Forum dyskusyjne

Fotografie zwierząt w galerii

kategoria inne

swift dołączył
27.02.2007

swift 16:31 | 13.02.2009

Mam takie małe i nieśmiałe pytanko.Dlaczego w galerii o szumnej nazwie "przyroda" zezwala się na umieszczanie zdjęć zwierząt wykonanych w ZOO.Zapewne niektóre z fotek są robione także w cyrkach lub wolierach.
A niektórzy z forumowiczów wyrazają swoje "ochy i achy" na tymi zdjęciami ,nie pozostawiając suchej nitki na ciężko wypracowanych w terenie fotkach
Nadmieniam,że nie jestem obrońcą przyrody,zielonym etc. Wkurza mnie tylko,jak pseudoglobtroterzy idą na łatwiznę i chwalą się swoimi zdobyczami zza krat,siatek lub ogrodzeń

teddy320 (konto zablokowwane) dołączył
09.11.2008

teddy320 (konto zablokowwane) 16:49 | 13.02.2009

Zapomnial wol jak cieleciem byl ,i sam latal do zoo ogladac :-)))

usunięty/nieznany 17:13 | 13.02.2009

hahaha ;))))) dobre teddy ;)))))

ja nie widze nic zlego w zdjeciach z zoo czy parkow w ktorych zwierzeta sa dobrze traktowane, inaczej gdyby ktos zaczal np. zamieszczac fotki z walk psow itp... to juz inna kwestia. Parki takie sa potrzebna w celach edukacyjnych a problem autora watku ze to niby nijak ma sie do globtroterstwa to mozna takze porownac do nijakosci do globtroterstwa innych nielicznych zdjec na tym portalu. Tak jak ciezko odroznic klikacza od nie-klikacza tak bylobny tez ciezko i mozolnie odroznic ktora fotka jest naprawde czysto globtroterska a ktora nie... dla mnie globtroterstwo to glownie POZNAWANIE nowego - zoo czy park to tez takie miejsce w ktorym poznaje sie cos nowego... moze nie az w takim wydaniu jak w afryce ale dla niektorych bedzie to najblizsza afryka jaka kiedykolwiek poznaja.

swift dołączył
27.02.2007

swift 17:10 | 13.02.2009

Chodzi mi o ZDJĘCIA i sposób ich wykonania.NIE JESTEM przeciwnikiem ogrodów zoologicznych i parków natury.Wiele gatunków dzięki temu przetrwało.Zrób dobrą fotkę DZIKIEJ przyrody w terenie i pochwal się nią - o to mi głównie chodzi.

usunięty/nieznany 17:14 | 13.02.2009

wiec ci co robia w terenie tez sie chwla a ci co nie maja jak w terenie zrobic to chwala sie innymi... uwazam ze tak dlugo jak fotka jest dobrze opisana to nie ma w tym problemu. inaczej byloby gdyby ktos slonia sfotografowal w zoo a podpisal ze w afryce ;)))))

09.11.2008

teddy320 (konto zablokowwane) 17:50 | 13.02.2009

T u Paulinga masz racje ,sam dodawalem zdjecia z zoo w Chinach i UK.Czy to sie nazywa Flamingowy park ,czy inaczej i tak oto samo chodzi :-)))))

swift dołączył
27.02.2007

swift 18:26 | 13.02.2009

Jestem birdwatcherem.Moją zyciową pasją sa ptaki.Chciałbym ich jak najwięcej w naturze zobaczyć i w miarę możliwości zfotografować.Byłem w ZOO w Kalkucie,Colombo,Nairobi.Widziałem tam takie gatunki ptaków ,których nigdy nie zobaczę "na żywo" bo sa tak rzadkie.I robiłem im fotki,ale nigdy nie umieszczałem ich w sieci.Takie mam zasady.Te z natury mozna zobaczyć na mojej stronie www.bujanowicz.info  Zapraszam

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 06:59 | 14.02.2009

Cześć Swift - generalnie zgadzam się z Tobą - powiem szczerze, źe od kiedy widziałem dzikie zwierzęta w Afryce juź nie mogę ich oglądać w Zoo. Od pierwszego wyjazdu do Afryki nigdy nie zajrzałem do ogrodu zoologicznego. Zwierzęta (nie mówię tu o ptakach, czy drobnej zwierzynie - tylko o tych duźych - antylopach, słoniach, źyrafach czy lwach) są tak inne na wolności, że po prostu przykrym jest oglądanie ich za kratami. Rozumiem jednak konieczność utrzymywania Zoo jak równieź i to, że nie wszystkich stać lub mają ochotę oglądać je na wolności! :-)). Gratuluję strony - efektowna, ale nie umiem jej chyba właściwie ocenić bo po prostu nie jestem birdwatcherem. Przy okazji mam pytanie - mam kilka fajnych zdjęć ptaków z nad rzeki Niger w Mali. Podjąłbyś się ich nazwania??
Pozdr.

Roberto dołączył
19.08.2007

Roberto 09:21 | 14.02.2009

Ja także jestem pełen niezrozumienia. Ten portal to portal o podróżowaniu w formie globtroterskiej czyli nieco innej niz przez biura podrozy i typowych atrakcji turystycznych. A moze sie myle? Moze Globtroter to typowy turysta latajacy samolotem, przemieszczajacy sie klimatyzowanym autokarem pod bacznym okiem pilota, spedzajacy czas na przy hotelowym basenie i zwiedzajacy miejsca wskazane palcem przez przewodnika?

swift dołączył
27.02.2007

swift 09:41 | 14.02.2009

Koniecznie podeślij.
Uwielbiam identyfikowac ptaki - szczególnie z Afryki.
artur@bujanowicz.info

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 09:48 | 14.02.2009

Roberto wytłumacz mi definicję GLOBTROTER bardzo chętnie z Tobą o tym porozmawiam :) Chodzi mi o rozmowę nie o kłótnię :)))

usunięty/nieznany 11:52 | 14.02.2009

Roberto - idz na fotke KOZY i zobacz co tam napisalam bo mi sie powtarzac nie chce... brednie jakies tutaj o globtroterstwie wypisujesz... moze rowerzysta to jestes ale prosze cie moj drogi sprawdz dokladnie definicje zanim sie zaczniesz wychylac z ocenami innych...

usunięty/nieznany 11:55 | 14.02.2009

Do AMKB i Swifta - w tym roku jade po raz pierwszy na prawdziwe afrykanskie safari. bede tam 4 m-ce i mam w planie zjechac od Kenii w dol do Cape Town przez 8 krajow i kilka porzadnych parkow narodowych. Byc moze tez zmienie zdanie o ZOO i innych zamknietych parkach dla zwierzat pod katem tego ze po zobaczeniu ich na wolnosci ciezko bedzie wrocic do ogladania ich w zamknieciu. nie zmienia to jednak faktu ze ZOO jest potrzebne edukacyjnie. Ci co w afryce byli pewnie beda mieli podobne zdanie do waszego ale prosze nie zapominajcie o tych ktorzy tam nie byli a ktorych byc moze po prostu na taka przyjemnosc nie stac. Latwo krytykowac cos jak juz sie cos lepszego zrobilo i zapomina sie wtedy latwo ze kiedys byc moze mialo sie inne na to spojrzenie.

09.11.2008

teddy320 (konto zablokowwane) 16:22 | 14.02.2009

Popieram wypowiedz przedmowczyni .Ciekawe ,a nawet na pewno ,mozna to sprawdzic po biletach sprzedanych ,jak duzo ludzi odwiedza zoo .Mysle ,ze setki .Polskie spoleczenstwo moze jest bogatsze ,ale nie kazdy ma odwage na wyjazd ,nie wspominam tu celowo o srodkach finansowych ,sytuacje znamy wszyscy .

hightravel dołączył
24.03.2008

hightravel 16:54 | 14.02.2009

dodam jeszcze , ze swego czasu spedzielem kilka m-cy w Afryce ( Durban ) odwiedzilem zaledwie jednen park z gadami i plazami oraz delfinarium - brak czasu heh ! w niczym sie nie roznily od parkow w UK, wtedy jeszcze nawet nie przypuszczalem ze jest cos takiego jak globtroter.pl .W okolicach Jochanesburga znajduje sie Kruger Park okolo 600 km na polnoc od Durbanu , powiem szczerze nie wciaga mnie specjalnie podgladanie zwierzat ,czy to na wolnosci czy w parku , preferuje wszystko co znajduje sie powyzej 500 mnpm ,aczkolwiek jestem bacznym obserwatorem i staram sie uwieczniac otaczajacy mnie swiat, PulinQo w czasie swojej podrozy miej baczenie na to po czym stapasz , okolice obfituja w syczace stworzonka (okolo 17 gatunkow jadowitych z tego kilka smiertelnie powaznych) tylez samo mniej uciazliwych, ktorych mozna sie tylko przestraszyc -ale co tam rozowe okulary !

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 22:40 | 14.02.2009

Paula: Ja nie krytykowałem ZOO. Po prostu stwierdziłem, że nie lubię choć zdaję sobie sprawę z konieczności ich istnienia. Przypomniałem sobie jednak co innego: Jak będziesz podróżowała po Afryce, zwłaszcza Overland to radzę Ci weź dużo torebek wodoszczelnych i cały czas wkładaj szkła do torebek. Piasek tam jest taki straszny, że w typowej torbie/plecaku fotograficznym wszystko zakurzysz błyskawicznie. Walka z kurzem i piaskiem to jedno z najtrudniejszych w takiej wyprawie!!) :-))

usunięty/nieznany 22:53 | 14.02.2009

a wlasnie, jak na safari masz aparat non stop na szyi to mozesz polecic tez cos ochronnego... o tych torebkach juz myslalam, ale nie moge znalezc nic takiego na aparat coby bylo z dobrego materialu i nie przepuszczalo kurzu... jest mnostwo otdoor rzeczy tutaj na aaraty ale jak masz cos sprawdzonego co mozesz polecic to bede wdzieczna :))))

no i wiem przeciez ze zoo nie krytykowales - pisales przeciez... sie powtarzac lubisz ze hej ;)))))))))) ja zreszta tez :))))) nic w tym zlego chyba :))))

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 08:45 | 15.02.2009

Globtroterzy,znalazłem świetne rozwiązanie-jeśli jesteś przeciwnikiem trzymania żywych zwierząt w zoo,a jednocześnie nie masz kasy na prawdziwe afrykańskie safari to jest rozwiązanie,proszę sprawdzić www.globtroter.pl/zdjecia/47242,wielka,brytania,uk,londyn,legol  and-,w,jed.html

swift dołączył
27.02.2007

swift 10:09 | 15.02.2009

Gdzieś po drodze uciekł nam właściwy wątek tej dyskusji.Tu nie chodzi o protest przeciwko ZOO,parkom zwierzęcym itp. tylko o wykonywanie w nich fotek zwierząt i umieszczanie ich w galerii.Chodzi o zadanie sobie trochę trudu i sfocenie dzikiej przyrody.I naprawdę nie trzeba jechać do Afryki.Wystarczy pójść na łąkę , do lasu,nad wodę - zwierzeta same się pchają pod obiektyw

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 10:29 | 15.02.2009

Swift :))) Poczytaj inne wątki ! To tutaj jest już tradycyjne :))))) Jeżeli zaczyna na A to na Z się kończy :))) Mam nadzieję że się nie złościsz ? :)))) Ale więcej się udzielaj !!! Czekamy !!

Roberto dołączył
19.08.2007

Roberto 14:56 | 15.02.2009

Paulinqa: "ale nie moge znalezc nic takiego na aparat coby bylo z dobrego materialu i nie przepuszczalo kurzu"

A probowałaś wyrobów Ortlieba? Ortlieb w swoim asortymencie oprócz sakw rowerowych ma także skuteczne "opakowania" na wszelki sprzet fotograficzny.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl