Forum dyskusyjne

z Mumbai do Goa - szamolot pociąg autobus

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

Lis dołączył
26.11.2008

Lis 18:30 | 29.11.2008

Witam podróżników, zwracam się pewnym pytaniem:
W Mumbai będę 14 stycznia 2009 o godzinie 04:30 nad ranem. Muszę się dostać do Goa - Calanguta (tam mam nocleg) i pojawia się kilka pytań:
- jaki środek transportu (szybki i w miarę tani - mam tylko 2 tyg. na Indie)
- czy rezerwować wcześniej podróż czy załatwię coś na miejscu??
- jak szukać połączeń (szczególnie bus i pociąg - jakieś linki?)
- mniej więcej jakie porównanie cenowe oraz czasowe
proszę o pomoc, szczególnie osoby, które były i widziały ;]
pozdrawiam

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 18:49 | 29.11.2008

Kup sobie przewodnik Loney Planet,tam masz wszystkie info,polaczenia,ceny

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 19:23 | 29.11.2008

masz net,wiec mozesz tez poszukac
www.irctc.co.in/ 
rozklad kolei,mozesz kupic bilety on-line

Lis dołączył
26.11.2008

Lis 19:50 | 29.11.2008

o dzięki właśnie szukam i przeglądam...
na przewodnik czekam...

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 20:15 | 29.11.2008

jest parę expresów, które lecą z Mumbaiu przez Goa na południe Indii, ja jechałam Konkan Ex, który opuszcza Mumbai koło 5-6 rano, o samolotach pojęcia nie mam, pociąg jest wygodny, szybki i jakże wielkie to doświadczenie;) a propos straszne rzeczy się dzieją w starym Bombaju

Lis dołączył
26.11.2008

Lis 21:15 | 29.11.2008

ano w Bombaju nieciekawie, wręcz strasznie... (też się nieco boimy), ale to teraz, myślę iż sytuacja do stycznia się ustabilizuje.
Domi de a jak z kupnem biletu, miałeś wcześniej rezerwację i opłaconą podróż? nie będzie kłopotu jak zaczniemy szukać połączenia na miejscu o 5 nad ranem?:) No i jak długo jechałeś pociągiem, trochę nas przeraża długa podróż pociągiem zaraz po 13h locie samolotem ;]

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 20:02 | 02.12.2008

z biletem na ten sam dzień może być problem, jeśli po wypełnieniu rezerwacji(druczka) okaże się, że nie ma miejsc to zawsze należny pytać o "tourist quota"(trzymają miejsca w każdym pociągu dla turystów do ostatniej chwili) albo o "tadkal" (czyli opłacasz całą trasę mimo, że w całej nie bierzesz udziału)..ale jeśli prosto z samolotu na pociąg to cóż..hmm..chyba najlepiej zrobić internetową rezerwację, bo ryzyko istnieje.

scholka dołączył
03.12.2008

scholka 13:25 | 03.12.2008

Byłam w Indiach dwa razy. Jeżeli chodzi o pociąg to pewnie będzie ciężko załatwić bilety bez większego wyprzedzenia, szczególnie na tej trasie. Ale jest kilka tanich linii lotniczych i raczej bezproblemowo będziesz mógł dostać bilety. Połączenia możesz sprawdzić w internecie, a bilety kupić na lotnisku w Bombaju.

Lis dołączył
26.11.2008

Lis 11:36 | 04.12.2008

Dzięki za tak rzeczowe i konkretne rady i dane...
Plan jednak się zmienił, wybraliśmy inną bardziej nam pasującą opcję - biuro podróży i wycieczka zorganizowana. Za 3900zł mam 14 na miejscu w Calanguta, śniadania, przelot czarterem z Wawy do samego Goa a do tego pewność stałej ceny - bo teraz wszędzie bilety lotnicze poszły w górę a dopłaty do wycieczek sięgają od połowy listopada 650zł na osobę...
Mamy więcej czasu na wypoczynek, na zwiedzanie a na transport jeszcze się załapiemy bo nie planujemy siedzieć w jednym miejscu...
jeszcze raz dzięki za odzew i informację.
wylatujemy 8 stycznia 2009 :)

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 14:42 | 04.12.2008

Upewnij sie czy to ostateczna cena..przewaznie trzeba jeszcze doplacic za wize,oplaty lotniskowe itp...chyba,ze juz zaplaciles.

Lis dołączył
26.11.2008

Lis 21:08 | 04.12.2008

Kasy właśnie dlatego wybraliśmy taką opcję, to już wszystkie opłaty plus dopłaty lotniskowe i opłaty za wizę... wszystko co musimy zapłacić by polecieć plus karty gwarantujące niezmienność ceny (a dopłaty są we wszystkich biurach teraz - dopłata walutowa i dopłata transportowa).
właśnie dlatego tak lecimy, wybór całkowicie przemyślany :)

sulek3 dołączył
05.10.2008

sulek3 01:27 | 05.12.2008

Lisie, poczekaj jeszcze - ta cena spadnie! W zeszłym roku to przerabiałem. Kupiłem w Triadzie 25 dni przed wylotem o wiele taniej niż się wydawało. Oczywiście jest inny kurs $, ale pełna opcja na 45 dni przed wylotem kosztowała wtedy 3400, a polecieliśmy za 2280! Sprawdź ile teraz kosztują najbliższe terminy w opcji "traf".
Sposób dobry, tylko krótko... Jednak wygodnie, bo lecisz bez przesiadek. My byliśmy w Calangute w hotelu So My - standard turystyczny, ale OK.
Pojedź sobie na skuterkach do Anjuny na środowy targ (radzę wyrobienie sobie międzynarodowego prawa jazdy-nikt nie sprawdza przy wypożyczeniu, ale policja jak nie masz tej szarej książeczki chce od razu łapówę).
My pojechaliśmy sobie do Bombaju (4 dni), Palolem (4 dni) i Gokarny. Razem nocowaliśmy w hotelu 3 noce.
Z Calangute na lotnisko w Diabolim taxi kosztuje ok. 600 rp Bilet do Bombaju możesz kupić sobie na lataj.pl (ok. 100$ w 2 strony). Do Palolem można autobusem (tanio ale długo), albo taxi ok. 1300 rp
Chatka na plaży w Palolem to ok. 300-700 rp, ale jedziesz jeszcze w high season - może być drożej.
Ja bym uciekał jak najszybciej z Calangute - w Palolem jest znacznie fajniej. Calangute to takie bardziej obciachowe Międzyzdroje. Powodzenia!

sulek3 dołączył
05.10.2008

sulek3 01:38 | 05.12.2008

Spójrz na stronę Triady (sorry - to żadna reklama) - najbliższy termin kosztuje już ok. 3100
www2.triada.pl/symetria/prezentacja.php?SID=1228437315x14775303  69&AKCJA=HOTEL&IdObiektu=&IdTurnusu=2610730&TypWypoczynku=&IdKatalogu= 0&Krok=3&ERR=&X=171477991

Lis dołączył
26.11.2008

Lis 22:26 | 06.12.2008

hej hej sulek3...
w zeszłą środę kupiliśmy wycieczkę - mamy wszystko zapewnione. W tym roku dwa wyjazdy nam nie wyszły stąd już nie czekaliśmy tylko hop i jesteśmy pewni... ale tak patrze na ceny w tradzie i chyba dobrze na tym wyszliśmy, cena naszej wycieczki już skoczyła o 650zł (to kwota równa dopłacie walutowej;]) więc tym bardziej jesteśmy zadowoleni że już mamy zapłacone.
Sulek3 a ja chciałem spytać, ile trwa podróż taxi z Goa do Palolem?? bo była mowa o tym ,wiesz może?? także nie zamierzamy siedzieć w hotelu, choć wiadomo kilka pierwszych dni na plażach i aklimatyzacja, później zaczniemy śmigać gdzieś dalej... :)
pozdrawiam i dzięki za info

sulek3 dołączył
05.10.2008

sulek3 14:43 | 08.12.2008

Z tego co pamiętam ok. 2,5 godziny. Uciekajcie do Palolem jak najszybciej - tam też jest turystycznie, ale ładniej i spokojniej.

Lis dołączył
26.11.2008

sekulanka.k dołączył
07.10.2014

sekulanka.k 09:07 | 08.10.2014

Ponawiam watek.
Chcielibysmy poplazowac kilka dni ale w mniej turystycznym miejscu. Slyszelismy ze pomiedzy Mumbajem a Goa sa tez ladne plaze. Czy znacie miejscowosci godne polecenia?

Zastanawiamy sie tez jak duzo wczesniej powinnismy rezerwowac bilety na podroz - na pociag.

Magz dołączył
06.01.2007

Magz 12:51 | 08.10.2014

Bilety na tracie Mumbaj - Goa jak najwcześniej! Od razu po przylocie do Indii bookujcie bilety. To jedna z najbardziej obleganych tras w całych Indiach. Ewentualnie nocnym autobusem też się fajnie jedzie. W Indiach są autobusy sleeper, o niebo wygodniejsze od pociągu. Te też trzeba rezerwować ale może nie aż tak wcześnie. Droższe niż pociąg. Z plażowaniem poza mega turystycznymi miejscami jest tylko ten 1 problem, np. w Gokarnie to ogromny problem. Biali plażowicze gorszą miejscowych, dla których miasto jest miejscem kultu i nie ważne, że rewelacyjna plaża. Biali mają ochotę palić trawkę i leżeć w bikini. Miejscowi są zniesmaczeni i zgorszeni. W tym roku niestety było takie napięcie, że policja pobiła białych pałkami. Albo np. w takim Udupi. Plaża w Malpe jest super, ale w bikini jak wystąpisz to średnie plażowanie bo dookoła będą się gapić, a zwłaszcza kobieta może poczuć się dziwnie. Ale co kto lubi. Niektórym to nie przeszkadza, że gorszą miejscowych albo że ktoś się gapi. Nie bez przyczyny jednak są te turystyczne znane plaże w Indiach. Bo tam można po prostu spokojnie w pełnym relaksie choćby uprawiać jogę na plaży. Ja lubię na Goa Palolem i Agondę.

abc1562 dołączył
11.09.2011

abc1562 18:39 | 08.10.2014

Ja byłem w grudniu w Gokarnie na wszystkich trzech plażach i nie bylo zadnego problemu na plaży Om i Kudle dziewczyny na plaży leżaly bez biustonoszy,może na miejskiej byłeś najbrzytszej na niej jest bardzo malo białych.Agonda i Palolem najbardziej są opanowane przez ruskich i jest tam najdrożej.Ja byłem przeszlo 3 miesiące w Benaulim spokojna plaża i do miasta Margao blisko,11-11 lecę tam na 4 miesiace.

Magz dołączył
06.01.2007

Magz 18:54 | 08.10.2014

ByłAś - jestem kobietą :) Było o tym głośno w gazetach i w wiadomościach w Indiach. Indusi tolerują białych w Gokarnie, choć ich gorszą i zniesmaczają, ale dają jednak kasę. Dla nich to jest jednak miejsce kultu.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl