Forum dyskusyjne

kto był na Jamajce

kategoria podróże po świecie

kraj Jamajka

1970 dołączył
28.12.2005

1970 23:10 | 28.12.2005

szukam wskazówek jak podróżować po Jamajce. Czy jest bardzo niebezpiecznie, co zobaczyć, jaki miesiąc jest najlepszy itp

tuniush91 dołączył
19.03.2006

tuniush91 15:05 | 20.03.2006

Ja osobiscie nie bylem ale na tej stronie mozesz znalezc opis globtroter.pl/przewodnik/?id_kraj=392&akcja_kraj=Szukaj 
pozdrawiam!

tymas85 dołączył
21.01.2007

tymas85 17:25 | 31.01.2007

Ja byłem w tym roku na Jamajce. Piękna wyspa, cudowne kobiety, pyszne alkohole no i palenie :-)
Generalnie Jamajczycy są bardzo pomocni i komunikatywni choć każdy nam powtarzał, że tam jest dość niebezpiecznie.
Każdy kto chce poznać Jamajkę musi się wyrwać z nadmorskich kurortów i pojechać w głąb wyspy. To tam jest prawdziwa mentalność, usposobienie, spontaniczność ludzi, nieskażona turystycznym blichtrem.
Podróżować po Jamajce można autobusami ale jest to sposób jedynie dla wytrwałych ponieważ jeżdżą one jak chcą, nie rozkładów i tak naprawde nikt nie wie o której przyjedzie autobus i czy w ogóle przyjedzie, ale tam ludzie mają czas ( w przeciwieństwie do nas :-)). Dlatego zdecydowanie lepszym pomysłem jest podróżować samochodem.
I znów, można wypożyczyc samochód samemu albo nająć jakiegos Jamajczyka. Ruch jest tam lewostronny, nie ma znaków na drogach, często główna droga u nas nazywałaby się polną, dlatego sądzę, że lepsza jest opcja z kierowcą.
Można pdróżować też stopem ale Nigdy nie udało nam się dojechać na miejsce i każdy chciał po kilka $ dlatego wyszło nas to sporo drożej niż w każdy inny sposób.
Tak czy inaczej POLECAM!!!!!
To jest najpiękniejsze miejsce w jakim byłem!!!!

tuniush91 dołączył
19.03.2006

tuniush91 19:56 | 31.01.2007

mam pytanie. Jakie były koszty takiego wyjazdu?

ewau1 dołączył
17.04.2010

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl