Forum dyskusyjne

Nie jestem mrówką turystyczną

kategoria podróże po świecie

colcolcol dołączył
20.05.2007

colcolcol 14:18 | 07.12.2008

Nie życzę sobie aby mnie tak nazywano! Od 15-stu przemierzam Europę, odkrywam na użytek własny i rodziny różne zakątki, darzę szacunkiem innych turystów i .... w pierwszym tygodniu grudnia 2008 p. Jarosław Kret reklamując w tv nowy album "Madagaskar" opowiadał o wspaniałych widokach i braku mrówek turystycznych, które zalewają wszystkie Jego ulubione miejsca. W podobnym tonie wypowiada sie również p. Cejrowski.
Kochani wspaniali "odkrywcy" (zwracam sie tu do Kreta i Cejrowskiego) nie jesteście pierwsi i nawet Herodot miał więcej dystansu do poznawanych przez siebie miejsc, nie próbował prowadzić batalii na rzecz pozostawienia poznanego przez siebia kawałka kosmosu "nienaruszonym" i nietykalnym dla innych. Tylko Wam wolno tam jeździć ?
Każdy z nas ma prawo do odwiedzenia zakątka swoich marzeń, oceny tego co widzi, zapisania, sfilmowania i co tam jeszcze. A Wy "gwiazdy" porannych programów dla naiwnych nie obrażajcie nazywaniem turystów "mrówką turystyczną". Podróżnicy od siedmiu boleści....
Moje dane osobowe dostępne dla administratora na życzenie.

emski dołączył
13.12.2003

emski 15:06 | 07.12.2008

podpisuje sie pod tym postem w 100% nie znam tych panow jedynie o nich slyszalem a przy najmniej o cejrowskim nie interesuja mnie ale z tego co piszesz wydaje mi sie ze wiem o co biega no ale kazdy probuje na tym zagonionym swiecie zaistniec i wypiac sie do gory nawet kosztem wypinania sie na innych :-)) solution ? wypiac sie na nich i nie dozywiac zaden cejrowski nie dostarczy ci tyle karmy jak sobie sam nie zapewnisz spokojnie jezdzac przezywajac swoje wlasne chwile w kazdym zakatku tego swiata ....olac cienkim sikiem i zyjesz spokojniej :-)))

bialy_6 dołączył
06.01.2008

bialy_6 15:24 | 07.12.2008

Colcolcol, nie rozumiem po co dajesz taki post! Nie wiem jak Kret ale Cejrowski to podróżnik,a nie mrówka turystyczna i nazwanie go podróżnikiem od siedmiu boleści jest chyba nie najtrafniejsze. Jeżeli chodzi o jasność to nie rozumiem poglądów Cejrowskiego, ale cenie go jako podróżnika.
Słuchaj, jeżeli od 15 lat jeździsz po Europie to de facto jesteś mrówką turystyczną. Nie rozumiem co jest złego w tym określeniu. Ja też jestem mrówką turystyczną, a nie podróżnikiem.
Wypisujesz głupoty, za wyjątkiem stwierdzenia,ze każdy ma prawo pojechać tam gdzie ma ochotę. A jeżeli nie jesteś podróżnikiem to naucz się odróżniać turystów od podróżników bo moim zdaniem różnica jest znacząca!!!

colcolcol dołączył
20.05.2007

colcolcol 17:03 | 07.12.2008

Jeżeli organizuje sobie wycieczke sam, płacę za nią i nie trzymam się łapy przewodnika to jestem podróżnikiem, nawet kiedy jadę rowerem do Koluszek.
Ale jeżeli jadę gdzięś na zlecenie (sponsoring och soorki) firmy "X" robię zdjęcia (nawet mając z tego frajdę) to jestem biznesmenem, nie ma w tym nic złego ale odkrywać Amerykę z komórką i GPS w łapie oraz złotą kartą w kieszeni i z tego powodu się wywyższać? i nazywać mnie "mrówka turystyczną"? no nie sorki, dzieciaki miały ze starego (ze mnie) ubaw po pachy, musiałem się wyżalić.... :)

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 01:01 | 08.12.2008

dopóty - dopóki nie odznaczasz haczykiem miejsc "godnych uwagi" i nie trzymasz jako Biblii w garści "Lonely Planet" dla mnie jesteś podróżnikiem - nie turystą (co też nie jest obrażliwe) - jeśli jeżdzisz/cie po to by poznać smak przygody lub po to, by zobaczyć coś z innego pu nktu widzenia :) - nie ma powodu przejmować się opiniami ludzi, kórzy powinni wyjąć korek z tyłka, by nie odfrunąć z nadmiaru pychy....Wrzuć na luz ... i powodzenia :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl