Forum dyskusyjne

Z Malagi do Granady na nogach

kategoria podróże po świecie

macaco dołączył
28.01.2009

macaco 14:36 | 13.02.2009

Witam
Planuje w marcu spedzic troche czasu na lazeniu po Andaluzji i zastanawialem sie nad przejsciem z Malagi do Granady. Mam tylko tydzien. Czy ktos z was kiedys przeszedl taka trase? Jest tam jakis szlak? A moze mielibyscie jakies ciekawsze pomysly na wyprawe po Andaluzji? (Bez wspinaczek; to nie moja bajka:). Chce skonczyc w Granadzie, ale nie jestem przywiazany do pomyslu, jak tam dojsc.

usunięty/nieznany 14:55 | 13.02.2009

z malagi do Granady kawal drogi. Ja gdybym byla toba raczej bym sie skoncentrowala na gorach El Chorro - w gore od malagi, super trasy do lazenia i piekne widoki. do Granady zawsze potem mozesz jakos dojechac stamtad. Ale El Chorro zobaczyc warto jak sie jest w tamtych okolicach. Kolejne fajne miejsce do lazenia z widokami to El Torcal - z fantastycznymi formacjami skalnymi.

macaco dołączył
28.01.2009

macaco 17:09 | 13.02.2009

Dzieki Paulina. Poszperam dzis w sieci. Nie chce tez wpakowac sie w jakies wysokie gory.

usunięty/nieznany 17:20 | 13.02.2009

El chorro rozciaga sie pomiedzy kilkoma fajnymi miasteczkami i sa tam naprawde fajne trasy spaceorowo-wspinaczkowe, co kto woli. gory nie sa najwyzsze a zawsze mozesz sie pokrecic po okolicznych miasteczkach. My uprawiamy wspinaczke gorska wiec w tych okolicach poslugiwalismy sie glownie przewodnikiem RockFax-a ale jesli ciebie wspinaczka nie interesuje to pogrzeb w internecie, jestem pewna ze znajdziesz tam jakies trasy spacerowe... mowie o tym poniewaz cale czas nadziewalismy sie wszedzie na ludzi ktorzy piechota zwiedzali okolice. poszukaj, moze jest jakas ksiazka o jakichs trasach spacerowych w tych okolicach. Fakt ze el Chorro jest bardzo popularne jesli o wspinaczke chodzi i pewnie natkniesz sie na niejedna strone o tej tematyce. jednak gwarantuje ci ze na trasy spacerowe tez jest to swietna okolica. El torcal natomiast jest parkiem narodowym i rezerwatem przyrody wiec moze to bedzie bardziej trafne dla ciebie ;) powodzenia w szukaniu.

uranmars dołączył
31.01.2009

uranmars 11:43 | 14.02.2009

Szkoda czasu na marsz z Malagii do Grenady. Jeżeli nie masz uczulenia na śnieg to pomyśl o Sierra Nevada, nazwa brzmi groźnie, ale nie są to ąz takie straszne góry. Wybudowano przez nie najwyższą drogę Europy (nie w Alpach :) ), turystykę można prowadzić z drogi :).
Trochę info znajdziesz na:
SierraNevada.suder.cc/ 
KoronaEuropy.suder.cc/mulhacen.php 
Ja natomiast polecam Andaluzję nie tylko przez pryzmat górskich wędrówek. Warto obejrzeć film o niej bezpośrednio ze strony www, bez jego ściągania na kompa:
www.BosoPrzezSwiat.szu.pl/poludnie.php 

macaco dołączył
28.01.2009

macaco 11:59 | 14.02.2009

Wlasnie nie chce mi sie brodzic w sniegu. To na co mam bardziej ochote, to przejscie przez male wioski, spotkanie miejscowych, posiedzenie w barze wieczorem, posmakowanie pozostalosci andaluzyjskiej atmosfery, zanim Hiszpania tez nie dolaczy do reszty Europy w jej bezbarwnosci i korporacyjnej jednorodnosci:).
Czasami fajnie jest powloczyc sie samotnie w gorach, ale od tego mam Beskidy;))
Tak czy inaczej dzieki za pomysl.

macaco dołączył
28.01.2009

usunięty/nieznany 12:22 | 14.02.2009

w el chorro i wl torcalu bylismy ostatnio w swieta bozego narodzenia, wtedy jak sypnelo w sierra nevada, tam bylo nadal fajnie, cieplo (7 stopni) i pelno drzewek pomaranczowych w kazdej dolinie. w sierra nevada bylam w zeszlym roku w maju i choc wysoko to nie zrobilo na mnie az takiego wrazenia jak np el torcal... PS: cejrowskiego tez zniesc nie moge...

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl