Forum dyskusyjne

Tajlandia - co robic

kategoria podróże po świecie

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 18:44 | 26.11.2008

Jakis czas temu kupilem sobie bilet na urlop do Tajlandii (na luty 2009), ale co wlacze wiadomosci to zaczynam miec watpliwosci czy mam tam leciec bo coraz wiekszy tam burdel sie robi ;-) W planach na 2tyg mialem pozwiedzanie wysepek na poludniu, oczywiscie Bangkok i troche na pln Ayuthaya, Kanchanaburi itp... Znacie moze jakas lepsza mozliwosc niz leciec do Bangkoku? Sprawdzalem loty na Phuket ale niestety cenowo duzo gorzej jest, poza tym 2tyg to nie jest zbyt dlugo i szkoda by mi bylo czasu na zbedne podroze. Jak na razie mam kupione powrotne bilety Heathrow - Bangkok i BKK-Krabi. Zastanawiam sie tez czy nie zamienic tego moze na Kambodze i Wietnam? Co wy o tym myslicie? Nie chce spedzic calego urlopu w jednym miejscu i chcialbym jak najwiecej zobaczyc... Z gory dzieki za pomoc

daaniello dołączył
08.05.2006

daaniello 23:31 | 26.11.2008

przeciez to jest Tajlandia tam rok mozna spedzic i sie nie bedziesz nudził
zalezy co chcesz robic, aktywnie czy leżec na plazy, zabawa czy typowo turystyczne zwiedzanie
wyspy kanchanaburi bangkok chang mai
kambodza jest inna i wietnam jest inny
zadaj konkretne pytania to z przyjemnoscia odpowiemy
ale najpierw troche poczytaj o tym ... burdelu który sie tam robi

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 23:36 | 26.11.2008

chyba mnie nie zrozumiales albo nie jestes na biezaco z informacjami bo jak na obecna chwile lotnisko w BKK jest zamkniete i zamieszki sa tam od czasu do czasu, robic napewno mialbym co ale problem moze byc z tym zeby sie tam dostac bez problemow...

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 23:37 | 26.11.2008

przepraszam za ten blad w ostatnim zdaniu ale cos za szybko pisalem a tu niestety nie ma mozliwosci edycji postow ;-)

lee dołączył
17.04.2008

lee 08:31 | 27.11.2008

Mam podobne plany i też sie zastanawiam co będzie dalej??
Swiat oszalał:((
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,5990974,Tajlandia__Ewak  uacja_pasazerow_z_miedzynarodowego.html

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 10:09 | 27.11.2008

a kiedy dokladnie sie wybierasz?

lee dołączył
17.04.2008

lee 12:45 | 27.11.2008

mam rezerwacje biletu na 21.01-06.02.2009 , na poczatek planuje Kambodze ( niestety via Bangdok) a potem kilka miejsc w Tajlandii ( oczywiście z wybrzezem Andamańskim) Mam nadzieję, że bedę mogła zrealizować swój plan:))

daaniello dołączył
08.05.2006

daaniello 20:44 | 27.11.2008

antyrządowe demostracje to nie jest zaden stan wojenny... myślisz ze jedno z najważniejszych lotnisk na świecie będzie zamknięte do lutego...(tak masz bilet prawda?)
pamiętam rządowe demonstracje sprzed kilku miesięcy(początek wakacji bodajże) w polskiej prasie troszkę to wyolbrzymili, to zwykle demonstracje podobne do tych na wiejskiej wg mnie nie ma co się bać i zmieniać planów
co do kambodzy, przejechałem ten kraj dookoła na krosach rok temu i była to najwspanialsza przygoda w moim życiu, polecam odwiedzenie tego kraju każdemu, jest bardziej egzotyczny od Tajlandii lecz nie mniej komercyjny
wszystkie kraje Azji pd-wsch łączy jedno, raz tam pojedziesz będziesz chcial wrócić
co do Wietnamu, ze wszystkich krajów Azji pd wsch ten kraj najmniej mi przypadł do gustu (czyt. był najmniej rewelacyjny)
wg mnie objazdówka tajl +kamb w dwa tygodnie nei jest ciekawą opcją gdyż po zobaczeniu wszystkich mega atrakcji nie bedzie czasu spokojnie cieszyć sie ich kulturą a miejsca nei turystyczne bardziej zapadają w pamięci
pozdrawiam

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 23:05 | 27.11.2008

Dzieki za odpowiedz ;-) mam nadzieje ze to sie jakos uspokoi ale w razie czego szukam jakiejs alternatywy i chyba zdecydowalbym sie na Kambodze. Jak na razie jestem dobrej mysli i nie chcialbym zmieniac planow, pozdrawiam

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 14:37 | 01.12.2008

Jakos nie wierze, ze do stycznia lotniska w BKK beda zablokowane, ale jesli zmienisz Tajlandie na Kambodze, nie bedziesz zawiedziony, tyle, ze nie wiem czy rzeczywiscie jest co robic w Kambodzy przez dwa tygodnie.

Pozdrawiam z Bangkoku

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 15:51 | 02.12.2008

No dobra, dzisiejszt Bangkok daily podal info, ze lotniska moga byc zamkniete nawet miesiac po "odzyskaniu" bowiem naprawienie, przetestowanie i ponowne uzyskanie certyfikatow bedzie trwalo.
Jedz do Kambodzy :-)

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 16:11 | 02.12.2008

Gdzie to znalazles? Sprawdzam codziennie informacje na stronce lotniska ale nie ma nic konkretnego podanego...

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 20:14 | 05.12.2008

To bylo info w papierowej gazecie. Info na stronach lotnisk bylo caly czas do niczego, na stronie Don Mueang najnowsza informacja byla z marca o pononwym otwarciu lotniska dla ruchu krajowego :-), podobnie bylo z lokalnymi liniami lotniczymi w ubiegly piatek na stronie Thai air moj lot z Pukhetu do Bangkoku mial status 'confirmed', tyle ze jak przyjechalem na lotnisko to okazalo sie, ze wszystkie loty do Bangkoku sa anulowane...
Wczoraj juz Thai latal z Pukhetu do Suvarnabhumi. W poniedzialek rzad Tajlandii konczy akcje pomocowa dla turystow, z czego mozna wnioskowac, ze wszyscy "zalegli" powinni juz wrocic, ale nadal nie ma pelnej informacji czy wszyscy beda latac z miedzynarodowego.

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 16:51 | 02.12.2008

2 December 08

Information regarding resumption of flights to Bangkok

We have just received information that the Thai protesters have agreed to end their occupation of the airports in Bangkok. We are therefore in discussions with appropriate authorities to determine when we can resume normal operations to Bangkok and will post developments on our website once our evaluation has been completed.

To ze stronki gulf air bo akurat z nimi bede lecial ;-) jestem optymista

anag dołączył
14.04.2006

anag 19:01 | 02.12.2008

Z wlasnego doswiadczenia bardziej polecam Kambodze, Laos i Wietnam, choc Tajlandie tez uwielbiam, ale troche mniej, ze wzgledu na stopien komercjalizacji...

Jesli myslisz o ominieciu Bangkoku (miejmy nadzieje, ze do lutego wszystko bedzie ok) to chyba w alternatywie masz tylko Kuala Lumpur i Singapur...? Po drodze (ladowej) do Kambodzy, jesli zdecydujesz sie w ogole tam pojechac, i tak zaliczylbys o Tajlandie, a wrocic moglbys samolotem.

Przy tej okazji polecam wszystkim airasia.com - 2 lata temu latalam z nimi od czasu do czasu po Azji za jakies 20 USD, a teraz widze, ze od marca 2009 uruchomili tanie polaczenia z Londynu do Kuala Lumpur, co wyglada na absolutnie fantastyczna wiadomosc:)))

daaniello dołączył
08.05.2006

daaniello 19:26 | 02.12.2008

troszke podpucha te tanie loty z londynu airasią

ja sie podpaliłem bo niby mialo byc po 100funtów w jedną strone
a tu najtaniej co znalazlem to 450funtow w dwie strony z londynu, więc lipa
ale zobaczymy jak sie sprawa z cenami potoczy...

scholka dołączył
03.12.2008

joe dołączył
22.11.2008

joe 10:41 | 08.12.2008

a skąd, przez co, i ile płacisz?

scholka dołączył
03.12.2008

scholka 15:37 | 08.12.2008

lot KLM przez Amsterdam, bilety kupowane miesiac temu, więc i cena atrakcyjna nie jest prawie 4 tys.:(((

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 16:10 | 08.12.2008

ja wzialem z Gulfair, Londyn Heathrow przez Bahraim do Bangkoku zaplacilem £610, byly tansze bilety ale chcialem skrocic przelot o kilka godzin

wagabundakufel dołączył
25.04.2007

wagabundakufel 00:22 | 09.12.2008

W Tajlandii spędziłem miesiąc. Osobiście uważam, ze nie ma się co przejmować żadnymi rewolucjami. Nic Ci się tam nie stanie. Co najwyżej wrócisz do domu parę dni później :) Kambodża jest wspaniała, ale jeśli chcesz odpocząć to wystarczy Tobie Tajlandia. Jest to istny raj na ziemi. Jeśli będziesz juz na południu to polecam szczegulnie ośrodek Phu Tara nieopodal Krabi. Jest to bajkowo położony osrodek położony w dżungli, w malowniczej okolicy, nad rzeczką, którą można wybrać się na dzień kajakiem w górę rzeki. Kanchanaburi jest bardzo komercyjne. Osobiście nie widziałem powodów, by zostać tam na dłuzej.Na Bangkok myslę wystarczy 3 dni. W Chiang Mai warto wybrać się na 3 dniową wyprawę do dżungli. Bardzo pouczające chwile, choć amatorzy wygód moga być rozczarowani.Co do wysepek to polecam gółwnie Koh Phi Phi i Koh Phangan. Tam sobie odpoczniesz. Koh Samui jest bardzo skomercjalizowana, a Koh Tao, jest rajem dla nurków. Lecz jeśli nim nie jesteś to możesz sobie odpuscić tę wyspę. Ogólnie rzecz ujmując Tajlandia jest przepięknym krajem i polecam ja każdemu. Pozdrawiam.

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 08:42 | 09.12.2008

Od tych 20 dolarów musiało się trochę zmienić, teraz sama opłata lotniskowa w Phnom Penh to 25 USD

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 09:50 | 09.12.2008

Dzieki za odp, mam przewodniki ale dobrze uslyszec opinie innych. Kanchanaburi traktuje jako ciekawostke i nie planuje tam na dluzej zostac - chyba ze z czasem sie akurat tak ulozy ze bede musial zostac tam na noc. Do Chiang Mai sie nie wybieram ale to z braku czasu bo gorsze warunki mi nie przeszkadzaja, planuje z tydzien posiedziec na wysepkach, a reszta sie jeszcze okaze. Napewno przed samym wyjazdem posiedze w Bangkoku bo jesli dobrze sprawdzilem to 25/26 lutego jest chinski nowy rok ;-)

daaniello dołączył
08.05.2006

daaniello 17:57 | 09.12.2008

ja dodam tylko ze wyspy są przepiękne jednak jesli ktoś nie nurkuje a lubi aktywnie spędzać czas to kilka dni to jest max
sam na kho tao wytrzymałem dwa dni
krabi jest niesamowite i jest co tam robic oprócz wylegiwania się

neronek dołączył
19.04.2007

neronek 11:55 | 08.01.2009

Nie zastanawiaj się czy wybrać Tajlandię bo coś tam coś tam ...
polecam naprawdę warto
szczególnie południe a i północ Chang Mai jest bardzo ciekawe .
ale pamietaj dobrze wybrać sie tam po pełni sezonu wtedy masz mniej białasów a słońce gorąca woda jest nadal !
warto tez Laos nie samowicie zieliony kraj zupenie wyciszony .
Kambodża tez ciekawa szczególnie Angkor ale nic po za tym
Wietnam no cóż dużżo by pisać południe pełne cwaniaków pólnoc szczególnie Sapa najmilsi i najuczciwsi ludzie na świecie ! warto poczuć klimat tegop miejsca plemiiona czarnych i czerwonych hmongów robia wrażenie !
pozdraiwam i zapraszam wiecej w moich blogach
neronek

Hongkong-Chiny -Tajlandia:
neronekbyd.blog.onet.pl/ 

Tajlandia -Kambodża-Laos:
darekneronek.blog.onet.pl/ 

Wietnam-Tajlandia:
neronek2.blog.onet.pl/ 

Birma Tajlandia 2009
neronek5.blog.onet.pl/ 

podruze dołączył
08.01.2009

podruze 08:39 | 09.01.2009

witam,mieszkam w tajladi 3 lata,sluze pomoca i rada oraz wszelka informacja na temat tego kraju.mail mariuszsebastian@yahoo.com tel+66845668696.pozdrawiam

podruze dołączył
08.01.2009

podruze 02:09 | 10.01.2009

bez obaw spokojnie mozna tu przyleciec na wczasy a akcja na lotnisku to chodzilo oto zeby obalic premiera co zreszta im sie udalo ludzie ktorzy koczowali na lotnisku mieli placone 500 bhatow za blokowanie lotow.ale wszystko wrocilo do normy i nie musisz miec zadnych obaw

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 08:54 | 10.01.2009

Jasne, nie stanie Ci się nic pod warunkiem, że nie stanie Ci się nic. Tym też płacili za rzucanie cegłami?

15 grudnia
Wybór przywódcy opozycyjnej Partii Demokratycznej Abhisita Vejjajjivy na urząd premiera Tajlandii, spowodował falę gwałtownych protestów w centrum Bangkoku.
Kilkuset demonstrantów - zwolenników dawnego szefa rządu Thaksina Shinawatry zablokowało budynek parlamentu, atakując kamieniami i cegłami samochody, usiłujące wyjechać z kompleksu.

albo tutaj też im płacą?

December 30 2008

Supporter of former Thai Prime Minister Thaksin Shinawatra are continuing to surround the country's parliament today as part of a campaign calling for new elections.

The Bangkok demonstration, which began yesterday, has already forced the new government to change the venue of a key policy speech.

Daj pokój, problemy są dużo częściej niż w innych krajach, a że można nie łazić tam gdzie biją to inna bajka

podruze dołączył
08.01.2009

podruze 09:29 | 10.01.2009

Edgarek a ty mieszkasz w tajjlandi?uwazam ze jak turysci nie szukaja tu problemow to jest bezpiecznie,oczywiscie sa tu grozne miejsca ale jak sie je omija i uwaza to jest spokoj.

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 11:00 | 11.01.2009

oczywiście, że nie mieszkam w Tajlandii i dlatego widzę, to czego Ty nie widzisz. A nie widzisz, bo dla Ciebie demonstracje antyrządowe są na porządku dziennym więc nie przywiązujesz do nich wagi. Natomiast dla ludzi, którzy tam przyjadą i dodatkowo nie znają tajskiego takie "wybryki", które w Tajlandii bywają średnio co dwa tygodnie mogą mieć kluczowe znaczenie. Pewnie, że jak ktoś unika problemów to ma mniejszą szansę na nie trafić, tyle że często problemy same się znajdują i nie mamy na nie wpływu a w Tajlandii /w szczególności w BKK/ te problemy same szukają ludzi i nie zawsze da się ich uniknąć. Tym bardziej, że przeciętni ludzie na ulicy, wprawdzie są niesamowicie pomocni, ale albo nie znają innego języka niż tajski albo znają Thai-English...

podruze dołączył
08.01.2009

podruze 15:10 | 11.01.2009

maslo maslane,nie znasz tajow, napigz konkrety ja zyje tutaj i wiem wszystko ,znam tajow bardzo dobrze nie lubia bialych wszystko to przykkrywka trzeba uwazac szlaki dla turystow sa utarte i jest ok ale pozyj wsrod tajow to zobaczysz

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 21:30 | 11.01.2009

jak Cie nie lubia to sie wyprowadz, a jak wiesz wszystko to encyklopedie napisz...

robertk77 dołączył
13.02.2007

robertk77 21:43 | 11.01.2009

Nie czepiaj sie chłopaka ,ze tam mieszka .Jest to ciekawe .Mam nadzieje odwiedzic Tajlandie na jesien.A dobrze jest znac kogoś kumatego w danym kraju.

podruze dołączył
08.01.2009

podruze 03:24 | 12.01.2009

witam,no widzisz robertk77 fajnie ze rozumiesz, ja nie znam edgarka ale kazdy muj komentarz krytykuje .a ja pomoglem wielu polakom i sa zadowoleni bo zobaczyli tajlandie z innego punktu i beda przyjezdzac choc jak wczesniej pisalem tajowie nie lubia bialych mialem na mysli to tak samo polacy nie lubia niemcow i vice versa.ale jak ktos przyjezdza na wczasy moze naprawde odpoczac. a ty edgarek nie lap mnie za slowa bo widze ze nic nie wiesz o tajlandi tyle tylko co w gazetach przeczytasz a siedzisz tu na forum i cwaniakujesz wiec poprostu daj spokoj

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 10:01 | 12.01.2009

alez pomagaj, pomagaj, polakom i nie tylko, przeciez Ci nie zabraniam.

ale duby smalone bredzisz niemilosiernie i tyle, wydaje Ci sie, ze jak mieszkasz w Tajlandii to wszystko o niej wiesz? To sie grubo mylisz, patrzac na Twoje wpisy wiesz tyle ile zjesz, ale szczescia zycze...

EOT

neronek dołączył
19.04.2007

neronek 14:35 | 12.01.2009

Panowie wyluzujcie !

co się dzieje na travelbicie sie kłócą tu też ,
Boże ładnie zaczynamy ten Nowy Rok .
Dajcie na luz ......
niech każdy pomaga na swój sposób , zawsze to coś niż nie odpowiadać wcale .
A n ie do nas należy wybór .......
pozdrawiam
neronek

Hongkong-Chiny -Tajlandia:
neronekbyd.blog.onet.pl/ 

Tajlandia -Kambodża-Laos:
darekneronek.blog.onet.pl/ 

Wietnam-Tajlandia:
neronek2.blog.onet.pl/ 

Birma Tajlandia 2009
neronek5.blog.onet.pl/ 

podruze dołączył
08.01.2009

podruze 15:29 | 12.01.2009

witam,Ci neronek czy ty mieszkasz w tajlandii?

neronek dołączył
19.04.2007

neronek 17:55 | 12.01.2009

Ja ? nie ale kocham ten kraj !
teraz w lutym będę na ko lipe po powrocie z Birmy .
pozdrawiam
neronek

cyrylek77 dołączył
03.02.2009

cyrylek77 10:06 | 04.02.2009

to jedz na wycieczke do wieliczki- tam napewno pani kasjerka da ci lizaka i poglaska po glowce. glupoty piszesz i tyle

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl