Forum dyskusyjne

czy na prawde warto

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

gosiaczek dołączył
08.06.2004

gosiaczek 00:53 | 16.01.2006

powinnam byla byc w indiach 6 tygodni, wytrzymalam 4.5. nie moge sie nadziwic.. nie znalazlam zadnej odstraszajacej opini na temat tego kraju, a jest sie czego bac.. nie chce tu zniechecacnikogo do podrozy nie taki jestmoj cel. chcialabym jednak zobaczyc troche obiektywizmu
Pozdrawiam gos

szymas dołączył
05.01.2006

szymas 08:58 | 16.01.2006

ale kilka uwag które pomogą sie przygotować innym możesz podac to nie będzie odstraszanie :-)

gosiaczek dołączył
08.06.2004

gosiaczek 12:20 | 16.01.2006

kilka uwag?ok.A)nienastawiajcie sie na kolorowe pachnace kadzidlami indie B)najlepiej sprobowac przeprowadzic male katharsisi w swojej duszy C)kilka cwiczen na cierpliwosc tez nie zaszkodzi>.. :) D)traktowac wszystkoco ci sie przydazy jako lekcje E)nie oceniac przezpryzmat naszych norm a poza tym byc uwaznym jak wszedzie indziej...

gosiaczek dołączył
08.06.2004

gosiaczek 12:21 | 16.01.2006

mam nadzieje. ze bedziesz sie dobrze bawil..

Ejs dołączył
29.03.2006

Ejs 11:17 | 29.03.2006

e no bez przesady, ja tu siedze juz pare miesiecy i spokojnie da sie wytrzymac, pare rzeczy drazni i to dosc mocno, ale bez tragedii. przed wyjazdem polecam sie nastawic na najgorsze, wtedy Indie milo zaskakuja. Ja tak zrobilam i jest niezle, szczegolnie kiedy sie podrozuje.

adriana dołączył
09.11.2007

adriana 23:54 | 09.11.2007

Witam! Przezyłam cos podobnego w Indiach i tez wrocilam wczesniej. Chetnie podziele sie moimi wrazeniami bo nie daje mi to spokoju!!!
adriana.dobrzynska@gmail.com

akirija dołączył
05.01.2007

akirija 11:05 | 10.11.2007

Ja właśnie wróciłam i już po tygodniu w Indiach uciekłam do Nepalu, gdzie według planu miałam spędzić jedynie tydzień i później wrócić do Indii, jednak zdecydowałam zostać dłużej z Nepalu, bo w Indiach zbyt wiele rzeczy mnie odstraszało.

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 22:31 | 10.11.2007

Jasne,ze nie każdemu Indie przypadną do gustu...Nie napisałyście ,co konkretnie Was tak odstaszyło czy przeraziło...W necie pełno jest róznych relacji i opinii osób,które tam były i nietrudno przed wyjazdem trochę poczytac.
Ja byłem w Indiach trzy razy,zawsze po 4-6 tygodni i napewno tam wrócę...Pewnie,że sa kraje gdzie jest czyściej,ładniej i ludzie zachowują sie bardziej zrozumiale dla Europejczyków.Ja odnajduję sie w tamtejszych warunkach bez problemu...Nie mozna tak generalizować,bo Indie to olbrzymi kraj i prawie kazdy stan jest inny.
Najgorzej odwiedzać turystyczne miejsca,pełne Europejczyków i innych turystów.Tam skupia się wszystko ,co najgorsze..czasem wystarczy odejsc parę ulic dalej od tych ''must see''.odwiedzic inne miejsca niż opisane w Lonely Planet i wtedy wrazenia mogą byc odmienne...Nie można tez przykładac do wszystkiego naszej miary.Przecież odmienność kultury,zwyczajów i zachowań ciągnie nas do podróżowania...
Chętnie poznałbym jakies konkretne powody,dla których skróciłyście swój pobyt w Indiach..
Pozdarwiam!
Krzysztof

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 15:00 | 11.11.2007

zreszta narzekanie ze np. w Indiach jest bardzo brudno tudzież pociągi są wolne to tak jak by narzekać ze pogoda w Walii jest generalnie do d.py.. - no jest i już.

gusika dołączył
22.12.2006

gusika 15:25 | 12.11.2007

Bylam przejazdem w Indiach (Nepal docelowo) 5 dni, lacznie z przejazdem koleja, noclegami 3, jazda autobusem i mysle ze pierwse moje zetkniecie z Indiami to byl szok, nie wiem czy wytrzymalabym 6 tyg, ale to co mi najbardziej przeszkadzalo to smrod szczochow, flegma. Niestety zauwazylam ze tylko mezczyzni w sposob nieograniczony i nieskrepowany leja pod kazdym murkiem, wrecz przy autobusie na przystanku. Czemu? Czy ten nieodlaczny szczoch ktory mi sie kojarzy z Indiami musi byc obecny.
Kobiety czyste, zadbane, skromne, nie leja nie straja nie charcza....

Z drugiej jednak strony kiedy witalismy drugi raz, w drodze powrotnej w Indiach, ogarnelo mnie uczucie ze jestem w stanie przyzwyczaic sie do pewnych rzeczy (tylko nie odoru szczochow). Nie przeszkadzal mi juz brod, chaos, wrzaski, jakiego ogole ADHD i czasem obraz wariactwa w oczach hindusow. Kazdy kraj nalezy mierzyc jego wlasna miara, inna specyfika, kultura, obyczajami, historia. Jednoczesnie Indie to bardzo ciekawy kraj, chcialabym zwiedzic lepiej, gora 3 tyg:)))pozdr
przy okazji polecam Nepal, boski Nepal:)

podróż dołączył
01.02.2007

podróż 23:19 | 13.11.2007

Myślę, że jedną z przyczyn skrócenia pobytu w Indiach jest wizyta w stanie Utar Pradesch. Szczególnie takie miasta jak Varanasi. Ja byłem tam trzy dni i o dwa za długo. W pociągu spotkałem Amerykanów, którzy jechali tam na 3 miesiące, sam nie mogłem w to uwierzyć.
Chyba każdy przyzna, że takie stany jak Goa czy Radżastan albo Kerala nie mogą skłaniać do takich decyzji.
Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl