Forum dyskusyjne

Malarone czy Lariam

kategoria podróże po świecie

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 20:54 | 20.01.2009

Czy dobrze sie czuliscie przyjmujac Malarone? czy sa jakies skutki uboczne?Ktory z tych lekow polecacie?

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 22:13 | 20.01.2009

malarone to lek najnowszej generacji,z antymalaryków ma najmniej skutków ubocznych,ale za to jest najdroższy.
ja dwukrotnie brałem na wyjazdach lariam (raz 10 i raz 11 tyg) i nie odczułem żadnych skutków ubocznych,acz przy lariamie są one znacznie bardziej prawdopodobne niż przy malarone

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 08:48 | 21.01.2009

Yanas, bardzo dziekuje za info. Czytalam o tym sporo w necie, ale wiadomo ze najlepsze informacje sa od tych co sami zazywali:)

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 23:09 | 20.01.2009

proponuję poczytać w starszych wątkach. Temat malarii i leków był wałkowany 150 razy.

LDT dołączył
14.11.2008

LDT 16:12 | 22.02.2009

Witam!
Ja bralam malarone w Indiach. Bylo ok, ale po przyjezdzie do kraju wpadla mi w rece ksiazka Beaty Pawlikowskiej m.in. o lekach na malarie i przy braniu Malarone nie wolno pić bezwzglednie zadnego alkoholu......nawet do popijania w sensie odkażania po ryzykownym posilku z ulicy;)
To tak w ramach ciekawostki ;)
No i malarone nie mozna brac dłużej niz 21 dni ...

swift dołączył
27.02.2007

swift 19:48 | 22.02.2009

Na żadnym opisie leku nie ma mowy o jego "konflikcie" z alkoholem.
Cała nasza grupa w Gambii brała Malarone rano po posiłku , a wieczorem była imprezka. I gdzie jest to napisane o tych 21 dniach. Nie wierzcie Pawlikowskiej i Cejrowskiemu. Hochsztaplerzy jakich mało. Cejrowski w TV opowiada, że w Gambii nie ma dróg - jest tylko rzeka. A ja widziałem , że sieć dróg jest lepsza niż w PolsceOstatnio .Pawlikowska opowiadała, że w Kenii dzieci marzą o tym, żeby pójść do szkoły ,tylko ich na to nie stać.Nieprawda - szkolnictwo jest w Kenii obowiązkowe , a państwo funduje mundurki i podręczniki.Skąd ona wzięła o tym Malarone i alkoholu ?

LDT dołączył
14.11.2008

LDT 19:30 | 03.03.2009

Jeżeli chodzi o alkohol to ujełam to w ramach ciekawostki i faktycznie moze mało w tym prawdy:) Empirycznie nie moge potwierdzić bo nie piję w podróży:)
Co do Cejrowskiego i Pawlikowskiej - zwał jak zwał - robią to co my tyle że im za to płacą ;)
a jeśli chodzi o 21 dni to jest informacja na opakowaniu
pozdrawiam:)

swift dołączył
27.02.2007

swift 22:53 | 03.03.2009

Nie robią tego co my - bo my nie kłamiemy

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl