Forum dyskusyjne

MEKSYK NA DZIKO jaki może byc koszt pobytu

kategoria podróże po świecie

kraj Meksyk

podroznik22 dołączył
12.12.2008

podroznik22 00:07 | 14.12.2008

witam wszystkich wybieram sie do Meksyku na 6 tygodni mam juz bilet teraz zastanawiam sie ile potrzebuje pieniędzy na pobyt nie zalezy mi na luksusie bede przemieszczac sie miejscowymi srodkami transportu mieszkac w tanich małych hotelikach albo bambusowych domkach gdzies przy plazy
moze ktos z was odbył podobna podróż i wie ile kosztuje taka wyprawa
bede wdzięczny za informacje

kudlaty dołączył
08.02.2007

kudlaty 19:19 | 27.12.2008

Hej, najwięcej pieniędzy pójdzie Ci na transport, ten na niewielkie odległości nie jest drogi i łatwo dostępny - wystarczy pytać się miejscowych. Najdroższe są autobusy 1 i 2 klasy a takimi będziesz pewnie jeździł na dalsze odległości. Warto jechać nimi nocą bo oszczędza się na noclegu i czasie a są bardzo wygodne. Jeśli chcesz to mam wszyskie bilety autobusowe i mogę CI rozpisać koszty podróży min na trasach Cancun, Merida, Campeche, Palenqe, San Cristobal, Acapulco, Veracruz, Mex City.

podroznik22 dołączył
12.12.2008

podroznik22 20:44 | 27.12.2008

czesc dzięki bardzo za informacje jak rozpiszesz mi te trasy to bede Ci wdzieczny na pewno mi sie to przyda nie wiem czy byłes w Meksyku indywidualnie czy z biura podrózy ale moze orientujesz sie czy to prawda ze słuzby graniczne wymagają od osób przyjezdzających indywidualnie 100 dolarów na dzien pobytu w gotówce lub na karcie kredytowej

zmaciej dołączył
01.03.2004

zmaciej 01:54 | 28.12.2008

wrocilem z meksyku na poczatku grudnia - nikt nigdzie nie pytal ile mam pieniedzy na wydatki.
zapomnij o biurach podrozy - po meksyku podrozuje sie bardzo latwo. polaczenia autobusowe sa wysmienite, niedrogich hoteli tez jest mnostwo.
a jak bedziesz przypdakiem w veracruz to koniecznie odwiedz knajpe 'los amigos' - kilka przecznic od zocalo. w weekendy to istna buena vista...

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 12:16 | 28.12.2008

Kiedy lecisz do Meksyku?My będziemy od 20 stycznia do 5 lutego na Jukatanie.

podroznik22 dołączył
12.12.2008

podroznik22 12:30 | 28.12.2008

na początku lutego lece na Kube na miesiąc wiec w Meksyku bede dopiero w marcu

podroznik22 dołączył
12.12.2008

podroznik22 12:28 | 28.12.2008

dzieki za rade na pewno odwiedze tą knajpe nie jade z biurem podrózy tylko bilet kupiłem przez biuro reszta podrózy na własną reke

kudlaty dołączył
08.02.2007

kudlaty 11:57 | 30.12.2008

Tylko na włąsną rękę! Oto ceny przejazdów z 2007roku podane w Peso. Autobusy 1 klasy:Cancun - Emiliano Zapata (niedaleko Palenque) - 482
Tapachula - Tuxla - 226
Tuxla - Villahermosa - 204
Villahermosa - Merida - 370
Merida - Cancun - 222
Będąc w Palenque polecam skoczyć do Tikal w Gwatemali - też na własną rękę.

podroznik22 dołączył
12.12.2008

podroznik22 18:20 | 30.12.2008

dzięki kudlaty moze wiesz czy słuzby graniczne wymagaja 100 dolarow na dzien pobytu ???

kudlaty dołączył
08.02.2007

kudlaty 19:41 | 30.12.2008

Przekraczałem granicę Mex kilak razy i różnymi drogami. Nigdy nikt ode mnie nie chciał okazania pieniędzy ani kart kredytowych.

podroznik22 dołączył
12.12.2008

podroznik22 20:18 | 30.12.2008

to kamien z serca wybieram sie na dwa miesiące jak by chcieli zebym okazał 100 dolców na kazdy dzien pobytu to musiałbym zrobic tak jak Cejrowski czyli sprzedac połowe AGD :)
A Ty masz jakies plany wyjazdowe na nadchodzący rok?

MarzenaMarzena dołączył
30.12.2008

MarzenaMarzena 22:25 | 30.12.2008

Witaj,
przez 3 tyg. wydaliśmy 3200zł/os z prezentami.:-) Z pn Jukatanu pojechaliśmy do płd Meksyku, do Gwatemali, Livingstoniu, Hondurasu i wróciliśmy przez Belize. Pozdr

podroznik22 dołączył
12.12.2008

podroznik22 23:52 | 30.12.2008

hej dzięki za informacje 3200zł to sporo jak na 3 tygodnie ja chyba bede musiał bardziej skromnie zaplanowac swój pobyt mogłabys napisac mi jak dużą czesc tej sumy pochłoneły przejazdy , ile mniej więcej płaciliscie za noclegi i czy to były hotele czy jakies kwatery prywatne no i czy milo wspominacie swój wyjazd :)
pozdrawiam

Sobieski dołączył
08.05.2008

Sobieski 00:45 | 31.12.2008

Wybieram się z moją dziewczyną w kwietniu w tamte strony i wyliczyliśmy że na 30 dni zabieramy po 1500$ na głowę z tym że połowę czasu spędzamy w Gwatemali gdzie jest troszkę taniej.
Trasa to Mexico City, San Cristobal, okolice Atitlanu, Antigua, Tikal, Tulum i okolica, Merida, Campeche, palenque i Mexico City. W sumie trasa dość luźna może coś odpadnie, a może coś dojdzie nowego. Jak będziesz w tym czasie w Mexico to może się gdzieś spotkamy.
Jakich przewodników używasz? Ja szukam info w necie (min. globtroter.pl) i przewodniki Lonley Planet. Są bardzo dobre i możesz tam sobie dużo sprawdzić jeśli chodzi o ceny.

Sobieski dołączył
08.05.2008

Sobieski 00:50 | 31.12.2008

nic się nie martw o te pieniądze. Taki zapis istnieje w przepisach ale jak to w Meksyku bywa wszyscy maja przepisy gdzieś. Maniana :)
Wszędzie gdzie pytałem oraz w przewodnikach mówią że nikt tego nie sprawdza.

halik dołączył
25.08.2008

halik 17:56 | 31.12.2008

My we dwoje zrobiliśmy dokładnie Jukatan za 3500 PLN w marcu 2007 łacznie z przelotem do Cancun na ltur.de z Brukseli za 278 EUR i z prezencikami. Spaliśmy w hostelach polecnych przez Pascala i to w dodatku czasami z przedziału:ceny średnie-zawszwe klima i łazienka w pokoju. Knajpki też z Pascala plus nasze wynalazki.Piwa nie oszcędzalismy. Niestety ani Gwatemali ani Palengue nie zaliczylismy ale zostawiliśmy je sobie na 2010 r. pozdr. Przepis o 100 USFD/dzień jest martwy.Czekam na opis Twojej Wyprawy łaczonej Kuba -Meksyk-tez o tym myślałem i szukałem lotów do Havany w Cancun ale odpusciłem

podroznik22 dołączył
12.12.2008

podroznik22 18:55 | 31.12.2008

czesc napisz mi jeszcze jak mozesz jak długo byliście i czy warto kupic przewodniki Pascala czy jestescie z niego zadowoleni

Sobieski dołączył
08.05.2008

Sobieski 16:29 | 01.01.2009

Trzeba jednak uwzględnic to że ceny poszły w górę. Te 3500 zł to chyba na głowę bo inaczej to nie uwieże że jeszcze w tym bilet się zmieścił? Najlepiej przyjąć sobie że wydasz około 40$ na dzień i możesz spać spokojnie. Czyli teraz to około 4000-4500zł w skali 30dni. Może zaoszczędzisz i wydasz mniej ale lepiej mieć więcej niż potem płakać.

halik dołączył
25.08.2008

halik 18:51 | 03.01.2009

tak 3500 PLN to jest cena na głowę z przelotem, dojazdem do Brukseli taxi, .Kompletnie wszystko. My z pascala bylismy zadowoleni. Co bardziej ambitniejsi korzystali z Lloney planet. Ale poniewaz jest po angielsku -bałem się, że nie wykorzystamy wszystkich informacji. My bylismy 15 dni ale mozna kombinować z biletam np na 21 . Zależy jak sie uda...Ostatnio sporo ludzi kupuje loty z Anglii np. na firstchoise.co.uk a tam dolatuje tanimi.

gruba@ dołączył
05.03.2009

gruba@ 20:14 | 05.03.2009

Hej,
jeśli chodzi o wydatki z jakimi możesz się spotkać to głównie przejazdy, noclegi, jedzenie i różne wstępy.
Co do przejazdów to na krótkich odcinkach możesz próbować stopa, Meksykanie są naprawdę bardzo mili i my nie mieliśmy z tym najmniejszego kłopotu:) Poza tym klas autobusów jest cała masa...aż po klasę 'n', najtańszą i najciekawszą:) często na dworcach są różne firmy, o zupełnie różnych cenach..warto pytać, chociaż na Jukatanie najtańsza jest 'compania del sur':) Istnieje też coś takiego jak colectivo...czyli zapchane busy, które jeżdżą na dystansach do ok100km,warto ustalić cenę przed skorzystaniem z usługi! Ale ogólnie są tanie. Oczywiście nie daj się naciągnąć na taxi z lotniska do centrum,bo na pewno zawsze jest jakiś tani autobus w pobliżu:)
Co do noclegów to polecam hostelbookers.com. Łóżko w sali wieloosobowej,czasem ze śniadaniem i z zamykaną szafką to ok 10-12 dolarów. Dalej od wyrzeża może być taniej, ale średnio tyle trzeba liczyć.
Jedzenie na targach, czyli tzw.comida rapida, to ok 3-4 dolary za dwudaniowy obiad z piciem. W marketach ceny porównywalne do naszych, może trochę niższe...alkohol bardzo tani:)
Wstępy na tereny archeologiczne ok 3-10 dolarów, w zależności od tego, gdzie. 10 dolarów to te największe...Chichen Itza, Teotihuacan, Palenque.
Czasem lokalne biura turystyczne organizują pobliskie objazdowe wycieczki, np. w okolicach Palenque czy San Cristobal...cena ok 10-15 dolarów, ale za to dużo można zobaczyć i zaoszczędzić sobie trudu
Miłego liczenia:)

rambo8888 dołączył
06.01.2009

rambo8888 22:52 | 01.06.2009

witam wszytkich. chce sie wybrać w pażdzierniku na 3 tyg. do meksyku. ma ktoś jakąs ciekawą trasę? jeśli tak to proszę o odpowieć lub pomoc. chodzi oczywiście o wycieczkę wmiarę nisko budzetową i bez biur podróży pozdrawiam

ulita_gonzalez dołączył
07.09.2016

ulita_gonzalez 15:34 | 07.09.2016

A gdzie dokładnie chcesz się wybrać? Meksyk jest wielkości Europy... więc żeby było niskobudżetowo, trzeba poruszać się tam, gdzie się wylądowało :)
Jeśli będziesz w Cancun to polecam wybrzeże (wypis ciekawych miejsc zamieściłam tutaj www.aztecas.eu/podroze/riviera-maya/)  lub wycieczki do zalanych karaibskich jaskiń (www.aztecas.eu/podroze/karaiby/cenotes-podziemne-karaiby/),  jeśli Miasto Meksyk to tutaj masz rozpiskę 29 miejsc godnych zobaczenia: www.aztecas.eu/wiesci/miasto-meksyk-w-jeden-dzien/  możesz też się wybrać do Guadalajary a tam warto zobaczyć Tonala - Sam zobacz zdjęcia: www.aztecas.eu/wiesci/tonala/  Natomiast jeśli wylądujesz po drugiej stronie oceanu w Puerto Vallarta to tam można zobaczyć wielkoryby! Szczegóły opisałam tutaj: www.aztecas.eu/wiesci/puerto-vallarta/  W razie jakichkolwiek wątpliwości daj znac, chętnie pomogę ;)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl