Forum dyskusyjne

Buty w góry

kategoria inne

kraj Polska

kasia230 dołączył
03.01.2009

kasia230 18:39 | 05.02.2009

Jakie buty polecacie na wypady górskie?

moira dołączył
18.10.2009

moira 18:51 | 18.04.2010

ja już jakiś od jakiegoś czasu chodzę w butach Bates..nie są śliskie, mają amortyzowaną podeszwę no i są po prostu niezniszalne, duży wybór butów tej firmy masz na bates.pl, z tego co wiem to armia amerykańska korzysta z tego właśnie obuwia, także złe nie mogą być ;)

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 19:28 | 18.04.2010

Ja chodzę w Hi-Tecach, ale myślę, że podstawą nie jest firma, których jest mnóstwo ale stopień trudności Twoich wycieczek, pory roku oraz dopasowanie buta do Twojej stopy, nie każdy model każdej firmy odpowiada każdej stopie i to chyba jest najważniejsze.

idewtrase dołączył
20.04.2010

idewtrase 10:35 | 22.04.2010

Najważniejsze żeby były wygodne. To też zależy od tego co to za wypad i jaki masz stopień trudności szlaku. Do zwykłych wypadów nie potrzebujesz jakichś specjalnych butów, ale już na większą wspinaczkę, warto zainwestować w buty wojskowe. Ja postawiłem na markę Bates. Robią obuwie dla wojska i policji. Buty są nie tylko wygodne ale i wytrzymałe.

danula dołączył
07.04.2004

danula 12:10 | 22.04.2010

Ja mam Hi-Tec. Uważam, że to był dobry wybór. Buty sprawdziły się już w różnych warunkach, przy takich-sobie wypadach w góry i przy bardziej wyczynowych wyprawach. Do tego porządne skarpety i można ruszać w góry.

danula dołączył
07.04.2004

danula 12:16 | 22.04.2010

... ale jak pisze Edgarek - nie firma tu najważniejsza, tylko stopień trudności Twoich wycieczek, pory roku oraz dopasowanie buta do Twojej stopy. I mierząc pamiętaj o tym, że nogi podczas wędrówek lubią trochę spuchnąć!

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 16:07 | 22.04.2010

Przepraszam, ale jest pytanie z gatunku jaki samochód polecacie. Dobrze wszyscy odpisują, że musisz określić na jakie górskie wypady są Ci potrzebne (stopień trudności wypadu, pora roku itp), a co się z tym wiąże jaka ma być budowa buta (np. jaki Vibram na podeszwie). Poza tym i tak trzeba przymierzyć i pochodzić po sklepie co najmniej 1/2 godziny (tak jak buty narciarskie), czy są wygodne jeżeli mają służyć do kilkudniowych, dłuższych trekkingów. Ja używam Scarpa Nepal i jestem zadowolony.
Pozdrawiam Zbyszek

Kurniczek dołączył
19.09.2008

Kurniczek 00:28 | 23.04.2010

Sam nie tak dawno miałem podobny problem (jakieś pół roku temu) zdecydowałem się wtedy na polską firmę Hanzel model SAMPLE 002. Byłem kilka razy w nich w górach (również w zimie) sprawdziły się super i jestem bardzo z nich zadowolony. w tej cenie jestem skłonny powiedzieć że lepszych nie znajdziesz. Po dokupieniu żelowej wkładki i takich ząbków na lód sa nie do zastąpienia pozdrawiam i daj znać co kupiłeś p.s. jak lubisz czytać moze pomoże ci w wyborze forum niezależnej grupy testingowej www.ngt.pl 

nhstreet dołączył
22.04.2010

nhstreet 23:19 | 23.04.2010

Ja słyszałem dużo dobrego o butach firmy Bates. Robią buty dedykowane pod paintball, ale podobno też świetnie sprawdzają się w górskich przechadzkach. Zobacz ich stronę, może coś znajdziesz dla siebie.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl