Forum dyskusyjne

Paszport - ile najwiecej krajow zjechaliscie za jednym razem

kategoria podróże po świecie

usunięty/nieznany 15:02 | 28.01.2009

jedynie 23 strony. powinno byc OK, ale jak ostatnio bylam w Egipcie to przy wyjezdzie wbili mi pieczatke zamiast na ta sama strone to na nowa przez pomylke. czy uwarzacie ze 23 strony to bedzie lekko ryzykowne na taka wyprawe, bo co jak mi sie znowu trafi taki ciemniak co wbije mi pieczatke na osobna strone przy wyjezdzie. czy moze mi ktos powiedziec z doswiadczenia czy byliscie w podobnej sytuacji ze mieliscie kartek w paszporcie na styk? i czy moze ktos zna dobra strone gdzie mozna znalezc informacje ile dokladnie wiza na dany kraj zajmuje stron w paszporcie (bo czasami sa dwie strony). wiem ze troche glupi watek ale nie mam jak w tym momencie wyrobic paszportu nowego a musze sie juz powoli zaczac o wizy starac te co trzeba jeszcze przed wyjazdem zalatwic wiec lipa.

usunięty/nieznany 15:04 | 28.01.2009

OK, nie wiem czego, ale wykasowalo mi sie poczatek wypowiedzi. Pisalam o tym ze wyjezdzam w podroz w tym roku do okolo 17-19 krajow i mam jedynie 23 strony w paszporcie. reszta u gory ;))

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 15:16 | 28.01.2009

wątek nie jest głupi,głupie jest zostanie bez miejsc w paszporcie w środku wyprawy dookoła świata:)
Ja bym wyrobił nowy paszport,czasem nie będziesz miała żadnego wpływu na to jak i gdzie ktoś wbije pieczatkę..Większość wiz zajmuje jedną stronę,ale nie wiem dokąd się wybierasz..więc summa sumarum na wszelki wypadek wyrobił bym nowy czysty dokument

Pabloss dołączył
01.09.2008

Pabloss 16:47 | 28.01.2009

Po pierwsze ile krajow odwiedzisz w ktorych wkleja Ci wize? Zazwyczaj wiza zajmuje 1 strone.

usunięty/nieznany 16:59 | 28.01.2009

bedziemy na bank w 17 krajach plus byc moze w kolejnych 4:
Egipcie - tam juz bylam wiec wiem ze jedna strona wystarczy (choc ostatnio wlasnie gos mi wbil na druga tez przy wyjezdzie przez pomylke)
Kenii
Tanzanii
Malawi
Zambii
Zimbabwe
Botswanie
Namibii
RPA
Mozambik (opcjonalny)
Emiraty Arabskie
Singapur
Malezja
Tajlandia
Kambodza
Wietnam
Chiny
Hong-Kong (opcjonalny (zalezy ile mi stron w paszporcie zostanie)
Tybet (opcjonalny)
Mongolia
Rosja (opcjonalna, jesli wogole uda nam sie wize zalatwic na sam koniec)

Jesli ktos byl juz w wyzej wymienionych, i to niedawno, to prosze dajcie znac ile stron w paszporcie takie wizy zajmuja.

Jeszcze sie zastanawialam czy wogole na wjezdzie do niektorych krajow nie moga wbic na strone z inna pieczatka. Np. moja pieczatka z mekyku nie zajmuje nawet polowy strony. czy tez musi byc swieza strona na kazdy wjazd?

A takze, czy jesli bedziemy w Chinach i bedziemy miec juz pieczatke z wiza a potem wjedziemy do Hong kongu to czy potem na kolejny wjazd do chin bedzie potrzebna kolejna strona... jejku, sama sie juz zakrecilam z tym wszystkim. bylam pewna ze mam wiecej stron wolnych... lwyrabianie nowego paszportu w moim wypadku jest troche utrudnione wiec wolalabym jednak ze starym jechac, tyle ze musze dokladnie sprawdzic co i jak z wizami jak najszybciej. jesli zbyt ryzykowne to bede kombinowac jak tu szybko paszport wyrobic... bede wdzieczna za wszystkie rady odnosnie wiz ;)
pozdrawiam

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 18:11 | 28.01.2009

przeciez nie do kazdego kraju potrzebna Ci bedzie wiza. Najpierw zorientuj sie gdzie bedziesz jej potrzebowala. Oczekujesz wymiarow pieczatek:)?
Dla mnie troszku dziwny problem:)

usunięty/nieznany 18:20 | 28.01.2009

bez przesady, nie szukam wymiarow pieczatek.

nie podrozowalam nigdy do tylu krajow za jednym zamachem. chodzi mi o to

1 - czy w krajach w ktorych wiz nie trzeba mozna liczyc na to ze wbija pieczatke na strone na ktorej juz inna pieczatka jest z innego kraju. nie moge nigdzie tej informacji znalezc a z tych krajow w ktorych bylam do tej pory w ktorych wizy nie byly wymagane zawsze brali nowa, swieza strone w paszporcie.

2 - jesli ktos juz byl w wyzej wymienionych krajach to czy moze poradzic ktore wizy zajmuja wiecej niz jedna strone (o ile wogole takie sa)

w podroz wyruszamy dopiero pod koniec lipca, wiec mam mase czasu na znalezienie wszystkich informacji odnosnie tego gdzie sa mi wizy potrzebne a gdzie nie, na dzien dzisiejszy jednak szukam odpowiedzi na wyzej zadane pytania poniewaz jesli przyjdzie mi wymieniac paszport to oczywiscie opozni to wszystko (rezerwacje biletu, wizy itp) wiec musze go ewentualnie wymienic jak najszybciej co w aktualnej sytuacji mojej jest troche ciezkie do zorganizowania. siedze wiec dzis caly dzien szukajac odpowiedzi i nigdzie nie moge jej znalezc a zwyczajnie sama nie mam takiego doswiadczenia z podrozy zeby sama sobie na nie odpowiedziec. z braku czasu wiec pytam tych ktorzy juz tam byli. myslalam ze to forum miedzy innymi po to jest zeby moc liczyc na info z pierwszej reki bez koniecznoci spedzania godzin wyszukujac to.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl