Forum dyskusyjne

Kryzys finansowy a turystyka co myślicie

kategoria podróże po świecie

Gozer dołączył
14.10.2008

Gozer 17:12 | 05.02.2009

Mam mieszane uczucia...:) nie chodzi o kasę na to Polak zawsze znajdzie sposób:) Chodzi mi raczej o stronę odwiedzaną no wiecie trzeba ciąć koszty!!! Obawiam się że jakość usług może się pogorszyć choć z innej strony dostaną więcej za to samo!!! Naszym kosztem oczywiście:( Ale cóż poczekamy zobaczymy.

emski dołączył
13.12.2003

emski 19:36 | 05.02.2009

Gozer splodzilem pare slow nie w tym woooontku ale mam te same uczucia KASA i tylko KASA tutaj podytrzymuje zycie i nie badzimy zaskoczeni jak ktoregos pieknego dnia slick ...server not found ..bida zaglada wszedzie, tak ze niech nam zyje O Admin jak najdluzej / buzi w ust korale/ bo jutro mozem calowac inne miejsce :-)))

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 00:51 | 06.02.2009

emski mówisz wierszem?:)) "buzi w ust korale"?? to cytat?

emski dołączył
13.12.2003

emski 02:51 | 06.02.2009

to chyba przez te russkie krople doustne a pozatym zdolowany jestem totalnie ...jak mi tu taka swiezyna wpada i mowi ze oni sobie na pol roku do South America jada F.... a ja nie wiem czy bede zdolny odbyc podroz dwie ulice dalej po bulki i mleko ;-(((( buuuuuuu

usunięty/nieznany 15:22 | 06.02.2009

emski, tys juz tam byl... dajzesz innym posmakowac ;) poki co cala rodzinka nasza sie przejela ta afrykanska wyprawa i codziennie wszyscy probuja nam wybic to z glowy przez ta cala negatywna prase w Polsce o malarii i przestepczosci w afryce... nasi najlepsi przyjaciele sa z SA i jak im przetlumaczylam co na polskich portalach/przewodnikach o SA pisze to sie rozesmieli... jasne ze to moze w J-burgu jest hardkorowo ale Cape Town nie jest duzo bardziej niebezpieczne niz dzielnica londynu w ktorej mieszkam w tym momencie... ale taka mama moja jak sobie na onecie poczyta o tym co o SA wypisuja to potem tydzien dojsc do siebie nie moze...

a recesja - mnie najbardziej martwi to ze funt juz taki mocny nie jest i na to cale podrozowanie trzeba bedzie wydac duzo wiecej niz jakis czas temu... ehhh... gdzie te czasy kiedy dolar stal 2:1 do funta...

a dla emskiego rada na recesyjne podroze - zlotowka leci na leb na szyje wiec warto zainwestowac w wakacje w Polsce... na to nas teraz stac... funt idzie niezle do gory tam... dzis juz byl po 5.41PLN porownujac do tego ze nie tak dawno kolo 4zeta aby byl...

emski dołączył
13.12.2003

emski 15:50 | 06.02.2009

o tym samym pomyslale 3.6 za $1 :-)) czas pomyslec ale jak sobie pomysle Europa ? jak ma 1.5 godziny na Yucatan to mnie te 11 h do Frankfurtu o bol krzyza przyprawia na sama mysl o samolocie a pozatym u was tam chlodno ciapiasto i te niezadowolone ludziska ktore na wszystko narzekaja brrrr... e Viva Mexico !!! :-)))

usunięty/nieznany 15:56 | 06.02.2009

hahaha, tu sie zgadzam... zreszta Meksyk nadal jest budzetowy... sama bym chyba wolala te 11 godzin w samolocie na Jukatan niz 2 do Polandii... pozdrow ode mnie zolwiki jak bedziesz ;))))

viajero.mk dołączył
05.02.2009

viajero.mk 16:20 | 06.02.2009

Nie jest tak źle. Rok temu płaciłem za bilet do Gwatemali 1200 USD, a teraz 800 USD. Po przeliczeniu na złotówki, teraz jest nawet taniej.

emski dołączył
13.12.2003

emski 16:27 | 06.02.2009

ostanie zolwiki widzialem na Halfmoon Caye w Belize i obok byly swierze slady jednego goscia z Kolobrzegu udawal pietaszka ze niby go tam nie bylo :-))

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 20:50 | 06.02.2009

hej gość z Kołobrzegu ma się dobrze i narzekajcie na te naszą biedna Polskę bo nie jest tu tak źle. Kwestia jak se pościelesz tak się wyśpisz. Ja prowadzę club w Kołobrzegu i na szczęście mimo recesji ludzie nadal się bawią i piją - co jednoznacznie ma się do tego że na następną wyprawę starczy - co dalej zobaczymy

Gozer dołączył
14.10.2008

Gozer 21:42 | 06.02.2009

Nie wiem jak szanowni internauci ale oglądam właśnie tvn24 i to co słyszę co mówią nasi spece od finansów aż mi ciarki chodzą po plecach kto im takie głupoty każe gadać (eee.... to akurat wiem?:)) oni myślą że ludzie każdą ścieme łykną ale ja powiadam nie te czasy !!!! Zaraz zawalą się nasi rodacy co za chlebem wyjechali do krajów które my zwiedzamy turystycznie oczywiście po zasiłki jakby ktoś wątek zgubił:) Chciało się pracować za granicą zwrot podatku im się marzył a po kasę w Polsce to łapę wyciągają!! A niech wyciągają bo należy się!! Choć jestem przeciwny bo jak by nie patrzeć to i tak z naszych :( Jest pomysł (kolejny jak mniemam) aby ruszyć rezerwy !!!! O zgrozo mało już przepuścili teraz ostatnie złotówy nam przepuszczą znając realia to zaraz obdarują się na wzajem kasą !!! Albo co najgorsze wpompują w zagraniczne koncerny bo naszych to nie ma:( kase wyprowadzą a nic to nie zmieni a chodzi o skromne 5 mil zł !!! parę wycieczek bym za to zrobił (i to własnym skromnym samolocikiem... pomarzyć warto) O jachcie nie wspomnę:) Tą kasę to powinno się przeznaczyć na dopłaty do kredytów jakie Polacy zaciągnęli w bankach tak aby odciążyć kieszeń bo wszystkie waluty dziebko skoczyły!!! A nie jak w stanach obdarowali banki a prezesi sobie za to premie wypłacili a kasę do banku przywłaszczyli na spłatę swoich kredytów!! Takie działanie nic nie daję Prościej (u nas to nie możliwe) Przeznaczyć kasę dla szarego Kowalskiego (nadmienię że tak jest w PKO) a za resztę niech się postarają (ale znowu się nie da) Wpłynąć na rynek walutowy żeby skończyć ze spekulacją i tu znowu im nie na rękę bo ich firmy a raczej rodzinki i znajomych właśnie zarabiają na walucie im wyżej stoi tym lepiej!! Ale co tam Polak jak zawsze przetrwa może to nie jest dobre porównanie ale KARALUCH to przetrwa nawet wybuch bomby atomowej więc nie będzie tak źle..... mam jeszcze dwa wołczery na pare noclegów w europie to sobie na kryzys wykorzystam:):)

emski dołączył
13.12.2003

emski 21:58 | 06.02.2009

o ty pietaszku tak zes sie przyczail club ? hmmm moze z Mike30 wpadniemy dolozyc sie tobie do budget ? na nastepna wyprawe :-)

teddy320 (konto zablokowwane) dołączył
09.11.2008

teddy320 (konto zablokowwane) 22:02 | 06.02.2009

Paulinga -funt coraz mocniejszy ,juz ponad 5 z 10-ciu :-)))

emski dołączył
13.12.2003

emski 22:26 | 06.02.2009

$$$ tez chyba czas zaczac sloiki wykopywac a pozatym tak jak kolega powyzej radzi to ja bym takich "dezerterow" jak ci z Londka Zdroju to nie wpuszcal spowrotem !! :-)) a niech plywaja w lodkach pokanale az sie poprawi , darmozjadow jeszcze teraz na chleb brac ? niech zabieraja te swoje oszcednosci i do Bolivi albo Peru tam beda sie mogli panoszyc ze swoja kasa :-)) a duzo jej tam wcale nie potrzeba zeby spokojnie sobie pozyc :-))) czyli Angolom odszcepencom mowim NIE !!!!

usunięty/nieznany 23:00 | 06.02.2009

ja jak bylam bez pracy poltora m-ca to wiecej papierkow chyba w zyciu nie wypelnilam niz te o zasilek (60 funtow tygodniowo) a i tak na koniec go nie dostalam... placenie podatkow przez tyle lat poszlo w las...

a smiac mi sie chce z tej abolicji podatkowej w polsce... fiskus aby na to czeka zeby takich jak ja dopasc... stad powrot do Polski odpada - wiec nie ma sie co martwic... nikt taki glupi nie jest... rozlicz sie za 2003-7 a potem co???? chyba bym zbankrutowala jakby mi zaczeli odsetki naliczac za 2008... nie stac mnie... wole wydac ta kase na podrozowanie... wiec w tym roku przymusowa emigracja do afryki, hahaha

teddy320 (konto zablokowwane) dołączył
09.11.2008

teddy320 (konto zablokowwane) 18:30 | 07.02.2009

jeden koles sie tak rozliczyl ,i juz musi do fiskusa jechac 26 lutego ,jak zwykle im sie nie zgadza .Dla tych zza sadzawki nie ma abolicji ;-))))

Cieplas dołączył
20.01.2009

Cieplas 19:34 | 09.02.2009

Hej!
To jest zaledwie kryzysik a nie kryzys. Jestem z rocznika 70 i śmiać mi się chce z tego co widzę i słyszę w polskich mediach. Wbrew pozorom nie jest kiepsko-wacha tanieje i bilety na samolot do Ameryki Południowej również, i to o parę stówek:) Dolar znów traci do złotówki. Nie dajmy się zwariować!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl