Forum dyskusyjne

Birma

kategoria podróże po świecie

kraj Myanmar

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 18:57 | 01.12.2008

Proszę o informację dotyczącą wizy wjazdowej do Birmy-gdzie można ją otrzymać.Słyszałem,że nie można wjechać drogą lądową z Tajlandii do Birmy-czy to prawda??

Akinom dołączył
14.06.2006

Akinom 19:20 | 01.12.2008

Dziesiatki watkow bylo na temat Burmy wizy i nie tylko na tym forum i na innych rowniez.
Polecam google.

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 19:19 | 01.12.2008

To prawda,mozna tylko na jeden dzien od strony Tajlandii do przygranicznego miasteczka.Sa wyjatki dla zorganizowanych grup,ktore wykupily wycieczki w biurach rzadowych
Wize mozna zalatwic w ambasadzie Myanmar w Berlinie/np. listownie,lub w Bangkoku.Cena zalezy od tego jak szybko chcesz miec wize.Standart to 3 dni robocze i koszt 800 bth,ale mozna tez w tym samym dniu za okolo 1300 bth,ale zawsze jest to kwestia indywidualnej decyzji urzednika.Moze sie zdarzyc,ze niedostaniesz wizy...

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 21:02 | 01.12.2008

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz szanowna Pani Akinom,chyba wypiszę sie z Globtrotera i zapiszę się do GOOGLE'a.
Kasy1 Tobie jednak dziękuję odrobinkę bardziej szczerze!

Akinom dołączył
14.06.2006

Akinom 22:19 | 01.12.2008

Kolego nie masz co sie unosic tylko pomysl?
Najlatwiej jest zadac pytanie i czekac az ktos odpowie.
Bo juz wykazac inicjatywe i poszperqac samemu na necie to juz jest trudno, czasocholnonno i po co?, jak zawsze sie ktos znajdzie kto da "gotowe"

Jakuboa dołączył
28.02.2007

Jakuboa 23:49 | 01.12.2008

Witaj,

zerknij tu:
forum.travelbit.pl/viewtopic.php?f=6&t=14352 

ja wysylalem paszporty do Berlina

Pozdr
Paolo

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 09:37 | 02.12.2008

Dzięki za radę,na pewno skorzystam.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 13:00 | 02.12.2008

Ambasada Birmy w Berlinie jest w zachodniej części miasta. Otwarta od 9 rano. Jeżeli będziesz wcześnie rano i będą mieli ochotę to dostaniesz wizę tego samego dnia. Normalnie to jest następny dzień. W Birmie byłem w lutym 2006 roku więc jeżeli potrzebujesz informacji to mogę Ci je przekazać. Pozdrowienia.

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 15:57 | 02.12.2008

Jestem dopiero od niedawna '''zapisany' do Globtrotera,z zaciekawieniem śledziłem Wasze zmagania z inwazją klonów,poznałem najbardziej aktywnych forumowiczów,zaobserwowałem niesamowitą chęć dzielenia się wspólnymi doświadczeniami,generalnie wchodzenie na tą stronę sprawia mi wiele radości.
Byłem pewny,że tego rodzaju forum jest odpowiednim miejscem do zadania pytania na temat wizy do Birmy.
Niestety Akinom jest innego zdania.
Droga Pani odsyła mnie do netu w celu zasięgnięcia informacji dot.Birmy.Pisząc na forum Globtrotera JESTEM W NECIE-o co Tobie chodzi?
A oto inne"miłe" uwagi Akinom zebrane z forum dotyczące innych użytkowników,
(cytuję):
Ciebie Tommy spotkac bym nie chciala. Bo nie zaliczasz sie do wyzej wymienionych. Zwykly cham jestes. Ot tyle mam do powiedzenia.

Emski czy ty rowniez dolaczyles do grona "amerykanskich" chamow.Bo z tego co zauwazylam wy wszyscy macie wile wspolnego.

Nie wiem jak wyscie dali wyzyc na 15$ na dzien na osobe. Toz to istna glodowka. Zyje w USA od kilkunastu lat... (koniec cytatów)

Emski i Tommy po przeczytaniu wielu waszych postów wiem na pewno,że nie jesteście chamami,niestety na pewno jedna chamka tam zamieszkuje.

daaniello dołączył
08.05.2006

daaniello 16:21 | 02.12.2008

siema
jeśli przed wjazdem do birmy planujesz bangkok chociażby na kilka dni to tam załatw wizę, choć pół roku temu zmieniły sie zasady wydawania wiz, są trochę bardziej restrykcyjne to my Polacy nie mamy z tym problemu
koszt na khao san w biurze tur to ok 600baht(4dni) 1200baht(na nastepny dzień), ale nie wszystkie biura załatwiają tą wizę, tyle jest tych biura ze na pewno bez problemu załatwisz
nei wiem jak wygląda to w berlinie ale domyslam sie ze bez problemów
jakies inne pytania na temat birmy śmiało pytaj chętnie coś podpowiem
pozdrawiam

anag dołączył
14.04.2006

anag 18:40 | 02.12.2008

Mario-mil, to jest jak najbardziej odpowiednie forum do zadawania pytan na temat wiz, o ile ktos ma takie pytanie i ktos inny jest chetny na nie odpowiedziec. Tez nie rozumiem, skad az taka reakcja Akinom w az tak ostrej formie. Akinom, podkreslasz czesto, ze podroze nauczyly Cie tolerancji i poszerzyly horyzonty i zyczylabys sobie takiej postawy u innych - ale niektore Twoje posty naprawde temu kompletnie zaprzeczaja (a czytalam ich bardzo wiele).

Wracajac do tematu, Kasy (+ inni ktorzy sie orientuja): 1 dzien z Tajlandii to jak rozumiem dalej jedyna mozliwosc drogi ladowej do/z Birmy - czy np. z Indii/Bangladeszu sie nie da?

Pozdrawiam:)

daaniello dołączył
08.05.2006

daaniello 19:20 | 02.12.2008

da się
trzeba mieć tylko pozwolenia, co juz jest sprawą kłopotliwa
zorganizowane grupy współpracujące z agencją turystyczną z birmy mogą dostać takie pozwolenie indywidualnie jest to tez możliwe
w praktyce wygląda to tak ze trzeba miec kogos znajomego w birmańskiej agencji turystycznej zapłacić odpowiednią kwote i juz sie ma konkretne pozwolenie poza tym czasowo troche ten proceder trwa

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 21:48 | 02.12.2008

Jest jak napisano powyej..ale to nie problem,bo bilet w Airasia zarezerwowany wczesniej kosztuje nawet ponizej 50 $,a tydzien,dwa przed wylotem okolo 100$.Tylko nie majac wczesnie wizy,sporo ryzykujesz rezerwujac lot na dzien po przylocie do BKK..zawsze moga nie wydac wizy i wtedy masz klopot.Najprosciej zaplanowac pobyt w BKK na 1-3 dni/dla mnie to strata czasu w porownaniu do Birmy/albo wyrobic wize w Berlinie

cheese dołączył
15.02.2007

cheese 17:27 | 05.01.2009

czyli są pozwolenia, które pozwalają przebyć granicę drogą lądową z Bangladeszu?

kasy1 dołączył
10.10.2004

daaniello dołączył
08.05.2006

daaniello 08:54 | 06.01.2009

pomejluj troche z biurami w yangoonie. moze cos sie uda zdzialac
dobrze uzasadnisz dobrze zaplacisz powinno sie udac

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 18:57 | 06.01.2009

Niestety nic z tego. Czytałem o wyprawie rowerowej pod patronatem ONZ, która dostała wizy na przejazd lądem po paru miesiącach. Jechali w konwoju. W miarę swobodne podróżowanie tylko samolotem do Rangunu.

daaniello dołączył
08.05.2006

daaniello 20:47 | 06.01.2009

przeciez nawet teraz mozna podrózowac lądem (sam byłem i podrózowalem)
po prostu są miejsca do których trzeba miec pozwolenia i kierowce
nei wiem co to byla za przeprawa onz ale to chyba jakis czas temu

Akinom dołączył
14.06.2006

Akinom 21:04 | 06.01.2009

Prosze czytac ze zrozumieniem. NIE mozna przekraczac granicy ladem. Zezwolenia sie NIE dostanie, nawet jesli o nie wystepuje w twoim imieniu ktos to jest na stale zamieszakly.
Jesli sie pracuje dla ONZ to co innego

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 21:08 | 07.01.2009

Możesz wjechać z Tajlandii na krótki czas. Natomiast nie możesz jeździć po całym kraju. Myślę, że nie chodzi o to, aby zaliczyć dany kraj, ale obejrzeć najciekawsze miejsca i go poznać choć trochę. Jeżeli wjechałeś i byłeś nad Inle , w Mandalay, Paganie itp. to chciałbym dowiedzieć się jak to zrobiłeś wjeżdżając lądem. W ambasadzie w Berlinie mówią, że to niemożliwe.

Bonifacja dołączył
08.10.2008

Bonifacja 22:37 | 07.01.2009

Naprawdę w Bangkoku na Kao San i w najbliższej okolicy jest parę solidnych biur podróży,gdzie bez problemu można złożyć wnioski wizowe do Birmy (konieczne kolorowe zdjęcia,czarno-białych nie lubią)Trzeba poczekać ok 3-5 dni i najlepiej do Birmy jest polecieć samolotem.Naprawdę niedrogo,wygodnie,szybko i bez problemów.Bo drogi sa koszmarne..Byłam w Birmie 8 dni,Zwiedziliśmy sporo,poruszaliśmy się przeważnie autobusami (miejsca można wykupić w biurach podróży już w Tajlandii jak się ma opracowany plan),albo lokalnymi liniami lotniczymi yangon airways.W miarę tanio,hoteliki są w przyzwoitej cenie (12 dol.za 2-os pokój z łazienką i śniadaniem).Zobaczyliśmy Yangon,Heho,przepłynęliśmy jezioro Nyaung Shawe,Mandalay,Bagan.Tubylcy bardzo sympatyczni i dobrze rozumieją,ze turysta = kasa.Żadne ambasady w Berlinie nie były nam potrzebne.W Warszawie załatwiliśmy tajskie wizy - reszta na miejscu.Do Tajlandii bez problemu uzyskaliśmy wizę wielokrotną i przekraczaliścy granicę tam i z powrotem 5x.
Pozdrawiam i zyczę udanych wojazy.

neronek dołączył
19.04.2007

neronek 11:35 | 08.01.2009

witam
po raz pierwszy na tym Forum .

Ja wizę do birmy załatwiłem a raczej moja koleżanka w Londynie 17funcików
wylot mam z Warszawy do Moskwy i do Bangkoku 28styczna
/cena biletu 2407zł / tam 3 dni potem juz Birma lot air asia , bilet kupiłem przez internet .

pozdrawiam
neronek
Hongkong-Chiny -Tajlandia:
neronekbyd.blog.onet.pl/ 

Tajlandia -Kambodża-Laos:
darekneronek.blog.onet.pl/ 

Wietnam-Tajlandia:
neronek2.blog.onet.pl/ 

Birma Tajlandia 2009
neronek5.blog.onet.pl/ 

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 23:47 | 08.01.2009

Bonifacja,ja byłem 2 razy po 4 tyg.W Bangkoku jest ambasada,w ktorej zalatwic mozna wize nawet w tym samym dniu,jezeli zglososz sie rano.Jest tam tez duzo taniej niz w agencji na kao San..Do Birmy nie ma praktycznie innej mozliwosci dostania sie niz samolot/z malymi wyjatkami/,wiec nie chodzi o to ze jest wygodnie tylko,ze to jedyna mozliwosc...Druga sprawa,to to ze majac wize wczesniej mozesz taniej kupic bilety na samolot do rangun,jezeli nie chcesz siedziec w Bkk kilka dni/dla mnie okropne miasto/.Wize mozna zalatwic szybciej i taniej na lotnisku/on arrival 1000BHT/,w Warszawie 100 zł za kazdy wjazd..

Bonifacja dołączył
08.10.2008

Bonifacja 22:41 | 09.01.2009

To wszystko prawda co piszesz,ale ludzie którzy przede mną tam byli,zapodali,że z załatwianiem w ambasadzie różnie bywa - bo albo święto i mają,albo zamknięte - bo tak .A sam wiesz,że przeważnie czasu nie ma na
nieokreślone czekanie.A nieprawda z tym poruszaniem się wyłącznie samolotami.Można jeździć także miejscowymi autokarami dla turystów - ale chroń was Boziu przed tym.Można też wynająć samochód ale oczywiście z kierowcą (samemu nie można sobie jeżdzić) i chroń nas Boziu wtedy podwójnie.Mielscowi znają drogi ale te góry i bezdroża nad przepaściami i jazda po 8-9 godzin przyprawiają o zawał połączony z wylewem.

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 09:07 | 10.01.2009

Jezeli ambasada jest nieczynna,to biuro z Kao San tez nic nie zalatwi.Przeciez oni wysylaja pracownikow,ktorzy wypelnija wnioski i normalnie stoja w kolejce/wiem,bo widzialem/...
Nie zrozumialasmojego tekstu:ja pisalem,ze do Birmy nie mozna dostac sie inaczej niz samolotem,a nie,ze po Birmie nie da sie podrozowac autobusami.Nie korzystalem z samolotow podczas zwiedzania Birmy...

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl