Forum dyskusyjne

rozczarowanie

kategoria podróże po świecie

eesti dołączył
18.04.2008

eesti 05:47 | 13.01.2009

brud , smrod i ubostwo. na dodatek tubylcy za wszelka cene chca uslyszec jak wspanialy jest ich kraj,slamsy stanowia 80 procent tut. budownictwa, niektore sa bez pradu, natomiast ludzi sa na bardzo niskim poziomie cywilizacyjnym. ci, ktorych mozna spotkac w europie sa inni- za edukacje trzeba placic, co powoduje , ze bogaci sie ksztalca, a biedni nie.
na dodatek uwielbiam ich pokrzykiwanie na kazdym rogu :"hey joe" (joe jest tutaj synonimem amerykanina.
aha. turysci , kttorzy tutaj przyjezdzaja sa nastawieni na tanioche.i tak rzeczywiscie jest. prom z jednej wyspy na druga, plynacy 6 godzin kosztuje ok 30 zl.
polecam filipiny tym, co lubia nurkowac.

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 12:03 | 13.01.2009

Przymierzałem się do Filipin w tym roku...mówisz ,że nie warto?Zresztą nie jestem pewien , czy listopad-grudzień to dobre miesiące na ta ten kraj a tylko wtedy mam czas.
A gdzie byłeś konkretnie ?
pozdro
Marek

eesti dołączył
18.04.2008

eesti 12:12 | 13.01.2009

czas jest idealny, normalnie miesiace monsunowe to lipiec i sierpien.jestem w tej chwili na boholu, ktory jest zupelnie inny pod kazdym wzgledem. bardzo mile rozczarowanie. tymczasem od manili do cebu, droge ladowa mozna sobie podarowac.niemniej zaluje, ze nie pojechalem do tajlandii. bylem z dwoma kolegami, ale po pierwszym dniu sie rozdzielilismy i spotykamy sie na powrocie- austriak i belg. austriaka zatkalo, jak o 1.00 w nocy kupa pijakow bez zebow do nas przyskoczyla z okrzykami hello, hello, belg stwierdzil, ze to i tak jest lepiej niz sie spodziewal, potem prostytutki zachwalajace swoje watpliwe wdzieki, potem hotele. pytamy sie ile kosztuja pokoje a oni nam stawke godzinowa.. ale to jest manila, reszta jest ok. spotkalem dzisiaj australijczyka, powiedzial ze uwielbia ten kraj, because: where else can you fuck 17years old girl?miodzio po prostu.
21 dni masz bezwizowo. czuje, ze to i tak za dlugo. chyba, ze lubisz plaze i nurkowanie.poza tym tutaj nic nie ma.nie wiem czy dobrze kojarze, czy ty jestes tym, ktory poznal tutejsza dziewczyne?
moj tel-0601709800, gdybys chcial porozmawiac przed wyjazdem, ale prosze dopiero po 28.01.

eesti dołączył
18.04.2008

eesti 12:25 | 13.01.2009

jeszcze jedno, wszyscy mnie tutaj przestrzegaja przed zlodziejami i bandziorami. jakos niczego nie zauwazylem...czuje sie pewnie.natomiast belg nie odpowiada na moje smsy. nie wiem, co mu se stalo.
jedynie wszedzie stoja straznicy przed sklepami i bankami, nawet przed apteka dzisiaj widziaem trzech z shotgunami.

dawidfischer dołączył
12.12.2006

dawidfischer 18:05 | 16.01.2009

A Ty sie chwalisz czy zalisz? było trzeba przeczytac przed wyjazdem gdzie sie jedzie

[konto usunięte] dołączył
10.03.2010

[konto usunięte] 13:17 | 10.03.2010

A ja jestem teraz na filipinach dokladnie w cebu wczesniej bylem w manili .
Duze miasta jak wszedzie na swiecie sa tloczne i pelno spalin samochodow itd. Chyba nic w tym dziwnego no i ze wzgledu na temperature jest smrodek czasami. Slamsy i ludzie mieszkajacy na ulicy tak sporo tego no ale jedno jest pewne napewno niezamarzna. Poza tym jest niedrogo i mozna calkiem komfortowo zyc za niewielkie pieniadze. Wiekszosc mieszkancow mowi po angielsku i wszelka korespondencja np. z urzedem skarbowym jest po angielsku. Wizyta w urzedzie czy szpitalu wszedzie angielski czyli barjera jezykowa odpada. Dzisiaj poszedlem do lekarza( nowoczesna prywatna klinika ) kazdy rodzaj specjalizacji medycznej. Czekalem 15 min zostalem przyjety za konsultacje zaplacilem ok 8 USD. Porownujac chcialem zamowic prywatna wizyte u specjalisty w Londynie Cena 200 funtow czyli okolo 300 USD. Wiec wole filipiny.
Jestem tutaj drugi miesiac i coraz bardziej sie przekonuje do tego kraju. W kwietniu wracam do europy ale napewno chce wiecej czasu na filipinach spedzic i odwiedzic wiecej miejsc. Moze zostane tu na stale.

Pozdrawiam

magdabis dołączył
18.01.2004

magdabis 13:29 | 12.03.2010

Dla mnie Filipiny to najciekawszy kraj w Azji Płd-Wsch. Mało turystów, piękne tereny, nie za drogo. A to, że są slumsy itp to wynika z biedy. Taki urok tego kraju.
Magda
www.careerbreak.wordpress.com 

dominkom dołączył
19.07.2008

dominkom 17:40 | 29.05.2010

Filipiny to glownie przyroda w tym wspanialoe plaze i swietne miejsca do nurkowania. Kilka ciekawych wulkanow a na polnocnym Luzonie najstarsze tarasy ryzowe na swiecie. Kraj dosc tani w tym tanie wewnetrzne linie lotnicze Cebu Pacyfik.
Powszechny angielski. Co do slumsow to te sa wszedzie w Azji S-E. Na pewno jest to kraj warty odwiedzenia.

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 00:34 | 30.05.2010

Chłopie trzeba było jechać do Berlina lub Paryża - Filipiny dla mnie są rewelacyjne. Zwiedziłem kilka wysp, Palawan z Puero Princesa i niesamowicie klimatycznym El Nido. Bohol, Panglo, Cebu, najbardziej rozrywkowa wyspę zwana Ibizą Azji Boracay ..... nurkowanie niesamowite, klimat, przyroda, kuchnia, rozrywka ...czego chcieć więcej ! Chłopie jadąc tam czego się spodziewałeś, jak szukasz ładne i bezpieczne centra handlowe to w Manilii i na Cebu tez znajdziesz.

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 12:40 | 18.06.2010

popieram markoo! czego się spodziewacie po mało rozwiniętych krajach, jeśli macie mieć takie rozczarowania to proponuję Europę lub zamknięcie się w jakimś 5* resorcie - też się da. A wtedy możecie opowiadać że byliście w egzotycznym kraju, co prawda go nie zobaczycie ale co tam... pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl