Forum dyskusyjne

Ekstremalna wyprawa Transafrykańska

kategoria podróże po świecie

podroznicy dołączył
21.09.2004

podroznicy 13:23 | 23.12.2008

Witam,
W oparciu o nasze doświadczenie i spostrzeżenia poczynione na kontynencie Afrykańskim, zamierzamy zrealizować ekstremalną wyprawę dla wszystkich chętnych. Start w dowolnym mieście w Polsce, koniec w Kapsztadzie, lub po półmetku w Kapsztadzie powrót na kołach do Polski. Udział w samochodach własnych. Koszt dla 1 samochodu i 2 osób w nim to ok 25-30 tys zł przy trasie do Kapsztadu. Dla trasy around Afryka to ok 55-60 tyś. Wpisowe, które obejmuje opiekę przewodników i wszelką pomoc na trasie to 14 tyś zł od osoby. Załogi mogą być również 4 osobowe. Wtedy korzystniej wypada koszt eksploatacji samochodu na trasie.
Jest to wyprawa ekstremalna, bez wygód, no może czasem. Liczba załóg do 6 samochodów, ze względów bezpieczeństwa. Na trasie m.in. Maroko, Mali, Senegal, Kamerun, Nigeria, Kongo jedno i drugie, Angola, RPA.
Czas trwania takiej wyprawy - do Kapsztadu 3 mieś, dookoła 6-7 miesięcy. Oczywiście wg potrzeb może być szybciej, bardziej rajdowo.

W razie pytań, piszcie. Chętnie odpowiem na pytania.
dstoklosa@autopodroznicy.pl

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 16:30 | 23.12.2008

60 tys.?? Tylko...? no to luz - juz sie pakuje :)

emski dołączył
13.12.2003

emski 21:04 | 23.12.2008

TO TANIO !!!! zaraz pcham tam swoj samochod i w droge :-))

daaniello dołączył
08.05.2006

daaniello 21:24 | 23.12.2008

mi też bylo wesoło jak to przeczytałem... jakbym mial auto to juz bym był spakowany

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 23:01 | 23.12.2008

Tylko te Wasze "podróże" raczej nic nie mają wspólnego ze zwiedzaniem świata a raczej z bezsensownym pokonywaniem odległości w warunkach pseudoraidowych... :-(.

emski dołączył
13.12.2003

emski 01:43 | 24.12.2008

co ty gadasz AMKAB wroca klienci z Afryki je beda opowiadac ze tak gnali ze nic niewidzieli zjechali wszystko zajechali kupe samochodow ale jaka gola na ta kase co wydali i tu jest extreme !!! a tak powaznie ro obserwuje Dakar pierwszy raz a South America i sadze ze udzial tam jest tanszy niz ta Afryka oferowana a jada z po Patagonie na polnoc pod Peru i do Buenos Aires

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 02:57 | 24.12.2008

Z tego co wiem to Dakar w 2009 to tylko przez 2 kraje - Argentyne i Chile, poza tym uczestnikow jest więcej więc obniżyli koszty, poza tym nie wiem czy mają takich przewodników... :-)).

marcopolis dołączył
22.11.2006

marcopolis 17:28 | 06.01.2009

Na czym polega pomoc i do czego potrzebni sa przewodnicy, chyba jest to ukryta marza organizatorow,

Bonifacja dołączył
08.10.2008

Bonifacja 22:46 | 07.01.2009

Nie dość że kwota z kosmosu,to jeszcze całkiem bez sensu.Jak wy jesteście podróżnicy,to ja jestem chiński mandaryn.

Manuella dołączył
13.01.2009

Manuella 02:02 | 13.01.2009

noooo to faktycznie macie doswiadczenie :))))))))))

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl