Forum dyskusyjne


Do tych co byli Co polecacie zobaczyć w Nepalu

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

Seroslav dołączył
22.12.2008

Seroslav 23:40 | 23.12.2008

Planujemy 1-1,5 miesięczną wyprawę do Nepalu i jesteśmy na etapie szukania informacji o tym co warto robić i odwiedzić tam.
Na naszej liście "must see" jest Pokhara i Bhaktapur, Kathmandu też po drodze zaliczymy zapewne.

Co i dlaczego polecacie dodać do trasy wędrówki?

Czy ma ktoś doświadczenia w próbie odwiedzenia klasztorów, szczególnie buddyjskich? Gdzie i jak do nich można dotrzeć w Nepalu?

Jakieś ciekawe miejsca, z dala od wydeptanych szlaków?

Jakie są święta i gdzie obchodzone w terminie październik-listopad?


makensis dołączył
26.01.2009

makensis 23:19 | 26.01.2009

Półtora miecha to się wykosztujecie na wizach :)
Na razie małe info, swój wyjazd zamieszczę w ciągu 2tygodni. Będzie na stronce Relacja Indie. Od KTM żabi skok na Patan. Bhaktapur podobno piekny, ale sam wjazd kosztuje ponad 10$!! Pomiędzy Pokharą a KTM jest kilka fajnych miejscowości, jak się dobrze zakręcicie to gdzieś tam w okolicy organizują rafting - Bandipur, Gorkha, Manakana. A od Pokhary bardziej uciążliwy trek Annapurna, lub ciekawszy Jonson Trek i wiele innych ile czasu tyle możliwości. Akurat paźdz-listopad to szczyt sezonu, także powodzenia w poszukiwaniu nie wydeptanych szlaków. A na serio chcecie przygody? Mustang Valley stoi otworem, permission 700$ ale co tam, Nepal każe sobie płacić za przygodę indywidualną..


Seroslav dołączył
22.12.2008

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 21:13 | 28.01.2009

polecam po trekkingu wkoło Annapurny (boska przyroda, dużo kultury) odpoczynek w Chitwan National Park, gdzie nad rzeka graniczącą z parkiem można sączyć imbirową i patrzeć na kąpiele słoni i zachód słońca nad dżunglą, w Pokharze polecam nocleg jak najdalej od turystycznego centrum i koniecznie z widokiem na jezioro i loty paralotniami z szkolonymi specjalnie jastrzębiami (ptaki te to najczęściej odratowane pisklaki lub inne bidaki, które padły ofiarą cywilizacji), Bandipur to miła wiocha z rewelacyjną architekturą i trochę tras spacerowych


domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 21:15 | 28.01.2009

co do Mustang Valley..stojąc na jej granicy czułem się jak u wrót do innego świata..ale nie stać mnie było na wizę i całą wycieczkę.. następnym razem;)


makensis dołączył
26.01.2009

makensis 22:24 | 28.01.2009

Spoko, czułem to samo - w sumie prześlizgnąć się nie byłoby wcale trudno, ale nie daj boże na trasie punkt kontrolny i zapłacimy..1000$. Spotkałem też niezłych trekerów mieli wstęp wolny, tylko z tą różnicą, że podpisali pisemko, że po zdanym kursie będą wcieleni do armii nepalskiej. Oczywiście można dostać wezwanie za 10lat jak i za 10dni od ukończenia kursu.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl