Forum dyskusyjne

2 tygodnie w Panamie

kategoria podróże po świecie

kraj Panama

zmaciej dołączył
01.03.2004

zmaciej 03:58 | 25.12.2008

Witam,

W marcu wybieram sie do Panamy (i moze do Kostaryki). Jako ze urlopu jak kot naplakal, na wyjazd moge poswiecic jedynie 2 tygodnie. Czy warto? A jak tak, to co polecacie?

Dzieki z gory.

m

blazy dołączył
20.03.2007

blazy 13:20 | 26.12.2008

Akurat jeśli chodzi o Amerykę Środkową to są to (moim oczywiście zdaniem) najmniej ciekawe i najdroższe kraje. W Panamie byłem - i właściwie nic fajnego tam nie widziałem. Sama stolica- wystarczy jeden dzień wynająć taxi za ok.30 USD która przez cały dzień obwiezie Cię po mieście (barrio viejo - czyli stare miasto, OK) i zawiezie nad kanał panamski (śluza Miraflores). Z plaż warto lecieć do Boca de Torres - ładna okolica, ale jak ja byłem (2004 rok) to lało równo przez 5 dni. Przelot ok. 80 USD, linie chyba AEROPERLAS, latają z małego lotniska PANTILLA.Potem możesz jechać busem do Costa Rica (tylko byłem przejazdem, z opowieści wiem, że drogo, kraj totalnie zamerykanizowany, i ogólnie nieciekawy).
Ze swoich doświadczeń polecam Nikaraguę i/lub Gwatemalę - taniej, ludzie bardzo mili. Podobno też Honduras jest OK.
W Gwatemali bezwzględnie warto zwiedzić Tikal - to najładniejsze ruiny miasta Indian prekolumbijskich jakie widziałem (nawet wg mnie meksykańskie Chichen Itza się im nie równa). Warto zobaczyć Antigua (bardzo ładne stare miasto, kilka wulkanów do wejść), Quezaltenango - również wulkany, i stare miasto właściwie nieniszczone cywilizacją ) a jadąc do Tikal warto zatrzymać się w Rio Dulce i pojechać do gorących źródeł, gdzie spada wodospad z gorącą wodą, super bajer.
W Nikaragui - wyspa Ometepe na jeziorze Nikaragua, plaża w San Juan (po stronie Pacyfiku), i /lub przelot (jak nie ma czasu a jest kasa - ok, 80 USD/OW) lub dojazd kombinowanym transportem lądowo-morskim ( jak jest czas a mało kasy) na wyspę Corn Island - super plaże (ale nie na wyspie głównej, trzeba szybką motorówką przepłynąć na Litte Corn Island. Jest jak w raju, bez aut, super plaże, ciepłe czyste morze, paradise). Warte polecenia.
Jeśli masz tylko dwa tygodnie to raczej oba kraje nie wchodzę w grę. Dlatego - jeśli wolisz zabytki i góry - wybierz raczej Gwatemalę, jeśli plaże - to Nikaraguę.

Powodzenia

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl