Forum dyskusyjne

Wysłanie paczki z Indii do Polski

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

sulek3 dołączył
05.10.2008

sulek3 09:03 | 01.02.2009

Czy ktoś się może orientuje czy sprawa jest prosta? Co z niezawodnością (czy zdarza się że paczka gdzieś w kosmos leci?) :-)
Tak naprawdę czas na wysłanie będę miał w Bombaju - czsy ktoś wie gdzie stamtąd można wysłać?

Z góry dzięki!

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 18:53 | 01.02.2009

Tak, ja wysyłałam, właściwie dwie paczki z Orisy jedną do Polski, jedna do Anglii. Obie ponad 3 kilo za każdą wyszło około 1000 rupii, wysłałam drogą wodną, szły 3 miesiące, doszły trochę pogniecione ale nic nie zginęło, a w środku prócz ciuchów i książek było trochę rękodzieła, muszli i obudowa podwodna na aparat! Jak doszły wyglądały jak z innego świata! Największym problemem może być zapakowanie rzeczy. Nas znalazł krawiec, który widział jak na straganach pytamy się o kartony. Uszył nam poszewki na paczki, zalakował! W Bombaju na poczcie może być specjalny punkt gdzie to robią.

szkieuko dołączył
27.07.2008

szkieuko 19:12 | 01.02.2009

Moja paczka wysłana z McLeod Ganj samolotem doszła w ciągu miesiąca. Na tę wysłaną drogą morską z Haridwar nadal czekam... Mam nadzieję, że jeszcze ją ujrzę:) Generalnie wysyłanie to nie tania impreza, ale warto niewątpliwie odciążyć sobie plecak. Powodzenia.

pysia1976 dołączył
10.11.2008

pysia1976 09:52 | 03.02.2009

A możesz napisać ile zapłaciłeś za wysłanie paczki samolotem i gdzie to załatwiałeś?
Interesuje mnie to, gdyż chciałabym nadać paczkę z Kalkuty do Polski.
Pozdrawiam

sulek3 dołączył
05.10.2008

sulek3 13:23 | 03.02.2009

Dzięki za podpowiedzi.
A w Bombaju gdzieś blisko Colaby znacie może jakąś pocztę?

vulpes dołączył
13.08.2007

vulpes 16:20 | 03.02.2009

No cóz... Ja nie mam dobrych doświadczeń- paczka doszła ,ale ubraniami to ktoś sobie buty czyścił, a całość wyglądała tak jakby ją ktoś zrzucił nad Polską- maski połamane,gong rozbity,rzeźby w drzazgach itd itp płakać mi się chciało jak otwarłem .No ale może ja tak trafiłem??

casuelle dołączył
11.12.2009

casuelle 12:37 | 14.12.2009

Przesyłki kurierskie sa w podobnej cenie a paczka dociera w ciągu tygodnia

Lafayette dołączył
03.06.2013

Lafayette 14:27 | 19.08.2013

Właśnie wysłałam paczkę z New Delhi do Polski. Bardzo prosta sprawa - zapakowałam ciuchy (bo to ich głównie chciałam się pozbyć z plecaka, żeby zrobić miejsce na kolejne indyjskie łaszki) w pudełko, które dostałam w sklepie spożywczym za free. Owinęłam taśmą klejącą i poszłam na pocztę. Okazało się jednak, że jest "zbyt prosto" otworzyć taka paczkę. Musiałam ją zaszyć w specjalny worek z materiału. Na poczcie jest specjalny pan od wykonywania i pakowania w takie worki - 150rupii za ta przyjemność. Za paczkę 6 kg zapłaciłam 1887 rupii - poszła przesyłką lotniczą, bo z jakiś niewytłumaczalnych powodów nie mogłam jej nadać na statek (żeby było taniej). Ale nie narzekam - 2 tygodnie max i paczuszka dojdzie do mnie do domu, czyli jak już wrócę z indyjskich wojaży będę się mogła cieszyć nowymi szalikami, ponczami etc, które kupiłam w Ladakh :D

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl