Forum dyskusyjne

RPA - wiza na dluzej niz 30 dni

kategoria podróże po świecie

kraj Rpa

usunięty/nieznany 11:27 | 27.01.2009

jej, umiescilam ten watek wczesniej w zlej sekcji (moj pierwszy raz ;) wiec wklejam jeszcze raz:

witam, wybieramy sie w tym roku do RPA i planujemy zostac jakies 2 m-ce. Staram sie wyszukac informacji o wizach na taki okres i mam wielki problem zeby cokolwiek znalezc. strona ambasady RPA w Polsce wydaje sie nie zawierac takich informacji a jak tam dzwonie to nikt nie odbiera. Bede wdzieczna za info od kogos kto byl w RPA dluzej niz przyslugiwane nam 30 dni bez wizy.

Jesli dluzsza wiza jest ciezsza do dostania to bede wdzieczna za rady odnosnie byc moze wjazdu do RPA, zostaniu miesiac a potem przekroczeniu granicy badz z Namibia badz z Mozambikiem zeby po powrocie znowu uzyskac wjazd na 30 dni. Czy ktos tak juz robil? Czy taka opcja wchodzi w gre?

usunięty/nieznany 12:30 | 27.01.2009

prosze zignorowac powyzszy post, po zmaganiach z proba kontaktu z ambasada SA w Polsce zdecydowalismy sie aplikowac o ta wize z Anglii gdzie Ambasada SA ma o wiele lepsza obsluge klienta.

Dla zainteresowanych - tutaj link do ambasady SA w Londynie - www.southafricahouse.com/Consulate/FVis_visitor.htm# 
Aplikacja wizowa kosztuje £35 a czas oczekiwania 10 dni. Jedyny minus to to ze zeby umowic sie na spotkanie trzeba zadzwonic pod numer 0900 ktory kosztuje £1 za minute.

mkguru dołączył
09.03.2009

mkguru 19:18 | 09.03.2009

W roku 2007 nastąpiła zmiana przepisów - akurat się na to załapałem. Gdy pierwszy raz przybyłem do RPA płaciłem za wizę i dostałem ją na 30 dni. Powtórny przyjazd (po dwóch miesiacach) nie kosztował mnie już nic.
W roku 2008 zrobiło się znacznie lepiej. Wizę dostałem za free i w dodatku ważną na 3 miesiące.
Otrzmujesz ją na lotnisku, lub każdym przejściu granicznym. Bez łaski.
Daj sobie spokój z aplikowaniem i płaceniem za jakieś telefony.
Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl