biletu bo do tego dochodzi opłata usługowa przez firmy, podatki).
Jeśli ktoś znalazł coś tanie (cały przelot w obie strony) - oczywiście cena dla jednej osoby.

swift dołączył
27.02.2007

swift 20:19 | 29.11.2008

W tej chwili w Triadzie jest za 2900 całość - łącznie z wizą (Colonia de Braganza).A bedzie jeszcze taniej.Przecież zaoszczędzicie połowę kasy , a będziecie dokładnie w ty samym miejscu i hotelu na takim poziomie za podobną cene nie znajdziecie .Naprawdę nie będziecie żałować.

Lis dołączył
26.11.2008

Lis 21:10 | 29.11.2008

Swift skąd masz takie informację?
byliśmy bezpośrednio w Triadzie w Bydgoszczy i nie ma takiej oferty, być może kobieta coś przeoczyła ale posiadamy katalogi i tam też nic takiego nie ma.
jest oferta za 2849zł bez dodatkowych opłat (620zł z wizą) - opcja z rabatem 25% (przecenione z 3799zł) ale za wczesną rezerwację (czyli w lipcu/sierpniu 2008). W wspominanej ofercie jest hotel Colonia de Braganza 2 gwiazdki.
Proszę podaj źródło Twoje informacji i ewentualnie jakiś namiar (link, foto...) to oczywiste że tak byłoby znacznie taniej i prościej.
daj znać!

Lis dołączył
26.11.2008

Lis 11:43 | 04.12.2008

Swift zgadza się była taka oferta na wyjazd w grudniu Last Minute :)
wybraliśmy już opcję z biurem podróży, wyszło nam to korzystniej.
za 3900zł za osobę mamy przelot czarterem Wawa - Goa, śniadania, spanie i do tego pewność niezmienności ceny (a bilety przelotowe idą ostro w górę - dopłaty walutowe na wycieczki od połowu listopada sięgają 650zł/osoba plus 200zł/osoba i wygląda na to iż tak do lutego pozostanie)...
Na miejscu wykupimy jakieś wycieczki fakultatywne oraz sami pociągiem się gdzieś wybierzemy, teraz tylko trzeba ustalić dokładnie co i jak...
Chciałbym podziękować wszystkim za pomoc i dobre rady, zarazem informuję: 08 stycznia 2009 LECIMY DO GOA!!! ;) Wracamy 23 stycznia - pobyt w Calanguta :)
pozdrawiam

kamm dołączył
19.07.2012

kamm 17:37 | 24.07.2012

a ktos rezerwował na opodo? komantarzy w sieci jest stosounkowo mało znalzłam np. tutaj :wczasyna6.pl/opodo  ale chciałabym zeby ktos jeszcze sie wypowiedział;)

Firdos dołączył
16.07.2012

Firdos 13:13 | 25.07.2012

dziendobry,
Jestem Firdos, mieszkam w Delhi uczylem sie jezyka polskiego w indiach, wiec pan przejedze do Indii moge pokadzac wszyske ponoki w Delhi i caly Indiach.jesli potrzebuje pomocy prosze pisac email. firdos_du@yahoo.co.in

Pozdrawiam z Indii,
Firdos
firdos_du@yahoo.co.in

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl