Forum dyskusyjne

jak przekraczac granice jordania -israel

kategoria podróże po świecie

kraj Izrael

les72 (ban) dołączył
24.10.2006

les72 (ban) 15:00 | 11.12.2008

hey pozdawiam potrzebuje pomocy na poczatku stycznia jade do izraela zamierzam zachaczyc o jordanie kilka dni czytalem ze nie mozna przechodzic granic wszedzie czyli jak to zrobic izrael-jordania-izrael dziekuje z gory za pomoc

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 18:12 | 11.12.2008

Generalnie nie ma większych problemów z wjazdem do Jordanii z Izraela. Natomiast z powrotem pytają o miejsze zakwaterowania, pobyt w Izraelu itp. Dobrze jest mieć rezerwację u Żydów.

les72 (ban) dołączył
24.10.2006

les72 (ban) 20:15 | 11.12.2008

hey jacky tylko gdzie mozna przekraczac granice jesli to wiesz bylbym bardzo wdzieczny

beakal dołączył
15.04.2008

beakal 21:24 | 11.12.2008

Witaj les72;))
W zasadzie nie masz dużego wyboru,jeżeli chodzi o przejścia graniczne z Jordanią.Z tego co wiem,to są trzy i ja każde przekraczałam.W okolicach jez.galilejskiego na drodze nr71 do Hussein Bridge Border,nieco cierpliwości przy odprawie,potem 2$ dolary za autobus,który kursuje między przejściami co jakieś pół godziny.To przejście w okolicach Jerycho czynne jest chyba do 13tej albo 14tej to zależy od ich widzimisię,trzecie nad M.Czerwonym z Ejlatu do Akaby.Przy wjeździe robią większe problemy niż przy wyjeździe oczywiście Izraelczycy.A co jeszcze ważne to musisz mieć wizę do Jordanii.Pozdrawiam,Beata.

les72 (ban) dołączył
24.10.2006

les72 (ban) 21:47 | 11.12.2008

dziekuje beakal za wyczerpujace odpowiedzi ale z tego co wiem wize mozna kupic na granicy

muchacha1 dołączył
28.08.2007

muchacha1 22:46 | 11.12.2008

wizę kupujesz bez problemu na granicy(tak jak w Turcji) jej koszt to 10 JD(wjazdowa)i 5JD(wyjazdowa),powodfzenia!

les72 (ban) dołączył
24.10.2006

les72 (ban) 23:26 | 11.12.2008

czyli rozumiem ze granice lodowa mozna przekraczac w trzech miejscach wize mozna bez problemu dostac na kazdej granicy
dziekuje bardzo

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl