Forum dyskusyjne

Jakie przewodniki polecacie do wyjazdów na inne kontynenty

kategoria podróże po świecie

Szokan dołączył
27.01.2009

Szokan 23:24 | 12.02.2009

Słyszałem, że najlepszy jest lonely planet. Niestety nie miaem okazji go przeglądać . I ogólnie co sądzicie o przewodnikach jakie wydawnictwa polecacie. Pozdrawiam!

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 12:48 | 13.02.2009

Ja zaqwsze i wszedzie Lonely Planet. Pozostale jakich uzywam to na chybil trafil, lubie tez te z serii Gazety Wyborczej. Jednak LP nie ma sobie rownych

Szokan dołączył
27.01.2009

Szokan 19:24 | 13.02.2009

W Polsce ciężko dostać, można zamawiac przez internet i o ile się nie mylę kupić w Empiku na zamówienia. Ale powiedz mi Promyczku co jest takiego szczególnego w tych przewodnikach. Wiele o nich słyszałem ale nie widziałem ich. zazwyczaj przeglądam przewodnik zanim kupię. Dlaczego właśnie lonly panet co maja takiego szczegónego że nawet Cejroś je poleca?

anag dołączył
14.04.2006

anag 21:30 | 13.02.2009

Czesc,

Przez internet mozesz kupic nie tylko cala ksiazke, ale tez poszczegolne rozdzialy w zaleznosci co Ci jest akurat potrzebne. W takim przypadku dostajesz linka, skad mozesz sobie sciagnac rozdzial w wersji pdf, do druku. Uwazam ten pomysl za rewelacyjny:)

Dla mnie LP jest niezastapiony, dlatego ze zawsze podrozuje na wlasna reke i interesuja mnie informacje praktyczne - skad, dokad, gdzie, jak, za ile, itd. Drugie, czesto nawet lepsze zrodlo informacji to dla mnie forum lonely planet - polecam:)

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 14:51 | 17.02.2009

zgadzam sie - zdecydowanie LP. Korzystałam również z Rough Guide, też sa niezłe ale nieco mniej dokładne niż LP. Zaleta LP to praktyczne informacje, dokładność i częsty update. Można kupić z USA na Amazon tylko trzeba na przesyłkę czekać jakieś 2 tygodnie. Jeśli chcesz przejrzeć zanim kupisz to polecam zaglądnąc do niektórych przewodników Pascala - ponieważ są to tłumaczenia LP, z tego co pamiętam to np. Indie Północne to własnie tłumaczenie, znajdziesz info w stopce wydawniczej. pozdr

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 14:51 | 17.02.2009

jeszce jedna ważna zaleta LP - MAPKI różnych miejsc i miasteczek plus świetnie napisana historia i opisy miejsc

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 17:14 | 17.02.2009

Jesli jestes z wawy mozesz je kupic w Sklepie podroznika, tam jest dosc duzy wybor i rzetelni sprzedawcy. Wiem, ze sklepy podroznika sa tez w innych miastach, ale nie wiem jak z obsluga. w LP sa polecane hotele, knajpy, miejsca do zwiedzania itd. Wielokrotnie nococwalam w polecanych przez nich miejscach i nigdy sie nie zawiodlam. Podobnie z knajpami. Jest w nich wiele cennych wskazowek, mnie nigdy nie rozczarowaly, a podrozuje sporo

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 22:33 | 17.02.2009

Ja poniewaz jestem głównie polsko-języczna zawsze korzystam z Pascala, tych bez zdjeć- najwięcej szczegółowych informacji o kazdej dziurze, nawet najmniejszej, noclegi itp, ale na dokłądkę zazwyczaj kupuję cos kolorowego, ze zdjęicami, zeby się nastawić na to co można ładnego zobaczyć np. małe z Pascala lub Wiedzy i życia.

usunięty/nieznany 22:46 | 17.02.2009

robie dokladnie tak samo - najpierw kupuje kolorowy zeby zobaczyc co warto zobaczyc ;))) potem po dokladniejsze info siegam badz do LP badz do Rough Guides. Choc LP nie maja do siebie rownych. Ale pamietaj zeby siegnac po najnowsza edycje. stare moga miec juz przeterminowane info.

uranmars dołączył
31.01.2009

uranmars 08:05 | 18.02.2009

W Sklepie Podróżnika często są, ale za to po wyjątkowo barbarzyńskich cenach. Znacznie taniej można kupić przez Allegro, dużo księgarń i hurtowni tam sprzedaje. Mówię oczywiście o najnowszych wydaniach.

Szokan dołączył
27.01.2009

Szokan 22:07 | 05.03.2009

Dzięuję za wyczerpujące informacje :-)

dominkom dołączył
19.07.2008

dominkom 23:01 | 05.03.2009

Na Południowy Pacyfik najlepszy Stanley

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl