Forum dyskusyjne

Jak dojechać gdzie przebywać ceny w Peru

kategoria podróże po świecie

kraj Peru

chico dołączył
19.11.2008

chico 10:56 | 22.12.2008

Cześć,
mam takie pytanie ponieważ pod koniec wakacji myślę o wyjeździe do Peru. Czy ma ktoś informacje jak najtaniej tam dolecieć, jak tam jest z cenami, może ktoś ma namiary na dobre hostele tam lub przewodników? Co warto ze sobą zabrać? Co warto zobaczyć w Peru?

Pozdrawiam,

marcinmmz dołączył
30.07.2008

marcinmmz 11:59 | 29.12.2008

witam,

w październiku wróciłem z wakacji, byłem w Peru i Boliwii, podróżowałem ze znajomymi, pełen spontan, byłem tam 2 miesiące, trasa Lima - Arequipa - Kanion Colca - J. Titicaca - La Paz - Uyuini - Potosi - La Paz - Cuzco - Mancora(taka plaża przy Ekwadorze), wszystko organizowaliśmy sami, bilety noclegi itp. chętnie udzielę krótkiego info :)

bilet: leciałem liniami Air Comet z Madrytu za 2730 chyba bilet kupiony 3 miesiące wcześniej, są też opcje z Londynu i innych miast ale przy okazji chcieliśmy zobaczyć Madryt, wybraliśmy Air Comet bo po prostu było najtaniej, lot do Limy ok 12h

ceny w Peru:
z Polski najlepiej wziąć USD, wszędzie łatwo można je wymienić nawet w małych miejscowościach, jest dużo bankomatów, praktycznie wszędzie akceptowana jest karta MasterCard i Visa a także Maestro ale już rzadziej, w większych miastach w supermarketach można płacić bez problemu kartą,
przelicznik to (gdy ja tam byłem dolar kosztował 2,4 PLN)
1 USD - 3 sole
1PLN - 1 sol 20 centimosów

przykładowe ceny:
Coca Cola 2l - 3-3,5 sola
woda mineralna 3L - 2-3 sole
1 h internetu: 1-3 sole, prawie wszędzie można znaleźć net
rozmowa tel z Peru do PL z miejscowych tel ok. 1sola za minute a z Polski do Peru ok 9 PLN ;]
obiady różnie ale my jako studenci nie byliśmy zbyt wybredni ;] ceny są różne w różnych miejscach,wahają się od 3-6 soli (tam gdzie jadają miejscowi) do 15-25 za porządny obiad, oczywiście są i droższe opcje

hotele/hostele:
róznica jest taka że hotel zawsze ma ciepłą wodę a hostel nie :) ceny różne, za ok 20 soli można już znaleźć niezłe miejsce, są i tańsze (10-15) i droższe zależy jaki standard, ogólnie jest tam tego pełno i łatwo jest coś znaleźć zaraz po przyjeździe,

głównie chodziliśmy sami, rzadko w zorganizowanych wycieczkach, przewodników jest dużo, wielu z nich mówi po angielsku,

co warto zobaczyć? wszystko no może oprócz Nazca bo mi się nie podobało :], Lima niezbyt przyjazne miasto, Arequipa ma swój klimat, Kanion Colca - piękne widoki, Titicaca( wyspy Uros, Puno) oczywiście Cuzco i Machu Picchu (choć zanim to zobaczyłem byłem do tego nastawiony sceptycznie)

co wart0 zabrać:
żadnych zbędnych rzeczy, tam naprawdę można kupić wszystkie gadżety,
warto jedynie znać hiszpański bo w małych miejscowościach nikt po ang nie mówi,

przy odrobinie czasu polecam również Boliwię :)

w razie pytań chętnie odpowiem,
pzdr

marcinmmz dołączył
30.07.2008

marcinmmz 12:02 | 29.12.2008

zapomniałem dodać:

po Peru podróżuje się głównie autokarami, np. podróż z Limy do Arequipy ok1000km kosztuje od 50-100 soli, ogólnie przejazdy nie są drogie, a w miastach super tanie taxi,

Shtirlic dołączył
15.06.2009

Shtirlic 00:41 | 15.06.2009

Ahoj Marcin!
sluchaj wlasnie z kumplem planujemy zrobic taki wypad do Peru oraz Boliwii ale na 2 tygodnie. Niestety moj kumpel nie dostal dluzszy urlop! Planujemy w ciagu tych 2 tygodni zwiedzic kanion Colca, Cusco z Machu Picchu, dalej La Paz z dolina Ksiezycowa oraz Uyuni Salt z wszystkimi lagunami. Jak myslisz zdazymy to wszystko obejrzec w ciagu 2 tygodni? Bardzo nam zalezy na tym slonym jeziorze w Boliwii! Moglbys dac nam kilka wskazowek co do hoteli/hosteli oraz przez jakie agencje turystyczne kupowaliscie te wycieczki na miejscu w Peru albo Boliwii a jezeli nie to w jaki sposob trafialiscie tam?
z gory dzieki!
chuz
Edward

malinowa dołączył
18.01.2009

malinowa 18:06 | 20.01.2009

ja bookowałam bilet przez www.eprzeloty.pl 
2550 pln brutto madryt-lima-madryt

do madrytu liniami easyjet z berlina (berlin-madryt-berlin 300 pln brutto)

do berlina zapewne na stopa :)
pozdrawiam

sczs dołączył
30.10.2008

sczs 19:42 | 20.01.2009

Ja w 2007r spędziłem 2 tyg w Peru i 2 w Boliwii.Trasa: LIma-Nazca-Cuzco-Arewquipa- Kanion Colca-Puno(Titicaca)-Copacabana-La Paz - Uyuni-Potosi-La Paz-Rureenabaque-La Paz-Lima.Mnie dużo bardziej podobało się w Boliwii i szczerze polecam wybrać sie na Solar de Uyuni, do kopalni srebra w Potosi i kilku dniową wycieczkę na pampę lub do dzungli w okolice Rureenabaque.(bilety lotnicze La Paz - Rure można kupić w biurze Amazon albo Transporte Aero Militar w La Paz za ok 100 $,w obie strony,mysmy kupili bilet bez wiekszych problemów jakoś 2 dni przed wylotem) . W Peru jedynie pływające wyspy jakoś nie zrobiły na mnie wrażenia, a lot nad liniami w Nazca w przeciwieństwie do kolegi pow. podobał mi się bardzo.

ola colorperu dołączył
12.02.2009

ola colorperu 19:32 | 12.02.2009

Czesc Chico,

Jestem POlka i mieszkam w Peru, w samym jego sercu, czyli w Cusco. prowadze biuro podrozy i jestem zorientowana. napisz mi cos wiecej o twoich planach, zeby cos ci poradzic..

Pozdrawiam,
Ola

vanoltom dołączył
25.11.2007

vanoltom 13:45 | 31.03.2009

Hola!
mam zamiar wybrać się do Boliwii powoli zbieram wszelkie dostępne info :) W jakim terminie najlepiej jechać w ten rejon - chodzi mi o warunki pogodowe..
Czy ktoś podróżował solo ? Są jakieś zagrożenia , porwania ?

--
Pzdr

blazy dołączył
20.03.2007

blazy 00:20 | 01.04.2009

Generalnie najlepsza pora do zwiedzania Boliwii - to czerwiec-wrzesień (ichniejsza zima). Ale uważaj - ponieważ La Paz leży na 3600 m to często w tym okresie pada śnieg, a w Salar de Uyuni może być nawet do -25 stopni. Ale jak się wybierasz w góry to 90% pewności, że zero deszczu. W dżungli też pada o wiele mniej.
Byłem w Boliwii 3 razy (1996, 2002 i 2008) i nic złego mi się stało. Zachowując normalny zdrowy rozsądek, sądzę, że nie będziesz miał problemu.
Nie wiem na jak długo jedziesz i co Cię interesuje - jak chcesz bardziej szczegółowe informacje - pisz ablaszkiewicz@neostrada.pl

vanoltom dołączył
25.11.2007

vanoltom 17:38 | 01.04.2009

dzięki, planuje wypad w góry może na jakiś wspin ale jeszcze nie wiem czego tam się spodziewać muszę doczytać.

mak dołączył
19.05.2003

mak 19:43 | 02.04.2009

no hej,
a mi sie w Boliwi podoba na poczatku maja i w pazdzierniku, bo jest mniej ludzi i nie az tak zimno. ani razu nie zlapal nas deszcz, a w gorach nad La Paz zawsze piekne widoki. Z samego La Paz masz pelno opcji na trekingi i wspinaczki (lepiej wziasc wlasny sprzet).
pozdro

chico dołączył
19.11.2008

chico 12:17 | 07.08.2009

Cześć,
Czy jest problem z wynajęciem samochodu w Peru, czy znasz może koszty? Do miejscowości która jest blisko Machu Piccu, Agua calientes jest problem z dotarciem autobusem z Cusco ?

Hasta,
Chico

Alka27 dołączył
09.09.2011

Alka27 19:27 | 20.06.2013

Czesc, mam pytanie jaki jest koszt trekking w Cordillera Huayhuash lub C. Blanca?

paweliqq dołączył
22.05.2015

paweliqq 16:51 | 22.05.2015

czesc Ola,
w najblizszym czasie wybieramy sie z zona do Cuzco, Machu Piccu i potrzebujemy info nt noclegow. Bardzo prosze o kontakt na oskmp@interia.pl

Pozdrawiam
Pawel

mak dołączył
19.05.2003

mak 20:06 | 02.04.2009

chico,
pytasz co warto zobaczyc w Peru? a czego nie warto??? chyba najmniej mnie ciagnie do Nasca, ale inni sie zachwycaja. w Limie nie ma co marnowac czasu. a poza tym wszystko. kazde miejsce ma swoje klimaty. z miast Arequipa i Cusco. jezioro Titicaca najlepiej w dwa dni, tzn z noclegiem u tubylcow, ja polecam na Amantani. Polecam tez dwa noclegi w Aguas Calientes, zeby o swicie byc na Machu Picchu i zwiedzic zanim tlumy zjada sie pociagami. Zeby od tlumow uciec mozna skoczyc na szczyt gory Machu Picchu (znacznie wyzsza od Huayna Picchu), gdzie malo kto chodzi. Z Aguas Calientes jest tez super podejscie na gore Putukusi, z ktorej wierzcholka jest zupelnie inny widok na MP.
a jak lubisz trekkingi to uffff pelno jest. ale moze nie koniecznie slynne Inca Trail bo tam straszne tloki.
Dla bardziej ciekawskich polecam polnoc, to zupelnie inne Peru. Na wybrzezu Trujillo i Chiclayo. W glab Cajamarka.
oj, dlugo tak jeszczemoglabym pisac, ale starczy.

Co warto zabrac? Aparat fotograficzny z ladowarka i zapasowa karta. Lepiej miec wlasne niz szukac na wariata.

a co do lotow to trzeba sledzic promocje. Ja przewaznie lece przez Madryt - Iberia albo LAN bo jak maja promocje to jest taniej niz AirComet.

powodzenia

vanoltom dołączył
25.11.2007

vanoltom 10:11 | 03.04.2009

heja,
a czy potrzebne sa jakieś pozwolenia na wspinanie czy i gdzie można dostać topo i czy są kluby alpinistyczne by znaleźć partnera do wspinaczki ?

pzdr

mak dołączył
19.05.2003

mak 21:24 | 03.04.2009

generalnie nia ma pozwolen, no chyba, ze na terenie Parku Narodowego, ale wtedy po prostu kupujesz bilet wstepu jak kazdy inny.
w mapy trzeba sie zaopatrzac w stolicach (Lima, La Paz)
Lima:
Instituto Geografico Nacional, Aramburu 1198, Surquillo, Lima. 8-17 pon-pt - mapy topograficzne pokrywajace caly kraj, choc czasami brakuje im arkuszy, sa nieco przestarzale, ale sa.
South Americac Explorers, Calle Piura 135, Miraflores (jedna przecznieca od duzej Avenida Arequipa) - tutaj mozna kupic dobre mapy Cordillera Blanca (dwie czesci, poludniowa i polnocna, po okolo $43 za sztuke), oraz dobra nowa (2004?) mape Cordillera Huayhuash. SAE ma sprzedaje te topograficzne Instytutu Geografii, ale drozej i nie maja wszystkich. Tak czy siak jest to dobre miejsce do odwiedzenia i zaciagniecia jezyka.

La Paz
Instituto Geografico Militar, Calle Juan XXIII 100, oficina 5, La Paz. oryginaly lub kopie map topograficznych
Los Amigos del Libros, Calle Mercado, La Paz, El Alto - maja topo, i dokladniejsze mapy z serii Walter Guzman Cordova
w samym centrum jest pelno biur, ktore oferuja trekingi i wspinaczki, czasami mozna u nich dostac mapy.
pozdro

La Paz - kluby
Club Andino Boliviano (ca. Mexico 1638, La Paz)
Club de Excursionismo, Andinismo y Camping (ca. Goita 155, La Paz)
nie znam ale podobno oba sa pomocne i wsrod ich czlonkow mozna dobrac sensownych towarzyszy na wyprawy/wspinaczki
za miesiac bede w La Paz wiec jak mi sie uda urwac na pare minut to postaram sie zaciagnac jezyka

vanoltom dołączył
25.11.2007

vanoltom 14:17 | 10.04.2009

wielkie dzięki za tak szczegółowe informacje :)
a wybiera się tam ktoś w przyszłym roku ? Interesują mnie Cordillera Blanca i Cordillera Huayhuash oraz w Boliwii rejon La Paz np Illimani

L.A.zurowa dołączył
23.06.2009

L.A.zurowa 16:48 | 23.06.2009

Halo, jade do Ameryki Poludniowej w listopadzie. Ruszam z Wenezueli kieruje sie na poludnie (boskie Buenos:-). Po drodze zatem zahacze i o Peru, a w Boliwii chcialabym zatrzymac sie dluzej (miesiac?). Jesli ktos sie wybiera, moze mi cos polecic ciekawego (nie tylko glowne turystyczne atrakcje), bede bardzo wdzieczna. Po raz pierwszy w podroz ruszam sama, moze jakies rady? A moze odezwie sie ktos, kto tez w tym czasie bedzie w Nowym Swiecie lub ktos kto tam mieszka?
Pozdrawiam Wszystkich!

azuleirian dołączył
24.02.2009

azuleirian 18:08 | 25.06.2009

wyjeżdżam do Peru w przyszły piątek z Warszawy czy ktoś może też leci z Londynu?

madrito dołączył
10.03.2013

madrito 22:44 | 29.06.2013

Hej!
Wczoraj własnie wróciłam z Peru. Niesamowity kraj. Leciałam Air Europa z dolotami kosztowało mnie to niecałe 2000 tys.(Barcelona-Mart-Lima-Madryt-Paryz). w cusco mogę polecić hostel Mama simona, w Arequipie naprawdę świetny Santa Marta). W peru jest bardzo duzo do zobaczenia. Ja zaczełam od Cusco i okolic + Inca Trial. Inca trial to super sprawa..no tylko trochę droga i trzeba zarezerwować ok 5 miesięcy wcześniej. Potem do Copacabany tu moge polecić super restaurację La Capula - super pstrąg. I oczywiście wyprawa na cudowna Isla del Sol. Potem powrót do Peru i wyspy Uros- spraszny niewypał, nie polecam. z puno do Arequipy. Tu wykupiliśmy Colca Trek (ok. 100-120 soli). Pare dni w Arequipie, kilka godzin w Ice i Lima.

mono01 dołączył
18.10.2011

mono01 23:40 | 29.06.2013

Wróciłam miesiąc temu, podróżowaliśmy po Peru i Boliwii w trzy osoby przez cały maj. Tym, którzy planują podróż między innymi polecam treking w Kanionie Colca, przynajmniej trzydniowy trip po Salar de Uyuni. Peru piękne, ale Boliwia urzekła mnie znacznie bardziej zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że z wiedzą nawet niezbyt szeroką na temat tła historyczno- politycznego człowiek nie czuje się ślepy i głuchy i zdecydowanie bardziej potrafi zrozumieć tamtejszą społeczność. Pogoda w maju w peruwiańskich andach rewelacyjna- ani kropli deszczu, słonecznie, na Salarze w dzień przyjemnie ale wieczory, noce i poranki - lodownia, duże różnice temperatury między dniem a nocą

tomaszmarte dołączył
04.05.2012

tomaszmarte 15:12 | 04.02.2015

Co do ludzi w Peru i przewodników to wpisz w wyszukiwarkę "Wyprawa do Peru" i trafisz na dobrego bloga, gościa, który tam mieszka. Co do przewodników to jest w Peru polska agencja trampingowa peruexpedicion.com Pewnie Ci pomogą. Saludos,

paweliqq dołączył
22.05.2015

paweliqq 16:49 | 22.05.2015

czesc Ola,
w najblizszym czasie wybieramy sie z zona do Cuzco, Machu Piccu i potrzebujemy info nt noclegow. Bardzo prosze o kontakt na oskmp@interia.pl

Pozdrawiam
Pawel

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 19:27 | 22.05.2015

Bez obaw. Na miejscu jest mnóstwo miejsc o różnym standarcie. Do wyboru, do koloru ....

Jakub345 dołączył
12.05.2016

Jakub345 10:09 | 12.05.2016

Wlaśnie wrócilem z Peru. Zrobilem niesamowity trekking AUSANGATE (obok Cusco). NIe chcialem go robić na wlasną rękę, ponieważ nie bylem dobrze przygotowany na to. Trafilem na super lokalne biuro podróży z Arequipy, które zajelo się zorganizwaniem trekkingu dla mnie. Widoki niesamowite, trekking totalnie nieturystyczny, naprawdę nie spodziewalem się, że mogę na taki trekking natrafić w Peru. Mialem portera oraz przewodnika. Spaliśmy w malych domkach pasterskich, mimo zimna nasz porter robil pyszne jedzenie dla nas! W niektóre dni mogliśmy się wykąpać w cieplych zródlach. Cena też dość niska w porównaniu do innych lokalnych biur podrózy. Bardzo polecam ten trekking! Biuro podróży znajdziecie tutaj : www.alpinca.pl  .

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl