Forum dyskusyjne

co warto zobaczyc

kategoria podróże po świecie

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 21:34 | 15.01.2009

i za jaka cene? czy moge otrzymac namiary na niedrogie safari i hotele? co polecacie?

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 01:19 | 16.01.2009

Nasz nowy Promyczku: Niestety pytanie musi być trochę bardziej szczegółowe, bo w tej chwili nasuwa się odpowiedź: "Weź przewodnik do ręki, lub zajrzyj na Internet". Tanzania to duże, róznorodne państwo, które ma wiele atrakcji od wspaniałlych plaż na Zanzibarze począwszy, przez spektakularne rezerwaty dzikich zwierząt Serengetti i Ngorongoro po wspinaczkę na Kllimanjaro. Wstępną selekcję powinnaś dokonać sama! Aby zadać pytanie powinnaś podać termin, budżet i co chcesz zobaczyć. Pamiętaj, że po rezerwatach przyrody możesz jeździć wyłącznie własnym (pożyczonym) samochodem lub ze zorganizowaną grupą. Ceny wstępu to $50, $60 dziennie! Zyczę powodzenia :-)).

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 09:10 | 16.01.2009

Wstepnie w naszych planach jest miedzy innymi wizyta w ktoryms z parkow celem ogladania zwierzat (Kenia? Masai - Mara? - 3dni ?), pobyt w okolicach Kilimangaro (1-2dni?), zwiedzanie Nairobi (1-2 dni?), plaze w okolicy Mombasy (1-2dni?), pobyt na Zanzibarze (2-3 dni?) i powrot pociagiem przez Tsavo z Mombasydo Nairobi. Mamy orzewodniki Lonely Planet, ale chcialam zapytac czy sa moze miejsca ktore szczegolnie zapadly w Wasza pamiec bedac tam? Czy ktos z Was moze mi podac namiary na biura godne polecenia organizujace safari?
Bylabym wdzieczna za wskazowki na co ile czsu warto poswiecic

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 06:08 | 17.01.2009

Kilka uwag gdzie warto a gdzie nie wg mnie:
SAFARI: (Cytuję z mojego poprzedniego postu): Przede wszystkim wizyta w Ngorongoro - najwspanialszy na świecie naturalny ogród zoologiczny. Widok Kaldery Ngorongoro z jej obrzeża, lub w czasie zjeżdżania w dół to widok, który dla wielu zostanie na całe życie jako jeden z najwspanialszych widoków jakie widzieli... Drugim miejscem to najwspanialszy Park Narodowy Swiata (mówiąc o dzikich zwierzętach) - Serengeti razem z przyległym kenijskim Masai Mara. Doroczny spektakl migracji przeszło miliona antylop gnu i zebr jest moim zdaniem fascynujący. Czas migracji różni się trochę z roku na rok, ale generalnie w Tanzanii najwięcej zwierząt jest w miesiącach zimowych a w miesiącach letnich w Masai Mara. Trzeba unikać pory deszczowej w miesiącach wiosennych i jesiennych (często nieprzejezdne drogi) choć właśnie wtedy można obserwować słynne przeprawy zwierząt przez rzeki Grumetti i Mara. Można podróżować z namiotem, ale większośc Parków niestety jest zamknięta i największy problem to komunikacja w rejonie Parków, gdzie bez własnego samochodu lub zorganizowanej grupy praktycznie nie można podróżować. Z innych Parków warto zajrzeć do Tsavo East i Tsawo West oraz dzikiego, mało odwiedzanego Parku w Tanzanii - Ruaha.
NAIROBI - nazywane również Nirobbery (od angielskiego rabować). Brzydkie, niebezpieczne (napady rabunkowe w biały dzień - trzeba uważać na przejeżdżające samochody - np. na przejściu dla pieszych z przejeżdżającego samochodu zerwą Ci złoty łańcuszek, lub wyrwią aparat czy torebke!!!), śmierdzące miasto. Nie warte nawet 1 godziny zwiedzania. Jedyne wg mnie punkty interesujące to odrestaurowany dom Karen z Out of Africa i miejscowy Park Narodowy, który jest łatwo dostępny i wcale nie taki zły.
KILIMANJARO - Wspinaczka 5-6 dni w błocie, zimnie, brudzie i z coraz mocniej dokuczającą chorobą wysokościową. Wg mnie - strata czasu. Wg mnie znacznie ładniejsze jest Kilimanjaro oglądane od strony Parku Amboseli o ile pogoda pozwoli!! Często Kilimanjaro jest w chmurach i go w ogóle nie zobaczycie przez kilka dni! W parku Amboseli oprócz wspaniałych stad słoni możecie między innymi odwiedzić i wypić drinka w barze Hemingwaya, gdzie są jeszcze jego oryginalne zdjęcia i podobno alkohole (:-)))
LAMU - Przeurocza wysepka w Kenii, która kiedyś (w latach 60tych) była jednym z docelowych miejsc dla ruchu hiippisowskiego - z najstarszym miastem w Kenii (około 1,000 lat!!). Stamtąd można popłynąc arabskim dhow na jedną z okolicznych wysp z prześlicznymi plażami...
ZANZIBAR - gdybym miał wybierać wybrałbym Lamu. Piękne plaże i oryginalne Kamienne Miasto.
LAKE NAKURU - Kenijski Park, znany z ostatnich jeszcze Białych Nosorożców oraz, jeżeli szczęście wam dopisze ogromnego stada Flamingów (do 2 milionów!!!). Piszę o szczęściu, bo trudno jest przewidzieć, czy akurat flamingi tam zawitają. Byłem tam trzykrotnie i tylko raz to widziałem - ale spektakl jest niesamowity!...
Niestety nie jestem Ci w stanie pomóc jeśli chodzi o biuro podróży bo nigdy z nich nie korzystałem. Zawsze pożyczałem samochód w Nairobi i zwiedzałem na własną rękę... Powodzenia!

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 11:26 | 17.01.2009

wielkie dzieki za cenne informacje:)a jak z jazda samochodem? czy oni przestrzegaja jakichkowliek zasad na drodze?:)

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 18:08 | 17.01.2009

Ruch jest lewostronny. Największe niebezpieczenstwo to zwierzęta (domowe!) i pędzące z zawrotnymi prędkościami małe autobusiki "matatu". Nie zalecam jeżdżenia po zmroku i dobrze jest mieć ze sobą radio krótkofalowe i słuchać news BBC czy czasami nie ma w Kenii jakiejś rozróby bo różnie tam bywa!. Gorzej z wypożyczalnią, bo nawet tak renomowana wypożyczalnia jak Budget potrafiła wypożyczyć mi samochód od którego przednie koło wyprzedziło mnie w drodze do Lake Nakuru....
Pozdrawiam

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 22:35 | 17.01.2009

aha:) to super...a masz moze namiary na te wypozyczalnie:)?

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 23:17 | 17.01.2009

W Nairobi Central Car Hire: www.carhirekenya.com.  Prowadzone przez hindusów, korzystałem 2 razy, rekomendowane przez Lonely Planet. Pamiętajcie, że do przekroczenia granicy z Tanzanią potrzebny jest specjalny permit, którego załatwianie trwa 48 godzin!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl