Forum dyskusyjne

Syberia - Jakucja

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

Manuella dołączył
13.01.2009

Manuella 02:21 | 13.01.2009

Planujemy ze znajomymi Ekstremalna Przygode w sierpniu (ponoc jedyny miesiac tam bez komarow) - bagna, tajga, splywy katamaranami. Bedzie to nasza pierwsza wyprawa na Syberie. Baaaardzo prosze o podzielenie sie wlasnymi doswiadczeniami i o rady. Z gory bardzo dziekuje!

mlabieniec dołączył
25.09.2008

mlabieniec 17:50 | 15.01.2009

Witaj,
trudno jest mi sie wypowiadac na temat Jakucji, ale popieram Wasz fantastyczny pomysl na przezycie wyjazdu marzen. Ja w poprzednie wakacje bylam nad Bajkalem i w jego okolicach, w sumie 5 tygodni. Bylo fantastycznie. Niemniej o tak odleglych teranch, w ktore Wy pragniecie sie dostac, wiadomo mi niewiele ponad to co opisal Jacek Pałkiweicz w swojej ksiazce "Wyprawa na Biegun Zimna". Pozycja do dostania w Empiku m.in.. Z tym, ze dotyczy roku 1989 i zimy. Niemniej oddaje b wiernie charakter i dosc surowy klimat Syeberii. To sie z pewnscia nie zmienilo:). W ogole jesli chodzi o Syberie to odnosi sie wrazenie, ze cofamy sie w czasie i to o wiele lat. Ale po kilku tygoniach pobytu nawet to odczucie zie zmienia.
Gdybym mogla w jakikolwiek sposob pomoc to prosze piszcie do mnie na maila: magdalab@biol.uni.lodz.pl

Pozdrawiam serdecznie i zycze powodzenia. Naprawde warto te wyprawe zorganizowac.
Pozdrawiam,
Magda

Manuella dołączył
13.01.2009

Manuella 05:28 | 16.01.2009

Bardzo, bardzo dziekuje! Odezwe sie na maila ....

julek dołączył
06.07.2006

julek 15:57 | 16.01.2009

Ja z kolegami planujemy wyprawe autami w czerwcu do Jakaterynburga za Uralem jedziemy na cztery auta mamy juz sponsora i darmowe vizy. W zeszlym roku dotarlismy do Archangielska wspaniala przygoda i b sympatyczni ludzie mysle ze tez bedziecie zauroczeni !
pozdrawiam Julek

gusika dołączył
22.12.2006

gusika 15:40 | 20.01.2009

Podłaczam sie jako zainteresowana, planujemy ze znajomymi wyprawe w sierpniu. Na razie myslimy nad trasa, transportem itd. Prosilabym o jakies dokladne info, relacje ew an maila bozenka0000@poczta.onet.pl
bede wdzieczna.

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 15:58 | 20.01.2009

Macie juz sponsora? Wow...chyba tez tak zaczac powinnam

julek dołączył
06.07.2006

julek 09:10 | 24.01.2009

Naszym wsparciem finansowym jest promocja Gminy Kobylnica i UM Słupsk, dodatkowo staramy sie o opieke nad tym naszym pomyslem firmy ktore w dobie kryzysu jeszcze prosperuja. Taka zabawa jest troche kosztowna bo do przejechania mamy kilka tys kilometrow i trzeba odpowiednio przygotowac auta a nowe to one nie sa hi hii.
Naszym planem jest odnowienie kontaktow z tamtejsza polonia , bardzo mile mamy wspomnienia z poznanymi polakami w Archangielsku ktorzy sie nami zaopiekowali , poznalismy nawet wladze miasta i samego Mera (z ktorymi wymienilismy sie butelkami)
W tym roku chcielibysmy zabrac ze soba dziennikarza a moze i miejscowa tv bo jest okazja do przedstawienia Rosji w innych kolorach niz to pokazuja dzisiejsze dzienniki .
pozdrawiam Jerzy P

tragopan dołączył
24.04.2006

tragopan 10:01 | 10.02.2009

Ja mam w planach wyjazd w połowie maja samochodem osobowym do Jakucji, Bajkał, góry Ałtaj. Nie wiem jak jest z drogami do Sachalina. Dalej się nie da jechać samochodem osobowym, tak mi pisali znajomi z Jakucka.
Może by było więcej chętnych. tragopan@poczta.fm Cel wycieczki to dożo zdjęć terenów naturalnych, zwierząt, ptaków Syberii i Ałtaju. Czyli więcej czasu będę chciał spędzić w górach, lasach, stepach a nie w miastach.
Pozdrawiam Jacek

SuShe dołączył
20.02.2009

SuShe 07:05 | 22.02.2009

Łohoho. Znam na pamięć Jekaterynburg i w sumie zaskakuje mnie, co Was pociąga w tym mieście ;). Chyba że orzyroda poza nim i macie zamiar po górach przebieżki zrobić. No i może do teatru Kolady się przejść...

SuShe dołączył
20.02.2009

SuShe 07:07 | 22.02.2009

Ach już doczytałam. Ttuejsza polonia. No tak, żywo działa, tyle, że w czerwcu nie mają już zajęć, wakacje i nikt się nie pojawia. Za to pani prezes Czesława Pietruszko, która jest założycielem organizacji, na pewno bardzo chętnie udzieli wielu informacji. No proszę, Jekaterynburg :)

julek dołączył
06.07.2006

julek 19:51 | 22.02.2009

Milo cie poznac! Bylas widze w tych okolicach i uwazasz ze nie ma tam co oglodac , niedziwie sie tobie bo wiekszosc rosyjskich miast wyglada podobnie ale my poprostu chcemy tam dojechac i... wocic calo . Mamy juz kontakt z tamtejsza polonia i wszystko jest w trakcie przygotowan. Moze masz jakies uwagi co do tego planu to chetnie je wyslucham zapraszam na www.wyprawa-na-ural.cba.pl 
pozdrawiam Jerzy

SuShe dołączył
20.02.2009

SuShe 20:02 | 22.02.2009

Nie byłam, tylko jestem tutaj od dwóch lat prawie, z przerwali, w maju/czerwcu wracam do Polski. Wiem, że większość rosyjskich miast to postsowieckie realia itd., ale ja po prostu jestem zakochana w Syberii :). A tutejszą polonię świetnie znam.

SuShe dołączył
20.02.2009

SuShe 20:06 | 22.02.2009

A link coś nie robi... No, w każdym razie na pewno przed Wami wiele wrażeń, niedawno było tutaj dwóch z filmówki, twierdzą, że tematów na serial dokumentalny ;), ja chyba po prostu jestem przykładem zmęczenia materiału!

julek dołączył
06.07.2006

julek 22:01 | 22.02.2009

Szkoda ze nie bedziesz w czerwcu bo chetnie poznalbym Ciebie osobiscie . Temat Rosja jakos chodzi za mna od kilku lat moze od pierwszej wizyty w tych stronach lubie ta prostote i tych wspanialych ludzi czasem juz zmeczonych zyciem , czekajacych na dokonczenie tego biegu. Zobacz strone www.gp  24.pl i wbij na wyszukiwarce Ural i archangielsk mozesz poczytac tez o naszej wyprawie do Murmanska ma www. kafary.pl (kolski) albo o krymie www.waldek.sewera.pl 
ps. pochwal sie co ty tam robisz jesli to nie tajemnica?
pozdrawiam!

SuShe dołączył
20.02.2009

SuShe 05:59 | 23.02.2009

Chętnie poczytam, macie już niezły dorobek, hoho! Jasne, że wschód wciąga. Kto pojedzie na wschód, tego przestaje intrygować ułożony, zuniformizowany i zamknięty w konwenanse zachód. Pracuję tutaj na uniwerku, w ramach ministerialnego programu dla lektorów. Kiedy Wy w tym czerwcu będziecie? Już trochę naszych podróżników tutaj przetarliśmy po mieście :). Nie mam jeszcze biletu, ale pewnie na pierwszy tydzień czerwca kupię. A jeśli można, to z kim się z polonii dogadujecie? Z Panią M.L.?

julek dołączył
06.07.2006

julek 06:37 | 23.02.2009

Dziendobry ! Zlapalismy kontakt z pania Martina Lukas wyjazd planujemy na 5 czerwca a moze w powrotna droge do kraju zabierzesz sie znami bylo by weselej. Chcielibysmy moze zabrac cos ze soba dla tamtejszej poloni moze bys cos podpowiedziala czego im najbardziej brakuje ? Czy bylby problem z zalatwieniem u was zaproszen bo mamy maozliwosc dostania ale z Archangielska.
pozdrawiam i zycze milego dnia !

SuShe dołączył
20.02.2009

SuShe 07:09 | 23.02.2009

Heh, tak trochę mi z nieba spadliście, hehe ;). Nie wiem, czy mogłabym z Wami wracać, bo trochę terminy gonią, musielibyśmy szczegóły obgadać, planowałam pociąg Nowosybirsk - Berlin, jedzie taki raz w tygodniu. A ile taka podróż trwa? I przez co, przez Białoruś? Nie mam wizy tranzytowej jeszcze... A jaki ja mam tutaj majdan po dwóch latach, duże macie bagażniki, hihi? ;) Co do zaproszeń to ja sama mam z tym problemy i nie jestem nijak związana z polonią, w polonii zresztą też pracuje dzewczyna z Polski, ale ona na bank w maju wyjeżdża. Czego im brakuje... hmm. Może podpytam, chociaż będzie na pewno rozdźwięk między opinią nauczycielki (podręczniki, hihi) a panią prezes. No, Pani Marina to kobieta wulkan, energii na kilka wcieleń. Jeśli ktoś jest w stanie zorganizować zaproszenia, to tylko ona, ale wiem, że nie jest teraz z tym lekko, OWIR ciągle jakieś nowe komplikacje prawne wprowadza... No ale... przecież co za problem w Polsce kupić voucher i zrobić sobie wizę turystyczną? Nie kosztuje to aż tak wiele, a prosta sprawa. Może pogadaj z Arturem - stronka www.wadi.pl.  Solidny chłopak i ceny konkurencyjne bardzo, bardzo.

julek dołączył
06.07.2006

julek 12:05 | 23.02.2009

Witaj jeszcze raz, bagazniki mamy spore miejsca dla ciebie napewno starczy planujemy powrot przez Ukraine. Z wizami nie zawracam glowy mamy darmowe wizy od konsula w Gdansku a zaproszenia dostane z Archanielska poradze sobie i z tym problemem. Odpisała pani Marina na temat podarkow juz wszystko wiem pozostaje tylko Ciebie skrecic na droge powrotna !

SuShe dołączył
20.02.2009

SuShe 19:37 | 23.02.2009

Przez Ukrainę - świetnie, to odpadłaby mi wiza przez Białoruś, hmm.. no kuszące to, kuszące.... ale sztuki byłyby dwie? :) Rozmawiamy cały czas bardzo hipotetycznie ;). Pewnie wracacie na koniec czerwca, ja tu miesiąc nie wytrzymam, chyba, ze ruszę w podróż po Rosji jeszcze ;)

julek dołączył
06.07.2006

julek 20:44 | 23.02.2009

Wyruszamy 5 czerwca bedziemy mysle u ciebie gdzies za 5 dni nie wytrzymasz? a sztuki dwie to kto jeszcze? Jedzie z nami dziewczyna i to tylko bedzie porwanie polaczone z gwaltem moze pokaza ciebie w tv jako pokrzywdzona na wschodzie... hi hiii... Staramy sie ograniczac czas wyjazdu bo kazdy prowadzi tu jakis interes i trzeba go niestety pilnowac. Chyba ze w miedzy czasie okaze sie ze nie ma do czego wracac ...

SuShe dołączył
20.02.2009

SuShe 20:56 | 23.02.2009

Skrzywdzić to ja się sama już skrzywdziłam, bom się na 2 lata na wschód zesłała. A telewizja kłamie, hehe. W każdym razie jest jeszcze jeden kolega, który też się przeprowadza do Polski, no ale jego plany są mgliste, zależne od pracy, a poza tym Wasze auta ograniczone w liczbie miejsc siedzących. Mnie strasznie już rwie do Polski, chociaż 2 tygodnie temu jeszcze tam byłam. Tak jeszcze co do Twoich zachwytów Rosją, to dużo łatwiej się zachwycać spoza granic ;). Codzienność potrafi przytłoczyć wszędzie, wiem, ale postsowiecka codzienność szybciej i mocniej. Nooooo, to powoli się dogadujemy, jeśli nic nie wyskoczy, tak bliżej terminu pójdziemy w szczegóły, jak się Wam wyklaruje i u mnie też.

SuShe dołączył
20.02.2009

SuShe 20:56 | 23.02.2009

Skrzywdzić to ja się sama już skrzywdziłam, bom się na 2 lata na wschód zesłała. A telewizja kłamie, hehe. W każdym razie jest jeszcze jeden kolega, który też się przeprowadza do Polski, no ale jego plany są mgliste, zależne od pracy, a poza tym Wasze auta ograniczone w liczbie miejsc siedzących. Mnie strasznie już rwie do Polski, chociaż 2 tygodnie temu jeszcze tam byłam. Tak jeszcze co do Twoich zachwytów Rosją, to dużo łatwiej się zachwycać spoza granic ;). Codzienność potrafi przytłoczyć wszędzie, wiem, ale postsowiecka codzienność szybciej i mocniej. Nooooo, to powoli się dogadujemy, jeśli nic nie wyskoczy, tak bliżej terminu pójdziemy w szczegóły, jak się Wam wyklaruje i u mnie też.

julek dołączył
06.07.2006

julek 21:19 | 23.02.2009

Od marca zabieram sie za wizy ekipa juz sie prawie wyklarowala jedziemy tylko na trzy auta i chetnie bysmy gdzies nocowali w kwaterach u tubylcow bo tu juz nie chodzi o kase ale o prawdziwy kontakt z ,, przyroda,, ! Masz pytania to smialo ale moze nie tu booo tu nie mam intymnosci hi hi... masz nr gg? czy na maila?

julek dołączył
06.07.2006

julek 21:21 | 23.02.2009

znalazlem twojego maila na GT aktualny?

julek dołączył
06.07.2006

uranmars dołączył
31.01.2009

uranmars 09:47 | 24.02.2009

Ależ skąd! Przez większość roku nie ma tam komarów :-), są tylko latem odkońca czerwca do początku sierpnia. Jeżeli nie macie w planach gór to sierpień może być. Ale pamiętajcie że tamtejszy sierpień to jak nasz październik, mokrawo, a w górach (i to nie koniecznie wysoko) śnieg jest bardzo prawdopodobny, w nocy temperatury poniżej zera też niesą czymś żadkim. A we wrześniu to już zima (mierząc naszymi polskimi normami).

Jeżeli lubicie egzotyczne kierunki to polecam filmy podróżnicze Boso Przez Świat. Można sobie oglądnąć bezpośrednio ze strony www, bez ściągania na kompa:
www.BosoPrzezSwiat.szu.pl/ 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl