Forum dyskusyjne

pytanie o podróżowanie stopem za granicę

kategoria podróże po świecie

zajac84 dołączył
07.12.2008

zajac84 15:57 | 07.12.2008

Witam serdecznie ;-)
Zarejestrowałem się na tym forum, gdyż nie mam już pomysłów gdzie się zwrócić po informację. Próbowałem na różnych forach, ale nie udzielono mi pomocy, dlatego proszę was, którzy jeździcie, o pomoc.

Mój kochany, ale trochę zwariowany siostrzeniec chce pojechać stopem za granicę. A ma dopiero 17 lat! Nie bardzo wiemy co zrobić, bo jak mu się zabroni, to prawdopodobnie tymbardziej zmotywuje go to, zeby jechać. Zastanawiamy się, czy wogóle nieletni moze przekroczyć granicę samodzielnie i przebywać za granicą bez zgody rodzica?

Prosze serdecznie o pomoc i pozdrawiam

seraph dołączył
03.05.2008

seraph 20:40 | 07.12.2008

Nie jestem pewien czy może sam, ale jeśli pojedzie z osobą pełnoletnią, to może na 100%.
Nie bój się, jazda na stopa wcale nie jest niebezpieczniejsza od innych rzeczy.
BTW. sam wybieram się w przyszłym roku do Gruzji stopem.

Hrihorij dołączył
27.07.2007

Hrihorij 20:56 | 07.12.2008

Hej.
Lepiej żeby sam nie jechał. W razie kontroli policja może się zainteresować dlaczego osoba nieletnia podróżuje samotnie i co robią w tym czasie rodzice!
Oczywiscie jeżeli będzie przestrzegał wszelkich przepisów (zakup alkoholu, papierosów), i nie będzie spacerował nocami to prawdopodobieństwo takiej konroli jest niewielkie ale zawsze mozliwe.
Jadąc z osobą pełnoletnią wszystkie te problemy znikają.
Powodzenia

zajac84 dołączył
07.12.2008

zajac84 00:05 | 08.12.2008

ale nie zostanie zatrzymany na granicy? jakby go sprawdzili, to nie cofną go jako nieletniego? Trzeba mieć chyba jakieś pisemne pozwolenie od opiekunów?

Hrihorij dołączył
27.07.2007

Hrihorij 00:17 | 08.12.2008

W razie kontroli na pewno nie cofną ale mogą zatrzymać i poprosić rodziców o odbiór.
Pisanie jakichkowiek pozwoleń nie ma sensu. Takie pismo nie ma mocy prawnej.
Powtarzam jeszcze raz w stefie Schengen nie ma granic a więc i kontroli. Granice państwowe stały sie de facto granicami administracyjnymi. Chyba, że chłopak chce jechać poza Unię Europejską.
W każdym bądź razie chłopakowi nic nie grozi, natomiast problemy mogą mieć rodzice.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl