Forum dyskusyjne

GlobAdmin Sprawy biezace

kategoria uwagi do forum i serwisu

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 21:14 | 07.02.2009

Witam

Poniewaz pojawilo sie kilka watpliwosci w ostatnim czasie, ponizej je wyjasniamy:

1) nie jest lamaniem regulaminu serwisu nadmierne klikanie, bo kazdy ma prawo oceniac ile chce, podobnie jak dzieje sie to na wielu innych serwisach. Lamaniem regulaminu jest zanizanie ocen innych uzytkownikow.

2) Nadmierne klikanie nie powoduje takze wzrostu przychodow serwisu z reklam, reklamodawcy patrza na liczbe uzytkownikow w pierwszej kolejnosci

3) zdjecia bez ocen - portal powstal po to aby nie byc "przechowalnia" wszystkich zdjec z wlasnego dysku twardego. Zostalo tez utrzymane aby uniknac "zasmiecania" Galerii slabej jakosci zdjeciami. Zalezy nam na jakosci, nie na ilosci.

4) zdajemy spobie sprawe ze ostatnio nie bylo zmian na serwisie, ale to nie znaczy ze nic sie nie dzieje. Czesc zmian nie jest widocznych. Przykladowo w pazdzierniku znacznie zostala poprawiona wydajnosc baz danych, dzieki czemu serwis zaczal dzialac duzo szybciej. W chwili obecnej zostaly ukonczone prace na poprawa bezpieczenstwa serwisu i waszych danych, czego takze nie widac dla uzytkownika zewnetrznego. Pamietajcie ze nasze mozliwosci sa ograniczone.

5) po zakonczeniu prac z pkt 4 mamy nadzieje ze uda nam sie wprowadzic jakies "nowosci".

pozdrawiam

GlobAdmin

teddy320 (konto zablokowwane) dołączył
09.11.2008

usunięty/nieznany 22:29 | 07.02.2009

skoro kazdy ewidentnie jest zly na zachowanie co poniektorych klikaczy za bezsensowne klikanie a przy tym za zanizanie ocen ze zdjec to w jaki sposob Admin ma zamiar sie tym zajac blizej???? Jezeli chodzi Adminowi o JAKOSC zdjec to jasne jest to ze chodzi o zdjecia z najwyzsza iloscia punktow... co nigdy fair nie bedzie sprawdzone majac w gronie Klikaczy ktorzy nie nadaja ocen przemyslanych ale badz zlosliwe badz napredce, czyli byle szybciej byle kliknac... sensu w tym zadnego nie ma... jesli o jakosc Aminowi chodzi to proponuje zalozyc sekcje bez ocen srednich ale np z glosowaniem na TAK, jesli powiedzmy ilestam osob (ustalcie sobie ile osob chcecie by minimum oddalo glos) kliknie na TAK, znaczy sie ze podoba im sie fotka i nadaje sie ta fotka do publicznego portalu... jesli w okreslonym czasie (powiedzmy 2 tygodnie, czy tydzien czy ile tam chcecie) fotka nie zdobedzie okreslonej ilosci TAK-ow to bedzie automatycznie przez Admina usuwana... w ten sposob zrobicie selekcje kiepskich fotek... klikacze beda mieli nadal mozliwosc klikania a i kolekcja zdjec na Globtroterze bedzie lepsza jakosciowo (bo na dzien dzisiejszy nie rozumie tego komentarza Admina o jakosci skoro kazda jedna fotka - lepsza czy gorsza - zostaje tutaj, o ile jej wlasciciel nie usunie...)

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 22:28 | 07.02.2009

Teddy Ty fajfokloku ! A co w tym wyczytałeś takiego ciekawego ??? Czyli zmieniam się w klikacza !! A może mam to przetłumaczyć na fajfoklocki język ? Nic,nic,nic tak samo jak klik,klik,klik !!! Parodia,a co z tym punktem w którym mowa że ktoś klika żeby se naklikać ? Admin to nie zabawa w kotka i myszkę:( Smutne,bardzo smutne :(((

usunięty/nieznany 22:30 | 07.02.2009

Raz jeszcze do punktu 3 - czy Admin moze nam laskawie wytlumaczyc w jaki sposob utrzymujecie Jakosciowe aby zdjecia???? jaka jest fair selekcja ich majac do czynienia z bezsensownymi klikaczami????? jak odrozniacie kto specjalnie zaniza oceny???? czy jest cos robione w tym kierunku???

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 23:28 | 07.02.2009

Paula: Nie ma praktycznego sposobu na obiektywne ocenianie zdjęć. To my sami a nie GlobAdmin jesteśmy sędziami i sami się nawzajem pilnujemy i upominamy. Uwierz, w porównaniu z tym co było to "problem" spida czy kilku innych to nie problem. Spid jest grzeczny, niespecjalnie złośliwy i.... uparty. Nie róbcie z niego demona bo nim nie jest - dajcie mu klikać!! Dalej twierdzę, że powinniśmy mieć opcję wyłączenie oceniania, ale to tylko moje zdanie a nie GlobAdmina... :-((.

usunięty/nieznany 23:30 | 07.02.2009

spida sie czepilam bo niechcacy ze swa dwojkowo-trojkowo sekwencja napadl na mnie na starcie... teraz juz go ignoruje... niech ocenia jak chce byleby ocenial sprawiedliwie... tez jestem za opcja zdjec wykluczonych z oceny... wtedy moze spid i jemu podobni moze wreszcie zaczna sie w dyskusjach udzielac... byloby o wiele ciekawiej...

emski dołączył
13.12.2003

emski 23:40 | 07.02.2009

w calym tym swiergocie swierzyzny i ja dodam skrzeczacy glos starego kruka ...sral pies punkty i kilikaczy, zabraklo mi u O.Admina jednego punktu: jakosc zdjec po kompresji ktora teraz przypomina jakoscia papier toaletowy wczesnego Gierka /swierzyzna nie pamieta/ ale po zetknieciu owegoz oczy na wierzch wychodzily :-))) tak jak mnie jak widze tutejsze produkty

teddy320 (konto zablokowwane) dołączył
09.11.2008

teddy320 (konto zablokowwane) 00:51 | 08.02.2009

barbi -zeszly rok -nie wiem czy kojarzysz ,to byla zabawa z wojka ,o 1-sza poz .Listopad wygrala ,grudzien walka z wojka o 1 - pozycje i uzytkownika roku 2008 ,i na pewno nikt z Was nie wie ,botu nie ma tych danych ,wojka klikala ze mna do 23.30 w sylwestra ,ubawilem sie niewasko ,u mnie sylwester byl za godzine .

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 11:46 | 08.02.2009

Teddy to aż tak Ci ona w oko wpadła ? Że też tego nie widziałam :(( wielka strata.To musiał być mecz ! Ale przecież wiesz że Tobie kibicowałam :))))

Szokan dołączył
27.01.2009

Szokan 13:33 | 08.02.2009

Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie zasady, że jeżeli powiedzmy stawiamy 2 i niżej za zdjęcie to obowiązkowo trzeba opisać dlaczego aż taką złą notę wystawiliśmy. A nie żę stukniemy sobie dwójeczkę bo Spid czy Michelle walnęli nam kiepściznę. Poza tym niektórzy z oceniających mają swoje preferencję wolą np. zdjęcia postaci. Ja akurat portretówek nie lubię i oceniam je znacznie surowiej. A lubię widoki, najlepiej z Polski. Poza tym ocena to element subiektywny. Ja oceniam to co mi siępodoba, wrażęnie zdjęcia po jego obejrzeniu w 1 kolejności a w drugiej dopiero kadr i technikę. Czasem zdjęcie jest dobre ale aparat nie był w stanie oddać tego co oglądała osoba. Poaz tym czasem stawiam 5 bo mnie ktoś zaskoczy np. swoją bezczelnością poczuciem humoru, mimo że zdjęcie same w sobie jest kiepskie.

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 09:54 | 09.02.2009

ja nie rozumiem tej kwestii "zanizania" ocen. Przeciez normalna rzecza jest, ze komus zdjecie moze sie podobac na 5, a komus innemu na dwa. I co wtedy? Dlaczego wtedy pojawia sie jakis dziwny komunikat? Tzn ze jak 5 sob wystawilo zdjeciu ocene 5 to ja musze przynajmniej 4? Akurat to mi sie nie podoba. Tak samo dziala to w druga strone. Kilka osob ocenilo zdjecie na 2, ja widze w fotce specyficzny, ciekawy klimat i nie moge juz dac 5. Dla mnie to bez sensu

usunięty/nieznany 12:38 | 09.02.2009

ja w tym jakis tam sens widze... bo jesli wiekszosc ocenia na 5 a ktos chce 2 sieknac to znaczy ze chce zanizyc ocene (bo chocby za to ze tyle osob ocenilo fotke na 5 to znaczy ze w fotce tej cos jest i zamiast strzelac dwojke z miejsca to raczej bym zaczela dyskusje na temat co w tej fotce inni widzieli, byc moze cos waznego sie wlasnie przeoczylo nam), a jesli mu sie zdjecie tak naprawde okropecznie nie podoba mimo wielu pozytywnych ocen to niech go ominie i idzie dalej. to bylo chyba skonstruowane w ten sposob zeby ludzie ocen naumyslnie nie zanizali. ze w odwrotnym kierunku tez to dziala, to troche dziwne, ale ja tego nie ustawialam wiec nie wiem.

Co do tego ze ludzie rozne gusta maja to rzecz oczywista... mysle ze wiekszosc z nas nie walczy tutaj o oceny a o szanse bycia ocenionym fair, czyli jesli komus sie cos nie podoba to moze niech sie wypowie najpierw zamiast stawiac pale z miejsca... to jest troche dla mnie niezrozumiale ze tyle osob ocenia bardzo nisko i po prostu idzie dalej... hurtem chyba... wiekszosc osob na pewno wrzuca swoje ulubione fotki, czasem lepsze, czasem gorsze i sadze ze skoro chcieli sie nimi podzielic z wszystkimi tutaj to za negatywna ocene nalezy im sie chociaz wytlumaczenie dlaczego taka ocena a nie inna.

zreszta ja i tak jestem za obaleniem tych dennych ocen... nonsens i przyczyna sporow aby, bo kazdy ma inny gust i zawsze sie znajdzie ktos kto skrytykuje nawet najlepsze zdjecie... poza tym zauwazylam ze ludzie tutaj bardzo nisko oceniaja zdjecia typowo reportazowe (ktore z reguly pokazuja prawdziwe zycie a nie piekne krajobrazy) natomiast krajobrazy zawsze dostaja wysoka ocene... co sie troche nie wiaze z tematem tego portalu, bo bardziej przydatne ludziom w planowaniu przyszlych podrozy moim zdaniem wlasnie takie reportazowe fotki sa a nie kolejne pocztowki ktore w kazdym jednym przewodniku mozna znalesc...

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 13:14 | 09.02.2009

I ha ha !!!"Poddałam się " No to mnie ubawiłaś ! :)))) Jak nie wszystkim się chce nawet poczytać co to za fotka :)) KLIK KLIK .... Zobacz z tą palmą,moje jak jest opisane :)))) Nie wiem czy oceny otrzymała osoba na niej,za to że dzielnie badyla podpiera,plaża a Kołobrzegu,a może faktycznie to skanowane foto zrobione 6 lat temu na Jamajce :))))?Miałam nadzieję że będą czytać i śmiać się lub omijać przecież to cyrk :)))Nikt nawet nie próbował skrytykować tego,lub zwrócić uwagę że nastąpiła pomyłka,(oprócz ludzi którzy wcześniej widzieli fotkę pomysłodawcy) Klik,klik i dalej pewnie nie wszyscy gonią za punktami,robią to bezwiednie,nie mogą pojąć że można ominąć jeden klik a w miejsce jego wpisać np.TO NIE DLA MNIE MAM INNE ZAPATRYWANIE I GUST,przecież tak bardzo ciężko na to wpaść :))) Ja odchodzę wrócę jak coś się zmieni,dość już się tutaj ponabijali ze mnie :))) KLIK KLIK KLIK

usunięty/nieznany 13:41 | 09.02.2009

barbi... twoj wpisik brzmi jak wprost z Pamietnika Klikacza ;))))))

fotoleszek dołączył
25.12.2008

fotoleszek 14:17 | 09.02.2009

Jesli chodzi o krytykę to doskonale wiesz że są tutaj osoby których po prostu nie wypada krytykować bo zaraz odzywa się zgodny chór obrońców tzw , zaslużonych uczestników zabawy . Sama nalezysz do grona tych dozgonnych obronców więc nie domagaj się bezstronnej oceny czy wręcz krytyki .

usunięty/nieznany 14:39 | 09.02.2009

nie bardzo rozumie o co fotoleszkowi chodzi? czyz ten portal nie jest wlasnie miejscem w ktorym KAZDY moze (i powinien) zostac 'zasluzonym uczestnikiem zabawy'??? czy tak trudno i ciezko jest podzielic sie z innymi swoja opinia?

poza tym nie wiem o co ci idzie z tym 'dozgonnym gronem obroncow'. sama jestem tu dopiero od niedawna ale jesli sie wczytasz w posty rozne to zobaczysz ze te same osoby badz sie bronia badz krytykuja wzajemnie, zaleznie od sytuacji... kazdy jest wolny powiedziec to co mysli, dopoki ma jaja zeby to zrobic a nie klikac bezmyslnie...

wrecz uwazam twoj wpis powyzszy za taki zawistny jakis, jako ze powyzszym wpisem zaliczyles sie sam do tego ktory do 'grona uczestnikow zabawy' nie nalezy tylko zabawe ta psuje krytyka ukryta i nie taka bezstronna (sam napisales to powyzej).

czy li chcesz tym samym powiedziec ze osoby ktore sie udzielaja, dyskutuja, zartuja, dobrze tutaj bawia nie zasluguja na sprawiedliwa i bezstronna ocene poniewaz inni 'uczestnicy zabawy' zaraz poleca na pomoc i ocena ta i tak bezstronna nie bedzie... zakladajac to z gory to wlasnie klikacze oceniaja niesprawiedliwie w takim wypadku skoro boja sie nawet skomentowac to co klikneli...

ADMIN - bo jasnej anielki, wez wylacz to ocenianie bo w zyciu do ladu i skladu z tym nie dojdziemy...

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 15:13 | 09.02.2009

Leszku !! Nawet w tej chwili nie napisałeś do kogo Twój wpis kierujesz :( Nie wiem czy boisz się rozmawiać z BABAMI,jesteś nieśmiały? Sprawdziłam wszystkie Twoje "papiery" I powiem tak,jesteś tutaj bardzo,bardzo krótko,nie wiesz do końca co tutaj jest grane :(( UBLIŻASZ że jest elita !!! Ale nic nie robisz żeby do tej powiedzmy,ELITY wejść,reszta wykładu po kwiatkach :))) Nigdy tutaj nie było elity,nie ma i nie będzie !!!! Reszta wykładu,po kwiatkach :)))))) ! Pozdrawiam !!!

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 20:04 | 09.02.2009

Paula: Tu chodzi o cos innego; Fotoleszek kiedyś "odkrył", że zdjęcie które dla żartu zamieścił Emski jest plagiatem popularnej reklamy meksykańskiej. Fotoleszek dla tego celu wystąpił pod innym logo a potem, kiedy mu wyjaśniliśmy, że to był żart obraził się na wszystkich, przy okazji obrażając wszystkie "pisujące" tu dziewczyny. vide: www.globtroter.pl/zdjecia/50332,meksyk,yucatan,excalak,,e,viva,  mexico,,,,.html. myślę, że jak przeczytasz to zrozumiesz. Fotoleszek: Jeżeli chcesz się "zapisać do "zaslużonych uczestników zabawy" to może wypada zacząć od słów "PRZEPRASZAM".

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 20:09 | 09.02.2009

AMKB ja jestem za opcją KWIATY :( Już te plagi i wszystko inne wówczas daruję :(((

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 20:52 | 09.02.2009

A skąd On Ci kwiaty zimą......Ale nie mam nic przeciwko. Dajcie spokój ADM bo szkoda energii. Lepiej wpakujcie jakieś komentarze z jajem pod fotki - najlepiej pod te kiepskie to trochę podbuduje autora :-))))
Pozdrawiam
Ps. Leszkowi przejdzie to obrażenie z czasem - ja też tak miałam.

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 21:03 | 09.02.2009

Lesiu ma kwiaciarnie ,może kwiaciarce troszkę popstrykać,niby do gazety. Ale by się ucieszyła,a wybór teraz przedni !!! Zawinił kara musi być !!! Jak kary nie będzie to rogi będą rosły,a tak to zatrzyma się przeczyta,pomyśli ,doda uśmiech. Nawet nie wie że sam z tego będzie się brechtał :)))))) !

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl