Forum dyskusyjne

zapytanko

kategoria podróże po świecie

kraj Peru

Cieplas dołączył
20.01.2009

Cieplas 21:06 | 20.01.2009

Hejka!
Wybieramy się tam z żonką w maju. Mam dwa pytania:
- znalazłem info o karnecie potrzebnym do w miarę taniego zwiedzania peruwiańskich zabytków, ale nie wiem gdzie takowy można nabyć i ile to aktualnie kosztuje?
- przeczytałem u Pałkiewicza, że na Machu Picchu pobierają 200$ za możliwość robienia zdjęć. Nigdzie nie znalazłem potwierdzenia tej informacji. Może ktoś ma świeże wiadomości?

arkadjusz dołączył
29.12.2007

arkadjusz 11:14 | 21.01.2009

witaj,
z tego co wiem, to nie jest pobierana zadna oplata za mozliwosc robienia zdjec na Machu Picchu. Jedyne co, to wejscie kosztuje ok 140 soli, o rzekomym karnecie nigdy nie slyszalem, wiec nie moge potwierdzic tej informacji.
pozdrawiam.

emski dołączył
13.12.2003

emski 19:49 | 21.01.2009

moze niedlugo zrobia tak jak w four corners u nas na srodku siedzi na koniu najebany jak stodola inchuchuna ze ledwo siedzi a obok sign ..."zdjecie z wodzem $ 5.0 zdjecie z wodzem Polaroidem wodza $ 10.00 " ostatnio zucil sie na mnie w Chichenitza miejscowy brysiek i musialem zaplacic $ 5 za to ze przylapal u mnie video camera a Matchu Picchu bylem w czerewcu z grupa ktora wrocila i nic nie wspominali o jakichs oplatach za zdjecia a pozatym powinno byc na ich web page

Cieplas dołączył
20.01.2009

jarotti dołączył
24.01.2009

jarotti 11:21 | 24.01.2009

Cześć!
Spotkałem się z takimi karnetami. Na zwiedzanie okolic Kanionu Colca (obecnie to chyba około 7 USD) i na zwiedzanie okolic Cuzco (kiedyś to było 2 USD teraz nie wiem ile to kosztuje).
Karnety dostępne w agencjach turystycznych.
Pozdrawiam

emski dołączył
13.12.2003

emski 15:47 | 24.01.2009

ja bym tego nie nazwal karnetem za zwiedzanie ...tylko Peru tak sie rozbestwilo w ostatnich latach ze zdieraja harcz gdzie sie da. Ostatni moj wypad na Huayhuash w ciagu 7 dni in the middle of nowhere stoja agresywne babska i zdieraja oplaty za wejscie jak twierdza do ich regionu jak jej pokazuje zaplacony ticket np rano przy wyjsciu to babsko twierdzi ze tu juz jest iiny region oczywiscie daje jakis tam swistek z pieczatka ale jest to zywy rozboj na drodze a do tego dojezdzajac do Queroplaca na wyjscie bylo 3 kontrole policyjne na drogach gdzie kierowca bezczelnie na oczach ludzi dawal lapowe gliniarzowi FUCK PERU !!!

marcinmmz dołączył
30.07.2008

marcinmmz 19:31 | 26.01.2009

z lapowami dla gliniarzy w peru to normalne, wszedzie i kazdy daje

a co do karnetów to są takie,
za wjazd do kanionu Colca sie płaci(bilet kupuje się przy wjeździe do kanionu)
za robienie zdjec na machu oplat nie ma, tylko ilet zwykly 120 soli, ulgowy 60(ulgowy jako student kupowalem legita isic lub euro 26 tez daje rade)
przy zwiedzaniu okolic Cuzco trzeba kupić taki karnet który daje możliwość wstępu na wszystkie okoliczne ruiny a troche tego jest, zawsze mozna wejsc jakos bokiem ale nie za kazdym razem sie udaj, taki karnet to ok 40 soli chyba (lub 70 nie pamietam)
kase zdzieraja tam wszedzie, kazdy zbiera jakies oplaty i wyciaga rece az staje sie to denerwujace, wielu biletow nie trzeba kupowac choc beda wam wmawiac ze sa konieczne
bogaci turysci z Japonii, Niemiec czy USA jak kaza im placic to za wszystko placa ale nie dawajcie sie oszukiwac ;]

pzdr

ola colorperu dołączył
12.02.2009

ola colorperu 19:28 | 12.02.2009

Jeszcze raz ja,
Karnet (BTG - bilet turystyczny na zabytki w okolicach Cusco) moznakupic w kazdym miejscu turystucznym zawartym w tym bilecie np sacsayhuaman, ale jest jeszcze biuro w Cusco w samym centrum www.boletoturisticocusco.com/ 
kosztuje 130 Soli od osoby, czyli ok. $40 od osoby.

Ma
Pozdrawiam,
Ola

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl